207
milyet?
  • Borg
    #87
    Az alkatrész probléma egy mítosz, az idióta németautófanok találták csak ki, hogy drágább a japánhoz, meg nem elérhető stb.
    Valójában pl Hondához is mindent megkapsz polcról utángyártottban is, bárdinál stb.
  • fifi
    #86
    sztem ha ápolod a karosszéria nem vészes a japánoknál...
    alkatrészárak viszont elég durvák japánt némethez viszonyítva...
  • tHoMaSmAn
    #85
    a japán autóknál igaz az, hogy szar a kaszni? azt hallottam hiába megbizható a motor, a kasznija könnyebben szarrá megy...
    Illetve a japán verdához (honda, toyota) való alkatrészhez mennyivel nehezebben/drágábban jutok hozzá mint egy émet autó esetében?? (pl vw)
  • mikike
    #84
    a japánokat szeretem is, csak hát az alkatrész...
    az legalább a ladához olcsó
  • Mike
    #83
    de vehetsz Citroen-t is, azt még ugysem mondta senki
  • Mike
    #82
    a szamara nem jó
    egy ütközés, és a kormányagy beleáll a fejedbe
  • Mike
    #81
    honann tudjuk milyen kocsot akarsz venni

    a te döntésed, nem a mienk
  • Borg
    #80
    Ha megbízható autót akarsz, akkor vagy toyo starletet, micu coltot, vagy méginkább 4gen honda civicet vegyél. Vagy akár egy 1gen crx is kijön belőle, ha sportosat is akarsz egyben. Ezekben legalább a motor és az elektronika megbízható, és max a kopó/rohadó alkatrészekkel kell foglalkozz.
  • mikike
    #79
    és ha nem ezek közül, de max 300ból?
  • Borg
    #78
    A samara jó sokat fog fogyasztani, ráadásul rohad is széjjel a kasznija.
    Ha mindenáron ezek közül akarsz venni, akkor már leginkább a 205-öst.
  • Vlala #77
    szerintem elég régóta, de nem köhintek bele -)
  • mikike
    #76
    mennyiért ment el a Sami?
    most hasonlókon gondolkodom
    Peugeot 205
    Fiat Uno
    Lada Samara
    Skoda Favorit

    eddig a lada a legesélyesebb, csak az a gáz, nem értek a kocsikhoz és ha venni kell, nem tudom honnan tudható meg, hogy jó a gép
    ?
  • tHoMaSmAn
    #75
    Emberek fejtsétek már ki 1-2 szónál kicsit BŐVEBBEN, hogy MIT MIÉRT lenne érdemes néznem... Köszi előre is!!!
  • Mike
    #74
    vegyél Toyotát
  • Mike
    #73
    az autóvásárlás mióta egy szó?
  • tHoMaSmAn
    #72
    Hallottam olyat, hogy a Golf IV-el sok a baj! Ez igaz? Jobb a III-as mint a IV-es ha az elhasználódást nézzük?


    Illetve JAPÁN vagy NÉMET autó? Nekem erre a kettőre érkezett eddig a legtöbb javaslat az ismerősök között akiket kérdeztem.
  • Vlala #71
    A Renault 4, 5 vagy a Citroen korábbi verzióinak (a háromcsavarosak, Visa, GSA, 2CV-hez is volt szép kínálat) a felnije rámegy
  • sumi
    #70
    hali.dácsiához nem tud valaki 1310-es gyári felnit,vagy alufelnit??
  • fifi
    #69
    Cordoba/ha szerencséd van ennyi pénzből még a 2-es is kijön/
    Golf III-takarékos, olcsó, strapabíró
    Corsa én nem vennék, dehát kinek a pap kinek a papné
  • tHoMaSmAn
    #68
    Sziasztok!
    Nem nagyon olvastam vissza, mertt látam itt most a tunin vonalra terelődött a szó, de sabaj felteszem a kérdésem hátha lesz ki reagál rá!

    Szóval most készülök uj autót venni, ehhez szeretnék tanácsot kérni, mert igencsak laikus vagyok, a lényeg, hogy használt autót szeretnék venni. Az elképzeléseim a következők:
    -1997-nél ne nagyon legyen öregebb
    -1.4-es motorral (60-90LE közt)
    -lehetőleg 5 ajtós, és tágas legyen
    -és az anyagiakat tekintve 1,5-1,9 millát szánnék rá (persze nincs ennyi kp... szal részletre kéne, de most nem is ez a fontos)

    Amit szeretnék kérni hogy hozzáértők irják le a különböző típusokkal kapcsolatos érveiket, ellenérveikket, hogy ezzel is segitsetek kicsit rajtam.

    Előre is köszönöm a tanácsaitokat!!
  • zero_cool51
    #67
    hmm sajnos ebayen nem találtam. de majd még keresgélek...
  • Borg
    #66
    És ottvan mellette az mp3, hogy milyen hangja van?
    Igényesebb online shopokban igy működik.
  • zero_cool51
    #65
    ebayen láttam peugeot hátsó kipofogódobot kb 25.000ért. (kinn N.o.-ban) azt néztem ki magamnak.
  • Borg
    #64
    Ezt is kifejezésre akartam vinni az előbb... ha olcsó, univerzálisat veszel, ami nincs hangolva az adott motorhoz, akkor nem tudhatod előre, hogy milyen hangja lesz tőle.
  • zero_cool51
    #63
    nem suzuki, hanem peugeot 206-oshoz kell, a teljesítmény nem fontos, csak jol szoljon!
  • Borg
    #62
    Több dologtól.

    1. Szívóhang. Ez függ a motor típusától, és a légszűrő berendezéstől. (van sportlégszűrő is ugye)

    2. Kipufogóhang. Ez függ a leömlőtől, a katalizátortól, középdobtól, hátsódobtól. Magyarán a folytástól, és hogy mi áll a kiáramló gáz útjában.

    Egy alap univerzális sportdob olyan 20k körül kezdődik, innen a csillagos ég a határ. Az univerzális dob nézhet ki jól, hangja is lehet jó, de a teljesítményen általában nem segít, sőt, pl egy Honda esetében ront is. Vannak speciálisan autóhoz, és motorhoz méretezett, sőt hangolt sportdobok is.
    Vannak komplett kipufogó rendszerek is, pl Hondához 5zigen, Mugen stb, 4:1 leömlővel, sportkatalizátorral, középdobbal, power szelepes hátsódobbal stb. Na az már odabasz rendesen, csakhát 70k körül kezdődik...

    Szal az ezres suzukid is düböröghet sportdobbal, az már más kérdés, hogy... nja, izlés kérdése :DD
  • zero_cool51
    #61
    ja, és hogy mennyibe kerülhet egy sportkipufogó?
  • zero_cool51
    #60
    lenne 1 kérdésem.
    mitől van egy kocsinak olyan szép brummogó hangja? sportkipufogón kívül kell még más rá, vagy már attól is szép hangja lesz? és vajon tud majd dübörögni egy sportkipufogóval egy 1.0-vagy 1.1-es kocsi?
  • Manta
    #59
    Holnap veszek még egy trabantot
  • Manta
    #58
    Haveromnak E30-asa volt, és akkora lerakat szart még a világ nem látott. Ennek ellenére a BMW az örök kedvenc.

    féloff: motorszám tényleg mexűnik?
  • harcu
    #57
    HIX Auto-n van egy gyerek, aki [email protected] címről levelezik. Na, nála nagyobb BMW-hívőt még nem láttam. Igaz, neki tényleg M5-je volt, most csak egy M3. Amúgy a főnököm 14 éves 730i-je sem volt kutya.
  • harcu
    #56
    Ja, a Samaránál az volt, hogy 3 havonta elvittem szerelőhöz, hogy nézze meg, és amit kell, azt cserélje ki. Évente megvolt az olajcsere, szóval a szokásos költségeken kívül évi kb 50000 volt a plusz javítás. Mikor eladtam, 14 éves volt. Ellenben rohadt. Ez tény. Viszont újabb 100000-ért jópár évre meg lett volna oldva rendesen a probléma. Az, hogy nem csináltam meg, annak az oka az volt, hogy nem akartam frissen fényezett kocsit eladni. Akkor ugyanis mit mondtam voln, miért fényeztem? azért, mert rohadt? Soha a büdös életben nem hitte volna el, hogy nem volt törve. Így legalább megnézi, saját maga megcsinálja, és tudja, hogy jó munkát végeznek neki. Az ára ezért volt annyival olcsóbb, mint amennyibe nekem került volna a fényezés. Mellékesen 200-ba belefért 4 téligumi is, plusz új volt a kuplung, első és hátsó fék kompletten volt cserélve, vízpumpa, radiátor szintén. Szóval 200000-ért szerintem egy 14 éves autót megéheti megvenni. Ja, a kocsiba 135000 km volt.
  • harcu
    #55
    Az újra is ugyanannyit költesz ám, csak ott kötelező szervíznek hívják, meg Casconak. A régire nem kell Casco - úgyse lopják, ha meg igen, nem kár érte -, a Samara alkatrészárai meg olcsóak, ha el is romlik, pár ezresből mindig megvolt. Pl Skodára vettem full visszapillantótükröt egy ezresért, a Corsára 11300 ft volt csak az üveg. (hogy b@ssza meg az anyukáját az a köcsög Suzukis, aki átlógott a sávomba, és összeakadt a tükrünk 100-as tempónál. Kb 10 centi, és a kocsik orra is összeakad.)
  • harcu
    #54
    Ja, az autógyárak az ütközési tesztekte 40-60 km/h sebességgel végzik. 80-nál már szinte mindegy, milyen és hány légzsák van az autóban, inkább a menyországiakkal legyél jó viszonyban.
  • Astaroth
    #53
    Hát figyelj szerintem az hogy régi az nem azt jelenti hogy rossz!(kivéve amikor igen
  • Madmaxx
    #52
    Nem tellik ezért nincs is autóm. Régi szar fostalicskát nem veszek (pedig arra telne) ami zabálja a benzint és mindig elromlik rajta valami. Nem beszélve a nemsokára esedékes motorcseréről sem :))
  • Gerry
    #51
    Hát igan... A BMW az BMW, az egyik kollégámnak van egy 5 éves 540i-je...
    Mit is mondjak, iszonyatbrutál egy járgány!
  • Tikal #50
    Legutobb láttam egy bmw-t ami akkora erővel ment neki a beton villanyoszlopnak hogy az kidőlt, a bmw orra az utastérig felrongyolodott, nem tovább, és a két utas kiszállt kisebb karcolásokkal, légzsák megfogta őket...
  • Gerry
    #49
    Végülis, ha nincsen semmi abban az árokban,
    (mondjuk egy fa, vagy bármi, amit elkaphatsz az autóbal), akkor megfog a légzsák, meg nem nyom össze a kaszni...
  • Astaroth
    #48
    Hát tudod ha 100-al belemész egy árokba S80-assal nem valószínű hogy sok bajod lesz.Az más kérdés hogy ha egy kamionnal ütközöl frontálisan!