322
Patrician 2 clone
  • Botond #79
    én is kinyomtattam :-D
  • CS@
    #76
    Upsz Botond megelőzött.
  • CS@
    #75
    Legjobb hajók : Liner ,MilitaryFrigate ,Galleon. Liner –t és MilitaryFrigate –ot „boltban” nem lehet megvásárolni (más megoldást kell találnod ha ilyet akarsz:).
    Az első Galleon-omat Cartagena –n 1573.-ban vettem ,azokat a városokat amelyiket fehérrel jelez(itt árulnak hajókat) és lehetőleg minél több lakos lakja időnként érdemes meglátogatni hátha találsz valamit ami tetszik. Manual a CD Docs könyvtárában ,ha esetleg olyan verziód van amibe nincs ott akkor írd le itt és felrakom valahova.
  • Botond #74
    cd-n egyik könyvtárban van manual pdf formátumban+egy térkép+még vmi asszem...nevetséges módon a galleon a legjobb hajó,amivel én találkoztam,hiába otromba nagy mégis az a leggyorsabb+legtöbben férnek rá+legtöbb ágyú...autokereskedés meg úgy műkszik,hogy fogsz egy konvojt,átkapcsolsz az autotrade menüjébe(az utolsó előtti ikon asszem a konvoj képe alatt),és ott hozzáadod az általad kiszemelt útvonal városait,és beállítod,hogy mit vegyen max mennyiért,és mit adjon el min mennyiért+esetleg a raktárba/ból való pakolást,aztán bepipálod,hogy menjen,és megy,ennyi,ha esetleg nem érthető,akkor majd megpróbálom aprólékosabban,de sztem az :-)
  • Botond #70
    hát röviden annyit,hogy ne erőltesd...elég jó az AI,és hiába lövöd be,hogy itt van ez,ide kell,mert az AI traderek is résen vannak,és hipp hopp telítődik piac,és akkor még jó ha nagyobb bukta nélkül ki bírsz szállni...én úgy nyomtam,hogy csináltam saját gyárákat(végén az egyik városban 16 volt már...),és saját magam terítettem a cuccot,így volt amit eladtam kisebb haszonkulccsal,de csérébe a felszabadult raktérbe vettem vmi mást majdnem ingyé,amit ugye nem lehet pl autotradebe belerakni,hogy 'de ha van rum 220ér,akkor inkább passzold el a búzám 75ért,majd a rumon bejön úgyis...',szal én nem javaslom,már a privateer2ben is túl jó volt az ai,hogy egy ilyen itt veszünk ezt,és ott eladjuk,mert ugyse visz oda senki semmit,mert de visznek...egyébkéntis kalózokra vadászni sokkal nagyobb fun+jobban meg is éri :-)
  • Botond #68
    nem tolonganak a jónépek :-/
  • Biszke
    #67
    Az klassz lenne. Drukkolok én is!
  • Biszke
    #65
    Egyáltalán ehhez külön kell feltenni a magyarítást, vagy már eleve magyarul telepedik fel?
  • Kumesz
    #63
    Annak a magyarosításnak én is örülnék!!!
  • Galadriel
    #62
    Üdv!

    Nem tudtok valahol magyarosítást a játékhoz?

    THX.
  • galocza
    #61
    rájöttem.
  • galocza
    #60
    nekem meg nem rip, oszt fagyik. de legalább rákényszerít a mentésre 8)
  • FrezeR
    #57
    nekem a rip van meg és folyton kilép valami szar hibaüzenettel, ez azt jelenti hogy a rip egy nagy sz*r?:((
  • galocza
    #56
    majd meglátod 8). nem rossz, nem jó... észre se veszed majd játék közben.
  • galocza
    #54
    Ne tegyétek fel!
    elméletem: minipaccsban exe januári, tán ha kicserélem az 1.40essel, működni fog, mindenféle serialozás nélkül.
    gyakorlat: működik. németül. szóval ennyire international.
  • galocza
    #53
    hát igen.

    "Das MiniAddon beinhaltet sämtliche Änderungen zuvor erschienener Patches für Port Royale und kann mit jeder Version von Port Royale installiert werden."

    ami aszongya, jó minden verzióhoz, de új crk kellene hozzá, valószínűleg...

    sajna mind gamecopyworld-ön, mind megagamesen csak 1.40hez láttam tördelést.
  • Wanted
    #51
    galocza: az angol tartalmazza a javításokat, ha jól emlékszem az 1.4-es verziószámig.
    Viszont kijött egy 1.41-es tapasz is. (Ez lenne az, ami kijavítja ezeket a bugokat.) A feltelepítés után már kéri az angol is a key-t.
    Help!
  • fucko
    #50
    Probaltatok mar lanban vagy neten?Nekem mikor createlni akarnek kilep winowzba.
  • galocza
    #48
    9 térképdarabkát lehet összeszedni. nekem 2 van, égyiket se vettem, hanem leejtették az utcán vagy vmi hasonló. amúgy lehet, hogy ezek alapján már rá is jöhetnék, hol a hideout, csak még lusta voltam.
  • galocza
    #47
    kijelölöd a konvojodat, jobb klikk rajta, hozzáadod az új hajót (majd meglátod 8). ja, ilyen transzferekhez bent kell lenni a kikötőben, nem elég, ha eltűnsz a nagytérképről, a kikötőbe szépen be kell siklani amíg meg nem áll, csak aztán lehet pause.
  • galocza
    #46
    mint az az oldalon olvasható, az angol verzióhoz nem kell paccs, mivel tartalmazza a javításokat.
  • fucko
    #45
    Hali!Vettem egy masik hajot az eredeti melle es nemtudom iranyitani,vki elarulna mit kell csinalni hogy menjen?
  • Wanted
    #44
    A crack nekem is fent van :)
    A holapon találtam egy patch-et, ami orvosol pár bugot. (autosave, stb.)
    Ha ezt felteszem, akkor már kér serialt.
    Német, francia, stb. serial van fent az oldalon (!!!), csak az angol verzióhoz nincs.
    Help!
  • Wanted
    #42
    Hi!
    Kellene egy serial a gammához.
    Ha valaki tud, segítsen.
  • galocza
    #40
    #34
    csak azokat támadhatod meg, amelyekkel az anyaország hadban áll, és van rá letter of marque-od. ez a kormányzótól vehető meg, 10000es nagyságrend/ország (nekem eddig 14-60000). ez legalizálja úgymond a kalózkodást. a log/personalnál ellenőrizheted, mely országokra van meg neked. békekötés esetén megszűnik.
    fiestarendezés előtt érdemes bespájzolni húsból és esetleg halból és rumból. a krumpli nem szokott gond lenni 8). az adott városnál levő reputációdat javítja, de ha csinálsz feladatot, felhúzol kórházat (állandó, nem 1xi hatás!), viszel cuccot ami kell nekik, tök felesleges. hogy sok? nekem még csak 40 volt, gondolom rangoddal nőnek az értékek.

    #35
    nemtom, még nem próbáltam kincset keresni. én eddig nem tudtam partra szállni.

    #36
    heló, ez a tutorialban is szerepel 8)

    #37
    én is 8/

    #38
    nem meggyőző. ha jól emléxem (ennyire nem tűnik fel!), kis dallamocskák vannak, de azok sem igazán a helyzethez passzolnak. lejátssza, amikor eszébe jut.
  • galocza
    #33
    azoknak, akik kimossák/elvesztik/levörösborozzák stb a manuálist, a készítők voltak oly kedvesek és betették a cd docs könyvtárába térképpel és némi történelmi áttekintéssel együtt. 8) én is ezt használom (csak persze mert könnyebb alttabozni, mint lapozgatni...)

    amúgy ami fontos: az ipar a raktárból veszi a nyersanyagot és oda is pakolja a kész terméket. hogy mihez mi kell, azt asszem csak a kézikönyvben találod meg (illetve csak ha már felhúztad az épületet). pl. én x városból yba viszek fát (kell a sótermeléshez) yban gyártok sót, ott eladom (raktárból - itt beállítható az is hogy adott mennyiség mindig maradjon a raktárban saját felhasználásra), yban sózom a halat, és innen visszaszállítom a só egy részét xbe, ahol hústermelés folyik (amihez szintén kell só). mindkét helyen veszek fel halat ill. húst is és viszem a kormányzói városba eladni, ahonnan viszont visszafelé luxuscikkeket hozok mind2 városba. ezt persze lehet még tuningolni, pontosan belőni a vételi/eladási árakat (csak nem érdemes: sokat rá kell számolni, de úgy hogy azért nyereséges legyen, pl beállítod, hogy vegyen vmit max 300ért és adja el min 310ért, ha olyanok a piacok úgyis olcsóbban fogja venni és drágábban eladni). persze mindez be van állítva 1 automata járatra, aminek belövése felér egy agyrémmel. az első 1-2 körben érdemes végignézni az automata konvoj rakterének alakulását, hogy minden úgy megy-e, ahogy az ember tervezte. nekem pinnace-im vannak pár fővel, automata cstával és eddig mindig minden elől meglógtak, szóval félni sem kell miattuk. arra az esetre, ha mégis elsüllyesztenék, az adott útvonalat el is lehet menteni.

    tehát ha nem megy a termelés annak két oka lehet: nincs elég emberke (ilyen nekem nem volt), vagy nincs nyersanyag. ha túl sok a termel cucc (max 100? a raktárban), akkor is folyik a termelés, de raktárköltséget kell fizetni. szóval amit nem viszel el, érdemes helyben eladni.
  • galocza
    #31
    iparos dolog megoldódott (rtfm probléma 8) - read the fucking manual).

    a városos viszont nem. a manual írja, hogy várost csak akkor támadhatok meg, ha a kormányzó utasít. ez, mint írtad, nem így van. azt hittem, a tengeri támadás azért nem megy, mert nem kaptam rá utasítást. de most van egy szabotázsos feladat (x város yadikára z lakosra redukálása), és uaz. szárazföldi mehetne (ha tudnék pakkolni elég cuccot a nyomorult 4 fregattomra), a tengeri nem:
    az van, hogy megjelennek a hajókáim, másik oldalt az ágyús tornyok. a hajókat csk irányítani tudom (szokásos kék nyíl helyett szürke), a menekülős, mind kijelölős és megadós ikon kivételével ikonok kilőve, közel hajózom se lövik az ágyúkat (ha rájuk kattintok, akkor is az iránykijelölős szürke nyíl mutat oda. a kézikönyv szerint az ágyúkat kellene hatástalanítani...

    bocs a regényért, de ha leírom mi a problémám, tán könnyebb lesz ötletet adni.
    köszi.
  • a.carkey
    #25
    Ráadásul nem is ő volt az első kopp! Az elődje - a Patrician 2 - detto ue volt és szinte még grafikailag is uugy nézett ki. Már az is szép volt és élvezetes (bár sohasem tudtam polgármester lenni, csak az előző, még DOSos Patricianban).

    Port Royale




    Patrician 2


  • Wanted
    #24
    Hi!
    A játék indítás után pár perc alatt felzabálja a virtuális memóriát. (500 mega ram mellett, 1,5 giga hdd is kevés neki!)
    Ha valakinek sikerült megoldani a fenti problémát, please help!
  • zaki
    #10
    baszki ez rohadt jó játéknak látszik a képek alapján
  • CS@
    #9
    Ha valaki tudja mire jó a multi írja már le.
    Úgy értem mit lehet csinálni multiban csak fájgt vagy mi ?
  • CS@
    #8
    Dehogynem! Nagyon f@sza olyan mint egy feltupírozott Patrician2.
    Majd ha tudok belemélyülök egy kicsit jobban mert még max 2-3 órát tudtam vele játszani.
    U.I. : Sectoron is fent van.
  • FREAK
    #6
    ha már Pirates klón, akkor Sea Dogs
  • FREAK
    #5
    ja ok, a kép alapján ez nem az én játékom :D

    akkor nem is zavarnék tovább :D
  • a.carkey
    #4
    "Pirates!" - "Patrician 2" clone game ...
  • a.carkey
    #3





  • FREAK
    #2
    he? eszik vagy isszák?
  • a.carkey
    #1
    Ezzel senki sem nyomja?