566
Digitális Videokamera
  • Sati84
    #486
    Nekem egy JVC Everio GZ-MG330-am van, ez 90ezerbe kerül itthon (én Amerikában vettem), és sötétben nagyon szép a felvétel, amit készít, a hangja meg eszeveszett király. Szóval én ajánlom azt, bár ez egy 10-essel mégis több, mint amennyit írtál, de azért remélem, segít. Ha bármi kérdésed van a kamerával kapcsolatban, akkor kérdezz!
  • redbull0304
    #485
    Én is itt várom a válaszra! :) Egyenlőre senki se válaszol! :/
  • Kövesdi A
    #484
    Sziasztok videokamera vételén gondolkozok ,2 típus között vacillálok még pedig a
    Panasonic SDR-H60 vagy H40-es ,nincs nagy külömbség köztük
    vagy a
    PANASONIC HDC-SX5

    Mind a 2 típusnak meg van a jó és a rossz oldala ti meikett ajánlanátok inkább ?

    apropó ara kérdésem esetleg tud nah valaki választ adni, hogy a SDR-40 vagy 60. Mekkora maximális felbontásban képes videot fel venni ?

    Előre is köszönöm a tanácsokat
  • redbull0304
    #483


    Panasonic SDR-SW20

    # Energiaellátás: DC 3.6 V/ 5.0 V
    # Teljesítményfelvétel: 2.9 W
    # Tömeg (akkumulátor nélkül): 224 g
    # Méretek (szél. x mag. x mély.): 33.8 x 63.4 x 115.4 mm
    # Felvételi média: SD-/SDHC-memóriakártya
    # Fényerő: F1.8 (nagylátószög) - F2.4 (tele)
    # Optikai zoom: 10x változtatható sebességű zoom
    # Fókusztávolság: 2.3 - 23 mm
    # Objektív típusa: Panasonic
    # Minimális megvilágítási igény: 2 Lux (színes éjszakai felvétel módban), 6 Lux (1/25 mp zár, "kevés fény" módban)
    # Élességállítás: AF/ manuális
    # Fehéregyensúly: auto, beltér, kültér, fehérbeállítás (infravörös szenzorral)
    # Zárkioldás: 1/25-1/8000 (mozgókép), 1/25-1/500 (állókép)
    # Írisz (blende): auto/ manuális
    # Üzemmódok: sport, portré, kevés fény, szpot fény, szörf, hó
    # Ellenfény kompenzáció: van
    # Kijelző: 2.7" wide LCD (123200 képpont)
    # Mikrofon: sztereó zoommikrofon szélzajcsökkentéssel
    # Dátumozás: automatikus (adatkódban)
    # Áttűnés effekt: van
    # Menünyelvek: magyar, angol, német, francia, olasz, spanyol, holland, svéd, lengyel, cseh, török
    # Képstabilizátor: E.I.S. (elektronikus képstabilizátor)
    # Digitális zoom: 10x-700x
    # Memóriakártya-bemenet: SD/SDHC
    # Felvételi formátum: MPEG2 (mozgókép)
    # Felvételi és lejátszási módok: XP (10 Mbps/VBR), SP (5 Mbps/VBR), LP (2.5 Mbps/VBR)
    # Hangfelvételi mód: MPEG1 Layer 2
    # Számláló: van
    # Fennmaradó médiakapacitás kijelzés: van
    # AV: van
    # USB: Hi-Speed USB, (USB 2.0) (mini AB)
    # AC-adapter: van
    # AC-kábel: van
    # DC-kábel: van
    # Akkumulátor: lítium- ion
    # Hordszíj: van (csuklópánt)
    # AV-kábel: van
    # USB-kábel: van
    # CD-ROM (szoftver): Motion SD STUDIO 1.3E
    # Szín: piros


    Sziasztok!
    Most állok kamera vásárlás előtt, és a véleményetekre lennék kíváncsi! Nemrég találkoztam egy ilyenen élőbe is és megtetszett a mérete és formája miatt! Ezt mindig zsebre tudnám vágni, így mindig kéznél lenne! Itt ez a sok infó de mivel nincs összehasonlítási alapom így nem tudom, hogy "okos" vagy "buta"-e a gép! A fontosak nekem: Legyen szép a hang, készítsen sötétbe is szép felvételt (főleg autók lennének felvéve vele)
    Érdemes ilyet venni, vagy felejtsem el, vannak nála sokkal jobbak ilyen árba (70-80e)?!
  • naim
    #482
    Hali!
    Nekem van egy JVC GZ-HD7 kamerám, amit el szeretnék adni. Sajnos! Ugyanis építkezésbe fogtam és kell minden forint.
    A készüékről anyit hogy magyarországi JVC mákaboltból vettem és így két év garancia van rá. Kb 3-4 öra felvétel készült vele, ami még rajta van a gépen. Hibátlan és hiánytalan minden tartozéka. Ára: 150E. Ft. Ha érdekel telefonon elérsz. 06203519393
  • Wreck86
    #481
    oks,megvan,át is dobtam próbaképp,van hang is,de wmv to avi progi kéne.tudtok ajánlani?

    köszi
  • Énvagyokazapád
    #480
    hmm
  • Punker
    #479
    hanggal nincs gond amúgy sony vegas-t használok, a színekkel nem vagyok kibékülve mindig fakó :(
  • lpmaskmancick
    #478
    nekem sima vp d371-es van, nekem is van rajta keret körbe, bár engem nem zavar, mer utólag dvd-re írt felvételen a tv-n úgyse látszik. a hangcsúszás nemtom miért van, miylen progival másolod át gépre?
  • matyi0323
    #477
    Sziasztok! Egy Samsung VP-D354i kamerám van és az a baj, hogy elejtettem:$:D és azóta a képernyő jobb oldalán ilyen csíkok vannak a felvételbe, de régebbi kazettákat is beleraktam és azokat is így ugy játsza le. Megpróbáltam kiírni, hátha akkor a nero leveszi, de nem! A csík megmaradt! Légyszives tudnátok segíteni mi lehet a baja vagy lehet-e javítani? Előre is köszi!:D itt az msn-em: [email protected] vegyetek fel nyugodtan, mert ide nem sürün jut idöm feljönni:D:D kössz mégegyszer!;) :D
  • mrzed001
    #476
    Windows Movie Maker (része a Windows-nak, autó felugrik lehetőségként kamera csatlakoztatásakor)
    Lényegében áttöltöd vele konvertálatlan DV minőségben (itt fontos melyik DV codec-et választod a későbbi vágás miatt, teszteld virtualdub-bal, egyik esetben nincs hangja), aztán azt teszel vele amit akarsz.
    Így biztos, hogy nem lesz felesleges minőségromlásod, máshogy lenne.
  • Wreck86
    #475
    sziasztok!
    tudtok ajánlani egy jó áttöltő progit digitális kameráról-számítógápre?
    köszi
  • Punker
    #474
    samsung vp-d371w -vel van valakinek tapasztalata?
    ha behúzom a gépre az anyagot a kép bal oldalán és alul felül ugyanígy fekete csík lesz , el van csúszva a kép gyakorlatialg. link
  • akyyy
    #473
    Cameravásárlás előtt állok, keret rá nem sok, úgy 200-300 között, de lehetőleg "olcsó" kéne hogy legyen.

    Meg hogy HD:D

    mind1 hogy full vagy nem, a lényeg h ne minidv meg hasolnó, mivel trükkfelvételeket készítenék sokat, amihez jó a minnél jobb minőség.

    szóval milyen kamerát ajánlotok? párat már kinéztem de először kiváncsi vagoyk ajánlatokra.
  • Gabson730
    #472
    Sziasztok!

    Van 1 kamerám : Sony FX-7E
    3kérdésem van:
    - Használt-e már valaki ehhez a kamerához 0,8x-os előtét lencsét?
    -Hogy van megelégedve a képminőséggel, a nagylátószöggel?
    -Érdemes-e használni?
  • laci987654321
    #471
    Sziasztok!
    Segítségre lenne szükségem!
    A véleményetekre lennék kiváncsi! Digivideokamerát szeretnék vásárolni kb olyan 80-85 ezerig! Milyet vegyek? Én főként Sonyban gondolkodok, esetleg Panasonicban! Főleg olyanokban amelyek mini DVD-re írnak! Kérlek írjatok véleményeket, esetleg tapasztalatokat! Előre is köszi!
  • Beowulf
    #470
    Hali!
    A gondom és aproblémám a következő lenne:
    Akarok vásárolni egy Sony HDR-CX6-os videókamerát. Több boltot is megkérdeztem ahol az egyikben azt mondták, hogy nem érdemes venni CX6-os kamerát mert ez már egy kifutó modell inkább vegyek CX7-es modellt. nem tudom ez mind igaz e mert a magyar neten nem nagyon találtam rá utalást ami bizonyítja ezt az állítást. Nos, a kérdésem(im) az lenne, hogy mi a különbség a HDR-CX6 és a HDR-CX7 között? és ha az érvek a CX7-es mellett vannak akkor azt hol lehetne megvásárolni? Mert abban a boltban ahol mondták ott 1 hónap múlva tudnák szállítani...
    Remélem valaki tud segíteni nekem mert sajnos én nem vagyok valami jó angolos és a külföldi oldalakon írtak a CX7-esről, de gőzöm sincs arról, hogy miben lenne jobb... Vagy lehet csak egy szám a különbség?...
    A segítséget előre is köszönöm!
  • Gladiator
    #469
    megfizethető kategóriában nem igazán.
  • silentkenny
    #468
    Sziasztok!
    Nekem az lenne a problémám, hogy olyan felvételt akarok készíteni,amin az Erzsébet-hídon közlekednek az autók, mindezt a Citadelláról fényképezve és ESTE.És ez a lényeg,hogy van-e olyan handycam ami éjszakai felvételnél nem szemcsésedik és/vagy nem lesz tök sötét a kép. Ha valaki tud ilyen kamerát az írjon. Fontos lenne.
    Előre is köszi.
  • Hzsolesz
    #467
    Jaaaa...és majd elfelejtem: a HD szerkesztéséhez mennyire kell bikás gép?
  • Hzsolesz
    #466
    Sziasztok!
    Nagyon gondolkodunk egy JVC kamera vásárlásán:
    JVC
    Viszont hallottuk, hogy a kamera nem szabvány MPEG-2-t rögzít, hanem a JVC által kifejlesztett formátumban, de a hozzá adott szoftverrel át lehet konvertálni a szabványba.Ha valaki használt már ilyen kamerát nagyon megköszönném, ha megosztaná velem, hogy mennyi idő alatt lehet mondjuk átkonvertálni 1 óra anyagot, ill. az észrevételeket, tapasztalatokat is szívesen veszem.
    Köszönöm a segítséget!
  • mrzed001
    #465
    Egy kissé érzékenyek a Sony-k. Ami nálam beválik:
    csak gép indítását követően rádugni kikapcsolt állapotban gépre kamerát
    kamera módba át
    ha nincs kép, akkor play, illetve capture mód kipróbálható
    ha fel sem jön, hogy új hardvare-t érzékelt, akkor esélyed sincs (Ulead azért néha mégis megtalálja, bár van hogy a vezérlő gombok nem működnek), ha szépen működik akkor felismeri a kamerát, majd feldobja hogy mit akarsz kezdeni vele. Pl Windows Movie Maker egész jól müxik nekem.
  • gurubefree
    #464
    Sziasztok

    Kaptam egy SONY DCR-HC27-es kamerat .



    Van hozza Ulead VideoStudio 11Plus is csak hozza ertes hianyzik.

    Mondom mi a gond.
    Van IEEE1394 FireWire card , kabel , minden ami kell. Csatlakoztatom a kamerat a PC-hez de semmi nem tortenik.
    A szoftver VideoStudio csak a webcam-ot latja.

    Megkoszonem ha segitene valaki mert a nagyszuloket szeretnenk meglepni egy DVD-vel a fiurol.

    Koszi
  • Bendegoose
    #463
    Sziasztok,

    tudnátok tippet adni milyen külsős tv tunner-ek között érdemes válogatni?

    thx,

    b.
  • Gladiator
    #462
    mondjuk így kis képen nem sok minden látszik. esetleg az lehet, hogy zoomnál digitális zoomot használ, azt kapcsold ki, csak otikait használj.

    mondjuk egy 105.000es géptől sokat ne várj, bár azért a sony nem hiszem, hogy annyira látványosan rosszat csinálna. így kicsiben tényleg nem látni a problémát, úgyhogy szerintem vidd vissza a boltba.
  • Gladiator
    #461
    legegyszerűbb (bár nekem még nem sikerült rájönnöm hogy működik), az a windowsba épített movie maker. attól egy fokkal jobb a sony vegas, majd szerintem a legjobb, bár laikus számára túl bonyolult, az adobe premiere.
  • csrolli
    #460
    hali
    van egy JVC GRD-23E típ kamerám, tudnátok vmi kép és filmszerkesztő progit mondani, amit könnyű kezelni, az sem baj ha magyar nyelvű.
    köszi
  • Cream78
    #459
    Üdv!
    Kaptam karácsonyra egy Sony DCR-SR32 digitcamot.
    Lehet, hogy csak én vagyok béna hozzá, de a vele készített felvételeket, gyenge minőségünek vélem....
    Beállításoknál a minőség maxra van álítva, de nagyon gyengén muzsikál a műszer... (vhs sokkal szebb, csak hát az nem digit)

    Mondjuk eleve rosszúl kezdtem neki, mert auto zoom on volt a cam, én meg rc repülőket vettem, oszt mindenhová fókuszált csak oda nem ahova kellett volna....

    Itt a gyengére sikerült videó

    Mondjuk ez már konvertálva/vágva van, de az eredeti mpg sem sokkal jobb....

    Valakinek van ötlete, min lehetne finomítami? Vagy egy 105 000 huf os kamerától ennyire tellik?
  • naim
    #458
    Pinnacle Studio 11 ismeri az mpeg2-t nem kell konvertálni semmit.
    Ha van hozzá egy jó erős PC-d akkor minden OK.
  • naim
    #457
    JVC GZ-MG575 40GB-os HDD nagyon egyszerű kezelhetőség kiváló képminőség (megfelelő fényviszonyok mellett). Pinnacle Studio 11 szerkesztővel pillanatok alatt kész a film. Én az enyémet el szeretném adni, mivel elkapkodtam a vásárlást. Novemberben vettem 180E Ft-ért, 140E Ft-ért eladom. 3CCD-s változatát szeretném megvenni.
    Bővebb infó: 20/3519393
  • polgi
    #456
    Hello!
    A merevlemezre rögzítő jvc mod filesekbe ment, amit a mediaplayer lejátszik, de nem tudom szerkeszteni semmivel. (premier proval szeretném)Mivel konvertáljam át? Vagy egyáltalán mit tegyek? Előre is kösz!
  • Danecay
    #455
    No hát így sem az ihgazi de a képre kattintva behozza a 2 kamera fő tulajdonágait
  • Danecay
    #454
    Ez lemeradt:
  • Danecay
    #453
    Sziasztok!
    Kameravásárlás előtt állok, de sajnos nem igazán tudok dönteni. Most 2 között vacilálok de nem igazán tudok dönteni mert mindkettönek vannak jó opciói. A következő 2 kameráról lenne szó:

    Vagy ha esetleg hasonló árkategóriában tudtok más, jobb alternatívát én az ellen sem vagyok.
    Előre is köszönom!
  • Mindenhova
    #452
    Hibás döntés, bár gondolom megkésett is:) A kommersz kategóriában 2 kameragyértótól szabad vásárolni, SONY, CANON. Nem szeretném ecsetelni miért lom a többi. És a Sony japánban gyártatja a kameráit.
  • szbm
    #451
    Sziasztok!
    Lenne nekem is 1 kérdésem. Most töltöttem át gépre a kamerával készített videokat, viszont nemtudom, hogy mivel konvertáljam át a .MOD fájlokat, avira vagy mpg-re. Valaki segítene? Előre is köszi!
  • Inquisitor
    #450
    Hát ha digitális kamera akkor IEEE1394 alaias FireWire alias iLink kábellel kéne rákötni a géped ugyanilyen bemenetére, ha nincs akkor meg kéne bele venni. Vagy én értettem félre, hogy most USB-n van?
    A gyári CD meg kellhet, mert kéne egy WDM driver róla, ami nélkül egyik program sem fogja látni, amivel konvertálhatnád a videot.
  • Help17
    #449
    Mi a különbség a Panasonic NV-GS27 és a Panasonic NV-GS60 között?
  • mikiking
    #448
    na jo már felismerte webcameraként a gép..de hgoy kell bemásolni rola a holmit ? + mivel kell átcsinalni ?
  • mikiking
    #447
    nem.......behuzni rola a dolgot,és átkonvertálni.....de webcamnak is lehetne