7955
Jogosítvány
  • DeenQa
    #5275
    grat..
  • Zetorg
    #5274
    én se törtem az első kocsimat, pedig egy 5 méteres omega volt :)
    viszont haver fölcsavarodott vele egy villanyoszlopra :S
  • Morphin
    #5273
    pontosan...ha úgy álltok hozzá,hogy szart kell venni mert annak nembaj ha szétzúzod akkor szét is fogod.én is úgy voltam vele h elég nekem egy Lada...kaptam egy G Astrát,és kitanultam csínját bínját a kocsinak,és még kárt sem tettem benne sosem.(kopp-kopp)csak okosan kell menni és baj nem lehet
  • Zetorg
    #5272
    ne törni vegyétek a kocsit hanem közlekedni vele :D
  • SpeedXHUN
    #5271
    Főleg akkoriban fasza volt.
  • Zsolti9014
    #5270
    első autóm 15 éves Fiat Uno. Vannak gondjai, de szerintem jó választás volt. 1.0. motorral
  • milk41
    #5269
    Nem mondtam hogy "szakadt szar" legyen az első autó.De,ha elolvasod a leírást akkor rájössz,hogy az előző gazdija mennyire figyelt rá és egy kezdő kezében összevissza karcolódna,horpadna.
  • Higany
    #5268
    Köszi az újabb tippeket! Nem vagyok autószerelő, de majd beszerzek egy jót itt a környéken. Amúgy Dombóváron lakom. Én is golfot kerestem első körbe, csak valamiért annyira nem vonzanak. Amit meg belinkeltél nem jó, mert nagy a motor benne és drága lenne az én pénztárcámhoz. A Nissan nagyon bejön, csak hát 1.4-esbe lenne jó venni egyet. Meg az a gáz, hogy hallottam én is, hogy drága lenne hozzá az alkatrész utánpótlás és ritka is beszerezni egy-két dolgot. Majd jövőre kiderül, hogy marad a motorozás és a kölcsönkért verda vagy veszek valami occsót.
  • SpeedXHUN
    #5267
    Jah majd öreg dieselt:D:D
    Mondjuk olvassuk el,ezt még bekell járatni,gti ket alapból hajtották(biztos ezért van generálozva)
  • Morphin
    #5266
    tetszik ez a golf...jobb mint a sunny,csak sokat fogyaszt,meg öregebb is sokkal.ezenfelül azthiszem volt gtd is a golfokból,az talán jobb választás!(nemkell az évente zöldkártyáztatni...)
  • Bandi 18
    #5265
    És vihetné évente zöldkártyáztatni :P
  • DeenQa
    #5264
    vw

    én a helyedben nemetet valasztanek :)
  • SpeedXHUN
    #5263
    Szerintem igazad van..(jó én mit szóljak?:D)
  • shad0w
    #5262
    az alább linkeltek közül toronymagasan a sunny a legjobb választás. sőt, ebben az árkategóriában amúgy is a sunnyk érik meg talán legjobban az árukat.
  • Morphin
    #5261
    hát figy ennyi pénzből nem egy sunny-t vennék.nem vmi jó az alkatrészellátás,mert régi,és keleti kocsi.(bár nemtudom hol laksz most) kéne neked egy jó autószerelő ismerős,csak így érdemes venni használtkocsit,ha laikus az ember. autoszerelő ismerősöm vett vectra gt-t 200ezerért...tizenX éves,megnem mondom mennyi.és nagyonjó állapotban van,ugaz költött még rá rendesen,de az a kocsi kapott még az életébe 10évet az tuti!...én mindenképp vmilyen opel-t vennék.azoknak jó az alkatrészellátás,olcsó hozzá minden,és van is...régi merci,bmw-kről lemondanék.mi jöhet még szóba hmm.VW-ek se rosszak,régi Polo,esetleg Vento(ez tetszik nekem nagyon).esetleg vmi Ford...keletről meg Honda...mást ilyen 10-15éves kategóriából 500ezer FT alatt nemnagyon találsz...jah és nagyon kell vigyázni mint mondtam a használt és ilyen idős kocsiknál,szal egy avatott szemű embert szerezz be nagyon gyorsan!(hacsak nem vagy magad is autószerelő)
  • Higany
    #5260
    Köszi a hozzászólásokat és a segítséget. Amúgy nekem is a Nissan tetszik a legjobban, mert elég kényelmes lehet, főleg, hogy 190 magas vagyok. Úgyhogy a kis tigrába nem lenne túl kényelmes. A sok lovas Fiat meg nagyon sok lenne tapasztalatszerzésre, meg hát az anyagi keretem is korlátozódik egy nagyon olcsó autóra. Viszont azt nem tudom, hogy jelenleg a használt autó piacon mit érdemes megvenni úgy, hogy viszonylag olcsó a fenntartása is, de mégis kényelmes autó és persze nem egy kivénhedt roncs. Nyáron tettem le a jogsit, de még ráérek megvenni az első autóm, mert van egy viszonylag jó robógom és a fater Fiat Tipo-ja amit bármikor megkapok, ha menni akarok valahová. Csak, hát ha lenne egy saját, akkor nem kéne mindig elkérni. A Nissan Sunny-k tűnnek a jelenlegi legjobb választásnak, csak az 1.6-os motor zavar, mert ha jól hallottam, akkor ahhoz drága lenne nekem a kezdő biztosítás és az egyéb költség. Habár láttam az alább linkelt Nissan-t 1.4-es motorral is. Szerintetek a Nissan mennyire megbízható autómárka és egy hasonló korú autóhoz mennyire megoldott az alkatrész utánpótlás és milyen pénzért? Köszi még 1x! Csákó!
  • Morphin
    #5259
    hát sajnos aki kezdésnek beleül a jóba, az később nem tudja becsülni a szart...(tisztelet a kivételnek)én első kocsim a dízel G Astra,de egy Ladával is eljárogatnékviszont aki csak úgy kap mondjuk 2es érettségire egy 3-as,5ös BMW-t az tudod mikor ülne bele egy mondjuk 10 éves szakadt Fiat-ba...
    ja meg másfél milla ez a szutyok Fiat,nehogy elhidd már h 80ezer km van benne...főleg ilyen paraméterekkel, közel 200LE,tuti nincs ám széthajtva, ha több mint 10 éves (ez a Higany-nak is szól)
  • Zsolti9014
    #5258
    én tuti nem ezek közül választanék első autót. a Coupe első autónak szerintem túl erős és drága, a Tigra nekem nem kéne, a Nissan éppen nem rossz.

    ha a pénz számít, egy kis köbcentis (kb. 1150-ig) kis teljesítményű autóra gondolnék, amihez kis kasztni tartozna. és árban sem mennék nagyon magasra. így viszonylag kis biztosítás (a kezdőknek nagyon drága ez), kis fogyasztás, kevesebb az átírás, kis teljesítményadó, stb.


    ha a pénz nem annyira számít, akkor mindegy, legyen megbízható, ne egyen azért túl sokat, meg legyen hozzá jó az alkatrészellátás.
  • Zsolti9014
    #5257
    félreértés ne essék, csak hangosan gondolkodtam. eszem ágában nincs most futárkodni. különben 10-11 óra alatt hatalmas városomnak közel felét is el lehet látni pizzával :D
    a napi 600-as órabér felénk sajnos már lassan jónak számít. :D
  • DJ Skyline
    #5256
    1. miért egy kezdő kocsi csak egy szakadt szar lehet? :S

    Higany: én a Nissant választanám, a Tigra az egy kis dugó autó, a Nissanba meg ellehet férni kényelmesen több embernek, és még pakolni is lehet bele. Fiat sem rossz, de első autóért nem adnék ki másfél milliót (és akkor még nincs is átiratva). képek alapján jól néz ki a Nissan, ára sem sok, bár nekem kicsit olcsónak tűnik ezért az állapotért, de el kell menni és meg kell nézni, menni vele egy kört, megnézni hogy rohad-e, stb. most 5 képből még nem lesz autóvásárlás esetleg ha van valami szakidani haverod akkor viheted őt is
  • milk41
    #5255
    Mellesleg az 1.-nek az ára 1.490.000 Ft és 196lóerős.
  • milk41
    #5254
    1.Minek turbó?És ez túl jó állapotban van ahoz,hogy kezdő kocsi legyen.
    2.Ezt már eltudnám képzelni kezdő autónak.
    3.Sedan...ha jól megy a parkolás akkor tökéletes.(Ár nekem nem tetszik.)
  • Higany
    #5253
    Hi! Szerintetek ez megér ennyit? Érdemes megvenni? Fiat Coupe 16V
    Vagy ez megéri az árát? Opel Tigra
    Esetleg még szemezek kezdő verdának egy ilyennel.
    Köszi a segítséget és az infót! Üdv és élőre is mindenkinek BÚÉK!
  • DJ Skyline
    #5252
    attól függ milyen sűrűn jársz el. kb az egész kérdést ez befolyásolja. teszem azt ha intenzíven csinálod és nagjyából minden nap elmész, akkor a ruin megvan vizsgával együtt kb 2-3 hét alatt. a forgalmi meg egy hónap kb, legalábbis nekem ennyi időt vett igénybe, forgalomra kb minden nap eljártam
  • Viktor9202
    #5251
    Sziasztok. Január 5. én kezdeném a rutin vizsgát. Az kb mennyi idő a forgalmival együtt h meglegyen a jogsim?:)
  • Morphin
    #5250
    nemtom,kicsit csúsztatja vagy nemistudom.már az elindulás sem vmi tökéletes,valszeg szar gumijai vannak .amikor vált későn veszi el a gázt...na mind1 énsem vagyok egy nagy gyorsuló művész(meg hát nincs is min gyakorolni,dízel nem erre való) én azért akármennyire erős kocsi lenne alattam nem kínoznám így...ez a forma is hova pörgeti már megyek aludni nem szakértek többet ma már...
  • Zetorg
    #5249
    mi bajod a váltással? :)
    900 kiló amúgy...a videón 151 lovas motorral van, az enyém csak 115 :(
  • Morphin
    #5248
    nemrossz... a srácnak még tanulnia kell a váltást.de jól sejtettem,mennek mint a disznó!
  • Morphin
    #5247
    azok nem gyengén mehetnek akkor,havernak régi vectra gt-je van...azis szedi a lábát,de a corsa majdnem fele akkora...súlyban is 1tonna alatt van sztem. 2ezres motor OMFG
  • Zetorg
    #5246
    van egy pár ;)
  • Morphin
    #5245
    hát igen,senkinek nem tűnne fel ha egy pizzafutival kevesebb lenne...azért szerencsére nem annyira bátrak.(még) épp most olvastam egy másik topikban egy srác aláírásában ez van: ,,Az ország azé,aki teliszüli"

    Corsa-ból van 2ezres???vagy ez vmi tyúúning??
  • Zetorg
    #5244
    kemény helyek azok :D
    legjobb volt este 10 körül 8ba kaját vinni. néha félig bedőlt kapun kellett átvergődni :)
    mindenhol brazilok támasztották a falat.
  • Morphin
    #5243
    igenigen,énis járok a 8.ba...mostanában nem mert csak alkalmi melóként van az üvegezés,de nyáron egyhuzamban 1 hónap...képkeretért a 8.ker közepére járunk.egyedül menni elég necces.épp a szomszédos utcában van a cigány önkormányzat vajdahunyad utca talán,vagy vmi ilyesmi,nap utca mellett ez a lényeg.hát nem mondható hogy nagy a tisztaság arrafelé,mind etnikailag,mind úgy az utca képe.kosz,szemét mindenhol.na ott tuti nem dolgoznék sokáig,párszor rámjött a szapora, hogy egyedül vagyok sok pénzzel és a környéken senki,kivéve engem meg pár barna egyént...de szerencsére mindig jött a busz^^
  • Zetorg
    #5242
    én pizzafutiztam 2-3 hónapig
    napi 12 óra, 8-10 rugó maradt tisztán naponta...
    aztán meguntam, hogy éjfélkor végzek minden nap meg szétbaszom a kocsimat...100x kell indítani egy nap meg stb.
    jah meg élmény a havannán a 8.ra fölsétálni, mert szar a lift :P
  • Morphin
    #5241
    hát,napi 3-4ezer az kevés...5ezer ami úgy elfogadható 8órára...én ennyit kapok,teljesítménytől függetlenül(ismerősnél dolgozok,üvegesműhelyben) mert ugye vannak nehezebb és könyebb napok,egyedül ha túlóra van akkor kapok többet...ez kb 600-620as órabér, ami még ígyse valami sok.de mivel jól telik mindennap,hangulatilag,szal ismerősök,jól elvagyunk.így szeretek is ott dolgozni...meghát a pénz mindig jóljön mindenkinek. ez a kis monológ azért kellett hogy belásd,napi 10-11 óra motorozás 3-4ezerért mazochizmus...főleg robogóval.akkor már inkább autó...(tudom az sokat fogyaszt,de legalább nem mennek szarrá az ember izületei...<- ez fontos!)
  • SpeedXHUN
    #5240
    Amint lehet.
  • Firerock
    #5239
    Dokihoz mikor kell elmenni alkalmassági vizsgálatra?
  • Zsolti9014
    #5238
    elolvastam én is. hát a Fiat Uno-Babetta párossal nem, de egy robogóva belevágnék lehet. azért napi 3-4 ezer ft, az nem jönne rosszul. de csak pl. nyári munka vagy suli mellett valahogy. bár úgy meg az idő nem lenne elég se a sulira, se erre.
  • Morphin
    #5237
    jah de azért nem egy száguldó gépsárkányok azért.de ha nagy tömeget kell megmozdítani akkor verhetetlen^^ vmit vmiért
  • Bandi 18
    #5236
    Ja először mellett is ültek csak mert szélesebb mint egy átlag kocsi, de pár menet után hozzászoksz hamar :D. Míg el nem adtuk szinte csak azzal jártam, mert alacsony fordulatról úgy húzott mint az állat :D