42675
  • MerlinW
    #42315
    Ennél olcsóbbat nem igen tudtam kihozni:

    alaplap: ASROCK N68-GS3 UCC - 10.312
    proci: AMD Athlon II X2 250 3.0 Ghz AM3 BOX - 14.125
    memória: KINGSTON HyperX 2048Mb DDR3 1600Mhz CL9 Blu KHX1600C9AD3B1/2G - 5.930
    videó: VTX3D VX5570 1GB GDDR5 PCIE - 15.863
    táp: CHICONY Hipro 430W - 5.988
    ház: XDL Happy-5W - 3.300

    összesen: 65.851 Ft (52.681 Ft + áfa) (ipon.hu)


    Ezzel már tudsz krájziszolni is, mégha nem is high-on, viszont ebbe a masinába később akár 6 magos procit is tehetsz, 8GB memóriát és akármilyen VGA-t.
  • RelakS
    #42314
    Crysis? naneeeeee ezen?! Legalább 2008-2009-es masina kell hozzá, cirka 50-60ezerbe szerintem az bennevan

    Core 2 Duo a minimum intel vonalon, 2giga ram, fél giga rammal megáldott videókártya (valaki mondjon rá valami megfelelően erőset, mert az a 8600 az kevéske :) )stb.

    Ha meg évekre előre terveznél, hogy pl 3-4 évig ne kelljen megint gépet venni, akkor valami új masina ~100ezer környékén. És a Crysis már azt sem biztos, hogy kifejezetten szeretné. Vagy a mai masinákkal már nincs gondja? (Mikor megjelent, fújjoltak, hogy jajjdelassú)
  • zolifa2
    #42313
    Fúú!
    Akkor milyen gépet kellene vennem?
    Olyanra gondolok amin elfut: Crysis, Left 4 Dead, Half-Life 2, Counter-Strike Source stb.
    Valami linket.
  • MerlinW
    #42312
    Hát... én nem adnék érte pénzt, de ha neked megér 25k-t, hogy kitolod a játékhatárt 2004-2005-ig, akkor oké. Megjegyzem, ezt a gépet sem nagyon fogod tudni bővíteni a jövőben.
  • RelakS
    #42311
    Ez már jobb, bár a proc 7 éves.
    Win XP-vel közepes felbontáson már érhet valamit (nem diavetítés futásra gondolok), viszont az Episode 2 ennek azért már betesz (az enyémnek is, pedig csak három éves a masina :S )

    Ami viszont nem tetszik benne: Brand gép. Ezekben szoktak olyan megoldások lenni, amitől tépi az ember a haját (Speciális ház, ami miatt ez-az nem fér bele, stb)
  • zolifa2
    #42310
    Értem.
    Hát most keresgéltem és ezt találtam:
    http://hardverapro.hu/apro/ibm_thinkcentre_m51_elado_8143-31g/hsz_1-50.html
  • MerlinW
    #42309
    Ahogy előttem is írták már, semmi értelme, pénzkidobás. Nem fogod tudni belerakni a gépedbe őket. Azt a gépet már NEM LEHET bővíteni, senki sem gyárt már hozzá alkatrészt.

    Vagy új gépet veszel, vagy marad ami van. Sajnos nincs más opció.
  • SZilaJMaGGoT
    #42308
    Az oké, de nem minden hardver kompatibilis az őskövület alaplapoddal. És amennyi pénzt kiszórsz erre arra, lehet olcsóbban megúsznád cakompakk újabb generációs cumókkal. Kérdezd meg a szüleidtől, hogy mennyit szánnának az egészre aztán írj ebbe a topikba. Itt majd megmondják neked, h x pénzt mire érdemes kiszórni. Csak egy jó tanács... :)
  • RelakS
    #42307
    az utóbbi időben a procicsere magával szokta hozni az alaplap cserét is.

    A slot stimmel a mostaniddal (Socket 478), viszont a proci FSB-jére 800MHz-t írnak, az alaplapod meg 533/400-at ír. Rég volt már, hogy tudjam, ez baj-e, de én nem tenném le a nagy esküt, hogy tudnak együtt működni.

    Szerintem körül kéne nézni, mert ez a proci egy kb 10 éves technika, és nem hinném, hogy nem lehet egy 4-5 éves masinát venni bagóért (20-30 ezer mondjuk)

    Amúgy meg amit kinéztél videókártyát, az PCI-Express foglalatba megy, az alaplapodon meg kizárólag PCI van. Ha még kapni, olcsóbb az AGP-s vga, de olyan csatlakozó sincs az alaplapodon.
  • zolifa2
    #42306
    Van gépem csak felújítani szeretném a procit és a vidikarit
  • RelakS
    #42305
    1: Ehhez nem kéne alaplap is?
    2: Szerintem a HL2 még ennek is macera
  • zolifa2
    #42304
    Jah és videókártyának egy nVidia GeForce 7600GT-t néztem ki
  • zolifa2
    #42303
    Hát rosszhír. :(
    Nem lesz új gép de kaphatok processzort meg videókártyát.
    Én erre gondoltam: http://hardverapro.hu/apro/intel_pentium_4_3ghz_512_800_sl6wk/hsz_1-50.html
    Mi a véleményetek? :D
  • kissssss
    #42302
  • zolifa2
    #42301
    Képzeld! Megbeszélik a szüleim és lehet hogy kapok 1 norm gépet :DD
  • MerlinW
    #42300
    Sajna mindent. Alaplap, memória, VGA, proci. Miután a te architektúrádhoz ma már nem nagyon kapsz semmit, illetve nem éri meg költeni rá. A mai hardverekből egyet sem tudnál beleerőszakolni a mostani gépedbe.
  • zolifa2
    #42299
    Most akkor csak procit vagy videókártyát vagy mind2-t vennem kéne??
  • zolifa2
    #42298
    Már leesett :)
  • MerlinW
    #42297
    Először csak kitömöríti. Utána menj a könyvtárába és indítsd el a dxsetup-ot.
  • Maxtreme
    #42296
    Mondjuk az alaplapra integrált csodákat sok 3D-s alkalmazás nem szeresse.
    A cpu meg jah. Főleg hogy a source nagyon processor függő.
  • ollie
    #42295
    A vga-n még futna ha lebutítanád a grafikát, de ez a celeron nagyon, de nagyon gyenge, főleg a miatt szaggat eszeveszetten.
  • zolifa2
    #42294
    Letöltöttem, de csak egy csomó .rar fájl van és megnéztem EVEREST-en, de nem lett frissebb a DirectX.Mit rontottam el?
  • MerlinW
    #42293
    Ez (2010 június)
  • zolifa2
    #42292
    Pontosan melyik a legfrissebb DirectX??
  • kissssss
    #42291
    http://www.systemreq.extra.hu/jatek.php?id=76

    most hirtelenjébe ezt találtam szerintem is mennie kéne persze minimumra minden beállítást

    DirectX legfrisebb?
    videokártya driver legfrissebb?

    viszont a neten található minimális gépigény már nem aktuális mert a játék megjelenése óta már kismillió egy grafikai újítást kiadtak hozzá tehát az a fél giga memória jó lesz 1 gb is és a többi alkatrészre is ugyanez érvényes.
  • zolifa2
    #42290
    Ha csak VGA-t vennék akkor is elfutna a game nem?
    Én úgy sem akarok ezekkel az új játékokkal játszani.
    Ott van a CS 1.6 vagy a Fiesta online azok jók nekem :D
  • zolifa2
    #42289
    Megpróbálom megkérni őket a HL2-ért :)
  • MerlinW
    #42288
    Megértem én, a pénz az pénz. Próbáld meg nyúzni a szülőket, hogy cseréljék le neked ezt a csaknem 12 éves architektúrát:)
  • zolifa2
    #42287
    100 vagy 80 ezer.
    Nekem ez teljesen mind1
    Csak gyerek vagyok semmi pénzem sincs
    A szüleim meg most úgysem vesznek nekem gépet :S
  • MerlinW
    #42286
    Nem kell több százezres. 70-80-ból olyan gépet rakhatsz össze, amivel a mai játékok is vidáman futnak.
  • Maxtreme
    #42285
    hát a vga miatt nem biztos az.
  • JaSoN HuNTeR #42284
    Pedig mennie kéne.
  • zolifa2
    #42283
    Hát igen.
    Nagyon enyhe?
    Akkor a gépem kibaszott szar.
    Így jobb? :D
  • Jaka923
    #42282
    Elég gyenge? Nagyon enyhe kifejezés. Természetesen ez az ok, amiért nem működik a játék.
  • zolifa2
    #42281
    CPU típusa Intel Celeron, 1700 MHz (17 x 100)

    Alaplap neve Foxconn 845GV4MR(-ES) (3 PCI, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

    Rendszermemória 503 MB (PC3200 DDR SDRAM)

    Videokártya Intel(R) 82845G/GL/GE/PE/GV Graphics Controller (64 MB)

    Elég gyenge :(
    Nincs pénzem több 100ezres gépekre

  • MerlinW
    #42280
    Háát nem mai játék.. milyen gépről van szó pontosan?
  • zolifa2
    #42279
    Köszi! "Az összes fájl ellenőrzése sikeres" de sajnos még mindig ugyan azt csinálja :(
    Lehet hogy gyenge a gépem?Mert nem a legerősebb :S
  • MerlinW
    #42278
    Csinálj helyet, mert 20GB kitömörítve:)
  • MerlinW
    #42277
    Steam-ben játékon jobb klikk, tulajdonságok, helyi fájlok, cache fájlok épségének ellenőrzése.
  • zolifa2
    #42276
    Sziasztok!
    Most akartam elkezdeni először játszani a HL2vel (későn kicsit :D).
    Miután felraktam a játékot,rá mentem a Play-re beadta azt a kopasz fickót akinek a fejéből valami piros izé kilóg utána nagy betűkkel valami Source.
    Ezután elsötétült a kép az egér homokórává változott és kidob! :(
    Valaki segítsen!!!Csak a Lost Coast indul el de az nem jó és szaggatok is :(