782
Avagy érdemes- e lecserélni a szemüveget
  • Broafka
    #702
    arra még mindig nem válaszoltál, hogy miért kell kidobni 2 hét után? eleve, mi az amitől bármelyiket ki kéne dobni
  • predator1982
    #701
    sok típusú kontaktlencse van, így megtalálhatod a neked árban és minőségben megfelelőt. ha te több ideig hordod, mint kellene szíved joga, viszont másnak ne ajánlgass faszságokat, látszerész vagyok bazz nem beszélek hülyeséget. majd megtudod, ha így folytatod, ötven éves korodra lehet már szemüveg sem fog kelleni....és nem azért mondom ezt hogy a mi zsebünket tömködd
  • Broafka
    #700
    mindjárt elsírom magam, bakker, lehet hogy a lencse miatt van?

    Mint mondtam orvos vizsgálja a szememet fél évente, 4 éve van kontaktlencsém, és bassza meg, azt mondta hogy nincs baja a szememnek! Hát igen, igazad van, 1000 Ft-os 2 hetes lencsét 5 percig nem tartanék a szememben, de a legjobb lencsét (ami lehet hogy drága) teljesen jó az oxigénáteresztése. És nem tömöm a kontaktlencsések pénztárcáját.

    Mondok neked valamit, miért is dobod ki a kontaktlencsédet 2 hét után? mert az orvosbácsi azt mondta, vagy mert rá van írva? Jah igen, és a konzervdoboz pont holnap jár le, 1 héttel utána ki ne bontsd, mert biztos hogy belehalsz!

    De te fizessél csak évi 62 000 Ft-ot, én addig fizetek 30 000-et. A szememnek nincs semmi baja, azon kívül, hogy életlenül látok. 50 évesen meg már nem leszek hiú és szemüveget fogok hordani.
  • predator1982
    #699
    hülye tanácsokat ne adjál szerintem ha nem értesz hozzá, a két heteset két hétig lehet hordani. majd amikor letiltanak a lencséről, mert a szaruhártyád tropára ment, akkor majd lehet elgondolkodsz, hogy hogyan is kellett volna használnod a lencsédet...


    viktor, addig ne válts lencsét, amig az orvossal nem beszéltél, ez nem játék!!!!
  • Broafka
    #698
    inkább 2 hetesre válts
  • Broafka
    #697
    szerintem nem, mert sokkal hamarabb elkezdi csípni az ember szemét (ergo hamarabb tönkre megy/kiszárad, stb) én 2 hetes kontaktlencsét használok 1 hónapon át és semmi baja sincs a szememnek (persze estére kiveszem és új folyadékba teszem)
  • Viktorr
    #696
    Érdemesebb lenne átváltanom napi kontaklencsére?
  • predator1982
    #695
    hát vagy allergiás vagy rá, vagy újra begyulladt a szemed. érdemes az orvostól tanácsot kérni, hogy ő mit ajánl, én pl. a szilikon hydrogéles lencsét nem birom, homályosan látok benne, sokára találtam meg amivel látok normálisan:-)
  • DeerHunter01
    #694
    nem aludtál benne véletlenül?
    néha attól kicsit vörösebb lesz a szem...
  • Viktorr
    #693
    Pár hete volt begyulladva,csepegtettem is a szemembe a Tobradex szemcseppel,naggyából helyrejött.
    Havi lencsém van azt használtam utána,letettem négy napra persze tiszta folyadékba,4 napig eldobható lencsét használtam,most feltettem a havi lencsét ujra és másnapra már újra vörös volt a szemem...
    Lehet nem bírom ezt a fajta lencsét?
  • DeerHunter01
    #692
    nekem volt olyan h alig bírtam nyitva tartani a szememet meg vörös volt, ilyen kötőgyulladás szerűség volt, kaptam rá szemcseppet és mondta a háziorvos h addig ne hordjak kontaktlencsét míg helyre nem jön...
    én reggel cseppentettem a szemembe abból a cuccból, elvileg napi 3-4x kellett volna asszem, aztán meg raktam is be a lencsét nem volt baj csak viszketett a szemem kicsit , de lencse nélkül is ugyanolyan volt :D
  • predator1982
    #691
    sztem meg ne lencsével kísérletezz , hanem sürgősen menjél el szemorvoshoz, és a mostani lencsét dobd a kukába. valszeg kötőhártya gyulladásod van, ami fertőző...(mondjuk a lencsét mégse dobd ki amig ki nem derül) de ha az van akkor ki kell dobni, mert visszafertőzöd a szemedet. meg eleve gyulladt szemre semmilyen lencsét ne tegyél!!!!
  • Viktorr
    #690
    Hello,
    Mostanában sokszor begyullad a szemem,szerintem a Ciba vision night and day lencsétől.Tudnátok ajánlani kiterjesztett viselésű napi eldobható lencsét?
  • Szabi84
    #689
    Hello!
    Napokban vettem kontaktlencsét 3-szor mentem vissza az optikushoz korepetálásra:D Tegnap is 40 percig tartott míg végeztem, épphogy beértem melóba. Sehogy sem akart a szememhez tapadni mindig visszahúztam az újjammal. Bezzeg este kocsmázás után 10 másodperc alatt kivettem:p
    Gondoltam leírom, ha esetleg lenne olyan valaki akinek nehezen menne mint nekem, ne csüggedjen meg lehet tanulni, doki mondta, hogy halmozottan hátrányos helyzetű a szemem(szűk szemrés, nagyon bent van, hosszú szempillák). Eddig tetszik a dolog, csak túl korán kell felkelnem miatta de majd belejövök.
    Sok sikert!
  • fook
    #688
    Nem voltál orvosnál elötte ?
  • predator1982
    #687
    ha fehérjeoldós a folyadékod (és általában az újabbak azok) akkor nem kell pucolgatni, de amúgy ajánlom, ugyanis a lejárata előtt, mielőtt el kell dobnod majd a lencsét, sokat javit a látáson. ha már sok a szennyeződés a lencsén, esetlegesen marad rajta, akkor a végefelé már nem biztos hogy komfortos lesz a hordása. kb. két percet vesz igénybe, melegen ajánlom.
  • DeerHunter01
    #686
    én csak simán nyomok a tartóba folyadékot és ahogy kiveszem egyből megy bele a lencse.
  • timexxx
    #685
    srácok, vettem kontaktl lencsét én is.


    kontaktlencsét kivételkor elég bele tenni a tárolóba vagy elötte kell ez is?
    *Öntsön néhány csepp ápolószert a lencsére. Körkörös mozdulatokkal finoman dörzsölve tisztítsa meg. (Peroxid alapú rendszernél ezt a tisztítási műveletet nem kell elvégezni)

    3. A lencsét tisztítás után bőven öblítse le ápolószerrel, ügyelve arra, hogy az összes szennyeződést eltávolítsa (felhalmozódott nyálka, baktériumok, lerakódások)
    *erre nem emlékszem h mondták volna
  • predator1982
    #684
    amúgy így könnyebb, én felfelé szoktam nézni, mert lehajtom a fejem, és a fehér részre rakom, igy kevésbé pislog az ember:-) de mégis látom mit csinálok...pikk-pakk bent van:-)
  • HUmanHunter
    #683
    énse nézek le sose, berakom pislogok mint atom azt mikor érzem hogy bennvan akkor kész :D
  • Victor1103
    #682
    Én sose nézek lefele amikor behelyezem a lencsém hanem mindig előre fele lehet, hogy ez az oka, hogy néha percet bohóckodok a berakásukkal:)Amúgy minden a videóban feltüntetett szabályt betartok.
  • predator1982
    #681
  • predator1982
    #680
    szaruhártyának nem tesz jót, mert könnyen kötőhártyagyulladást lehet kapni, javaslom a dioptriás napszemcsit
  • HUmanHunter
    #679
    nem esik ki egy könnyen, én mindig ebben megyek strandra.
  • DeerHunter01
    #678
    strandon szoktatok használni lencsét ?
    kiesik egyből ha egy kis víz megy a szemedbe ?
  • predator1982
    #677
    így igaz, főleg hogy a sok okos netről rendeli, csak azt nem tudják, hogy ez a fresh look lencse, csak egy görbülettel kapható...és ha valakinek nem jó, többet árt vele mint használ!
  • predator1982
    #676
    majd ha már olyan állapotban lesz a szaruhártyád, hogy nem hordhatsz lencsét, lehet leszoksz a túlhordásról, meg a színes lencséről!!!
  • fook
    #675
    Színes kontaktlencse nagyon öli a szemet. 3dokiból nekem az összes azt mondta , és nem a rosszabb fajta dokik. kitolni 2hónapra pedig marhaság , nekem is volt ebből gondom , hidd el.
  • HUmanHunter
    #674
    én azért nem kockáztatnám a helyedben!
  • Victor1103
    #673
    Én ebből használom most a Sea Green-t.




    Nem olcsó, de ha jó helyen veszi az ember akkor elfogadható az ára. Én kitolom a havi lencsémet 2 hónapra már lassan 2 éve és sose volt tőle semmi bajom.
  • akyyy
    #672
    sajnálom. homokos lettél!
  • HUmanHunter
    #671
    14 éves kor alatt erősen nem ajánlott.
  • justbusiness123
    #670
    Sziasztok! Én egy 13 éves fiú vagyok és nekem is van kontaklencsém :D
    Elöször nagyon féltem ettől a dologtól de aztán rájöttem hogy hiába , aki új ebbe annak azt mondanám hogy nagyon király ! sokkal jobban látok vele és meg sem érzem ha a szemembe van :)
  • predator1982
    #669
    próba nélkül nem is nagyon lehet kiadni lencsét!!! nem is értem??!!! száraz a szemed? mert akkor marhára nem lesz jó a magas viztartalmú lencse. ugyanis van egy minimális viztartalma a lencsének, amire meg szüksége van még nedvességre (magas viztartalmú lencséknek elég sokra) azt a szemedtől fogja elvenni, és még szárazabb lesz a szemed!!! estére már meg fogsz zavarodni. (ez nem okoskodás csupán jótanács)
  • Zwiebel
    #668
    Köszi a gyors választ!

    Napi lencsém lesz most, bár próbálni nem próbáltam, de azt mondták, hogy az jobb lesz, mint amim próba lencsében volt. Mert nagyobb a víztartalma stb. Akkor nem tudom, hogy megint mit csináljak, az lesz azt hiszem, hogy rákérdezek vissza, hogy akkor ez most mégis miért van... :) Köszi még1x is :)
  • predator1982
    #667
    bajod nem lesz ugyan, max. zavarni fog ha nagyon mozog a szemeden, mert ez ugye nagyobb mint amilyet hordanod kellene. napi lencsét is próbáltál?
  • Zwiebel
    #666
    Sziasztok!

    Ma megjött a végleges kontaktlecsém, végülis napi mellett döntöttem. De megint lenne egy kis problémám vele, hiszen 8.7-es görbületűt kaptam 8.6 helyett. Nagy probléma az ha ezt használnám? Tehetek vele valami kárt a szememben? Nagyon nem értem mert aki bent van a boltban mondta, hogy ilyen kell, de közben még sem ilyet rendelt... Szerintetek cseréltessem, vagy nem lenne probléma belőle ha ezt használnám?
  • predator1982
    #665
    ha esetleg száradna a szemed, lehet kontaktlencséhez kapni szemcseppet is:-)
  • kisdavid89
    #664
    Köszönöm szépen az információkat!
  • HUmanHunter
    #663
    én szoktam használni, kiszárad egy kicsit, de 4 év alatt nem volt problémám vele.