4394
2007. januártól-tól folyamatosan állítják át, A sávszélesség emelése minden ügyfél esetében automatikus.
  • kirol
    #4194
    Nálam 3-4 nap volt.
  • Maximus4
    #4193
    Sziasztok!

    Pénteken küldtem el szerződésmódosítást a szolgáltatómnak,gyorsabb netet szeretnék.Kérdésem,mennyi idő alatt szokták átállítani?
  • HUmanHunter
    #4192
    se kábel se chello. csak adsl
  • MR ME
    #4191
    nem tudjuk h a te körzetedben milyen net elérhető, neked kell utánanézned...
  • HUmanHunter
    #4190
    ??
  • HUmanHunter
    #4189
    hali!
    nemsokára lejár a hűségidőm az externetnél, ahol egy év teljes kifizetésével 3k huf 2,5 mb es net. vidéken lakom, és 1-2k val drágábban, milyen gyorsabb és megbízható netet tudtok mondani? fibernetet néztem, 6mb le 1 fel, de nem sok jót olvastam róla.
  • MR ME
    #4188
    dinamikus ip-re állítottad a routert? amikor hozták a netet akkor a routert dugtátok rá elöször? ha nem akkor 12 órát várni kell míg eldobja a rendszer az előző mac címet...ilyenkor modemet áramtalanítani kell
    felhasználónév és jelszó nem kell
  • Farki09
    #4187
    beírom azt a 192.168.1.1 és ott admin... ott a WAN-nál a t-onlines jelszó meg felhasználónév van
  • Farki09
    #4186
    Hali!
    Gyorsan kéne segítség!!! Bekötötték a vidanetes netemet és rákötöm routert , fogom a jelet de nincs net... mit csináljak? hogy töröljem ki a t-online-s felhasználónevet ? azt hozza be a router ip-je vayg mi
  • MR ME
    #4185
    speedtest.net
  • ProGabe #4184
    válts! nekem is pontosan ugyan olyan sebességet produkált a 8 megás, mint neked (6.5 környéke), most hozták meg az új modemet /15 megabitet nem bírta a régi. "csak" 3x kellett rájuk szólnom ,hogy kell majd új modem, tegnap "átkapcsoltak" 15mbitre, nem is volt net...^^/

    lényeg a lényeg, hogy stabilan jön 1.5 megával! másfél megabájttal! :) az átlag 1.3, up-ot még nem tudtam igazán tesztelni
  • 5c0rp330n
    #4183
    elvileg de, mert most csak adsl van, 15 megabitnel adsl2+ lenne..
  • 5c0rp330n
    #4182
    a upc 80 megabites cuccarol tud vki vmit? vhogy gyanusan olcsonak tunik, nincs vmi korlatozasa?
  • MR ME
    #4181
    ha csak ennyit bír a vonalad akkor nem lesz gyorsabb
  • Dj Faustus #4180
    "Amcsiba meg ingyenes a NET, annyi a sok szutyok reklám, hogy eltartja az összes szolgáltatót!"
    Pár szolgáltató (a legnagyobbak közül) az Amerikai Egyesült Államokban - nem igazán ingyenesek:
    Verizon
    Earthlink
    AT&T
  • 5c0rp330n
    #4179
    hali.
    8 megabit dsl-em van thome-nal, gyakorlatban kb 5-6 megabit a sebesseg.
    most tudakoltam meg hogy elmeletileg elerheto mar a 15 mbps (szinten dsl) csomag is, kb ugyanolyan (vagy kicsit olcsobb) havidijjal mint a mostani. az egyetlen hatrany ami a valtasnal lenne, a husegido meghosszabbodasa.
    kerdes, hogy vajon tenyleg jonne 15 koruli sebesseggel a net? (igazabol stabil 10 is mar jo nagy elorelepes lenne)
    azert ketelkedem benne, mert ez ugyanaz a technologia mint a mostani 8-as nem? (kabel es optinet itt nem erheto el naluk..) es ha mar az sem tud jonni, csak 5-6-al, akkor ez miert lenne barmivel is gyorsabb?
    mondjuk elvileg a garantalt letoltesi sebesseg ennel 5 mbit, a feltoltes 512kbps (mostani elmeleti maximum), de siman el tudom kepzelni hogy mivel ugyanaz a technologia, a letoltes jonne ugyanannyival mint most ami meg pont a garantalt folott lenne valamivel, a feltoltes meg valamivel gyorsabb lenne de a minimum felett lenne csak nem sokkal.. tud errol valaki valamit?

    vagy esetleg ha tud vki mas szolgaltatorol jobb feltetelekkel ami szolgaltat budaorson, az is irhat. elore is thx.
  • bajgunar
    #4178
    Amcsiba meg ingyenes a NET, annyi a sok szutyok reklám, hogy eltartja az összes szolgáltatót!
    Am nektek nem szarakodik? (a Tré-Kom)-os mail?
    Mert én 2 napja nem tok belépni!
    Le kell tiltanom a: Kiszolgáló tanúsítvány visszavonásának ellenőrzését, mer ha be van kapcsolva nem engedi a mail-es oldalt se megnyitni. Ma már megnyitja az oldalt, de ha be akarok lépni mail-be, a belépés után egyből kidob az utolsó ablakra, h köszönjük h azt az oldalt használtuk, zárja be az oldalt... blabla
    ?????
    Kezd kicsi tele lenni a makkom a Tré-kommal !!!!!
  • ProGabe #4177
    azért annyi, mert a 6.150 csak akkor érvényes, ha ugyanazon házszám alatt, ugyanazon a néven van 3 előfizetés (net, vezetékes telefon, TV). ha kettő van, akkor 6.800 körül kell fizetni a 15 megáért. én ezért írattam át a tel. előfizetést a nevemre (még a hónap legelején, csomagváltást is kértem, azóta is szartak tenni ezért bármit is, villámgyorsak -.-)

    én ~12 éve vagyok előfizető és semmiféle kedvezmény nincs. mindig is ezt csinálta ez a szar cég (na jó, amíg matáv volt, addig legalább automatikusan emelték a sávszélt a már meglévő előfizetőknek, most meg még ezért is nekünk kell intézkedni). nyugaton ilyen esetben már hugyér-szarér kapnánk a faszábbnál faszább csomagokat. itthon csak az új előfizető számít...
  • bajgunar
    #4176
    Nekem a 15Mb -os NET-em a bugyirózsaszín homár szolgáltatónál 8260 Ft, ami persze az oldalon csak 6150 Ft.
    De hogy nekem miért lett 8260 Ft ez számomra rejtély.
    És vagy 8 éve hüséges elöfizető vagyok.
    Majd egy "jó" hangulatomban felhívom öket és rákérdezek, ugyanmár miért?
    Nah meg jah, eléggé gyenge ez a fél megás feltöltés, ekkora sebességeknél. Igaz ezen a retkes környyéken a legdrágább a net, és csak dsl, meg kábelnet van, semmi más.
  • shaba23 #4175
    mert 6000Ft és lassú? igazából a 800kBps nem gond, max lassabban telik meg a vinyó, de az az 55-ös upload ebben a mai rohanó világban...:)
  • MR ME
    #4174
    miért lenne szar?
  • shaba23 #4173
    Persze az igazság kiderítése csak arra ébresztett rá, hogy a drága pénzért vett net javíthatatlanul szar:)
  • shaba23 #4172
    köszi, közben én is rájöttem, hogy mekkora hülye vagyok:)
  • bajgunar
    #4171
    A letöltési sebességet, és a mérési sebességet ne hasonlítsd össze.
    Vagy oszd el 8-al a mért eredményt! És megkapod a végsebességet!
    Ha a letöltésre neked garantálták a 7350/500 -at, akkor oszd el 8-al.
    (ez a váltószám) akkor megkapod, hogy a letöltési sebességed:
    7350/500 = 919/62 nah ezekböl meg vonj le kb 5%-ot, mivel terhelve vannak a vonalak, egyéb elektromos, mágneses zajt is összeszednek, megkapod a végleges eredményed, ami kb 850/54 kb/s lesz.
    Jah és azt is vedd figyelembe, hogy az egyik adat kbit/sec a másik meg Kbyte/sec.
    Itt mérd meg, és látni fogod az igazat.
    De még ez is a reálisat méri!
    Itt megnézheted az én mérésemet, és sebességemet 15Mb-es NET-nél:

    Sztem nincs semmi baja a vonaladnak. Csak még nem ismered ezeket a váltószámokat. (8.1024)
    Ha meg mégis, nyugodtan verd ki a balhét a szolgálltatónál!
    Nekem 1 hónapomba tellett, mire ki tudták cserélni a modemet, pedig elsö perctöl kezdve mondtam, hogy egy fos.
  • MR ME
    #4170
    nem mertem megkérdezni, de ezek szerint mégis az volt a gond :D
  • shaba23 #4169
    megtaláltam a megoldást...hülye vagyok, figyelmetlen és matekzseni...:)
    nem figyeltem hogy kb vagy kB...szóval bocs a kavarodásért:)
  • MR ME
    #4168
    szóval el sem éri a garantált sebességet vagy most nem értelek
    ha nem éri el akkor telefon/reklamáció/szerződésbontás
  • shaba23 #4167
    soha sehol semmilyen programmal nem mentem még 800, na jó 850kbps fölé. se torrent se semmi. a letöltési sebességem pedig max 55kbps
    7350/500 kb/s ez van megadva garantáltnak, és nekem van 850/55 kb/s
  • MR ME
    #4166
    torrentnél van lassúság csak vagy bárhonnan töltesz?
  • shaba23 #4165
    invitel saját speedtest oldala
    és speedtest.net
  • kirol
    #4164
    Ez nagyon érdekes!
    Hol méred a sebességet?
  • shaba23 #4163
    valaki magyarázza már el nekem, hogy ha van egy 8M-es csomagom (invitel), akkor hogy az istenben van az, hogy csak sebességteszten tudom elérni 800kbs feletti sebességet, de konkrét letöltésnél már ennyinek is örülhetek? Természetesen az Invitel leszarja, hogy mi a bajom, neki a lényeg a sebességteszt.
  • kirol
    #4162
    Az Top Secret! :)
    48-as körzet.
  • Petka
    #4161
    Települést mondasz?
  • kirol
    #4160
    Én T-com területen vagyok. Az invitel azt írja ki, nálam nem elérhető.
  • Petka
    #4159
    Invitelnél ezek a Szóló Hang csomagok, illetve lehet internettel együtt is kérni, az a Dupla vagy Dupla plusz csomag. Hívd fel az ügyfélszolgálatukat (1443), mert helyfüggő, hogy tudják-e biztosítani.

    A lényege, hogy a vonalat teljes mértékben átadják a másik szolgáltatónak. Csak az új szolgáltató számláz.
  • kirol
    #4158
    Az mi az? Hol van ilyen?
  • Petka
    #4157
    Van! Hurokátengedésnek hívják.
  • kirol
    #4156
    Milyen megoldás van arra, hogy legyen telefonvonalam, de ne kelljen a T-comnak havi 3500 Ft -ot fizetnem a felező díjcsomagért (legalapabb csomag)?

    Van telefonnál is szolgáltatóváltás?
  • Kandurex
    #4155
    jah, akkor jó :)