36836
  • szinten
    #36716
    Üdv. Nekem egy apró kérdésem lenne.
    Van egy adott Msi ms-6513 (Medion OEM) alaplap, ami az FSB (és minden egyéb Overclock) beállításokat nem engedi (látni látom a jelenlegi beállítást csak nem férek hozzá). Próbáltam már rengeteg mindent (sajnos a papírjai nincsenek meg) és nem tudom hogy lehetne ehez hozzáférni.
    Adott raja egy 2.0Ghzs 478pines Intel CPU (amin most az FSB 100x20MHz) egy kicsit bikább bordával (a gyáritól kb 2x nagyobb... a venti is) és ezt szeretném tesztelgetni mint kezdő tuningos, csak hogy ne egy komolyabb cuccot süssek le elsőnek.

    Köszi a segítséget előre is.
  • kicsipunk
    #36715
    Köszi szépen a linket!Átnyálazom hátha segít,bár eddig nem sok használhatót találtam....Nem a proci van blokkolva hanem az alaplapom nem támogatja ezt a funkciót sajnos.A hűtésemmel nem lesz gond,mivel van egy szép nagy hűtőm(: De sajna lehet, hogy nem kivitelezhető a tuning...
  • zico87
    #36714
    ez így nem igaz hugom gépébe sokáig nála szolgált 4400x2 is 65w-os de simán bírja 2,8-at gyári cooleral kisütni már duronok óta nem lehet
  • bajgunar
    #36713
    Nem húzható "elméletileg" a proci. 65W-os, lazán kisütheted. Le van védve benne a túlhúzás. BE-nt kellett volna venni. De kis okossággal megoldható a húzása. Olvasd át ezt az oldalt, hátha segít.
    De előtte lásd el egy komolyabb hűtővel a procit, mert elfüstölhet.
    Annak az árából, meg inkább lecserélnéd egy újabb, erősebb procira a mostanit, amit viszont a hozzá kapott gyári hűtő is tökéletesen "üzemhőmérsékleten" tart.
  • kicsipunk
    #36712
    Sziasztok!
    Szeretném húzni kicsit a pocimat csak az a probléma hogy a bios beállítás nem engedélyezi valamint az AMD overclock sem működik valami oknál fogva....
    egy amd athlon 64 x2 4000+ -os prociról és egy MSI k9n6pgm2-v alaplapról lenne szó.
    esetleg valakinek valami ötlete? vagy más sem képes megbirkózni ezzel a feladattal?
  • revi73
    #36711
    sziasztok, megszeretném húzni a procimat: IntelCore Duo e-2200, egy gigabyte GA-EP31-DS3L alaplapba. Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet, és azt hogy mekkora órajelig. A válaszokat előre is köszönöm.
  • Tatyla
    #36710
    de en voltam,mibden igy van belove sz fsb az 100,es igy bir csak 1333-at...
  • bajgunar
    #36709
    tuning_kezdoknek_szajbaragosan
    amd_k10_k10_5_tulhajtasi_utmutato
    Vedd vissza 200-ra az "FSB"-t, 17x200 a szorzó, és a memória időzítéseket és feszültséget lődd be! 9-9-9-24 1.65V??? asszem (nézz utána)
    De nem te kérdezted ezt már másik topic-ban is? Mi van??? Nem megy?
  • Tatyla
    #36708
    az alairasomban levo konfighoz kene segitseg hogy a bioszban mit allitsak be hogy a memoria 1600-on menjen 1333 helyett mert ha szorzot felveszem 8.00x akkor nem indul vagy kifagy a windows logonal,meg szeretnek a procin is huzni kicsit,vagy hol van ilyen oldal ahol szajbaragosan estleg bios kepekkel le van ez irva?
  • bajgunar
    #36707
    Minek akarod lefesteni? Teljesen zárt, ki nézegeti hogy belül milyen?
    Mert ha még plexi oldallapos lenne, akkor ok. De így nem látom értelmét.
    Vagy akkor már miért nem plexiset vettél?
    Ha fényezőbe viszed, annyiért fújja le neked, hogy veszel belőle 2 TT Soprano házat is. Ha te fújod, eléggé macerás lesz. A legolcsóbb ha veszel vagy 2 flakon alapozót + vagy 2 flakon Akril feketét meg 1 lap min. 200-as csiszolópapírt (ha szükséges).
    Jó minőségű a Dupli-Color ami kicsit drágább 1.500 körüli, vagy a Maestro ami olcsóbb max 1k. Zsírtalanítod, alapozod (csiszolod, kijavítod ahol nem fedte rendesn pl szennyeződés miatt stb..), majd színre fújod. Sok sikert!
  • Dondark
    #36706
    Sziasztok!
    Most vettem egy Thermaltake Element T házat és a belseje szürke. Feketére szeretném festeni a belsejét, mivel javasoljátok a festést?
    http://logout.hu/cikk/thermaltake_element_t/teljes.html

  • harvypoker
    #36705
    nem kifejezetten tuningra kell (max +par100 MHZ majd az eletciklusa vegen) de tudna valaki ajanlani egy jó CPU hűtőt AMD Phenom II x4965 BEhöz? ma vettem meg a kicsiket de amikor megterhelem durvan pl Metro 2033al akkor kepes felmenni az RPM 6500ig is, olyan 4500 meg ok lenne ugyis elnyomja a fullhallgato de a 6500 kurvasok...
  • BlindMan
    #36704
    Jah,és minden biztonsági tréje ki van kapcsolva...meg a PCI freq is 100-ra van fixálva,ahogy a nagy könyvben meg van írva...Tudom,vegyek új ramot ami 1033Mhz...de most momentán szegény az eklézsia és ezzel kell beérnem,örülök,h kaptam ezt is. :D szegény ember vizel s főz...vagy vízzel főz?:D
  • BlindMan
    #36703
    Próbáltam úgy is,h a gyári 11x-es szorzót megtartom(ugye az lenne a kellemesebb neki,utána FSB=266 és ezt egy 2,50es SPD vel...crashelt szinte egyből mondanom sem kell...ilyenkor CPU feszt kéne adnom neki(a normál CPU Voltage: 1,32500V) vagy esetleg a Ram feszt kéne emelni olyan 0,01-0,02 vel?
  • BlindMan
    #36702
    Sziasztok...óriási kérdésem lenne:D
    Húztam még annó a procimat gyári hűtéssel,feszültséggel 2,9ig...kaptam ajándékba egy ramot,aminek kisebb a hertz száma,ugye visszacsapja a többit is...most az istenért nem tudok még egy stabil 2,7-8 GHz-t sem kihozni a vasból...és valami tök más ír ki a 2048Mb ramomról is a CPU-Z...tudna egy overclock mágus segíteni valamit?:D
  • kifli
    #36701
    a volt értéket fentartással kezeld mert:

    - egyforma cpu-k közt is lehet nagyobb eltérés
    - alaplaptól is függ, hogy mekkora a vdrop
    - sose volt ilyen procihoz szerencsém, a normal értékből következtettem, E8400 és Q9550 tuning tapasztalat alapján
  • Jim Morrison
    #36700
    ó köszi szépen holnap végig is megyek rajta
  • kifli
    #36699
    cpu host clock control: enable

    cpu host freki:: 400

    pci express frekvenciát fixáld 100-ra

    system meory multipler: úgy állítsd, hogy lehetőleg 800 legyen a memoria freki alatta, ez összefüggésben van a cpu host frenkvenciával. ha azt 400-ra rakod, akkor 1-es osztó kell neked.

    A következő 2 beállításhoz ötletem sincs :D

    Az összes overvoltage controllt tedd manualra

    Majd az utolsót kivéve állítsd be azt a feszültséget arra, ami a normál. (vagy itt a normal nem egyenlő az autó beállítással? Igazából mindegy, ilyenkor semmit nem szabad hagyni, hogy a gép állítson...)

    Először próbálhatod a cpu alapfeszen. Ha nem stabil 1.37 környékén.

    Ha nem stabil kicsit feljebb, kis lépésekkel.

    Ha még mindig nem akkor mhc és fsb is mehet feljebb (2-3 lépcsőfokkal, bár nemtudom mekkorák a fokozatok :D)

    Ha elindul a gép, az jó jel, ha a win bejön mégjobb, játszogassál kicsit, és ha nincs fagyás, akkor nem kell több fesz semminek. prime95-el is tesztelhetsz, bár nekem eddig a legjobb teszt a cs:s volt a source enginjével, az kifagyott időnként, mikor primne 95 gond nélkül ment órákat. Kis feszemelés megoldotta.

    CPU hűtőd legyen jó, vagy ha gyári van, akkor kevesebb fsb, és ne emelj feszt!

    Ha nem indul a gép/folyamat újraindul, akkor cmos reset. Ami vagy jumpereléssel (lap függő), vagy van ahol gombal megoldott.
    Vagy áramtalanítod a géped, kiszeded az elemet, és úgy kapcsolod be, megvárod amég bejön a bios, kikapcsolod, vissza az elem és kezdheted elölről :)

    (egyébként emlékszem akartam írni korábban is már, csak telóról olvastam, mire hazaértem meg elfelejtettem :))
  • Jim Morrison
    #36698
    senki?
  • Jim Morrison
    #36697
    sajnos még mindig nem ástem bele magam a dologba, mert igy is sok dolgom van, ezert feltettem egy kepet, es ha valaki megmondana, hogy mit allitsak mire, hogy legalabb egy picit is gyorsabb legyen azt megkoszonnem.
    Kep
  • Micsu
    #36696
    nem vagyok én a modern techinikához szokva, most hogy feltelepítettem az asus al suite 2őt már minden világos
  • Micsu
    #36695
    lehetséges az hogy asus p8p67 rev3.1es asus optimal módban a corei5öt 4,3on járassa, mert ezt tapasztalom, ergo 1 klikk és már fel is van húzva a proci?
  • rvn
    #36694
    Sziasztok!

    Adott a lenti konfig. A ramok most 1333-on mennek. Mit kell átálítsak a BIOSba hogy normálisan menjenek 1600 Mhz-en?
  • LeventeV
    #36693
    adott a következő gép:

    Gigabyte EP43-DS3L
    C2D E7300
    3Gb ram
    Sapphire HD 5770 1Gb
    Gigabyte Superb 460W
    3 db HDD

    ha szereznék egy Cooler Master Hyper TX3 hűtőt akkor kb mennyire tudnám felhúzni a procit, hogy még biztonságos legyen?
  • ozimak
    #36692
    Rendben vettem,köszi!
  • MerlinW
    #36691
    Mikor berakod az új modulokat, arra figyelj, hogy az első és harmadik, vagy második és negyedik slot-ba dugd őket. Tehát hagyj ki egy helyet. Ez fontos.
  • ozimak
    #36690
    Ok akkor először is beszerzek egy 4gb-os kitet,a mostaniakat pedig eladom... Köszönöm a segitségeteket!
  • MerlinW
    #36689
    Hűtő nem kell, ha csak 3,6-on (400x9) akarod futtatni. Miután 400-as FSB-t bírja az E8400 feszültségemelés nélkül, semmivel sem melegszik jobban.

    3 lépés:

    1. Memória lecserélése kit-re (2x2GB bőven elég. Ha 4GB-ot veszel bárhol azt többnyire 2x2-ben fogod megkapni.) Lehetőleg bordázottat, pl Ilyet
    2. FSB 400-ra emelése
    3. DRAM szorzó átállítása 2x-re (800Mhz-es memóriák esetén), 2,6x 1066MHz-es esetén.

    Ennyi.
  • ozimak
    #36688
    Na gyerekek, összegezzük: Nem jó a ramom(mondjuk ezt speciel sajnos már hallottam mástül is),és kéne vennem egy hűtőt? Memóriából milyet vegyek? 1066-os jó? Ezeket tudom most beszerezni hirtelen de gondolom nem ilyenekre gondoltatok hanem kitre: Katt
    Hűtő?: Katt
    Mit ajánlotok ebből? És akkor kanyarodjunk egy kicsit ki,már attól is jobb lehet valamivel ha kicserélem a ramokat?

    Ja és lemaradt: 800-as ramok vannak csak éppen 2x2gb+1gb és hát mindet külön külön vettem...fokozatosan először volt 2 majd +1 majd nemrég +2
    Mégegyszer köszi a segitséget!
  • MerlinW
    #36687
    Az a 3 különböző memóriamodul nagyon csúnya dolog. Add el őket és vegyél 4GB (2x2GB-os modul) vagy 8GB (2x4GB-os vagy 4x2GB-os) kit-et. 2 vagy 4 modul legyen a lapban, különben bukod a dual channel előnyeit.

    Ha nem boot-ol 400-as FSB-vel, az valószínűleg azért van, mert nincs elég kakaó. Emelni kell a vcore-t. A memóriák DRAM szorzóját úgy állítsd, hogy ne menjenek a gyári frekinél gyorsabban. FSB*DRAM = RAM freki. Tehát 2-es szorzóval 2*400=800Mhz, 2,6*400=1066MHz.

    Valamint a DRAM feszültésnek is add meg a gyártó által ajánlott legmagasabb értéket. Itt miután (buta módon) három különböző modulod van, a leggyengébb modul-al kell foglalkoznod, mert az a leggyengébb láncszem.

    Egyébként E8400-nek gond nélkül kell mennie 400-as FSB-vel, 800 vagy 1066MHz-es RAM-okkal, nálad több, mint valószínű, hogy a nem megfelelő memóriák miatt nem megy. Célszerű lecserélned őket a fent írt módon.
  • Zetorg
    #36686
    akkor próbáld emelni tízesével az fsb-t. minden állítás után hagyd elindulni az oprenszert. ha így megvan a véga, akkor csak fesz emeléssel megy tovább, de ahhoz kevés lesz a gyári hűtő.

    hány mhz-es ramjaid vannak?
  • ozimak
    #36685
    Most ezt mondja az everest...
  • ozimak
    #36684
    Ezt megtettem de 400-al nem bootolt,úgyhogy visszább vettem 350-re,most megy simán és egyáltalán nem melegszik 50-max.53 C-on van,ennyi volt előtte is. Ja és még annyit,hogy ez a gyári Intel hűtő,de ha kell majd akkor veszek egy jobbat azon nem múlik,csak toljuk feljebb amennyit stabilan lehet ;) Várom a további instrukciókat! :) Toljuk feljebb vagy mi a következő lépés?
    És köszönöm a segitséget!
    szerk.:Ja és most be van téve az asztalba a gép de ha kell majd akkor kiveszem,szóval a hőmérséklettel nem lesz gondunk sztem,ahogy olvastam 65-70 C a maximum,de attól még messze vagyunk :) bár még nem volt stressztesztelve :)
    szerk.2: Ja és gondolom akkor majd feszt kell adni neki 400-nál ugye? Lassan de biztosan tanulok :D
  • Zetorg
    #36683
    bios/advanced/jumperfree configuration

    ai overclock tuner->manual
    pci-e freq->100
    dram freq->legkisebb, amit lehet
    fsb freq->ezt növel folyamatosan, 333-ról indul...
    dram timing control->auto

    próbáld meg 400 fsb-vel a fenti beállításokkal. majd kiderül mi lesz, de ezt bírnia kéne a procinak bőven.

    egyelőre ennyi, majd folytatjuk :D
  • ozimak
    #36682
    Örülök,hogy ilyen jól kibeszéltük kinek milyen ékezetes betű van a billentyűzetén,de ha lehet térjünk vissza a tárgyra :) Ha valaki tudja,hogy kell tuningolni a procimat akkor segitsen! ;)
  • Zetorg
    #36681
    ott az angol billen általában egy nagy shift van csak :)

    nekem volt az első G15 és azon sem volt meg a í helye
  • RYO21
    #36680
    Az 1-től balra?
  • bajgunar
    #36679
    Í az y-tól ballra. Nincs ott??
  • ozimak
    #36678
    öüó a backspace mellett,őúű az enter fölött,éá a shift mellett :) A hosszú ű az megvan de i az nincs,ez US inglis! ;)
  • bajgunar
    #36677
    Nekem is inglis a bill (Logi. G15 R2) van, és van hosszú ---> Í, Ű, Ú, Ő betű, csak a magyarnak megfelelőre kell nyomni! A win-be is magyar ra van állítva . Meg fejből gépelek magyaron, így már nem is figyelem!
    ő a p mellett, ű az entertől ballra, ó a backspace mellett, stb...