7955
Jogosítvány
  • SpeedXHUN
    #5195
    Van benne vmi:D
    Csakhát olyan durva h minden szar gyorsítás miatt visszakell kapcsolni:((
  • shad0w
    #5194
    100ról 130ra miért ötösben gyorsítasz? :D
  • SpeedXHUN
    #5193
    Amúgy az oktató autó 1.2 es volt olyan 60 lóerő,de vmi kurva gyenge...5 ösbe 100 ról 130ra padlóval kellet nyomnom és így is alig gyorsult fel.
    100 lóerő alatt nekem nem autó semmi(NEKEM)
  • DeenQa
    #5192
    18 millát hol néztél?! :D
    anyniért 4.2 es S5 ök mennek...
    http://www.mobile24.hu/index.php?pid=details&type=C&damaged_vehicle=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&advertisement_type=DEALER&make0=AUDI&model0=A5&price_to=all&year_from=all&fuel=all&mileage_to=all&vehicle_search_form=Keres%C3%A9s&page_number=15&vid=95329994&source=MDE&record_index=286&total=1328&tab=pictures&called_from=list
    enyém pont ugyanilyen mint ez, csak automata és vajszínü a belső. 11mio felett nem nagyon van...
  • Morphin
    #5191
    most nézem,3ezres tdi a5ös. 18miska. nem kérdezem meg mennyiért vetted,magánügyed.németből elég jó árasítva hozhattad^^ ilyen kocsit onnan érdemes venni igen. de most komolyan te is érzed azért h ez a kategória már elég komoly anyagi vonzattal jár. én Fót-ra vittem a kocsimat gumicserére,tök noname gumis.megismertem haláljófej.igazi magyar ember,(identitásában is) a kapu előtt egy Q7 állt. gondoltam csak nem béna az ember,ha azt is megcsinálta. és nemis az.szal mielőtt "jómunkáshoz" mész, nézz körül,illetve ha beszélsz vele ugyis tudod hogy áll az egészhez.a felszereltség meg hát.változó...de egy gumicserének nem szabadna nagy tudománynak lennie
  • SpeedXHUN
    #5190
    Sztem ne hülyézd le (főleg akkor Te kitől veszel használtan autó,ha elfogy?:D) aki újonnan vesz,sok ember szereti,ha új az autó...
    Bár én is a hasznaltautó pártiak közé tartozom,főleg a bömösök miatt:D
  • DeenQa
    #5189
    persze, szalonban cserélték. Azért ezt a kocsit nem viszem jómunkás szerelóhöz... A téli gumikat ilyennél rakattam fel, nem a szalonban, aztán jól el is b*szták... A guminyomást sem tudták beállitani helyes értékre meg kiakadt az RDK... :D utána el kellett vinnem szervízbe, szóval rosszabbul jártam...
    lízig:de már nehezebb hitelhez jutni szóval ennek a korszaknak talán vége.
    Amúgy tényleg ez van...
    De én sem újonnan vettem, hanem 3000km-es en hoztam németo.-ból.
    Sztem egy nagy hülye az aki újonnan veszi... már 50km el is 10-20% ot esik az értéke...
  • SpeedXHUN
    #5188
    Van benne vmi...,de az emberek nem gondolkodnak..szomszéd vett egy skodát nekem is kell azonnal,de az nagyobb legyen....
  • Morphin
    #5187
    nah igen.de az gyári cucc bele gondolom. akinek A5re van pénze(már bocs) annak qrvára lekéne szarnia a 20rongyos izzót.
    csak hogy ellentmondjak önmagamnak, manapság a drága kocsi sem menő, mindent lehet már lízingelni!de ez a tipikus faszság. minek vesz valaki drága kocsit,ha nem tudja fenntartani
  • DeenQa
    #5186
    hát h 7x hosszabb lenne nem hiszem...
    Audi A5 van nekem most lesz 9 hónapos, de az egyik már kiégett.
    A cseréje 20.000 volt!!
  • Morphin
    #5185
    régebben hallottam ilyesmit.mind1 akkor ez valótlan.viszont most azt olvasom hogy 7x akkora az élettartama mint egy átlag halogén izzónak.
    egy xenon szett tokkal minden szarral 15-20ezer ft. bixenon meg 30. nem lehet olyan drága az az izzó.nekem vannak autószerelő ismerőseim.nem nagy dolog "kicsit olcsóbban" hozzájutni a dolgokhoz.máris nem 5x annyi mint egy normális 3-4ezer forintos sima szar halogén. viszont sajnos ilyen célre nincs most felesleges 20-30ezrem.szal marad a hagyományos út.
  • DeenQa
    #5184
    te el vagy tévedve, a xenon ugyanolyan hamar kiég mint a halogén... csak 5x annyi a cseréje.
    a led nem tud kiégni sohasem! de a led es fényszorok 2millátol indulnak, és csak audi R8 nál van meg lexus ls600
  • Morphin
    #5183
    hát én kb leszarom mit lehet a kresz-ben és mit nem.az egy nagy faszság.aki betartja az halálra van ítélve a városban.(BP)

    a rendőr nemfog megállítani mert bevan kapcsolva a ködlámpád...
    nekem sötétítve van az egész hátulja.este tolatásnál zavar csak,amúgy magas kocsik,szar fényszórósok ellen kecijó a sötétítés.nemtudnak megvakítani sosem.még refiel sem.5%os fóliát tudod mikor világítja át^^

    és igen sokan mennek úgy hogy ködlámpa+helyzetjelző.én nem szeretem.amúgy meg miért nem a xenon-t használja alapból? az elvileg nem tud kiégni soha.
  • DeenQa
    #5182
    hát ez aztán hivatalos, kresz szerinti megfogalmazás volt... :D
    amúgy igen tudom mire jó nem vagyok kezdő...
    csak azért kérdeztem mert ha automatára állítom a fényszóró kezelést, akkor napközben nem a xenont kapcsolja be hanem a ködlámpát...
  • Bandi 18
    #5181
    Én úgy tudom csak akkor szabad használni ha azt a látási viszonyok megkövetelek, és lakotton belül nem lehet.

    Az égve maradt hátsó ködlámpa ellen jó módszer ha te meg refletorral mész szorosan mögötte és egy idő után lekapcsolja. Tudom gonosz de ha a villogtatásra nem figyel fel
  • Morphin
    #5180
    amikor akarod akkor használod...ködben is csak arra jó h téged jobban lássanak.meg max te az útszélét...a hátsót meg ne használd sose mer megvakítasz engem^^...utálom amikor indokolatlanul használja valaki a hátsót.az első az nem érdekel néha énis benyomom ha fáradtabb vagyok.ködlámpával jobban látok,bár ez autófüggő.
    én így vagyok a sebességkorlátozással.nemlátok benne logikát.elvileg minden "hely" ami megszakítja az út folytonosságát,pl bekötőút az feloldja nem?? mert abszolut nem értem h egyes helyeken mit,és miért tábláznak ki.amikor egyrészt tök felesleges.másrészt egyik helyen van másik helyen nincs,pedig a két helyszín tökugyanaz...kicsit lebutitva de remélem értitek
  • DeenQa
    #5179
    már régen tettem le a jogsimat, vki tud segiteni?
    a ködlámpa használati szabályait elmondja vki? h mikor lehet és mikor nem használni? :D
  • Banano
    #5178
    Nem mondtam hogy nem birok várni... csak furcsa szabály...plasztik izé nélkül nem mehetsz vezetni de 2-3hét múlva mikor már kiküldik akkor mehetsz .. mért ,talán 2-3hét múlva már jobban fog menni?:)
  • Banano
    #5177
    Biztos jó dolog, de azon kívül hogy kommentálja az eseményeket mást nem tud csinálni(ami nem kicsit idegesítő).Legfeljebb mint írtam máskor nem adja oda a kocsit, aztán majd 25-26évesen vesz magának a srác egy saját kocsit és a legközelebbi kanyarban tapasztalathiány miatt összetöri magát.

    Most nem azt mondom hogy ne jöjjön velem senki mikor én vezetek:D , mert persze jó az elején megnézi h hogy megyek addig ok, de ne kísérgessen több hónapon keresztül mivel azon kívül hogy ott ül mást nem tud csinálni.
    ---
    Egyébként meg robogóra már megvan 3éve a jogsim nem azt mondom hogy mindent tudok, de robogóval is kerültem már olyan helyzetbe hogy majdnem tanyálás lett a vége,legtöbbször nem az én hibám miatt.
    Ez is számít valamit , van már valami fogalmam hogy h viselkednek az emberek forgalomban, persze kocsival más, de robogóval jó alapokat lehet szerezni szvsz.
  • BECKHAM7
    #5176
    azért télleg jó h ha vki ül melletted! bár, első utam anyámmal volt akivel borzasztó volt: FÉÉÉKEZZ!!!! ÁLL A SOR!!!!! GYORSAN MÉSZ!!!!.....stb. De nekik is furcsa, mert már nem ők irányítanak, nem tudnak semmibe beleszólni mint ahogy azt előtte tették...

    amúgy sztem kell pár hónap míg megszokod az autót, azt h nincs ott az oktató h ha vmi baj van beavatkozzon...
    meghát azse mind1 h nem kéne meghúzni az autót, főleg ha drágább is de amúgyis...akármilyet na

    Mivel vagy több a kártyával? Semmivel...de szabályos, de mivel vagy több nélküle? semmivel..
    de ha kell akkor kell...nemigaz h nem tudsz várni, jó tudom énis má irány vezetni húú de akkoris...nem érdemes kockáztatni
  • Bandi 18
    #5175
    Miért kell a kártya: mert ez a szabály

    Az meg jó ha ül melletted valaki mert akinek már van tapasztalata szinte előre látja hogy mit fogsz csinálni. Én is először csak úgy vezettem (mehettem volna egyedül is) hogy ült mellettem valaki, most meg már biztonságban megyek a nyakig érő hóban is akár.
  • Banano
    #5174
    Jó de mivel vagy több azzal a plasztik kártyával?Azt is ugyan úgy vissza tudják "hivatni" ha valami hülyeséget csinálsz.

    Az viszont igaz hogy attól még hogy levizsgáztál nem tudsz vezetni addig ok,de a felügyelet már kérdéses..most ha ott ül melletted egyik családtagod attól mért is leszel jobb? Szerintem nem minden kocsi van úgy kialakítva mint a tanáré volt hogy az anyósülésen is be tud segíteni..most hogy melletted ül valaki és magyarázza a saját hülyeségeit,azzal csak idegesíted a sofőrt.Vagy tegyük fel hogy melletted ül valaki , és szerinte kurvaszarul vezetsz ,aztán az se megoldás hogy ,,nah akkor nem kapod meg többet a kocsit" mivel akkor sosem fogsz megtanulni.
  • kas123
    #5173
    "eleinte csak felügyelettel vezetni, mert attól hogy sikerült a vizsgád vezetni még nem tudsz."

    ezt aláírom :)
  • 5w0rdf15h
    #5172
    Jah persze, de ha balesetet okozol a "plaszt szar" nélkül akkor egyrészt bevonják a még meg sem kapott szarodat másrészt bezárnak pár évre téged és azt is aki engedett anélkül vezetni.

    Igenis meg kell várni azt a szart és eleinte csak felügyelettel vezetni, mert attól hogy sikerült a vizsgád vezetni még nem tudsz.
  • Banano
    #5171
    Én se értem,hogy minek megvárni azt a szart, ha már levizsgáztál akkor végülis mehetnél forgalomba..attól még hogy nálad lesz a plasztik fos nem fogsz jobban vezetni ...
  • kas123
    #5170
    Haveromat megállították így, a rendőr kicsit csóválta a fejét és simán elengedte a srácot, "végtére a vizsgája megvolt" mondattal.
  • Banano
    #5169
    Tényleg..mi van akkor ha megállítanak és nincs nálad a plasztik jogsi csak a visszaigazolás ? Ugyanannyit fogsz kapni mintha teljesen jogsi nélkül vezetnél?
  • gotchaaa
    #5168
    Csak a plasztik jogsival.
  • joenumberone
    #5167
    hy all! az lenne a kérdésem hogy vizsgaigazolással vezethetek vagy csak a plasztik jogsival?
  • SpeedXHUN
    #5166
    VIDEÓÓÓT!!D:D:D:
  • Bandi 18
    #5165
    Huha nem semmi út lehetett :D
  • Morphin
    #5164
    uhh kicsit offolunk na de nembaj kötődik a jogsihoz is az autós téma.
    a transitról nekemis van egy story-m.a lényeg hogy nagyszüleim Szolnok megyében laknak.mi pedig pesten.vmi nagy tárgyat kellett felhozni már nem emlékszem mit.a mi kocsijainkba nem fért be,így hát béreltünk egy napra egy transitot.azt kell tudni róla h vmi iszonyat dízel volt.ez még semmi.amikor indultunk vele a telepről fater meglepődött...hopp nincs benne kuplung ^^ na ez meg miféle szerzet lehet.félautomata LOL váltásnál elveszed a gázt és felváltasz.szigorúan 4sebesség...80-90el max ha mentünk.gondolhatod le alföldre meg vissza.nem semmi élmény.végülis nem rossz autó ez mert amire kell megfelel,de nem egy elnöki lakosztály a komfort.
  • Bandi 18
    #5163
    Igen ismerős :D. A sulinkban van egy ember akinek egy angol rendszámú jobb oldali kormányos transitja van, ilyen csak szürkébe és a lényeg hogy nem vált fel 2-be a suli körül hanem 1 és padlógáz így megy a sulin belül, amit tudni kell hogy nagy terület szóval simán elbírná a 3-at is :D. Kerreg csattog mindig várjuk hogy jöjjön valami csoda hogy még nem ment neki tönkre, de nem füstöl :D
  • Morphin
    #5162
    hmm képet nem rakta be vmiért, na mind1 akkor linkelem
    MERCI
  • Morphin
    #5161
    Sajnos néha az eladása jár a fejünkben apuval.Mert nekem hiányoznak a kényelmi dolgok.van benne légkondi mindenlószar,egy dolgot kivéve.az elektromos ablakemelő.utángyártottat nem rakok bele.így meg néha elég szar tekergetni...de már megszoktam.ezenfelül ez az autó mindenben tökéletes.mint a hegyikecske,abszolut nincs nagy igénye,keveset fogyaszt,motorjához képest nagyonjól megy.nem füstöl,mi kell még?
    egyszómintszáz szereteeeeem nagyon.

    a kerregésről annyit hogy ami überelhetetlen az a régi merci talán W115(?).tepsi, nagy,istenem annak milyen hangja volt.szívódízel.ment azért rendesen csakhát füstölt ezerrel+az a hang leírhatatlan.
  • Bandi 18
    #5160
    Azt a kocsit becsüld meg nagyon jó széria volt az Isuzu motoros. Kerregésről annyit hogy néhány márkának tényleg förtelmes hangja van, VW,Ford mint egy 15 éves kocsinak kb :D
  • Szabi1991
    #5159
    az enyém 1,4-es xD
  • Morphin
    #5158
    enyém egyáltalán nem kerreg,max kívülről, de a németek qrvajól megcsinálták a szigetelést.belülről megsem tudod mondani h dízel.egyébként G Astra 1,7DTI még az isuzu motoros verzió. néhány NépAutóPassat-tól borsódzik a hátam annyira csúnyán jár a motorjuk.
    mondom én kifogtam egy jó darabot.abszolut nincs hangja még 130fölött sem, egy benzineshez viszonyítva...erős,semmi baj vele.szeretem.

    miért lennél selejtes.énis imádtam régen bírkózni a wartburggal meg ladával. de hétköznapi autókázásra ink kihagynám.nehogy a kűzdésből küszködés legyen,ezzel vigyázni kell^^az ördög sosem alszik..
  • Szabi1991
    #5157
    biztos selejtes vagyok.. de élvezem amikor küzdeni kell a géppel... :D

    a dizel meg jó.. egy kamionba.. hajóba... na de egy kis egytonnás dobozba minek ? :O

    hogy karrogjon mint a fene?.. kösz nem..
  • Morphin
    #5156
    nekem ez az első kocsim és imádom.egyik benzines sem húz úgy alulról mint egy olajos^^(köszönhető a turbónak) csakhát mint tudjuk utána elfogy az erő sajnos.a másik kocsink egy kétezres benzines ami 140lovas,lehet vele mit kezdeni már azért.hát nemtudom,nem nagy durranás...3-4ezertől húz csak rendesen.ezt nem szeretem a benzinesekben hogy pörgetni kell őket ha az ember egy kicsit jobban élvezni akarja a tempót...emléxem 14évesen nem értettem miért nincs annyi dízeles kocsi mint benzines.egyrészt szar motorok voltak,másrészt maga a kocsiknak is nagy dízelfeláruk volt.most meg mivan,minden második kocsi dízeles az utcán.kivéve a kis szutykok.de azokat nemis nevezném autónak.de ez csak jó a benzineseknek, mert olcsóbb a benga.
    nekem valahogy fontosabb a nagy nyomaték mint az h 5-6ezret forog a motor... :S peace^^