36836
  • Blum
    #36796
    Nem,a fizikai ram,az az 1GB. Az nagyon keves meg netezeshez is,plane Win7 melle.
  • Geri19880714
    #36795
    melyik ram a karcsú? a vidkari?
  • Blum
    #36794
    Az a RAM az nagyon karcsu,szerezz be legalabb 4 gigat. A proci az meg talan eleg lesz a DMC3-nak.

    A buszsav pedig rengeteget szamit :)
  • Geri19880714
    #36793
    gigabyte alaplap az se számít gondolom
  • Geri19880714
    #36792
    ja és a vidkarin 256 bit szélessáv de az gondolom nem befolyásol semmit
  • Geri19880714
    #36791
    win 7em van, 2,6 gigás proci 1giga alap memória, 2x512 gépi memória (vidkarin) 2magos a proci ennyit tudok mondani

    Amúgy tudom, hogy nem bántásból mondtad :)

    Elvileg azt mondta a srác ez az egyik legjobb kártyája (neki) vagy szerez nekem 20ért egy ati radeon hd6570 ultimate-et 128bit szélessávval meg 1giga rammal
  • Blum
    #36790
    Nekem mar a komplett gepem egy oskovulet,regi C2D konfig de nem is jatszok rajta...:)

    Amugy nem bantasbol irom,de aki azt mondta neked hogy ez az egyik legjobb vidkari az egy boduletesen nagy barom. Az a 9800GT (vagy ezekszerint GX2) mar jo 3 evvel ezelott is egy elavult kartyanak szamitott.

    Ettol fuggetlenul a DMC3 gepigenyet elnezve siman kene futnia a jateknak meg fullon is,szoval lehet hogy nalad CPU limit van,vagy valami mas komponensnek log ki a laba.
  • Geri19880714
    #36789
    A tiédhez képest biztos :) Na de tudsz valamit javasolni mit állítsak be rajta? Anno volt egy 8500 gt-m, azzal nem szaggatott igaz 3 gigás volt a procim. Szted mitől van ez?
  • Blum
    #36788
    "elvileg az egyik legjobb vidkari"

    :DDDD

    Az a "vidkari" mar egy oskovulet.
  • Geri19880714
    #36787
    Sziasztok!

    Nekem van egy 2x512mb ramos geforce 9800 GT-m, de szaggat vele a dmc3. Sztetek ez mitől lehet? elvileg az egyik legjobb vidkari külön táppal persze, a gépembe is alig fért bele, de gondolom ezt magyarázni se kell :)
  • ThEYeTi
    #36786
    Sziasztok!
    Nem rég vettem egy configot pcx-nél.A vásárlásért cserébe kaptam egy ajándék szállítási kupont.A kód beírásával 50%-ot engednek a szállítási költségből.Mivel a kódot a vásárlás után egy héttel küldték, így nekem az tök fölösleges.Ha bárkinek kell, írjon egy pü.-t.Szept 29.-ig lehet felhasználni.
  • MerlinW
    #36785
    Talán a ModPro-nál. Hogy melyik kapcsolható, azt meg kell kérdezni (+36-20-319-0455). Ha nincs, akkor meg szereznek:)
  • Nika12
    #36784
    szerintetek hol tudok venni kapcsolható ledes ventiket?
    ebbe a házba kellene:
  • CoolStuff
    #36783
    Elég rossz helyen kérdezted, de PÜ.
  • MerlinW
    #36782
    Itt kérdezd. Ha már a kedves fórumtársunk ilyen segítőkész volt.
  • Blum
    #36781
    A letezo legszarabb helyen tetted fel a kerdest. Gratulalok! :)
  • GXR
    #36780
    kérlek segítsetek!:

    http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__4421235-uj-pc-konfiguracio-osszeallitas-segitesz
  • Csabesz6
    #36779
    Tényleg minimálisan szeretném (vagy nem tudom, minimálisnak számít-e a saccra kívánt +20-50 fps). Ha ez megoldható, akkor lehet megpróbálom, nekem ér annyit. Nem akarok brutális módon belenyúlkálni. Minden esetre köszönöm a linket, belevetem magam, aztán majd okosabb fejjel mérlegelek. (Már ha okosabb leszek tőle, de csak használ valamit, elvégre fingom sincs az egészről:)
  • Blum
    #36778
    Igen,igy felejtsd el. :)

    Ha bator vagy akkor nekiallhatsz tuningolni...de ha elfustol az egesz ugy ahogy van,akkor azert jussunk eszedbe. :D

    Proci abszolut tuningbarat,P35-os lapok szinten nem vetettek meg a dolgot.

    Mielott nekiallnal...
  • Csabesz6
    #36777
    Gigabyte ga p35 ds3 a pontos neve.
    Tudom, szar a táp, de nem veszek másikat:)
    Akkor felejtsem el, mondjátok ezt, megértem azt is.
  • Blum
    #36776
    A lap pontos tipusat jo lenne tudni. De ezenkivul csak ismetelni tudom onmagam: Vegyel egy ertelmes tapot....ezzel az ipari hulladekkal ne kezdj el tuningolni. Se procit,se VGA-t.
  • Desiderata #36775
    a procival semmi gond, viszont új videokártyát kell venned
  • Csabesz6
    #36774
    "Üdv!
    E8400, Codegen táp, 4giga DDRII ram (XPnek hála csak 3,5et "kezel"), Gigabyte alaplap, 9600GT (512) vga. Nem mai csirke, tudom.
    "

    Csak hogy magamat idézzem, és fárasszam a tömeget. Lehet ezt valahogy "húzni"? Procira gondolok első sorban, +~ max 50 fpsre lenne szükségem, annyit tudok. Tök vagyok hozzá, hardwaresen nem akarom piszkálni. Nem tudom hogy mit lehetne ebből kihozni, és ha lehet, akkor hogyan?

    Köszönöm.
  • Blum
    #36773
    Nem ertem mi ebben a kontarkodas...

    De nekem aztan mindegy...sok szerencset ertelmes 2pin-es venti talalasahoz!
  • RAMyMamy
    #36772
    az enyémbe is 2 pines kell, de pont az ilyen kontár dolgoktól szeretném távol tartani a chieftec tápom :/

    itt is csapágyas. néha bekapcsoláskor gondol egyet és elkezd zörögni, mint az állat, de általában egy pár perc után elmúlik. ezért akarom cserélni
  • Blum
    #36771
    Tudtommal a tapokba sima 2pin-es venti kell. Ilyet tenyleg nehez talalni,de a 3pin-est kb. fel perc atalakitani.

    Nemreg hoztak hozzam egy Eaton szunetmentest,mert csapagyas lett a ventije. Sima 2pin-es venti volt benne,nem talalt hozza a srac 2pin-est (raadasul 60mm-eset..lehetetlen :D),vegul rendelt bele egy Noctuat ami 3 pines volt. Egy tuvel kipiszkaltam azt a szalat,amelyik nem kellett (asszem a fekete es a piros kell,a sarga pedig "kuka") A sarga vezetek veget leszigszalagoztam,fekete es a piros ment vissza a helyere,radugtam a csatira es tokeletesen ment. Csak arra kell figyelni,hogy a fekete es piros kabel ugyanazokra a pinekre passzoljon,mint ahol az eredeti is volt,kulonben csak 5V-ot fog kapni a venti (vagy rosszabb esetben megsul a motor )
  • RAMyMamy
    #36770
    neten kerestem és nem nagyon találtam olyan csatlakozójút, amilyen a tápomba kell. (korrekt) számtech boltig meg még nem tudtam eljutni:(
  • MerlinW
    #36769
    Bármelyik számtech boltban:)
  • barret
    #36768
    Ez nem tuningra készült,hanem kiváltani a dögnehéz bordájú léghűtőket.
  • Devil093
    #36767
    Sziasztok!
    Kb. fél éve vettem egy Antec Kuhler h2o620-as vízhűtő, és úgy érzem ,hogy nem hozza azt a teljesítményt amit kéne neki.
    Amd 955-t (c2 stepping) Oc-ztam vele, jelenleg 3.8on megy 1.46v vcore mellett.Cool n Quit-el amikor csak simán bevan kapcsolva a gép (magok 800mhz-en)akkor kapok 42-46 fokot, kb 5perc prime95-t már a 67-68 fokot is megüti a core hőmérséklet.
    A házam egy Raidmax Sagitta 2 elől van 1db 12 centis beszivó venti, a gépház oldala nincs fent mivel úgy még rosszabb a helyzet.
  • RAMyMamy
    #36766
    tápegységbe hol lehet 12cm-es ventit venni?
  • Desiderata #36765

    porszűrős ház
  • Desiderata #36764
    Fából készült a Fraunhofer Eco-számítógépe
  • DIESEL DOG #36763
  • kaller21
    #36762
    Mag,s igen terhelés alatt. Sokáig tartott,míg kihoztam a maxot a lehető legalacsonyabb feszültséggel (kb 30-40 perc állítgatás),de megérte,mert eddig stabilan megy. Prime 95-el adtam neki 10 percet,s ott sem volt probléma.
  • DIESEL DOG #36761
    Ha terhelés (load) alatt mérted ezeket az értékeket akkor nincs mitől tartanod, ha viszont üresjáratban (idle) akkor az nem túl egészséges. Btw ezek maghőfokok, vagy kupak hőfokok?
  • kaller21
    #36760
    Vettem egy CM 412s hűtőt,s felhúztam az AMD 955BE-t 1.21 (!) feszen 3.8 ghz-re. Sajnos a gépházam szellőzése nem az igazi,s így éri el a 58-60 fokot,tehát nem is nagyon húzom tovább,amíg nem újítok majd be egy újabb gépházat. Ezek jó értékeknek számítanak nem ?
  • Piko888
    #36759
    ok, akkor megnyugodtam
  • DIESEL DOG #36758
    Teljesen normális, a magok hőfoka mindig magasabb a kupak hőfokánál, tuningnál is ezért mérvadóbb a maghőmérséklet.
  • Piko888
    #36757
    Arctic Cooling Freezer 13 Pro beüzemelve, hőmérséklet másfél óra Battlefield 3 után is csak 60 fok, viszont a Magok mindig 5 fokkal melegebbek, mint a proci.
    Ez normális?