4394
2007. januártól-tól folyamatosan állítják át, A sávszélesség emelése minden ügyfél esetében automatikus.
  • biomage
    #4234
    hát mert lejár a szerződés
    minden évben meg kell hószabitani, legalább is itt az enternetnél így van
  • MR ME
    #4233
    kábelnetet nézegess a környéken, ha van akkor nem nagyon érdemes adsl-el szarakodni, ha nincs, akkor meg lényegében tökmind1 h melyik szolgáltató mivel ugyanazon a telefonvonalon fogják küldeni úgyis

    am miért kell újraszerződnöd?
  • biomage
    #4232
    Hali

    Fehérvári vagyok, és pár hét múlva újra kell szerződést kötnöm az enternetel, ara gondoltam mielőtt kötnék itt megkérdezem, melyik kiszolgálónál van itt Fehérváron 8mb/s nél nagyobb letöltő sebesség? persze ami garantálja.
    Esetleg valami jobb kiszolgáló is elég lenne
  • Petka
    #4231
    Én szívesen átadom a t-s mobilnetemet a maradék 9 hónap hűségidővel!
  • bodrisa
    #4230
    tudtok megbízható mobil internetet ajnánlani?
  • katakpult
    #4229
    Valószínűleg nincs bekötve a szűrő amibe kellene kötni a telefonvonalat meg az internetet.
  • Viktorr
    #4228
    Sziasztok!

    ADSL netem van,ugye vezetékes telefonra van rákötve.Amikor hívnak vezetékesen,és hívás alatt is nicnsen net...Ez mitől van?
  • Dj Faustus #4227
    "Gts-Datanet a szolgáltató!
    Eddig fizettünk 4Mbit/256kbit-ért x összeget."

    Ez valószínűleg a Basic/H4/V4/CsakNet 4/Basic-H csomag lesz,

    "Amiből 2Mbit/200kbit van itt tisztán."
    Mivel a GARANTÁLT letöltési sebesség 256 kbps, feltöltési sebessége 96 kbps, a tapasztalt (pláne ha a sebességmérést a GTS-Datanet hálózatán kívül mérted, akkor azért nem felelnek) 2 Mbps letöltési és 200 kbps feltöltési sebesség a GARANTÁLT értéken túl van, tehát megvan a szerződésben foglalt sebesség.

    "MOst felajánlották hogy hűség csomag gyanánt 10Mb/512-re emelik a netet aminek 3Mbit a minimum sávszéle."
    Mivel ez már ADSL2+ szabványú, ezért cserélni fogják a modemet is.
  • Attila8805
    #4226
    :)
    Én is erre gondoltam:)
    OK köszi!
  • kirol
    #4225
  • MR ME
    #4224
    valszeg sehogy, de ha szerződést akarsz velük bontani akkor nem rossz kijátszani a lehetőséget :D
  • Attila8805
    #4223
    Hali minenki!
    Szóval a következő a helyzet és a kérdésem.
    Gts-Datanet a szolgáltató!
    Eddig fizettünk 4Mbit/256kbit-ért x összeget.
    Amiből 2Mbit/200kbit van itt tisztán.
    MOst felajánlották hogy hűség csomag gyanánt 10Mb/512-re emelik a netet aminek 3Mbit a minimum sávszéle.
    Ilyenkor mi van?
    MErt ha eddig nem tudták tartani a 4-et csak a 2-őt most hogy fogják tartani a 3-mat?
  • bertino
    #4222
    a türelem elérhetőségére kell írnod csak.
  • Maximus4
    #4221
    Sziasztok!

    Már több mint egy hete várok arra,hogy átállítsák a sávszélességemet amit megrendeltem(szerzödés faxolva stb. minden rendben van).Már írtam ez ügyben a szolgáltatómnak de azt mondták,hogy amíg a trécom nem intézkedik addig ők se tudnak mit tenni.Kérdésem az lenne,hogy milyen elérhetőségre írjak a "mélyen tisztelt" t-rakásnak,hogy végre történjen valami?
  • Livius
    #4220
    Azt írják kurva jó, nekem is ez van nagyon jó. Egyébként itt a menüjében a Bridge modba állítás után ugyan úgy működik mint a régi modemek. Ő csak szinkronizál, de neked kell a PPPoE kapcsolatot beállítani külön gépen vagy routerben.
  • Breki33
    #4219
    akkor most olvasd el a hivatalos D-Link-es oldalon vagy a Prohardveres cikkben mit írnak erről a MODEM-ről :-)
  • ibrik
    #4218
    Ez a "routermodem"...
  • Breki33
    #4217
    nincs mellé külön router elég volt egyszer beírni a jelszót és magától csatlakozik

  • autoszimulator
    #4216
    routermodem, esetleg olyan beltéri, ami kezeli az IPTV-t, telefont, netet egyben, ott is állandó a netkapcsolat. csak a sima mezei modemek esetén kell csatlakozni, ha nincs mellé külön router.
  • Breki33
    #4215
    nem biztos

    nálam is ADSL van és nem kell csatlakozni mikor elindul a windows XP van netegyből
    sőt win 7 telepítésekor is volt rögtön, elég egy jó modem
  • wordsworth
    #4214
    Mostmar mindegy, netről majd leszedem
  • ibrik
    #4213
    Csak a haveroddal elő kellett volna kotortatni az alaplaphoz adott telepítő CD-t...
  • wordsworth
    #4212
    elvileg kulon is volt hozza driver, csak azt tettem fel ( sajnos net hianyaban eleg nehez volt barmien drivert szerezni :Dörültem, hogy ezt előtúrtam ismerősnél)
  • MR ME
    #4211
    ja hát egy alaplapra integrál hálókártyának illik feltenni az alaplapi drivert :D
  • wordsworth
    #4210
    meg persze lan driver is legyen fennt :) Lehet, hogy azért nem ment, mert alaplapi driver nem volt fennt? ( annak ellenére, hogy feltettem a lan drivert, eszközkezelőben ethernet katyat kerdojelesnek tette)
  • MR ME
    #4209
    elvileg nincs, ha nincs router akkor csak modem rádug és mennie kéne a netnek
  • wordsworth
    #4208
    Ezenkívül, van még valami beállítás amit el kellene végeznem? ( drivereket felteszem alaplap stb)

    Halózati beállítások?
  • wordsworth
    #4207
    Ha DSL akkor csatlakozni kell. Mivel állando kapcs volt így gondolom kábelnet.
  • MR ME
    #4206
    lehet h eldobta a modem a mac címet vmiért, próbálja meg h áramtalanítja a modemet egy 12 órára és utána csatlakozik (kábelnet esetén)
  • ibrik
    #4205
    Akkor viszont jó lenne tudni, hogy most akkor DSL vagy kábelnet, mert nem mindegy (TCP/IP protokoll, stb.)
  • HUmanHunter
    #4204
    akko' nemtom.
  • wordsworth
    #4203
    Nincs router, ennek ellenére hidd el, hogy így ment :) ( esetleg kabelnet?)
  • HUmanHunter
    #4202
    van router? mert csak akkor állandó szélessávú, ha nincs akkor neked kell felkapcsolódni
  • wordsworth
    #4201
    Sziasztok!

    Sajnos nem igazán tudom hova írjak, de ezt a topicot találtam a legjobbnak ahol talán kapok segítséget :)

    Ismerősnél újratettem a Xp-t, és a nettel egy kisebb gondom akadt :/

    Mielőtt ujratettem az XP-t állandó szélessávú kapcsolata volt ( nem igényelt csatlakozást)

    ilyen modeme van:
    link a modemhez ( kép)

    Namost miután ujratettem, feltettem a LAN kártyához a drivert, majd uj hálózatoknál állandó szélessávú kapcsolatot választottam, ennek ellenére nincs net.

    A modemen minden ég kivéve a Send meg Recieve led.

    Szerintetek mi lehet a probléma?
  • ibrik
    #4200
    Lehet...
  • Stalker
    #4199
    Nem hallottam még olyan internet szolgáltatóról, amelyik blokkolná a skype-ot. :D Úgy rémlik, volt itt SG-n pár hónapja egy cikk arról, h a német T-Mobile blokkolja a skype-ot, sztem erre emlékszel Te is, nem?
  • ibrik
    #4198
    Köszi.
    A "szkájpos" kérdést azért írtam, mert régebben valami olyasmit hallottam/olvastam, hogy van egy-két olyan szolgáltató, amelyik nem nézi jó szemmel, ha nem az ő IP-telefonos szolgáltatásukat használják és valahogy szabotálják a Skype működését a hálózatukon.
    Vagy ez csak "mende-monda"?
  • Stalker
    #4197
    Router természetesen engedélyezett, skype-pal meg semmi gond.
  • ibrik
    #4196
    Mostanában gondolkozom rajta, hogy amint lejár a hűségszerződés, a jelenlegi kábeltévé és internet szolgáltatómat esetleg T-s IPTV-re és internetre cserélném le (tavaly furkálták szét a környéket a lakótelepen), de lenne kérdésem a tapasztalatokkal kapcsolatban:
    - Tudok-e ("engedélyezett-e") a T-s internethez router-el csatlakozni? (mint a "régi" ADSL-nél)
    - A Skype működik-e rajta probléma nélkül? (sem vonalas, sem IP-telefonra nincs szükségem)
  • Maximus4
    #4195
    Köszönöm!
    Akkor várok türelmesen:)