36836
  • vaddiszno
    #3510
    a tuning a frusztraltaknak van, kiprobaltam mit bir a gepem es annyi.
  • CoolStuff
    #3509
    Egyébként nem is haggya nagyon, már próbáltam...:D
  • CoolStuff
    #3508
    Thx!:)
  • Torry
    #3507
    Jah nem is csodálom... az új kártyával minek is...
  • CoolStuff
    #3506
    Én már visszavonultam a csúcson!:D
    Már nem tuningolok (annyira)...:DDDDDDDDDDD
    Mingyá megnézem!
    Mostanában Far Cry topikozok, már unom a hardver vitákat!
  • stone
    #3505
    Vissza, te viszont rég nem voltál. Van egy pár problémám lentebb, neked mi a tipped?
  • CoolStuff
    #3504
    Hi all!
    Visszatért az élet ide?:D
  • stone
    #3503
    333-on megy duálban. Az időzítésekkel meg variálhatsz nyugodtan, az is + teljesítménynövekedés.
  • Torry
    #3502
    Jaja hagyom is szerintem...
    Csak bánt egy kicsit.De mindegy.
    Másik:
    333-on mennyenek a RAMOK DUAL-ban vagy 400-on DUAL-ban?
    Esetleg 333-on de az időzítésekkel variáljak?
  • Narancs
    #3501
    50en lekapcsol...bár én nem erőltetném...inkább télleg ne csináld, nem akarom hogy elbaszd a procid esetleg!
  • Torry
    #3500
    50 fokra?75-on van most.
    Ok megnézem.
    Nem veszélyes az 1.8?Nem túl izmos hűtőm van.
  • Narancs
    #3499
    De állítsd be hogy ha 50 fokos a procid akkor kapcsoljon le a gép...
    1,8Volt és 11*200!!!
  • Torry
    #3498
    Káros, mert a ramokat meg 400-on akarom járatni hogy szinkronban legyenek.
    Majd windows reinstall-nál is megnézem még 1x.
    Köszi a válaszokat.
  • Torry
    #3497
    Akkor lock-os...
  • stone
    #3496
    Jogos, az Athlonokat hamisították.
  • Narancs
    #3495
    Ha lockos akkor sehol!
  • Torry
    #3494
    11*166 az eredeti.
  • Torry
    #3493
    És azt hol tudom beállítani, hogy 200*10 legyen?
    Azt szerintem bírná.
  • Narancs
    #3492
    Az eredeti szorzód micsoda?
  • Narancs
    #3491
    nem eredeti????
    Ez kizárt!
    Bartont nem tudnak hamisítani, plána nem a 2500+ ost, mert az a család legkisebb tagja!
  • Torry
    #3490
    Vagy inkább lock-os...
    Mert vadiúj egyébként.
  • stone
    #3489
    Bátor ember vagy ha 1,8V ra rakod, de sztem kevés neki a fesz. Lehet még az is hogy nem eredeti az AMD procid és nem nagyon bírja a húzást.
  • Torry
    #3488
    Nem tudom...hol tudom megnézni?
    1.75 kevés?
  • Narancs
    #3487
    Akkor mennie kéne, lehet hogy kevés neki a fesz amit kapott, bár kétlem hogy ez lenne a baj...
    Szorzó lockos a procid amúgy?
  • Torry
    #3486
    Csak ott volt hogy: 2500+ és azt átállítottam 3200+-ra így 11*200 lett.
    A ramok 400-asok.
  • Narancs
    #3485
    Hogyan húztad a procit?
    Szorzót vagy FSB -t emeltél?
    Milyen a RAM?
    Ha csak 333Mhzes ram van a gépben, akkor vszínű em bírja a 200as FSB -t, ha nem fsb állítással húztad, hanem a szorzót raktad feljebb, akkor nem értem mi a gáz...
  • Torry
    #3484
    Nekem is válaszolj!
    Ha már így beindultál...
  • stone
    #3483
    Sima ventiknél (12cm) kb 8V a a határ. 8 és 12V között egy egyszerü tranzisztoros kapcsolásban szabályozható.
  • stone
    #3482
    A mem 2*177-en megy (350MHZ) mert húzva van a chipset (majd javítom az aláírásban) de atomstabil, már 3 hónapja így van és tökéletesen műxik. A videoramot felhúzom 650MHZ felé, hátha ez a probléma.
  • Torry
    #3481
    Nah hi!

    Szóval adott a gépem (alant olvashatjátok)
    2500+-os Barton Spire Falconrock II-es a hűtő.
    3200+-ra átállítottam, adtam neki 1.75 feszt.
    Egy ideig ment 35 fokon, de a windows- fagyott amikor fel akartam rakni a 3dmarkt-ot.
    (Egyébként a mostani windows-om nagyon szar, állandóan swap-el meg minden, rossz a particonálás meg minden.)
    Később azonban már a legeslegelején lefagyott, olyannyira hogy még csak besem tudtam lépni a BIOS-ba.
    CMOS CLEAR segített.

    Miért lehetett ez?
  • Borg
    #3480
    Coolinket vegyél, abból van jó lassú, és halk.

    Amúgy 5V-ra úgy lehet áttenni, hogy egy molex csatira kötöd rá a 3 pines csatlakozóját. Ugye van ilyen átalakitó kábel, pár száz forintért minden boltban. Csak ezen megcseréled az ereket. Tehát nem a 12V-os ágba menjen, hanem az 5V (piros) vezetékéhez kösd be a molexbe.
    Arra vigyázz, hogy ez után ne köss semmit:) Tehát a tápkábel ezen ágán más ne legyen utána már, pl HDD :D

    btw. nem minden venti indul be 5V-on, van aminek ez kevés... ebben az esetben pedig a túlzott terhelés miatt gondokat is okozhat a tápegységben ez a variálás...
  • BBking
    #3479
    A vezeték csere baromság!+;-;fordulatszámmérés(sárga)
    Nekem az egyik 8cm-es rendszerhűtőm az tápvntillátor.Igaz,h ennél nem tudom lemérni,h mennyivel megy,de a hangjából ítélve 2000-2500rmp között.És ez mindegyikre jellemző.Régi tápból operáld ki,teljesen jó.
  • ollie
    #3478
    Mindegy, a lényeg, hogy valaki válaszoljon a kérdésemre.
  • Gabesz amd64
    #3477
    Vegyél olyat ami fordulatszabályzos!Vagy van egy ventid és azt akarod megcsinálni?
    És mire kell procira?
    Vagy csak egy rendszerhűtöt akarsz?
  • ollie
    #3476
    Skacok!

    Hol tudok venni lassan forgó 8cm ventiket? Olyanra lenne szükségem, ami max 2000rpm.

    Tudja amúgy valaki, hogy hogyan lehet átalakítani a ventiket úgy, hogy 5V-vel üzemeljenek? Valahol olvastam, hogy a 3 vezeték közül 2-őt meg kell cserélni, melyek azok? Van fekete, sárga és piros.
  • ollie
    #3475
    Lehet hogy aza a baj, hogy a ram csak 266-on megy, nem? Egyébként meg 25Mhz is sokat számíthat (50MHz effektív a ramnál).
  • stone
    #3474
    Hát, leteszteltem de semmi különös. A vinyó 29MB/s, a ram 2652MB/s INT/FLOAT-on is, a cache sebessége meg 29000 körül mozog. Tipikus "minden jó de mégse jó" probléma.
    Megnéztem a játékban és 40-80FPS között mozog a kép (néhol meg jóval 100 fölé megy).
    Nem lehet hogy az Intel 845E chipset a ludas?
  • Borg
    #3473
    Nem parasztvakítás, de komolyabb kártya kell a különbség láthatóvá válásához (9700pro+).

    Inkább sandrával teszteld le a winyo, meg ram sebességedet, hogy minden rendben van e ott. Esetleg hdtach-al is.
  • Gabesz amd64
    #3472
    Mennyiért lehet ilyen házat venni?
    A DTK házaknál már láttam ilyet!
  • stone
    #3471
    Akkor mi a tipped mit vegyek? Elég durva parasztvakítás ezek szerint a 8*AGP. Milyen vinyó kell (adatátviteli sebességre, ill. cache-ben)? Vagy duálos alaplap 2 rammal, esetleg több MB?