7955
Jogosítvány
  • Morphin
    #5235
    igen,apu szerint is ő egy IFA-t könnyebben elvezet mint akármelyik szgépkocsit...nagyobb tükrök stb...én azért félnék először.
  • Bandi 18
    #5234
    3.5T-s kocsit vezetni nem nehezebb mint egy sima kocsit :). Én friss jogsival ilyennel mentem, nagyobb élmény mint bármelyik szemkocsi :) szerintem
  • Morphin
    #5233
    EZT most kezdtem olvasgatni.a pizzafutis részen értem most túl éppen...haverom pizzafuti.kajak ez van...nem egy leányálom a munka,de lehet jól is keresni vele,ha jól csinálják.ettől független semmi pénzért nemlennék pizzafuti!
  • Morphin
    #5232
    huu bennem is megfordult már a futárkodás gondolata...de budapestet kihagynám,szal kajafutár meg ilyesmi kilőve.bár errefelé vác-veresegyház környékén simán vállalnám.saját kocsi? talán.viszont nem alakítgatnám át,meg nem matricáztatnám fel az tuti..istenments...oszt.társam 3.5tonnással tolja már vagy 3-4éve.ahhoz elég a B jogsi is állítólag.bejárta már egész európát! de belföldön is lennék ilyen kólafutár meg ilyesmi.csak megkéne tanulni egy 3.5tonnással menni^^ körbenézek énis milyen lehetőségek vannak,így 18éves fejjel. kicsit unom már az üvegezős melót,meg veszélyes is...
  • DJ Skyline
    #5231
    cég függő is, na meg milyen futár :D kajafutár, vagy pl DHL, GTR jellegű cég. pl az egyik kajafutár cégnél az első egy hónapban a saját autóddal kell jönni menni, a következő hónapban kapsz csak céges autót. fel kell hívni a kinézett céget, és meg kell kérdezni hogy mik a kritériumok, ha nincsen konkrétan feltűntetve pl a hírdetésben.
  • SpeedXHUN
    #5230
    És sok helyen...:D:D:D
  • SpeedXHUN
    #5229
    Sokan mennek futárnak,személyi kell meg jogsi+kitöltesz egy adatlapot.
    Sok helyen úgy szokott lenni,hogy adnak egy haszonjárműt és a saját megyédbe kell fuvarozni.kb ennyi
    Sok helyen 17 évesen is lehet jelentkezni
  • Zetorg
    #5228
    tudtommal fuvarozói engedély csak a sárga rendszámos teherautókra kellett, de már nincs olyan.
    szerintem nem kell semmi.
  • Higany
    #5227
    Sziasztok! Én is tervezem, hogy jövő nyáron elmegyek futárnak, ha mással nem, akkor a robogómmal. Szerintetek kell valami + dolog hozzá, a jogsin kívül? Cső!
  • Banano
    #5226
    Tényleg , ezen én is gondolkoztam hogy szállítanék valami cuccost majd a nyáron.Mi kell hozzá?:)

  • akyyy
    #5225
    mennék futárnak, honlapon nem irnak semmi oylasmiről, hogy szükséges lenne árufuvarozói engedélyre vagy mi a szöszre.

    Kellhet ez? mi ez egyáltalán? hol szerezhetek?:D
  • Banano
    #5224
  • Csabesz6
    #5223
  • SpeedXHUN
    #5222
  • Morphin
    #5221
    hát de érted,itthon MINDENKI tudja h lopnak mindehol orrba-szájba...mégsem tesznek semmit,midnenki szarik rá!! kinnt az embereknek nemcsak a saját érdekeik a fontosak,hanem a köz-é is.mindenhez máshogy állnak hozzá. németo. az egyik legjobb példa mert ott mesterségesen ugyan,de kevés a "nagyorrú" (és még szépen fogalmaztam).ergo nem harácsolnak az emberek,nincs a levegőben a "bármitmegtehetek,csóróklevagytokszarva" érzés
  • SpeedXHUN
    #5220
    karácsonyi láz:DD
  • Csabesz6
    #5219
    Miért?
  • gotchaaa
    #5218
    50 új üzenet, mi volt itt? :D
  • SpeedXHUN
    #5217
    jaaa én az OFFolásra írtam,hogy "így van "
    Hopp sooryyy
  • Banano
    #5216
    Hát..azért nem teljesen:D.

    Német ismerősünk akiknek 3emeletes házuk van 150centis plazma tv-vel , kinti medencével stb , meg a garázs előtt egy M6-os virított..teljesen ki volt akadva hogy a 10éves gyereküknek az osztálypénzét 1€-ról 2€-re felemelték..és az összes szülő fel volt háborodva:D.Aztán mi meg elmeséltük hogy nálunk kb 5€ a havi osztálypénz .. erre ők ,,á-á ..azt tudod mikor fizettem volna be..a gyerek abból nem lát semmit, év végén elmennek egyszer fagyizni arra bőven elég a havi 1euro" :DD.

  • SpeedXHUN
    #5215
    Így van
  • SpeedXHUN
    #5214
    áhh ladaa inkább hadjuk:D:D:
  • Morphin
    #5213
    lehet kicsit általánosítottam. akkor kicsit magasabb kategóriába gondoljunk bele. 25+ millás autó tulajdonosokba. ők nem azért veszik, hogy literre pontosan kiszámolják mennyit tudnak menni.hisz a zsebükben átlagban nem 15-20ezer FT-ok vannak mint nekem.hanem fél misik.(amiből én tudnék venni még1 autót) van nem 1 ismerősöm akiknek M5,Carrera stb. van.még sosem hallottam tőlük hogy de geci drága most a benzin.nem mind1 nekik??

    mostmár tényleg hagyjuk ezt a kocsi OFFolást mert ez jogsi topik...
  • DeenQa
    #5212
    csak szerinted szarja le...
    gondolkozz el, ha mondjuk napi 500km mész, akkor mennyi különbség van 1 év alatt, ha 500km en 90l eszik vagy 40et...
    eléggé nem mindegy.

    amúgy nem füstöl...
  • Morphin
    #5211
    tiéd füstöl már? nemtudom megérteni ezeket a német kocsikat,mind füstöl. igaz enyém is német(Opel Astra G) de enyémben pont nem német motor van.ez Isuzu mocis.enyém egyáltalán nem füstöl...max ha sokáig poroszkálok a városban,és városon kívül megszólítom a LE-ket!

    a fogyasztásról meg csak annyit,hogy írtam már,akinek van pénze 10-20millás kocsira,az MAGASRÓL leszarja,hogy 5öt eszik vagy 25öt...de tény, hogy csak jó ha egy autó keveset eszik...
  • DeenQa
    #5210
    hát én meg ezzel nem értek egyet...
    A5 höz is szerintem pont a dízel való...
    Benzinesben nincs ellenfele... az S5 is csak hajszálnyival gyorsabb és az +2 henger +1.2l +115lóerő -60nm... És a dízel nyomatéka miatt ez csak 0.7 másodpercet számít gyorsulásnál. Fogyasztásra ez meg 8-at eszik az meg 16ot védjük a környezetet gyerekek, azzal h kevesebb naftát égetünk el
  • [HUN]FaTaL
    #5209
    A második felét aláírom, az első fele egy faszság. Első perctől kezdve egyedül vezetek és soha egy balesetet sem okoztam, nem száguldozom, pedig 17 éves korom óta van jogsim (több mint 3 éve)
  • DJ Skyline
    #5208
    attól függ hol. haveromnak dél-afrikai jogosítványa van, de itthon nem fogadják el. de pl ha Angilában meghosszabbíttatná, akkor elvben már jó lenne. kell valami nemzetközi nem tudom mi, hogy probléma nélkül használhasd, ha olyan országban csináltatod amit itthon nem fogadnak el. szerintem az itt kapott választól függetlenül célszerű lenne felhívni a legközelebbi okmányirodát.
  • milk41
    #5207
    Ha külföldön csinálom meg a jogsimat,és 17vagyok,akkor Mo-n használhatom a jogsit?
  • Csabesz6
    #5206
    pl:
    -100ló alatt nem autó az autó:
    hát ha beülnél egy faszán összerakott, megépített 2101-be, asszem beszarnál:D. pedig lehet nem lenne 100 ló se

    -"dízel nyomja neki az erőt bárhol"...
    az "új" cr dízelek halálukon vannak induláskor, fulladósak.Aztán kicsit turbólyuk(már ahol) és tolni kezd veszettül egy adott tartományban, majd elhal.Mondjuk én elfogult vagyok a benyásokkal szemben.Dízelt mozdonyba, terepjáróba, teherautóba satöbbibe( najó utazóautóba még elfér).Szerintem.

    -aki meg fölösleges nyomatja BÁRMELYIK ködlámpáját, azt szívesen pofánb@sznám általában:DDDD

    Balesetmentes közlekedést!;)
  • Csabesz6
    #5205
    Csak az a baj hogy egy része nem valós, szerintem:D.Szal nem mindegy mit tanulnak.
  • DeenQa
    #5204
    legalább a mazsolák tanulnak vmi komolyat :D
  • Csabesz6
    #5203
    micsoda szakértelem zajlik itt
  • Morphin
    #5202
    ne hozzuk fel,lentebb már volt róla eszmefuttatás.én mind2 párti vagyok,egyiknek is másiknak is van pozitiv és negatív oldala.hagyjuk!
  • DeenQa
    #5201
    csak ha 18 vagy!

    enyémben ugye 3l dizel, és ha automatában megy, akkor 50kmh-nál (!) már 6osba kapcsol... nyomaték az van rendesen... :D
    onnan padlóval pillanatok alatt megvan a 130...
  • SpeedXHUN
    #5200
    Hát persze a diesel az nyomja neki az erőt bárhol.
    Benzines is tud nyomatékos lenni,bár ez szvsz 2000 köbcentitől érződik.
    Mondjuk én benzin párti vagyok,de nem vetem el diesel-t(tulajdonképpen miért is vetném el?:D).
    Ha mondjuk számítana a sportosság benzinest vennék,de ha arra megyek h van pénzem 3 milla(ne adj isten,de jó lenne:D) és új autót szeretnék kapásból diesel-t vennék.
    Főleg ezek az új motorral elátott autóknak a hangjuk is elviselhető,a régi dieselek nem jönnek be.
    Most egy kicsit Diesel Vs Benzines motor témát írtam le..:D
  • koma2
    #5199
    Lenne egy kérdésem. Ha én 17 évesen lerakom a B katagóriát akkor azzal külföldön vezethetek vagy csak akkor ha betöltöttem a 18-at? Vagy mennyire nézik ezt?
  • Morphin
    #5198
    dízel ftw...én 5ösben megyek 70től 170ig kb... városban meg 3-as 4es általában. dízellel nem nagyon kell váltogatni,max dugóban.bár apu lagunája közösnyomócsöves 2ezres benzines, és tök ugy viselkedik mint egy gázolajos,50től már 5.ben is húz(nemvicc) egész 200-220ig...

    én octavian tanultam,és autógázzal ment,képzelheted amikor kifogy a gáz,visszakapcsol benzinre.és ha ez épp vizsgán van,elindulásoknál, akkor fullad a kocsi általában^^szopás.
    enyém cirka 90LE és én eztis kocsinak nézem,jó mondjuk dízel,nyomatékos,jól megy.90LE egy benzinesben elég csöves...

    DeeQa: 18misi itthon Porsche M5 kereskedést néztem a neten. de hát itthon nem tudják már miért mit kérjenek...

    shadOw: eddig kb 2szer ha igazoltattak másfél év alatt...akkor kötekedett,de nemtudott mibe belekötni...amúgysem rohadék az összes rendőr,bár én pont nem szeretem őket.kis bérenc mind! tisztelet a kivételnek...én már rég puccsot csináltam volna, ami itt folyik az országban az röhej,katonaság az úgy NINCS.hát miértnem lázad a rendőrség(de ez más téma hagyjuk)
  • shad0w
    #5197
    hát ja, pedig ilyen gépeknél muszáj. :) én többnyire 1,3as swiftet vezetek, kénytelen voltam hozzászokni többek között a gyakori váltásokhoz is, ha haladni is akarok, úgy-ahogy :D
  • shad0w
    #5196
    pedig elvileg megbüntethet a rendőr, ha indokolatlanul használod a ködlámpát.

    a plasztik kártyás témakörre visszatérve: amíg valakinek csak vizsgaigazolása van nem biztos, h szerepel a központi adatbázisban, míg ugye a műanyag jogsit csak az után tudják kiállítani, h már bevitték az adatait. ha minden igaz ez is az egyik oka ennek a sokat vitatott szabálynak.