625
tapasztalatok kinek mennyivel es milyen
  • [NST]Cifu
    #385
    A sima ADSL-nek valóban akörül van, de létezik ADSL2 (12Mbit) és ADSL2+ (25Mbit) is.
  • Stann
    #384
    AzADSL- technikai korlátja 8Mbps körül van, nem?
  • Zsoldos
    #383
    Azert bir az meg tobbet.. Foleg upload teren.
  • StarFist
    #382
    A héten hivatalos levél formájában csapást mért rám az internet szolgáltatóm. Közölték, hogy megduplázzák a sávszélességemet.

    Externet, 1 Mbps->2 Mbps, korlátlan, bruttó 8900/hó.

    Még pár ilyen csapást eltudnék viselni, de tekintve az ADSL technikai korlátait, újabb sávszélesség emelésre nem számíthatunk.
  • [NST]Cifu
    #381
    Annyira azért még nem. A hugom fél éve kért telefon és ADSL vonalat, két hete sikerült kiderítenie a Matávnak (vagy mi a rák az új neve), hogy jelenleg még telefonvonalat is csak GSM alapúan tud biztosítani, és ADSL-t csak akkor, ha 1x eljutnak oda a hálózatfejlesztéssel. Én kb. 500 méterre lakom légvonalban tőle...
  • [NST]Cifu
    #380
    12k, jelenleg még 1.5Mbitért, elvileg emelés után 3Mbit, amúgy Interware.
  • NeoMaN
    #379
    az azért fasza, hogy tavaly novemberben ugyanennyiért még 64K-val toltam. Most 280K. :)
    Csak nem közeledünk a ZÚNIÓ-hoz? :Ð
  • oneal1
    #378
    remélem karácsonykor is lesz majd duplázás:DD
    és akkor 6 mbit:DD
  • ent
    #377
    Invitelről hallott vki vmit?
  • Nadi
    #376
    Nálunk kb. 2-3 hete emeltek! Így most van 2megás netem 9990-ért:D
    Amúgy Hajdú-Bihar-i vagyok
  • TothLaci
    #375
    De jó, hogy nekem még nem emelték.
  • VinylToy #374
    9500 bruttó a 2M-ért ti milyen szolgáltatónál vagytok? :D
  • PLackó
    #373
    én is elég vidék vidéknaek számítok (Törökszentmiklós) de már 2-3 napja megtörtént az emelés.nem tudom milyen szempontok alapján nézik hogy kinek mikor,de itt és a környező városokban egy napon emelték,szolgálatótol független.
  • [NST]Cifu
    #372
    Nálam még nem volt emelés, még mindig 1.5Mbitem van, igaz vidéki lévén val'szeg a bővítési lista alján tanyázhatok...
  • ZaJanga
    #371
    Azé ennek az emelésnek örülök!Csak le ne korlátozzák forgalom szerint!
    Ez is 512/128-nak indult!
  • M@TriX
    #370
    nem ér, nekem még első sem volt, nemhogy 2. :((((
  • Stann
    #369
    Akkor már megtörtént a 2. emelés?
    Mert nekem tavaly novemberben már duplázták 1 megabitre, akkor a 2megabitre való bővülés mikor várható?
  • DonnieBrasco
    #368
    Inkább a fizetésem közelítene... az osztrák fizu feléhez legalább ugyanilyen munkakörben :((

    DB
  • Borg
    #367
    Én 2m/192k-ért fizetek most 12900-at.
    Ausztriban ugyanennyiért (48EUR) 4m/1m-et adnak (igaz, 20gb korláttal de ha azt átléped, akkor is csak 1mbit-re lassítanak le)...
    ...de azért közelítünk.
  • DonnieBrasco
    #366
    Vazz fél éve még 384/64-ért fizettem 11 ezret havonta! Jó, felment 512-re nemrég, de még a mostani 1024-ért is marha sok a 11k, amikor 6 ezerért 2 megabit van...

    DB
  • PLackó
    #365
    én TVnet-es vagyok,nem szolgáltatótol függ hogy mikor emelik szerintem mert van pár más-más szolgáltatójú ismerősöm,és egy napon emelték mindannyiuknak,gondolom mert egy városban lakunk.
  • ZaJanga
    #364
    fincsi!!

    2147/263 az adsl sebességem!
  • [NST]Cifu
    #363
    Sorry, nem követtem az eseményeket. :)
    Bár megjegyzem, hogy nálam (Matáv terület, Interware) semmiféle emelés nem történt, tehát valószinüleg az Axelerósok már letesztelték a dolgot, és hamarosan várható a bővítés. Legalábbis remélem. :)
  • PLackó
    #362
    ITT már ezt tárgyaljuk,legtöbbünknek már emelték.de tényleg ide illő a téma.
  • [NST]Cifu
    #361
    Újabb sávbővítés várható.
  • ent
    #360
    Ha volt má bocsika, ha nem akkor nálam bevált!!!!!!!!!!!!!!!

    Az XP/Win2003-ban van egy szolgáltatás (QoS), ami a sávod 20%át lefoglalhatja.

    Kikapcsolás : Ittene
  • [NST]Cifu
    #359
    Ann volt belőle nagy flame itt az SG-n (most nem találom, pontosan melyik topicban), hogy a sávszélemelés csak ideiglenes akció, vagyis ha December végéig bekötik, akkor érvényes a 384->512, 512->786, stb., és Január elseje után visszaáll a rend, vagyis az azután bekötött 384-es marad 384-es, az 512-es 512 (árakat figyelembe véve persze), és így tovább.
    A lentiek alapján ez a bizonyos híresztelés volt téves, hiszen a 384-es eltünt, az 512-es átvette a 384-es helyét és így tovább. Tehát a 'nagy bővítési akció' nem volt ideiglenes, 'csak' előlépett kvázi 'normális' helyzetté.
  • shabba
    #358
    Nem tudom honnan veszed ezt az előzetes hírek szerint ideglenes marhaságot, október óta 1x sem merül fel hogy ez ideglenes emelés lenne, még hasonlóra utaló sajtóhírek sem voltak.
  • [NST]Cifu
    #357
    Most kaptam egy levelet az Interware-től, úgy tünik a Speed up az előzetes hírekkel szemben egyáltalán nem ideiglenes...

    Régi megnevezés - új megnevezés

    ADSL 384 - ADSL 512
    ADSL 512 - ADSL 1M
    ADSL 768 - ADSL 1,5M
    ADSL 1,5M - ADSL 3M

    ADSL szolgáltatás - Letöltés min/max kbps - Feltöltés min/max kbps

    ADSL 512 - 128/512 - 64/96
    ADSL 1M - 256/1024 - 128/160
    ADSL 1,5M - 384/1536 - 160/224
    ADSL 3M - 512/3008 - 256/480


    Mondjuk engem a feltöltési sebesség kicsit zavar, vicces, hogy más 1,5M-es kapcsolatnál se állhatok neki nyugodt szívvel egy 6 játékos IL-2FB szervert indítani... :(
  • Zsoldos
    #356
    Hat a savszelesseg elegge donto tenyezo. Kiszamolhato belole, mennyi lesz az elmeleti keslekedesed. Kicsit leegyszerusitve: Ugye van az az ido amennyi ahhoz szukseges, hogy elerjen a jel a megcelzott gepig, aztan vissza a te gepedhez. Ez a fenysebessegbol es a gepek kozti kabel-tavolsagbol kiszamolhato, ezt hivjak RTT -nek (round-trip-time), sejtheto, hogy altalaban nem ez a donto tenyezo (foleg ilyen kis tavolsagokon). Ehhez jon meg az az ido ami alatt a csomagot atpaszirozzak az adott savszelen, ez csomagmeret/savszelesseg ideig fog tartani. (csomagmeretet bitben, savszelet bit/secundum -ben szamolva az eredmeny masodperc lesz) Az RTT allando, ezert minel nagyobb a savszelesseged, annal kisebb ido lesz ez a resze.

    Ez az elmeleti sebesseg, ha jo minosegu a kapcsolat, akkor ezt kb hozza is a szerkezet. Rossz minosegu kapcsolat eseten elveszhetnek vagy karosodhatnak csomagok, es maris ott az ingadozo ping. Vagy ha a koztes halon van gubanc (tulterhelt routerek stb)
  • PLackó
    #355
    a játékokban a pig nem a kapcsolat gyorsaságától haanem a szolgáltatótol függ leginkább?
  • DVDMester
    #354
    nekem tvnetwork féle adslem van (TDSL) és tölteni tudok ezerrel, de a ping idők 200 fölött vannak általában.
    igy játékra sajnos alkalmatlan.
    igaz hogy olcsóbb mint a többi de szar.
  • cam3l3on
    #353
    én inviteles vagyok és még nem duplázták mikor végzik el??
  • reaper4
    #352
    itt egy.
  • akyyy
    #351
    Valaki tudna nekem adni egy feltöltés sebessség mérőt? a matávos nemjó:(
  • [NST]Cifu
    #350
    Annyira nem vagyok otthon a témában, de szerintem akkor talán nem sima Switch-el, hanem Routerrel kellene megoldani a megosztást...
  • reaper4
    #349
    pl: netpeeker.
  • HellBurner
    #348
    sziasztok! A haverommal egy dsl (1024kBit) kapcsolatot használunk ketten (switch). A gond az hogy ha valaki tölt akkor a másik nem tud online játszani mert a ping rettenetes szar lesz. Nem lehet valahogy megoldani hogy a sávszél egyenlő arányba oszoljon el mondjuk 64-64kbyte?
  • raptorvp
    #347
    Nálam szerintám már kelett volna emelni Budapest 14.ker?
  • Zozo76
    #346
    Engem nem a sebesseg erdekel hanem a stabil ping, meg hogy allandoan mehessen.