322
Patrician 2 clone
  • gallik
    #128
    Letölthető valahonnan a játék magyarítása vagy kézikönyve?
    Köszi a segítséget!
  • elmo
    #127
    Végül is mire szolgál a játékban a celebration? Csak annyi, hogy jobban szeretnek a jónépek? És akkor mennyi anyag is kell a partyhoz?
  • Botond #126
    ilyesmit nem sajátkezűleg intézem,de majd szólok a 'managerem'-nek :-) thx
  • Botond #125
    semmi gond :-)
  • aiguo
    #124
    Arrrgh elneztem nem ezt keresed...bocs mindenkitol az off-ert!
  • aiguo
    #123
    Tropico_2_Pirate_Cove-FLT

    * = 1 szokoz

    ftp://anonymous:[email protected]:21/_vti_pvt/*/*/con.;*T4gg3d*by*Am0k*%20*%*;*%f*;*%d;;;.*..*/.~/+07**********----=== (@)**************gAm€z**********(@)*===----/Tropico_2_Pirate_Cove-FLT/


    ftp://211.229.238.220 /_vti_pvt/*/*********************/*****com1*********/*******aux,;,%d,;,%f,;,y0133,;,%d,;,%f,;,*************/************/*******************************/*byLin/
  • elmo
    #122
    Ha ilyen formában megfelel: iso-x.warez.hu
    Innen szedem én is. Max 20k!
    Na most már megnézem a Tropico 2-t is, ha aszondod yaw. Legalábbis míg le nem jön a Gothic 2. :)

  • scynetyc
    #121
    én bemásoltam mindent.Nem tudom mi volt a gond nekem mert azt hittem valamelyik kodek szorakozik, erre kidobáltam ami fent volt.Amikor a vobsub-ot kezdten uninstallni ,akkor olyan történt ami eddig soha/ párszor pedig uninstalltam már/ kiuninstallt valami olyasmit is ami miatt az activex-em szétment.A vezérlőpulttól eltünt egy csomo minden.Nem engedett inditólemezről inditani a gépet,mert nem talált fat rendszert/ persze mert a Metal gear solidhez ntfs-be konvertáltam/ szal a lényeg: ujra rátelepitettem az xp-t a régire.Most egyből indult a játék. előzőleg dx9 volt fent,lehet az kavart be ,nem tudom.
  • galocza
    #120
    na, én meg későn frissítettem... 8(
  • galocza
    #119
    bocs, nem hülyének nézlek, de többen beleszaladtunk: az ÖSSZES filét be kell másolni a crack könyvtárból a játék gyökerébe.
  • scynetyc
    #118
    köszi,sikerült megoldanom.
  • scynetyc
    #117
    köszönöm szépen!!
  • Botond #116
    én nem láttam semmi hátrányat,ha mission failed volt,meg egyébként is a 'hadd pusztuljanak, ha megdöglik száz harcosom, majd gyártok ezret!' módszert alkalmazom a játékokban,az ilyen maximalista dolgokat inkább RL eröltetem ;-)
    az első rejtély megoldása a floridai félsziget nyugati oldalán van a tó alatt,a virágoknál :-)
    tropico2 meg nagyon üt,első nekem se jött be,de a 2 nagyon ott van a szeren,talán mert ebben már van campaign,nem csak vagyunk bele a világba céltalanul...gothic1 eredeti németbe van meg :-),szal 2 is jó lenne németbe is,csak most nem tom sehonnan megszerezni,bár dolgozom rajta :-)
  • aiguo
    #115
    Szia!
    Az iMMERSION fele Port Royale az UK verzio s/n: 00DX0-0YT7D-4KLCS-HRALD-MGBA2

    A legfrisseb patchhez meg nemlattam torest!;)
    "Port Royale 1.4.02_uk patch"
  • elmo
    #114
    Botond:
    És ha elvállalok egy küldetést és nem sikerül, akkor ez jelent valami minuszt a végigjátszásban? Bár az az igazság, hogy ilyen téren nagyon maximalista vagyok, talán túlságosan is... Például Heroes 3-at nagyon sokat nyomtam, de a többiek már kiakadtak mikor 30 imp elvesztése miatt visszatöltöttem párszor a csatát. :-) De úgy vagyok vele, a legkisebb dolog is számít, nem szeretem azt a módszert, hogy 'hadd pusztuljanak, ha megdöglik száz harcosom, majd gyártok ezret!'

    Ha tudod, hogy hol van az első rejtély megoldása, nem árulnád el hol keressem?

    A tropico 2-t le akartam szedni, de az első rész nagyon száraz stratégiának tűnt, bár lehet, hogy nem adtam neki elég időt... Érdemes?
    A Gothic 1-gyel sokat nyomultam, nagyon király! De jó lett volna bele mondjuk egy pauzálható, vagy körökre osztott harcrendszer, én nem vagyok a real-time híve, legalábbis a harcoknál. Lehet, hogy mert már lassú vagyok...? :)
    Most szedem a Gothic 2-t, sajnos német verzió, de már vagy fél éve várom hogy jelenjen meg az angol változat, mindhiába. Van viszont hozzá fordítás, remélem játszható lesz.

    Scynetyc: az angol változathoz állítólag nem kell patch (olvass vissza itt a fórumon, úgy emlékszem volt róla szó). Lehet, hogy az ATI driver okozza? Próbáld meg esetleg a rip változatot leszedni, a fullal nekem is voltak gondjaim.
    WCO: warezcenter.warez.hu (azt hiszem, fent van).

  • scynetyc
    #113
    Hali! Olyan gondom van,hogy kikrekkelem a játékot ,elinditom és lejátsza a bevezető filmet, majd nem történik semmi.Ha inditáskor nyomok egy Esc-et hogy átlépjem a bevezetőfilmet akkor sem történik semmi.A feladatkezelő szerint a progi nem válaszol. Xp van fent 1500mhz proci 512 sd-ram abit st6 alaplap ati radeon 9000 64mb vga. Mi lehet a gond? Honlapjukról peccset leszedtem azzal sem müxik. Ha simán inditom krekk nélkül, akkor meg cd-keyt kér. Tud valaki egy cd-keyt? help valaki
  • Botond #112
    ja még a 2eshez,gondolom az ilyen rejtély izé lehet,amihez kapsz 3infot,azt egy idő után failed,ha nem csinálsz vele semmit,na most az elméletileg rejtélyesen körül ír egy helyet,amire ráfutsz,akkor találsz egy kis kincset,én egyszer teljesen véletlenül megtaláltam,de úgy néztem mindig ugyanazok a rejtélyek vannak egymás után,szal az elsőt tudom hol van :-)
  • Botond #111
    új válaszok ;-)
    1.semmilyen küldit nem kell elvállalni,ami tetszik elvállalod,ami nem azt nem,ez igaz a kormányzói küldikre is
    2.a hideout csak egy hely,én 1x megtaláltam,akkor mint egy új város jelenik meg,csak a városközpont egy nagy raktár,amibe elméletileg unlimited cuccod lehet,és ott is van kikötő(csak javít),kocsma,és termelhetsz is,mint más városokban,csak alapból nincs lakosság,szal azt hozni kell

    én mostanság megin Morrowindezek,sőt gothic1 újratelepítésén is gondokodok,de nyomom még a tropico2-t is ami szintén ilyen kalózos cucc :-) hébe hóba meg port royaleozok is :-)
  • galocza
    #109
    nem is téged javítottalak, hanem hangsúlyoztam....
  • Botond #108
    én is napON-t írtam :-P
  • galocza
    #107
    hadd írhaén is pár gondolatot:
    1. a felhő ÁRNYÉKÁRA kell vinni a hajót. akkor jön az eszetlen sok csipogás.
    2. nem adott napRA, hanem adott napON. akkor lesz száxesszful vagy féld, ha az adott napon eléri nem éri el a megadott létszámot.
    3. ilyenek előtt ments. nekem eddig mind megvolt, de sokat kell fel-alá hajókázni és elég nagy körben. max a játék elején érdemes ilyenre rámenni.
  • Botond #106
    nem kötözködni akartam kivételesen,csak helyreigazítani nyelvbotlásodat :-P
    1.beviszed a faszit a viharba,és elkezdenek jönni az üzenetek,hogy kész a mission,én a vihar középén tartottam a hajót,és vagy 10 üzenet jött,hogy jóvanmárelég,mire leesett,hogy kész vagyok :-) (nem olvastam ugyanis el,hogy mit írtak),utána visszaviszed emberünk a városba,és a kapitányod kap +3navigációs skillt...
    2. hát nem tom,nekem x napon ha megvolt a lakosság sikerült,ha nem nem sikerült,de nem ment tovább a mission,csak a megszabott napig
    3. na ott jól fel kell kutatni a környéket,nekem eddig egyszer sikerült,aszondta new-orleansnál sülyedt el a cucc(nyugatra tőle),de corpus cristiig el kellett kolbászolni cikk-cakkban mire a fedélzetre pattant a cucca...többet nem is sikerült ilyen küldi,aztán nem is eröltettem,mert nem éri meg a sok keresgélés...
  • Botond #103
    'Csak az a baj, hogy a nők is így vannak vele...'=csak az a baj,hogy a nőkkel is így van ;-)
  • galocza
    #101
    igazad van, ténylegcsak kötözködtem. ami a lényeg: adj egy kis esély ennek a nyomorult játéknak. évek óta nem láttam ilyen jót... ja, és szvsz azért a piratesbenis voltak igencsak bosszantó dolgok (és szerintem pont nem a feleség 8).

    mint lejjebb írtam,városfoglalás ügyben teljesen 1etértünk amúgy 8(
  • Botond #99
    nem,csak én már annyi topicban annyi mindenkibe belekötöttem gondoltam most az 1x türtőztetem magam :-)
  • a.carkey
    #98
    Ja. + minek vettek volna át mindent? Ez nem a Pirates! :)
  • galocza
    #97
    olvasgattam a topikotés kötözködöm 1 kicsit, bocs:

    "legalább az alapjátékból MINDENT átvettek volna"
    "hogy feleségünk lehet, nyugodtan kihagyhatták volna"

    csak én érzek finom ellentmondást? 8)
  • galocza
    #96
    hihi ebbe legalább 2x szaladtam bele 8).
  • shaba23 #95
    már oké
  • shaba23 #94
    Ha elindítom a játékot, akkor amint betölti a pályát szétesik a grafika. Mitől van ez??
  • galocza
    #93
    aye-aye sir! bocsika 8)
  • a.carkey
    #92
    A Sea Dogs 2-re gondolsz? Az bent van alul ...
  • galocza
    #91
    azért nem olyan rossz ez sem...
    ráadásul nem feltétlenül kell kalózkodni (ami azt illeti, főleg nem kalózkodni kell).
    ja, és ne felejtsük ki a bethesda-féle szinglit a szórásból.
  • a.carkey
    #90
    Sőt, jön egy Worlds of Pirates nevű MMORPG is - szinte - ugyanezzel az enginenel:

    World of Pirates képek





    meg egy másik MMORPG is ebben a témában (ez már kicsit szebb), Pirates of the Burning Sea néven:

    Pirates of the Burning Sea képek





    Ötletnek tehát nem rossz választás ez a témakör ... :)

    Aztán hamarosan beesik ugye az új Sea Dogs is, Pirates of the Caribbean néven:

    Sea Dogs 2: Pirates of the Caribbean képek







    Én például ezt jobban várom, mint a Pirates második részét. Már a Sea Dogsban is főleg a hajókázás fogott meg nagyon. Csak néztem a tájat, a viharokat és mentem. Itt minden még szebb lesz. Elég pár pillantást a képekre vetni ...

    Ja, végül az egyetlen Pirates 2 "kép" amit találtam:



  • galocza
    #87
    2x játszottam végig (sőt, tovább, nem fogadva el a kormányzói kinevezést). sajnos a készítők kispóroltak 2 fontos elemet: az ellenséges városok "megtérítését" (na jó, van, de nagyon ritka) és a híres hadjáratokat, mint ami a pirates!ben volt. most kezdhetném későbbi korban, vagy más országgal, de nem hiszem, hogy nagy különbség lenne. jó game, tuti elő fogom venni még, de most 1előre elég volt ennyi.
  • galocza
    #85
    úgy, hogy 8 játékév óta nyomom. 8)ha nem csinálok semmit, havi 200000 a jövedelem (úgy, hogy fenntartok két masszív flottát - 4-4 liner, 2-2 galleon - max legénységgel).
    persze, 10m bármire elég, de nem a pénzre megyek (mentem: tegnap uninstall), hanem linerre és annektálható városokra. egy jobb város kifosztása 350-400000 körül ad.

    saját kormányzót csak akkor tehetsz, ha a governor küldött elfoglalni (sajnos 8((( ). nekem a 8 év alatt csak 2 volt (bár lehet, hogy 1-2t elszalasztottam, de nem valószínű). szóval pofátlanul ritka.

    tudtommal árut nem tudsz kirámolni, csak a pénzt, gondolom, hogy ne tudj teljesen kicsinálni városokat. így viszont egy nagyobb város hamar magára talál 8(.
  • galocza
    #83
    aha, én is így KEZDTEM 8). de aztán a városfoglalás/kalózvadászat/enemynyúzás lesz uncsi... főszálak végigvive, 9 liner, 40 millió pénz. eleutherában már nincs hely építeni.
    most már csak azért játszom, hogy az a nyomi kormányzó adjon városannektáló küldit...

    ja, és nálam nincs éhínség, mindenkinek van mindene, egy nagy, boldog, dagadt család a tengerentúli hollandus kolónia.
  • Botond #82
    nekem első korszak angolokkal stkittsben 16gyáram volt a végén,egyedül hempet importáltam,de halat/fát/sót/búzát/krumplit/húst állítottam elő(mind 100%),és mivel mindig éhínség van ezzel jól kaszáltam,igaz nem autotraddel,ahhoz nem volt türelmem :-) lakóépületet nem is csináltam,azt csinált a város :-) mindig azt vittem mindenhova,ami hiánycikk volt,csak elfogyott a türelmem,aztán kalóz/kalózvadászként végigtaroltam a gamet :-)
  • galocza
    #81
    trade route téma:
    kereskedéshez először 1 hajó oszt járjuk körbe a városokat, vásárolunk occsóért, eladunk drágáért módszertan.
    később (nekem 1. korszak, hollandus): kiszúrni egy jó várost, ahol korrekt végső termékek vannak (nekem florida keys: búza, dohány), vagy lehetőleg helyben termelhető alapanyag+ végtermék (nekem grand bahama: rum, cukor 100%, fa 75%os hatékonyság). ellenkező esetben ugyanis az alapanyagot is oda kell szállítani, ami plusz hibalehetőség. az illető városban felállítani ipart és házakat (nem sok jön be bérleti díjból, de azért valami). igazán nagyot kaszálni trade route-ból ugyanis saját termékkel lehet. ja, 1(!) város felfejlestéséhez (pontosabban azinduláshoz) nem árt,ha van 2-3, de legalább 1 milka.
    az épületek fenntartása+bérek sokat emésztenek, nekem sikerült már 800ezerről -ba redukálnom vagyonomat némi elsietett iparosítással.
    a kereskedés egyébként iszonyatos tökölés (belőni a trade routokat, miből hol mennyit vegyen és adjon el, körökön keresztül figyelni a hajót és belőni az árakat stb), de ha megvan, stabil, bár nem túl magas bevételi forrás + jó mulatság.

    ahogy én csináltam:
    -minden város egy konvojt kapott. ez szerezte be a szükságes alapanyagokat, és próbálta elsózni a termékeket.
    -megnéztem, melyik városban mennyi az ára az eladni szándékozott terméknek, és valamivel az alatti értéket írtam a minimális eladási árhoz. ha az illető termék a városnál piros (hiány), ára nem mérvadó, viszünk egy kicsit a termékből és rögtön sokkal alacsonyabb áron fogják ezután megvenni. érdemes figyelni a város napi fogyasztását is egy adott termékből és hogy a konvoj hány nap alatt teszi meg a kört, nem célunk az, hogy letörjük az árakat. pl x város fogyasz húsból 5öt, én 5 nap alatt teszem meg a kört: 25, de csak 20at vagy 15öt viszek, hiszen ha más is visz, lemennek az árak, a konvoj nem tudja eladni, hazaviszi, felveszi az új adagot és egy idő után telítődik->no profit.
    -na jó, be van állítva minden, megy a hajóka körbe, elpasszolja a terméket, felveszi az estleges szükséges nyersanyagot. pár (jópár) körön keresztül figyelem a raktér alakulását, hol, mennyit ad el és belövöm az eladási árakat (a szükséges alá, de persze haszon legyen). egy biztonsági trükk: utolsó állomásként megadom újra a kezdő várost, amikor is kipakolja a raktárba a visszahozott cuccot, ha van ilyen (de ne legyen). ez egy biztonsági szelep, + 1 nap, ráadásul ekkor a raktárban halmozódik a cucc és x (asszem 100) hordó felett + raktárköltség van.
    -1 példa: androssban sót, halat, hempet termelek, a sóhoz kell fa, a többi adott. hajókám felszedi a fölös (halhoz nem kellő) hempet és sót, a halat, körbejár a városokban ahol ezt megpróbálja rásózni a népre+ hazafelé hoz a sógyártáshoz fát eleutherából. másik: grand bahama, termel fa (75%, csak annyit, hogy legyen a rumhoz), rum, gyapot, festék, ruhaanyag, hal. a cuccot viszi körbe (governori város, bort, vasat, ruhát, köcsögöt a raktárból vesz fel, mely mindig egy beállított, alacsony áron veszi ezekete a piacról, ha vannak), jópénzért eladja, és charlesfortból hoz hempet és fát a halhoz.

    ja, és a legnagyobb buli a hideout felfejlesztése: itt ugyanis mi szabjuk meg az árakat: ha pirosban tartjuk a termékeket (hiány),mindig jó áron lehet eladni a cuccot. az én hideoutos konvojom 200000et hoz, a többi 30-50000et, max 100000et.

    remélem nem felejtettem ki semmit (ja de: a konvoj raktere mellett városában a raktár készletét is figyelemmel kell kísérni), jó hosszú lett, bocsi, talán segít. iszonyatos tökölés, sok pénz kell hozzá, nem is túl jövedelmező, de azért fun.

    és még 2 dolog: a trade route-nál valamelyik városnál kattintsuk be a kalapácsot (javítás), és (igaz, nekem minden konvojom 1 vagy 2 galleon) mehet az auto fight/nuku ágyú, min. legénység, nekem még 1 konvojomat se kapták el.
  • Botond #80
    lassú víz partot mos ;-)