36836
  • Piko888
    #36756
    Semmi tuning, minden alapon van, gyári hűtéssel.
    Remélem csak a paszta hiánya miatt melegszik, mert most 59 fokon van a CPU netezés, zenehallgatás mellett. Viszont a 4 mag mindig 10 fokkal melegebb, mint a CPU.
    Alaplap 34
    GPU 48
    HDD 31
  • zico87
    #36755
    szerintem azért gyári ventivel se kéne ennyire melegednie
  • rvn
    #36754
    Remélem még meg is tuningoltad azér kicst had melegedjen, ezek már nagyon nem egészségesek:D Nálam már ha 50 fok felé mennek a magok akkor fullon hajtja a ventiket, igaz 46-47 fok körül megállnak játékban.
  • MerlinW
    #36753
    Illik, jah:)
  • Piko888
    #36752
    Sajnos Battlefiel 3 közben a CPU felmegy 88 fokra a magok pedig 99-re.
    Szerintetek, ha leveszem a proci hűtőbordáját akkor minden esetben új hűtőpasztát kell rakni?
  • Piko888
    #36751
    Utánaolvasgattam, és egy srácnál ugyan ez volt a probléma és ő úgy oldotta meg, hogy 90 fokkal elforgatva rakta vissza a proci hűtőt. Én is kipróbáltam és érdekes módon 10-12 fokkal lejjebb ment mindegyik értékem.
  • zico87
    #36750
    hát ha ennyi a hőmérséklet gyári órajeleken és ventivel akkor mindenképp érdemes valami combosabb hűtőt beszerezni

    http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=1155+h%FCt%F5&page=3

    itt nézz körül valami combosabb fajtát keress persze árban is drágább de megéri.
  • Piko888
    #36749
    Sziasztok!
    A gondom a következő:
    Van egy Intel i5-2500k-s processzorom.
    Nemrég az Aidával megnéztem a proci hőmérsékletét, és alaphelyzetben ezek voltak az értékek.
    CPU 66 °C (151 °F)
    CPU Package 75 °C (167 °F)
    CPU IA Cores 76 °C (169 °F)
    CPU GT Cores 72 °C (162 °F)
    1. CPU / 1. mag 72 °C (162 °F)
    1. CPU / 2. mag 76 °C (169 °F)
    1. CPU / 3. mag 73 °C (163 °F)
    1. CPU / 4. mag 76 °C (169 °F)

    Lemértem Battlefield 3 közben is:

    CPU felmet 86-ra
    A CPU Package:93-ra
    A magok hőmérséklete pedig 98 körül volt.
    A proci hűtő gyári. Mi ajánlotok?

    Előre is köszi.
    Ja és mennyi az ideális hőmérséklet?
    Üdv, Piko
  • gereee93
    #36748
    Rendesen van rögzítve a processzor ventilátor. A hőközlő paszta rendesen eloszlott és a ventilátor rendesen működik. Akkor lehet Merlinnek van igaza , hogy ilyen időben ilyen meleg. Köszönöm a válaszokat. Ja és tuning az nincs a processzoron (intel i5).
  • MerlinW
    #36747
    Ha max 60 fokos a proci terhelve akkor nincs ott semmi gond. Teljesen egészséges. Gyári hűtéssel 80 fok ebben a melegben.
  • DIESEL DOG #36746
    Lowprofile hűtőről van szó ha jól tudom... először is csekkold hogy a hűtő rendesen a helyén van-e, nincs-e lelazulva, nem-e lóg valahol, másodszor van-e elegendő hőközlő paszta a hűtő és a CPU kupakja között, ha van, az mennyire oszlott / mennyire oszlattad el rendesen, jutott-e mindenhova a kupak felületén. (a paszta réteg ne legyen se túl vastag, se túl vékony) Proci milyen, tuning van-e, a hűtő ventije rendesen üzemel?
  • gereee93
    #36745
    Sziasztok. Nem tudom jó helyre írom e de azért megpróbálom. Vettem egy ENERMAX ETD-T60-VD processzor hűtőt és, hogy lehet hogy ugyan úgy hűt mint egy alap processzor ventilátor? Mert így akkor nem sok értelme volt megvenni. 40-60 fokos a processzor.
  • Madi92
    #36744
    Hát fps szerint nem, de még is ilyen mikrolag szerűségek vannak benne, amik elég idegesítőek.
    Átlag 40 fps, min az olyan 25, max meg 60 belterületen. De még 40-nél is olyan fura érzésem van, hogy akad.. Lehet játékhiba vagy nem tudom. Bár witcher 2 esetében szerintem ez túlzás.
    És ezért nem értem, hogy ha nem fut rendesen, akkor miért nem használja ki jobban a lehetőségeket?:)
  • zico87
    #36743
    játék függő hogy mennyire használja ki a procit főleg több magnál.pl cod2 egy 4 magos gépem nekem 20-25%-ra terheli multiban újabb játékoknál ez az érték magasabb azért de ritka hogy 100%-os cpu terhelés legyen.
  • MerlinW
    #36742
    Lassú a játék?
  • Madi92
    #36741
    Hali!
    Kérdés!
    Játékok alatt(konkrétan witcher2) a CPU nem hajlandó 50% fölé menni...
    Hogy lehetne elérni, hogy maximálisan kihasználja? Proci napokban lett felhúzva 2.8GHzról 3.4GHz-ra. Fogalmam sincs előtte 100%on mente-e, de örülnék neki, ha most teljesen kihasználná.
  • MerlinW
    #36740
    Csináltam egy ilyet, mert miért ne:)
  • zuz
    #36739
    Aha értem.
    De azt nem értem hogy vitte volna el, gondolom a vezetékeken keresztül átcirkulál vagy lezárja az áromkört a hibás billentyű.
    Olcsó típusu eszközről van szó amúgy
  • DIESEL DOG #36738
    A kérdést már magad is megválaszoltad. Elszállt a tápegységed. Ha jó minőségű tápod volt akkor remélhetőleg nem vitt magával semmit sem a levesbe... milyen típusú tápegységről van szó?
  • zuz
    #36737
    Szerintek mi lehet a probléma a gépemmel?
    Játszottam a pasziansszal amikor hirtelen pukkadt egyet a gépezet és megállt a képernyő.
    Elkezdtem nyomogatni a gombokat, de nem akart beindulni...
    Aztán szétszereltem a berendezést, mivel füstszagot éreztem, de nem tudtam mi adta meg magát, ezért kikaptam mindent, és elkezdtem egyenként szagolgatni az alkatrészeket hogy melyiknek van füstölt szaga.
    A tápgenerátornak ami az áramot szolgáltassa a gépnek, az lesz a rudas.
    EGyépként felhívtam a szaküzletet mondtam hogy van egy kis hárdvár problémám, de azt mondta, még garanciás a tápgenerátora.
  • DIESEL DOG #36736
    Fagyás sok mindentől lehet, leggyakrabban valamilyen szoftveres probléma áll a háttérben, gondolok itt op. rendszerrel esetleg inkompatibilis driverre, vagy bármilyen más háttérben futó programra, illetve maga a telepített operációs rendszer is okozhat ilyen jelenséget, de nincs kizárva egy esetleges hardware-es hiba sem, pl. ilyen random fagyásokat okozhat egy hibás HDD is.

    BSOD jelenség nem volt esetleg?
  • zico87
    #36735
    Asrock Extreme tuning utiity vagy van egy régi a cpu fsb is bár én mindig biosban (uefi)-ben tuningolok PC-n.

    Trubi15:Memóriát nézték ? attól fagyhat még a gép gyakran bill. egyéb perifériáktól nem igazán gyakori a fagyás.
  • vizes
    #36734
    Biosban nem találtam rá opciót.
    Tudsz rá vmi szoftvert? Kipróbálom, ha melegszik visszaállítom és kész.
  • Trubi15
    #36733
    Sziasztok. Lenne 1 olyan problémám hogy a számítógépem oknál fogva lefagy elég sűrűn. Szerelőnél is volt teljesen új a számítógép, és semmi baja nincsen. A szerelő billentyűzetre mondta hogy attól is fagyhat vettem újat még mindig fagy. Azt mondta még hogy lehet hogy az internet átvitel miatt is fagyhat. Meg hogy a házban lévő watt. Valakinek nem volt valami ilyen problémája az utóbbi kettőből?
  • zico87
    #36732
    Biosban nézz körül bár a laptopok nagy részében nincs lehetőség Bios-ban fsb-t állítani,akkor még marad a szoftveres tuning erre is van 1-2 progi persze a hűtés gond lehet.
  • vizes
    #36731
    Sziasztok!

    Van egy nem túl erős notebookom és szeretném tudni, hogy lehet e többet kihozni belőle.
    Asus a gép, egy amd c60 apu 1000 mhz pöfög benne. A grafikáért egy radeon hd 6290 felel, 2 giga ddr3 ram.
    A kérdés, hogy lehet e a processzor órajelét emelni, illetve érdemes e?
    Hiába hd a kártya, hd videoknál laggol.
  • dodopek
    #36730
    Sziasztok!
    Athlon II X3 460 proci unlockolva Phenom II B60 lett. Aida, Prime95, LinX tesztekkel 2 órát ment hibamentesen, játékok hiba nélkül futnak. Véletlenszerűen kékhalál jön elő (14 nap alatt kb 4), és kb hetente 1-5 hardverhiba javítás(processzormag 2). Uefi Biosban a feloldáson kívül mem vezérlő kapott 1,2,processzor kapott fix 1.45öt.Mást nem állítottam.
    Kérdéseim a következők lennének.
    1 Szerintetek ez az unlock menthető valahogy?
    Visszább venném a CPU órajelét, hátha az stabilizálja, de nem tudom mit írjak be a cpu ratioba.Csak annyit, hogy hányas szorzót szeretnék? Vagy írjam be, hogy pl 15*200?Vagy hogy?
    Illetve elképzelhető, hogy ez már nem is hardveres hiba? Első körben csak a magfeloldást csináltam meg, feszt nem állítottam, csak kb a 2. kékhalál után.Lehet, hogy a hetes lett hadirokkant, és már az hibázik, nem is a proci?
    Ha lehet, minél konkrétabban írjátok le, hogy még mit próbáljak meg állítani. Így, hogy csak néha hibázik, idegesítőbb, mintha nem is lehetett volna feloldani.Abba belenyugodnék...
    Előre is köszi!
  • MerlinW
    #36729
    prime, otheros, aida stability test, 3d mark 11, stb
  • jazzy
    #36728
    Köszönöm szépen. Megpróbálom. Mivel tesztelhetem le utána, hogy rendesen működik-e?
  • MerlinW
    #36727
    Több mag, nagyobb étvágy. Emeld a feszültséget (asszem LLC) 1.425 körülire. Akkor dob vissza a rendszer a BIOS-ba, ha az hibára fut. Ennek 99%-ban az oka a nem megfelelő áramellátás.

    Ha emelés után elindul, az jó. Ezután komoly stabilitási teszteket kell csinálni, mert ugye az AMD azért tiltotta le ezekben a modellekben azt a 2 magot, mert instabil az architektúra - tehát nem kicseszésből:) - és egyszerűbb volt így, mint újra legyártani mindet. Ha elhasal a teszten, emelgethetsz még pár századot a feszültségen, de 1,43 fölé ne nagyon menj. Ha így sem bírja a dolgot akkor vagy pont "rossz" procit sikerült venni, vagy az alaplapod nem bírja a megcsalást.
  • jazzy
    #36726
    Ide is beraknám, remélem nem harapják le a fejem, nagyon fontos :)

    Üdv

    Olyan kérdésem lenne, hogy ASROCK 970 Extreme4 alaplapban lévő Phenom II x2 555 Black Edition processzoromat unlockolni szeretném.

    Ha a 3. magot engedélyezem, minden ok, a gép megy tökéletesen. Ha a 4. magot is engedélyezem akkor mindig indulásnál visszadobál a BIOSba, és ha Save and Exittel lépek ki, továbbra is visszadob mindig. Ha viszont Discard changes and Exitet választom, akkor elindul a windows és AIDA szerint 4 magosnak látja a processzort. Azonban minden indításnál visszadob BIOSba és csak ezzel a Discard changes kilépéssel indul el. A windows azonban semmiféle hibát nem ír.

    Lehet ezzel valamit kezdeni, hogy normálisan induljon 4 maggal, vagy azért dobál vissza, mert egyszerűen nem stabil a 4. mag? Mit kellene állítanom?

    Köszönöm!
  • Jim Morrison
    #36725
    köszi.


    Igen, valahogy sejtettem. Nem tudom pontosan milyen winchesterem van, de a Windows élményindexem is a winchester miatt 5,8 :/ Sajnos az SSD még drága. Na de ennyit az off ról :) köszi.
  • MerlinW
    #36724
    Pontosan úgy. CPU hőmérséklet miatt 60-70 fok felett aggódj.

    Nem, a Windows indulásához minimális köze van a CPU-nak. HDD a leggyengébb hardveres láncszem, de általában szoftveres gond okozza a problémát (felesleges szervizek, automatikusan induló programok, fragmentáltság, szeméttel teli registry, stb. Az eseménynapló is ír sok hibáról ami szintén lassíthatja a betöltést).
  • Jim Morrison
    #36723
    Akkor ha jól értem:
    kép
    CPU Clock Ratio: 36 X
    Turbo Ratio(1-Core) 39
    Turbo Ratio(2-Core) 38
    Turbo Ratio(3-Core) 37
    Turbo Ratio(4-Core) 36


    és ennyi? (szerintem láttad már más topikban is hogy szeretek biztosra menni ilyen dolgokban.. :D)
    Biosban éppen 44fokos volt a proci, ezek szerint akkor nem fog nagyon melegedni tőle (bár most 37)


    kicsi off:
    Az amúgy miért van hogy mikor belépek a windowsba minden kicsit lassúbb? Mert ahogy nézem ilyenkor oldalsávban a cpu figyelőt általában ilyen 10 - 20 % ra szokott felugrani egy-egy mag, ezért ha jól gondolom ilyenkor a windows még telepszik a memóriában vagy nem? nem is annyira proci függő?
  • MerlinW
    #36722
    Alapszorzót 36-ra állítod, a turbo-t pedig emeled 1-mag 39, 2-mag 38, 3-mag 37, 4-mag 36.

    Ezáltal ha egy magot használ egy program, akkor 3,9Ghz-en fog menni a CPU, ha 2 magot akkor 3,8 és így tovább. Mindezt feszültségemelés nélkül, gyári intel hűtővel 40-50fok terhelve (vettem jobbat, csak még lusta voltam beszerelni).

    Márkásabb hűtővel 1-2 tized feszemeléssel 4-4,5Ghz-en is vidáman fut. Ezért jó a K sorozat. Megjegyzem, ez inkább érdekes, mert egyelőre teljesen felesleges, hiszen - most átlagfelhasználásról beszélek, mint játék, stb - nem nagyon létezik alkalmazás ami az i5-2500 alap 3,3Ghz-ét meg tudná enni. Viszont a fesz.emelés nélküli emelés ingyen van, így azt érdemes megtenni:)
  • Jim Morrison
    #36721
    hoppá. Amúgy azt írják a leírásban ehhez a procihoz hogy 3.3-3.6Ghz (kb). Terhelés alatt autómatice felmegy? Meg elárulnd hogy sikerült összehozni? :) Most tutira befér majd a házba egy rendes hűtő és gondoltam akkár már lehetne kicsit túlpörgetni :)
  • MerlinW
    #36720
    Tekergettem kicsit - feszültségemelés nélkül
  • FlDutchman
    #36719
    Sziasztok!
    Tudna valaki on-line segítséget nyújtani processzortuningoláshoz?
    intel E6420 dual core processzort szeretném meghajtani a gyári 2,13GHz-ről 3,2-re.
    Asus P5K alaplapom van, 4GB memória is áll a rendelkezésemre.

    Első körben fórumokról szedett tippek alapján 400-as FSB-t állítottam be 8-szoros szorzóval (CPU-Z szerint csak 6-on volt), a PCI-E frekvenciát 100-ra állítottam, és az FSB:DRAM arányt is 1:1-re raktam (bár nem tudom pontosan hogyan.. :)).

    El is indult, látszólag stabilan, a hűtő sem pörgött a szokásosnál jobban, viszont kb 10 perc után kikapcsolt a gép.
    Ez után nem akartam tovább küszködni, így visszaállítottam a gyári beállításokat bios-ban.

    Ezek után milyen lépést javasolnátok?
    A BIOS-ban való állítgatásoknál meg, hogy őszinte legyek, nem mindig tudtam, hogy pontosan mit kéne mire állítani.

    Köszi előre is a segítséget!

    ui: ha egy 6 és 1/4 perces videót valamivel több mint 3 óra volt kirenderelni a fentebb írt konfiggal, ez az órajelnövelés kb hány százalékos javulást eredményezhet?
  • szinten
    #36718
    hmmm... Kár. Az a bosszantó, hogy az adatokat megjeleníti, és látok mindent, csak épp nem férhetek hozzá. Esetlegesen BIOS frissítés után sem lesznek elérhetőek ezek az opciók?

    Programokkal nem megy. Próbáltam a Core Centert (elméletileg MSI-hez lett kitalálva, semmi eredmény, meg még egy tucat programot. (már amit google kidobott...)
  • zico87
    #36717
    sajna volt részem ilyen laphoz semmi tuning lehetőség szoftverese próbálkozhatsz hátha de sok jóra ne számíts