781
Avagy érdemes- e lecserélni a szemüveget
  • McKenzi
    #741
    Sziasztok,
    Érdekelne a véleményetek az online kontaktlencse vásárlásról. Egy barátom ajánlotta a www.lencse.net oldalt, de nem tudom merjem -e használni? Nem gond, hogy nem vizsgálják meg a szemed? A lencse cserénél? Új vagyok még a témában nagyon:P
    Köszi!
  • Szabi84
    #740
    ezt nem tudtam havit hordtam eddig
  • donoki
    #739
    de ő egyetlen párat akar venni, nem 30 darabot, ahogy kiszerelésben lehet kapni.
  • Szabi84
    #738
    persze, van napi lencse is
  • Hegivica
    #737
    kedves mindenki! egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek lehet egyetlen pár kontaktlencsét venni (napi/alkalmi)? egy rendezvényre szeretnék ilyet hordani, de nem kell több - esetleg próbalencsében fogok tudni ilyet kapni?
  • fook
    #736
    Szerintem menj el orvoshoz vele, nem hangzik túl egészségesnek.... Műkönny felbontás után egy hónapig jó.
  • DeerHunter01
    #735
    Amúgy ajánlom ezt az iridina due szemcseppet a lencse kivétele után, ha szúrna vagy fájna a szem.
  • predator1982
    #734
    nah jól van akkor:-)
  • DeerHunter01
    #733
    ez kontaktlencséhez van, nem járt még le. amúgy jobb már mióta cseppentek naponta 2-3x.
  • predator1982
    #732
    jah és nem mindegyik szemcseppet használhatod kontaktlencse mellett!!!
  • predator1982
    #731
    csak azért nézd meg a szavidejét, mert nem mindegy. ezek a szemcseppek felbontástól általában max. két hónapig jók. érdemes beruházni egy frissebbe
  • DeerHunter01
    #730
    Találtam még egyet itthon, cseppentettem, majd kiderül, használ-e :)
  • DeerHunter01
    #729
    Bár tuti az a baj, hogy száraz a szemem, ezért sérti fel a kontaktlencse, holnap be is ruházok egy műkönnyre.
  • DeerHunter01
    #728
    Valami allergia vagy ilyesmi kijött rajtam 2-3 hónapja és mikor este kiveszem a lencsét, fáj a szemem, főleg mikor pislogok. Lehet a sok dörzsöléstől,de nem kellemes érzés....
  • DeerHunter01
    #727
    most jelenleg nincs vele gond, néha jön ez elő csak (kopkopkop), lehet kéne vennem műkönnyet, hátha segít
  • predator1982
    #726
    nem lehet hogy rossz görbületűt hordasz? orvosoddal konzultálhatnál ha ennyi gondod van a lencsével!
  • videobaby
    #725
    nem lehet, hogy száraz a szemed? talán kevés a könnyed, vagy összeszedtél egy kis allergiás kötőhártyagyulladást. előző esetben szemorvosnál csinálnak vizsgálatot, utóbbi esetben pedig kamilla. ha nem segít, akkor gyógyszeres szemcsepp, de az receptköteles.
  • DeerHunter01
    #724
    Mostanában néha előfordul, hogy elkezd mozogni a lencse a szememen mikor pislogok. Rohadt idegesítő, hiába cseppentek, nem segít. Kiveszem a lencsét és érzem, hogy fáj a szemem mikor pislogok. Mi lehet a megoldás erre?
  • 29spotty
    #723
    Sziasztok! Ezt találtam ma fb-on. Egy letölthető kupon, amit beválthatsz néhány üzletben 1 pár kontaktlencsére és ha veszel még, akkor abból is lejön 3000 Ft kedvezmény. A kontaktlencse viselés hónapja kampány lesz májusban és ezért csinálták ezt az "akciót" ahogy olvasom.
  • WOLF3x6
    #722
    Üdv! Valaki rendelt már erről a honlapról http://www.youknowit.com/ ?
    Minden lencsére azt írja nincs készleten, nem értem hogy most szünetel vagy megszűnt végleg. Köszönöm a válaszokat!
  • DeerHunter01
    #721
    beparáztam rendesen :D
    pont utolsó pár volt már, ha elszakítom akkor nyalóka lett volna :D
  • fook
    #720
    folyadékba rakd be és óvatosan szedd szét:)
  • DeerHunter01
    #719
    FFFUUUU, megoldottam végül :D
    ilyen se történt még velem...:D
  • DeerHunter01
    #718
    Basszameg, 2 lencse egymásra tapadt...hogy szedjem szét őket?
  • predator1982
    #717
    van ez az olajos alapu aquify szemcsepp. nem kell gyakran csepegtetni, de nagyon jót tesz, kontaktlencséhez, és csak simán is használható. amúgy meg lehet hogy száradékony a szemed, légkondis helyen szokott ez inkább előfordulni, de igen szemfáradság is lehet.
  • HUmanHunter
    #716
    nekem is van ilyen, ahogy megy le a nap úgy egyre rosszabbul látok, akár már néhány méterről sem ismerek meg embereket. éjszaka ha van mesterséges fény akkor nem vészes de addig nagyon szar.
  • Broafka
    #715
    szintén, mondjuk ez változó, de a szem fáradtságán sok múlik. Szerintem pihentesd egy kicsit a szemed, ne tedd be 1-2 napig, hétvégére, meg amikor egész nap itthon vagyok én pl be se teszem, tök fölösleges (marad a szemüveg)
  • Verseghy
    #714
    Nálam is vannak ilyen dolgok, de annyira még nem volt vészes, hogy tegyek ellene.
  • DeerHunter01
    #713
    Mostanában észrevettem, hogy estére eléggé szar lesz a látásom. Gondolom elfárad a szemem, ezért mosódnak össze a betűk....,valami tipp rá? Kontaktlencséhez való szemcseppet kipróbálom holnap vagy szombaton még maradt belőle itthon, hátha úgy jó lesz.
  • DeerHunter01
    #712
    Pár hsz-el ezelőtt veséztük ki a témát.
    Én úgy vagyok vele, hogy elég sok baktérium rá tud kerülni, ami egy idő után már roncsolja a szemet, szóval illik betartani a határidőt.
    Persze ha tovább hordod pár nappal, ne adj Isten 1 héttel, nem hiszem hogy baj lenne belőle, de tovább már tényleg nem érdemes.

    Amúgy voltam strandon augusztus végén 2x is kontaktlencsébe, 1x sem esett ki, pedig ugráltam, csúszdáztam, egyszóval mindent :D
    Mikor kivettem este, akkor jó alaposan megtisztítottam a folyadékkal és semmi baj nincs vele, nem csíp vagy ilyesmi.
  • Verseghy
    #711
    Üdv,
    Viszonylag friss kontaktlencse-felhasználó vagyok és azt szeretném kérdezni, hogy miért fontos betartani a határidőket? Ez alatt azt értem, hogy az én kontaktlencsém két hetes, de semmi változást nem veszek észre akkor sem, ha tovább használom, mondjuk egy héttel, vagy ha újat rakok be. Én szívem szerint addig használnám, amíg el nem szakad. Van ennek akármilyen káros hatása a szememre nézve, ha tovább hordom? Kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra.:)
  • andrejfej
    #710
    Az Ofotértnél akció van, adnak 3 hónapi lencsét ingyen. Nézzétek meg hátha jó valakinek.
  • HUmanHunter
    #709
    lencseonline nál van már olcsóbb webshop? lassan kellene rendelni a 3 hónapi adagomat, és ha lehet olcsóbban rendelném.
  • Broafka
    #708
    ha meg nem is orvos akkor meg mit pampogsz. Valaki elmondta neked azt kész az úgy van, és csak is úgy lehet. És nem teszem vele tönkre magam, úgyhogy köszi, egészségemre válik. Inkább hiszek az orvosnak, hogy nincs baja a szememnek, mint neked...
  • predator1982
    #707
    ezzel a hsz-el is csak azt bizonyitod mennyire hülye vagy, a látszerész nem orvos te barom, de mondom szived joga tönkretenni magad, egészségedre
  • Broafka
    #706
    ne haragudj, de te akkora gyökér vagy! Deerhunter 1 hsz-ével lightosabban közölte a lényeget, amíg te 4 hsz-szel kb tömören azt mondtad, hogy: "hülye vagy, idióta, csóró, béna, stb" És te vagy a szemész? hát hozzád se fogok menni az tuti, ha baj van a szememmel, ha minden páciensedet elküldöd az anyjába!

    A sok éves orvoslásnak tanulás úgy tűnik kiöli az emberből a jóérzést pff...
  • Broafka
    #705
    amikor elkezd szúrni akkor cserélem, de érdekes módon 3 hét után is tökéletesen működik, nem is érzem, akkor nyilván jó még a lencse. Én azt mondom, hogy egy jobb 2 hetes lencse tovább bírja mint 2 hét. Amúgy volt régen egy gyengébb (olcsóbb) lencsém, és 2 hét elteltével már bizony csípte a szememet, azt ki is dobtam.

    Nem önkínzó vagyok. Szerintem lehet érezni hogy meddig jó. Másfelől meg hogy is van ez? a 2 hetes lencsére jobban rárakódik a baktérium mint az 1 hónaposra? Nem hiszem. Vagy valami anyaggal vannak bevonva, ami előbb utóbb lejön róla, vagy az egész időkorlát csak egy ajánlott dolog.

    Mint mondtam 4 éve van kontaktlencsém, és az orvos azt mondta nincs baja a szememnek.
  • predator1982
    #704
    így van. meg az hordjon lencsét, akinek telik rá-.-
  • DeerHunter01
    #703
    az, hogy rárakódik a sok kosz,por,stb. hiába tisztítod meg folyadékkal nem fog 100%-ban eltűnni, azért 2 hetes hogy 2 hétig hordd, nem azért hogy a lencsegyártók meg az optikák zsebét tömd, én hónapos lencsét hordok, és nem 1x éreztem már, hogy az utolsó 2-3 napban már viszketett tőle a szemem, érzékeny volt rá, ezért raktam is be egyből a következő "adagot", amellyel tökéletes volt minden, de ha neked jó, hogy a 2 hetes lencsét 1 hónapig hordod mert sajnálod a pénzt rá, akkor ne csodálkozz ha szarrá megy a szemed.
    ez egy jótanács, ne vedd sértésnek.
  • Broafka
    #702
    arra még mindig nem válaszoltál, hogy miért kell kidobni 2 hét után? eleve, mi az amitől bármelyiket ki kéne dobni