7955
Jogosítvány
  • Bandi 18
    #5315
    Azt nem tudom, de ezek nem szoktak olyan nehezek lenni :D, haveromnak valami boltvezetőije van a vizsgán radírozható tollal kellett írniuk és ami nem volt jó javításkor a tanár átírta nekik :D.

    Amúgy eü2 ez szerintem hivatásos jogsi akar lenni, szóval gyakrabban kell hosszabbítatni, legalábbis a szomszéd valami ilyesmit mondott, de lehet hogy tévedek :)
  • akyyy
    #5314
    az kb mennyi idő? fél év, egy év?
    ugy látom olyan 22ezer ft-nyi árba vannak, néhol olcsobb, dráággábbat nem találtam.

    ez mennyire nehéz, meglehet rajta bukni?:D
  • Bandi 18
    #5313
    A belföldihez egy tanfolyamot kell elvégezni.
  • akyyy
    #5312
    mindneből a legroszabbat kell feltételezni, -..-
  • akyyy
    #5311
    Nah most érdeklődtem a futárcégnél, azt mondták, B-jogsi (tuti van-.-), Eü2, meg belföldi árufuvarozói engedély.

    kérdésem, ezt hogy állitsák ki, egyáltalán mi ez, mennyit kéne rá fizetnem, menny idő, stb.

    asszem eü az az orvosi alkalmassági, szal mehetek dokihoz, de amit adtak jogsihoz az ugye nemjó? meg tán az csak sima eggggyes. a kettes mibe különbözik, elbukhatok e rajta ha van egykét "betegségem"?:(

    a másik meg zstem ott ahol kresz-vizsgáztam, gondolom az kerül vagy 100ezerbe:S
  • Csabesz6
    #5310
    :D
  • SpeedXHUN
    #5309
    Kitudja
    Cápa bmw-sek a legelvetemültebbek.Büszkék vagyunk rá!
  • Csabesz6
    #5308
    De azt tudom, hogy TE a normálisak táborába tartozol;D.
  • DJ Skyline
    #5307
    nincsen egyedül
  • Szabi1991
    #5306

  • Csabesz6
    #5305
    Helyes a dörgés!:D
  • SpeedXHUN
    #5304
    Ott a Toyota AE86 és a sperr diffi kellő vezetési élménye.
  • Csabesz6
    #5303
    Megnyugodhatsz ez a szándék távol áll tőlem:D
  • SpeedXHUN
    #5302
    Persze.ez más de ez a bmw alap szlogene.Minden esetre ne francia autónál keresd a vezetési élményt:D
  • Csabesz6
    #5301
    Nem csak a BMW.Bár ahogy elnézlek te BMW mániás vagy szóval...:D
  • SpeedXHUN
    #5300
    Amúgy a Peugeotok elég jók főleg a 90-2000 évjáratig.
  • SpeedXHUN
    #5299
    bmw-A VEZETÉS ÉLMÉNYE ,ha számít.
    Nekem Francia autókban csak a nagy belső és kényelmes ülések (bár ez megtévesztő,ezzel akarják elnyerni a tetszésedet) tetszettek,amúgy nekem inkább kinézetre nem jönnek be(halottas kocsinak hívom:D)
  • Zsolti9014
    #5298
    ezekben sem a komplett rendszer Bosch, csak a központi mif.szom. amúgy tele vannak Marelli cuccal.
  • Zsolti9014
    #5297
    "ez is egy téveszme...a francia autók egyáltalán nem szarok."

    hahó, éppen ezt írtam én is! :D
  • Csabesz6
    #5296
    Jah ilyesmik, de ezeknél az autóknál ez tárgytalan.
  • Morphin
    #5295
    kezdem sejteni mire gondolsz...váltó,kuplung,kormány meg ilyesmik?? csak két franciát vezettem eddig,de a picassoban is megfigyelhető a kemény kuplung,és hogy fennt fog. a kormány pedig vajpuha volt mind2ben.ami nem minden esetben jó.kevés az info az útról,a túl szervózott kormányoknál,legalábbis számomra!
  • Csabesz6
    #5294
    Jah hát én a VEZETÉSI élményre gondoltam, de akkor te teljesen másról beszélsz:).
  • Morphin
    #5293
    hmm nem nagyon értem mire gondolsz. van olyan kocsi amit jó vezetni, és van amit nem...ültem szakadt opelben,amit például nemvolt élvezet vezetni...az ülés mozgott,a kuplung f0s volt,és még sorolhatnám.
    a laguna pl egy 10es skálán nálam 9es a kényelem szempontjából.legalábbis ami nekünk van abban félbőr minden ülés,szélesek,nagy oldaltartásúak.nagyon kényelmes vadászni vele az íves kanyarokat,és már emiatt is élvezet vezetni.az én opelem nem ennyire kényelmes,elég rossz ha kicsit gyorsabban veszek be egy kanyart és a testem dől a karosszériával együtt.
    egy kis kocsit közelsem ilyen jó vezetni,legyen összerakva akármilyen jól.
  • Csabesz6
    #5292
    De mi az élményfaktor?
  • Morphin
    #5291
    igen az, én szeretem a lagunát...bár a kuplungja az opel után kemény, és nagyon fennt fog.de meglehet szokni mint minden mást. a picasso-val is szerettem menni régebben.
  • Csabesz6
    #5290
    Vezetni élvezet?:DDD
  • Morphin
    #5289
    érdekes,mi lagunánknak is meghalt a jobb első ablakemelő szarja...meg multkor apu vmi vizet engedett le a jobb első ajtóból...WTF az hogy került oda!?...érdekes.nekünk 170fölött még nem mozogtak az ablakok^^ amúgy sok elektronikai hiba pl a Picasso-nkal volt...nem szerette a hideget.más francia kocsink nemis nagyon volt...de melyik kocsival nincsenek "allűrök".vannak szériahibák,típushibák. nem mindenki szerencsés hogy jó példányt fog ki.
    én opelemnek is van néha egy kis computer-hibája...vmiért akadozik a motor,mmint menet közben.szerelőhaver azt mondta h az üzemanyag miatt van.néha jön elő csak,annyira nem is zavaró,de csak szemetszúr.
    még1x mondom tökéletes kocsi nincs.lehet ha másik kocsit választunk még szarabbul járunk.ilyen szempontból necces a használt kocsi.újakra legalább van rendes gari...
  • milk41
    #5288
    Nekünk eddig csak a francia autóinkal voltak gondok(170fölött ablakok elkezdtek fel-le mozogni,jobb első ablak elektronikája tönkrement,csomagtartó "ajtó" letört,néha elkezdett csipogni h nem vagyunk bekötve mikor mindneki bevolt,hátsó jobb oldali féklámpa 2hónaponként kiégett(és most csak a Renault Lagunáról beszéltem))
    De viszont vezetni élvezet és tér is van benne.
  • Morphin
    #5287
    ez is egy téveszme...a francia autók egyáltalán nem szarok. szerelni őket viszont annál inkább.az autószerelők terjesztik hogy szarok,mert nem szeretik szerelni őket.hogy miért? mert mindent túlbonyolítanak a fránya csigaevők!...(megjegyzem ez jogos. mmint h ezért szar szerelni őket) egyből mondok két példát! :
    1.az én opelemben 2perc az első két tompított kicserélése.viszont apu lagunáját szét kell szedegetni,mire hozzáfér az ember az izzókhoz,alapjáraton negyed óra.akkor pl a ködlámpát már egy autószerelő ismerőshöz vittük mert nekünk túl nagy fejtörést okozott.akihez vittük,régóta a szakmában van,mégis neki is fél óráig tartott mire kilett cserélve az a keci ködlámpa izzó!

    2.tegnap vagy tegnap előtt,már nemtudom elmentünk a AAA autóhoz,megnézni mire lehetne lecserélni a lagunát,családi ok miatt. ok hosszas keresés után találtunk egy kacsaseggű Megane-t(az egyel ezelőtti) beindittattuk a gyerekkel,motorháztető fel,első látásra tökjó minden.apu mondja h nézzük meg az olajat,mit mutat a pálca. elkezdem keresni.hát persze h a fél karom nem elég h lenyuljak érte,igyhát kabát ujj feltűrve és lenyultam érte.kihuzni sem egyszerű,de ami fogad...egy kb 15-20cm-es müanyag ovális sárga szar.nemis pálca.aki erről leolvas vmit,azelőtt leborulok.a visszarakása egy külön történet lenne.
    ettől eltekintve a francia kocsik nagyon is jók,mind mechanikailag,mind komfort terén. hibátlan autó/gyártó pedig NINCS...
  • Csabesz6
    #5286
    Pont a Bosch lehet a gázos, olasz autóba Marellit!:)
    Az Alfa 155 Q4-ben is marelli rendszerű az elektronika, és lényegesen megbízhatóbb elektronikailag mint a Bosch-os Alfák.
    BUÉK!:D
  • Higany
    #5285
    B.Ú.É.K Mindenkinek akinek van jogsija és akinek nincs! És köszi a jó tanácsokat is!
  • Zsolti9014
    #5284
    Fiatnál meg a Fiatclub.hu és az Unóhoz a legjobb http://fiatunoclub.hu/news.php
  • DJ Skyline
    #5283
    vagy keresni egy fórumot, ami az adott autóval vagy márkával foglalkozik, és ott konzultálni. :) én régi BMW-t szeretnék, erre kiváló hely a capabmwforum.hu, hogy megtudjam az adott típus ügyes bajos dolgát, nyűgjét. :)
  • Zsolti9014
    #5282
    Bocsánat hogy megint én írok, sajnos nincs lehetőségem szerkeszteni az előző hozzászólást, így újat kell írnom.


    Szóval az olasz autóknál gyakran szokták említeni az elektronikai rendszer hibáját. Nos, az Unóban Bosch elektronika van, ami ugyebár német...
    Semmi sem tökéletes, de mindenből lehet kifogni nagyon jót és nagyon rosszat.


    Egyébként annyi pénzért, mint a Fiat Coupe ára, már kaphatsz VW Polót, Golf 3-at, Fiat Puntót, Bravót, Renault Cliót, meg még nagyon sok mindent.
    Ha kinézel valamit, akkor használtautó.hu, aztán totalcar.hu népítélet (minél többet olvass el), esetleg teszt. Aztán szétnézni, lehetőleg olyan ismerőssel, akinek az adott autó specialitása, vagy mindenhez ért. Kipróbálni, átnézni...stb.

    Sok sikert!
  • Zsolti9014
    #5281
    Még annyit hogy nagyon sok az előítélet a francia autókkal is, de haveroméknak pl. alapból kettő is van (egy Peugeot és egy Renault), és egyikkel sem volt még komoly probléma.

    A rozsdára meg a leghatékonyabb megoldás talán az, hogy ha megjelenik, rögtön javíttatni kell.
  • Zsolti9014
    #5280
    véleményem az, hogy túl sok az alaptalan, negatív előítélet. minden típusnak akadnak gondjai, ez nem attól függ leginkább, hogy milyen országból származik, hanem hogy mennyit törődnek vele. persze a Fiatnál (és más mediterrán autóknál) előfordul igen gyakran a rozsda, mivel más éghajlatra tervezték, de pl. 97 körül a Fiat olyan rozsdavédelmet alkalmazott, ami kifejezetten jó volt. na most nekem a 15 éves Unón annyi rozsda van, ami bőven elfér egy ilyen idős autón, főleg ha szabadban van tartva. láttam én már új Focust, Mondeót is nagyobb problémákkal, mint amilyennek lenni kellene. Az ezres Unókhoz viszonylag olcsók az alkatrészek is, főleg bontóból.
    A megfelelő törődést minden autó meg fogja hálálni.
    Nálunk az utcában 4 Uno van, mindegyik megy gond nélkül.
    Puntóban is ültem már, nekem tetszett.

    Persze előfordul, amit Morphin írt, másfél éves Punto rohad. De ezt a totalcaron olvastam már egy éves Suzukiról is.


    Nem akarlak én Fiatra rábeszélni véletlenül sem, de azt azért kérném, hogy ne higgy el minden rosszat róluk, hiszen sok olyan ember van aki úgy utál zsigerből egy autót, hogy nem is látott közelről (mert pl. azt hiszi, hogy sikk szidni az olaszt, de ilyenek a Suzukit pocskondiázók is).

    Ajánlom a Totalcar.hu népítéleteit.

    Ott pl. Unókról több a jó ítélet mint a rossz.
    De az 1.3 és 1.7 dízeleket szidják nagyon.
  • Higany
    #5279
    A Puntokról én se hallottam jót. Éppen ezért nem nagyon akarnék olasz autót venni.
  • Morphin
    #5278
    amióta láttam egy másfél éves Puntot rohadni,én nem szeretem őket. ettől függetlenül az ember foghat ki szép,jó példányokat...elvégre is semmi sem tökéletes,minden gyártónak vannak szar szériái...
  • Higany
    #5277
    Amúgy mi a véleményed a Fiat-okról? Csak mert sokan nem ajánják, mert "szar olasz", meg apum autójának is volt már elég sok baja. Mondjuk, az se egy új verda. És nem is akarja megvenni, mert eddig mindenhová elvitte. Még Erdélyt is megjárta vele évente 2-3x és ez már így van 6-8 éve. Pedig 800 km. csak az oda út, ahová szokott menni.
  • Zsolti9014
    #5276
    én egy szóval nem mondtam hogy hajtanám, törném-zúznám. jobban vigyázok az Unómra mint más a vadonatúj csodáira. nem azért van Unóm, mert ezt lehet törni, hanem mert ezt szerettem volna, és mert ez még belefért árban/fenntartásban.