322
Patrician 2 clone
  • Wanax
    #178
    Érdekes... talán az lehet a baj, hogy a game az 1024*768ban fut, és amikor átrakja magát a monitor? de a demo is annyiban megy szerintem... amugy milyen videokártyád van? de ha azt mondod hogy a követelmények rendben vannak, akkor mennie kell... mondjuk én dcről szereztem a gámát, full iso, és rendesen müxik...
  • Wanax
    #175
    Woody: ez igen érdekes... ha a demo ment akkor illene a fullnak is menni... az a full az iso, vagy rip? mer ripből van eléggé hibás széria... bár gondolom ha full cd-st irsz, az isot jelent... kicsit bővebben hogy mi a baja gámának...?
  • antijedi
    #170
    áfqaszom, nemideeee. :P
    (ezért nem jo egyszere több topicot olvasni...)
    egy moderator vegye ki pls :P
  • antijedi
    #169
    n em rossz a honlap , de vegyetek ki a belepes gombot valahogy nem illik bele a stilusba szvsz (oda is valami wolfos kep kene :P)
  • Wanax
    #168
    A megoldás nem bonyolult... hajózz be egy kikötőbe. aztán ha beért a hajó, (onnan tudod hogy melyik a tied, hogy ott van fölötte a kapitány neve) aztán katt rá a hajóra, asszem jobb gombbal, ekkor bejön kis ilyen táblázat szerűség. ott bal oldal a konvojban lévő hajók, jobb oldal pedig a kikőtőbe lévő hajók. na itt bal gomb azon a hajón amit ki akarsz venni a konvojból és máris megoldva a problémád, és eltod adni :)
    Ezt fejből irtam, és kissé már rég jáccottam, de szerintem jól emlékszem...
  • Instict
    #166
    jah, így magyarul elég jó.
  • antijedi
    #165
    nah telleg ez let pcguru full jateka, magyarul, nem rossz :P
  • antijedi
    #164
    van magyar verzio is??
  • Bandeeka
    #163
    Elég láma kérdés de melyik verzio lesz a guruhoz? A magyar vagy az angol?
  • galocza
    #162
    vagy tényleg guruék csináltak nagy bizniszt 8(.
  • galocza
    #161
    nem tudom örüljek vagy bánkódjam. persze megveszem, de úgy látszik, a jó játékok nem érnek el fényes sikereket 8(.
    hát ez nem fogja ösztönözni a kiadókat a stílus felkarolására...
  • nh821
    #160
    Ez tuti. Kovetkezo PC Guru teljs jateka ez lesz.
    Szeptember 26-an kerul az ujsagosokhoz.
    TUTI!
  • Bandeeka
    #159
    Ezt honnan vettétek? Vki mondja meg pl mert oktoberbe akkarom megvanni a gamét.
  • Wanax
    #158
    Máris teljes gameként adják? ejha... vagy ennyire jó üzletet csináltak a Gurusok? Mind1, az ecceri ember ennek csak örülhet :))
  • galocza
    #157
    hűha! ennyire nem volt sikeres? 8(
  • Jacky
    #156
    A Port Royale lesz a teljes játék a következő PC-Guruhoz!

    Ez itt a reklám helye! :)
  • galocza
    #155
    nem valószínű. tessék tanulni nyelveket 8) bocs - elvadultam ma...
  • Bandeeka
    #154
    Hali!
    Szeretnék érdeklődni az iránt, hogy van-e vmi féle magyarosítás ehhez a játékhoz. Előre is thx a helpet.
  • Wanax
    #153
    Magarosításról én még nem hallottam, szerintem nem is lesz egyenlőre... azt honnan vetted, hogyha nincs legalább 3 emberük ágyuként, akkor nem tudnak ágyuzni??? ez szerintem hülyeség - már bocs - de a bárkára 60 ember fér és 20 ágyu, szal ha 1 ember meghal akkor már nem ágyuznak? ez azért nem igy van...
    Amugy baromi jó játék, amikor van időm jáccom vele, csak most még vizsgaidőszak van... Multkor megkaptam az első sorhajómat, a hollánd kollégától, angolként, pedig a hollandokért nemsokat tettem... ezen mondjuk csodálkoztam, dehát ha adni akart, adjon :)))
  • krob
    #152
    Tisztelt urak!
    Valaki hozzáférhetővé tudná tenni a magyar feliratot, vagy bármilyen magyarítást?
    Vagy ajánlana egy helyet, ahol a magyarítás elérhető?
    Köszi
  • elmo
    #151
    A harc közben jobb oldalon megjelenik egy kis ablak, amelyikben ki tudod választani, hogy milyen lövedékkel lőjön a hajó (1. láncos golyó vitorlázat ellen -lassítja az ellent, 2. kartács a matrózok ellen -nem tudnak ágyúzni, ha nincs három ember ágyúnként, 3. szimpla lövedék - a hajótest ellen), valamint a balra-jobbra nyíllal tudod szabályozni a sebességet: 0,1/4,1/2,3/4,1/1 fokozatokban. A 0 a vitorlázat bevonását jelenti.
  • galocza
    #149
    csak shifttel. ráérősöknek (és sok ágyúgolyóval rendelkezőknek) írtam 1 trükköt valamikor korábban a tengeri csatához.
  • Botond #148
    behúzod a vitorlát megáll a hajó...
  • Ark
    #146
    Erec:

    Várost úgy tudsz támadni, hogy amikor ki van választva a hajod jobbra van egy menű, ott van egy ágyús ikon ahol bejelölheted milyaen nemzetet akarsz megtámadni. Amikor város ellen mész akkor kérdezi meg, hogy hogy akarsz támadni: vízen vagy gyalogosan. Ha tengerről akarsz támadni akkor kikell jelölni azt a hajót vagy hajókat amivel támadni akarsz ezt szintén a jobb oldali menűben tudod megtenni van két sárga nyíl amivel választani tudsz, akkor a a kiválasztott hajó megindul és tudsz vele manőverezni meg lőni. Nekem ez még sohasem jött be egy 5-ös Galleon flottát játszva szétszedett 16 ágyú, pontosan lőnek és rendesen fogy a legénység meg az ágyú. Úgyan azt a várost gyalogosan simán elfoglaltam. A gyalogos harchoz vegyél muskétát nem árt.
  • galocza
    #144
    hali, visszatértem.
    ha úgy kattintasz (asszem jobb) egy városon hogy nincs flottád kijelölve, megkapod a storage-town vásárlós menüt, és megnézheted az aktuális árakat. már ha van storage az adott városban, persze 8).

    #136hoz:
    olvasd el a manualt, ott részletesen leírják, milyen "jócselekedet" mennyire növeli a reputációdat az adott városban (én már nem emlékszem). szeretni fognak pl ha bulit szervezel, kórházat építesz (később) és ha olyan terméket viszel ami ott hiánycikk. megamitírtál megaminemjuteszembe.
  • scynetyc
    #143
    Köszike :o))
  • elmo
    #142
    Az azt jelenti, hogy naponta 5.1 graint kajálnak meg (daily consumption). Azt viszont nem lehet tudni, hogy mennyi az adott helyen a termelés, ill. a kereskedők által behozott mennyiség. Ez adja a játék érdekességét. Gondolom, ha valahol valamiből sokat kajálnak, de nincs ott termelés az adott cikkből (75%-os sem), akkor érdemes tömni őket a flottáiddal. :)
  • scynetyc
    #141
    :o) Ok, köszike, a gazdasági résszel nincs problémám.Jobban mondva csak annyi, hogy ha nem áll bent hajom egy adott városban, akkor ugyebár nem tudok bemenni megnézni mi mennyi a piacon/kivételt képeznek azon városok ,ahol épitkezem ill. a bázisváros/. Ha ilyenkor ráklikkelek a városra, akkor egy ablakban megjeleniti a város infoját,mely alsó részét az árúk képezik. Pl. Grain 5.1 . Nekem ez nem világos, hogy mi ez az 5.1 érték a grain mellett. Ebben ha segitene valaki,már semmi gondom nem lenne. :o))
  • elmo
    #140
    Szívesen. Most hogy visszaolvastam, van egy pontosításom is...
    "Ha túl sokat hozol olyan termékből, ami nem annyira kelendő..." helyett ha túl sokat hozol *bármely* termékből, ott túlkínálat keletkezik és leesik az ára. Arról nem is beszélve, hogy az AI kereskedők is hoznak rendszeresen cuccot, tehát ezt is kalkuláld bele, hogy nehogy túl sok weed-del áraszd el a kedves fogyasztókat, mert tekerheted a spanglit ingyér'... :)
  • scynetyc
    #139
    Köszike!
  • elmo
    #138
    Ha balkikkelsz egy városra, a megjelenő ablakban láthatod, hogy mit lehet az adott helyen hatékonyan (100%-os) termelni és mit csak normál (75%-os) eredménnyel. Amilyen árucikk itt nincs felsorolva, azt nem lehet gyártani az adott településen. Ez értelemszerűen azt jelenti, hogy ami efficient, azt érdemes termelni (termeszteni) elsősorban, persze mások is így gondolják, ezért valószínűleg már lesznek ott olyan ültetvények. A termelt anyagokat vagy eladod helyben, vagy elviszed (esetleg raktározod míg nagyobb nem lesz rájuk a kereslet). Erről galoczát kellene megkérdezni, ő jobban belemélyedt a közgazdasági részébe. :) Én még csak próbálgatom ezt.

    Ezek alatt láthatod, hogy az adott városban miből mennyit csócsál el a jónép (a hardware-t persze csak párolás után :). Ha valamit nagyon imádnak, az hamarabb fogy, érdemes hozni, vagy termelni. Ha túl sokat hozol olyan termékből, ami nem annyira kelendő, a kínálat túlzottan megnő, ergo leesik az ára, kó'bászolhatsz vele tovább... De biztos van még más vonatkozása is a dolognak.

    A másik kérdésedben sajnos nem tudok segíteni, én még nem építkeztem másik szigeten, csak az elsőn (nem is játszottam valami sokat eddig a játékkal, sok a real-life mission. :)
    Szerintem mindenképpen olvasd vissza a fórumot az elejétől, mert galocza, botond és még sokan mások :) nagyon sok hasznos infot leírtak ezekkel kapcsolatban. Esetleg nézd meg az INDEX-en található Port Royale fórumot is, ott is volt jópár infó.
  • scynetyc
    #137
    Hogyan tudom meg azt hogy egy szigeten mire van szükség? Ha balklikkelek egy városra megjelenik egy táblázat,de az nekem érthetetlen.
  • scynetyc
    #136
    köszi,sokat segitettél :o) És hogy tudok épitkezni másik szigeten? Mit kell tenni hogy szivesen fogadjanak és megadják az épitkezésvásárlásijogot? Adományoztam már katonaságra ,ágyukra, a templomba is.
  • elmo
    #135
    (a maximuma szerinte persze)= A hajó maximuma szerint. Sorry, elírás.
  • elmo
    #134
    De ez a népszerűség elég ingatag valami... ha éheznek, hozok nekik mindent, ekkor imádnak, két hét múlva meg már nem is emlékeznek rám az embörök. Van valami gyakorlati előnye a népszerűségnek?
  • elmo
    #133
    Szerintem úgy, hogy a flottád kijelölése után a jobb alsó sarokban rákattintasz a kis kormánykerékre (a trade route is abban az ikonsorban van), majd a megjelenő négy hajó közül kiválasztod valamelyiket és a fölötte látható ablakban ki lehet pipálni vagy az ágyút, vagy az embereket. Ezzel a megfelelő cuccból kerül valamennyi a kiválasztott hajóra. Hogy mennyi, azt az dönti el, hogy hány hajó esetén pipáltál ki valamit. Ha például csak egynél, akkor az összes ágyú (a maximuma szerinte persze), ember odakerül, a többin csak a minimum, ill. a felesleg marad (ha túl sokan vannak).
    A másik módszer, hogy jobb klikk a flottádra, kiveszed belőle az egyik hajót, majd a kivett hajóra ráklikkelsz jobb gombbal. Az itt megjeleő menüben van olyan, hogy transfer Goods, Cargo (itt lehet ágyút is átrakni), stb. De ez elég hosszadalmas, biztos nem ez a leggyorsabb módja, hiszen ezután a hajót vissza kell tenni a flottába...
    Egyébként nem lehet, hogy azért nem enged ki, mert alacsony a morál? Ebben az esetben ahogy illik, áldást kérsz a templomban csengő aranyért és meg van oldva, mindenki heppi. Bevallom, ez elég science fiction nekem... :)
    Remélem nem írtam nagy hülyeségeket, ha mégis, tessenek kijavítani.

  • scynetyc
    #132
    Hali! Van egy flottám 4 hajóból áll.Nem enged ki a városból.Nehezen rájöttem hogy nincs elég ember,holott a főhajom fullos.Hogy tudok átrakni embert ágyut stb. egyik hajomról a másikra?
    Saját ország másik városa nem enged épitkezni,mert nem elég neki valami.Hordom nekik a cuccot mégsem engedi megvásárolni az épitkezési jogot.Mit csináljak?
  • Botond #131
    én egy rendes lagzit szeretnék egyszer összehozni,mert eddig 2n ilyen 100+ volt mindenből mégis kevesellették a népek...
  • galocza
    #130
    igen, csak a népszerűség nő. az, hogy mennyi cucc kell, a reputációdtól függ.
  • elmo
    #129
    Az angol kézikönyv rajta van a cd-n, a magyar verziót sajnos még nem találtam meg én sem...