7955
Jogosítvány
  • [HUN]FaTaL
    #5355
    Így van. :)
  • Bandi 18
    #5354
    Oh azt hittem ez csak 3.5 felett van így, mindig tanul valami újat az ember :).
  • 5w0rdf15h
    #5353
    2500kg mlö-t meghaladó tgkpnál 80 km/h autópályán és 70 km/h lakott területen kívül a sebességhatár.
  • Bandi 18
    #5352
    Miért csak 80-al? 90 a határ a kreszben :)
  • akyyy
    #5351
    én meg csak borsod megyébe, esetleg szomszédos megyék, pestre én se szivesen mennék, mert az egy KÜLÖN ORSZÁG:D

    teljesen más vidéken vezetni, mint pesten.

    meg azért az se mind1 , hogy felutazzak mindig pestre, onan szétfutárkodjam maga, majd go haza. ha meg albérlet, akkor felesleges elkezdeni az egész macerát.

    szoval remélem valahol a megyémbe is lehet futárkodni.
  • Morphin
    #5350
    én nem ilyen pesti,nagyvárosi futárkodásra gondolok.(isten ments...melóhelyem a váci utca mellett van a molnár utcában.a Tibi bejött oda egy ilyen kisputtonyossal...én nem mertem volna a kocsik közt mászkálni azzal,hiába csak 3.5T alatti)
    mint már egyszer említettem,én ilyen hosszútávú fuvarra gondolok. mondjuk pesten egy nagy logisztikai cégnél jó lenne.olyan megbízásokra gondolok mint pl. : itt van ezer karton ilyen-olyan cigi, vidd le pécsre...stb.GPS-be azt megyek...nemnagy cucc sztem,csak a táv,meghogy nem mehetsz csak 80al...
    a kerülőkre meg "gyorshajtásra" csak annyit, hogy a szabályosabb cégek a tachométert is figyelik,szal még csak csalni sem tudsz sehogyse...mérik mikor,mennyivel,mennyit mész etcetc...
  • Zetorg
    #5349
    több csomagot kell vinni. egy ismerősöm csomagfutár, de csak pesten belül. kapott egy kerületet és mindig csak oda kell mennie a központból.
    kerülőket lehet mindenhol csinálni, de általában nincs fix munkaidő. akkor végzel, ha elvitted az összes csomagot.
  • Zetorg
    #5348
    tolatva lecsapott ívben (nem tudom jobban leírni...) kell közelíteni a parkolóhely felé. arra figyelj, hogy az ív belső felén lévő kerék körül fordul az autó. ha a hátsó egy vonalban van a parkoló autó oldalával, akkor lassan tekerheted a kormányt.

    előre menetben pedig nagyobb ívről kellene próbálkozni és akkor tekerd a kormányt, ha a parkoló autó oldala a hátsó oldalsó ablak körül van.

    egy idő után ráérzel :)
  • akyyy
    #5347
    hát tapasztalat, nálam is megvan, mióta megvan jogsi, nem is tudom, tán 4 éve, szinte csak én vezetek a családba, ráadásul egyre többet (tavaly majd minden hónapba megjártam pestet, sőt, karácsony előtt szombathelyre:D)

    igaz, nem tehergépkocsival, de talán ez is számit.
    de engem inkább az érdekelne, hogyan zajlik ez a futárokdás, gtrnél vagy glsnél.

    egy csomagért átküldenek az egész országon, vagy megvárják még összegyűlik 10-20, és úgy vigyem ki?

    meg menynire lehet kerülőket tenni, pl ha egyjó ismerősömet el kéne oda vinni ahova épp megyek pl.:D
  • Morphin
    #5346
    hát annyira ismerős, hogy egy gimibe jártam vele régen. idősebb 2 évvel, de most egy fősulira járunk. ritkán látom(majd megkeresem vhogy...),de ő például nemzetközileg is vállal melót! bejárta már egész európát...annyit mesélt unalmas órákon. 3.5tonnás fuvarozásig elég a B jogsi...teljesen jó.azt akarom megkérdezni tőle, hogy hol dolgozik. mert mondta, hogy akkor megy amikor akar...ez érdekelne, vállalnék ilyen 1-2napos utakat simán.hétvégente teljesen jó.csak az a baj,hogy sok helyen követelmény az 1-2év rutin, én meg még tgk-t sem tudok vezetni,legalábbis nemsokat vezettem eddig,transiton kívül.szal vajmi tapasztalat nélkül necces h felvesznek akárhova is.

    van még másik is,de az távoli ismerős nagyon...majd kérdezgetek ott is, ha találkozok vele.(mostani főnököm unokatesója)
    pizzafutis ismerősök vannak, meg nagy kamionos...ez a kettő nem vonz...
  • akyyy
    #5345
    neked van futár ismerősöd?
  • akyyy
    #5344
    én se szeretek párhuzamosan parkolni. csak végszükség esetén:D

    itt nálunk van sima parkoló, asszem ez a 90fokos, oszt cső:D ebbe már belejöttem.

    meg parkolóházakba szeretek parkolni, bár multkor parkológarázsba voltam, az mégjobb:D
  • Morphin
    #5343
    faszság, zúzd le a kocsit a fa**baaa!!!
    viccet félretéve...csak olyan helyen parkolj ahol K*RVA nagy hely van...(kezdőknek...) amúgy én mai napig nemtudok KIS helyre parkolni (direkt irtam naggyal) inkább keresek nagyobbat,v messzebb,minthogy bezúzzam a kocsit. ezt párhuzamos parkolásra értem...90fokos a legegyszerűbb a világon...bár multkor megz*patott egy clio-s. beállt ferdén mögém kb másfél méterre...de csak kijöttem valahogyigaz a bokám nem éreztem a tízperces kuplungolástól...de karcnélkül kihoztam a kicsikét,és ez a lényeg (az a clios anyuja,aki bennthagyta röhögni a kisgyerekeit a kocsiba,míg elment vmiért, elmehet a f*szombaaaaa!...) útálom az ilyen gyökereket...(de hisz mit csodálkozok,nőből van,leszarja)

    miaz hogy leordítja a fejed LOL...adj neki egy állast. te fizetsz, ő kussoljon!..én leszartam amikor mondta h, de itt azért csak 50el lehet menni.velem nem mert ordítozni^^ lehet mert kétszer akkora vagyok mint ő
  • DJ Skyline
    #5342
    cölöpösnél is valami ilyesmi volt az elv, hogy amikor a cölöp feltűnik vagy eltűnik a jobb hátsó ablak környékén, akkor tekergetünk, majd tükröket nézzük, lassan haladunk, majd mikor úgy érezzük akkor egyenesbe rakjuk. rég volt már a rutin, nem igazán emlékszem a részletekre. minden esetre 2 hónap kihagyás után elsőre betolattam faterral 2 autó közé mértani pontossággal középre. :D kicsit csodálkoztam is, hogy milyen jó lett
  • Kiszke
    #5341
    de azért köcc ezt is
    talán jobban odafigyelek, amikor az oktatóm "irányít" holnap maj' csak nem ordítja le a hajam
  • Kiszke
    #5340
    csak ott nem féltem a zúzástól
  • [HUN]FaTaL
    #5339
    Képzeld azt hogy az autók a cölöpök :)
  • Kiszke
    #5338
    a rutinon olyan jól ment, amikor csak cölöpök voltak
  • [HUN]FaTaL
    #5337
    Hát az is rutinból, ilyen tesco meg ilyen helyeken általában kicsit eltekerem jobbra és utána majdnem ütközésig balra, de erre nem igazán tudok szabályt, sajna rá kell érezni. Van mikor elrontom akkor korrigálok, persze vizsgán nem tudom hogy lehet e. De nekem párhuzamos parkolás volt vizsgán, ami sztem jóval nehezebb mint 90 fokban parkolni.
  • Kiszke
    #5336
    igen, ez a párhuzamos parkolás, ez még tükörből megyeget is, de...
    amikor két autó közé akarsz "bekanyarodni"?
  • DJ Skyline
    #5335
    Meriván meg akkor kezdtem el kormányozni, mikor a jobb hátsó ablak felénél volt a másik autó hátulja. :D és addig mentem elfordított kormánnyal, amíg a bal tükörben meg nem jelent a mögöttem levő autó, akkor kezdtem el másik irányba kormányozni, és a mögöttem levő autó lehet pl egy viszonyítási alap, hogy mennyire lógok ki.
  • [HUN]FaTaL
    #5334
    Én egy fábián tanultam ott voltak jó trükkök ahogy oktató mondta hogy egy ajtónyitásnyira álljak meg a másik autónál és akkor kezdjem alászedni amikor a hátsó ajtó vége (vagy a kilincs? már nem emlékszem pontosan) egy vonalban van a másik autó seggével, visszaszedni meg akkor, amikor a kilincs (mert a fabian kilógó fekete kilincs volt :D) egy vonalban van a járdával. Ez autónként változik persze, de mostanra, 3 éves rutinnal érzésből megy.
  • Kiszke
    #5333
    sziasztok
    egy újabb kér(d)ésem lenne
    szóval nem nagyon megy a parkolás, mindig attól tartok, hogy meghúzom az autót, sajnos annyira még nem érzem a határait
    /a 10.óránál tartok forgalomban/
    szóval a "technikája" érdekelne, Ti hogyan csináljátok? pl mikor kezditek szedni a kormányt amikor tolatva/orral parkoltok?
    nézzétek el ha hülye kérdés, hisz nőből vagyok
  • SpeedXHUN
    #5332
    +c-típusú fertőzöttség+
    Ez még nem hallottam,tetszik:D
  • quimby
    #5331
    Használja valaki közületek a web2auto.hu-t?
  • Morphin
    #5330
    hát vidéken az ilyen újkeletű szakmák nem nagyon jönnek be sztem...nincs támogatás...sem technikailag,sem anyagilag.(de ne így legyen) próbálkozz a fővárosban
  • akyyy
    #5329
    multimédia fejlesztő
  • Morphin
    #5328
    Kbarcika...jah meg elég nagy a c-típusú fertőzöttség is.egy kamionos,futár stb.alig van otthon(feleség,barátnő nélkül nem gáz mondjuk) szal akár az ország másik pontján is vállalhatnál melót! csak akarni kell.nem olyan csöves ország ez. a braziloknak is mennyi munkát felajánlanak,mégsem dolgozik egyik se.hogy rohadnának meg...csak keress,kutass. milyen sulival végeztél? milyen képesítésed van?
  • akyyy
    #5327
    tavaly végeztem, 22 leszek, gyah:O

    de ez enem kortól meg sulitól függ, hanem a helytől ahol laksz:( nem hiába itt az országba a legnagyobb munkanélküliség--.--
  • Morphin
    #5326
    hány éves vagy? suli? mert én fősulis vagyok, de mivel nem mindig kötelező bejárni, tudok melózni...hébe-hóba
  • akyyy
    #5325
    hát én nemtudom, de lassan 1 év alatt nem találtam jó munkát:)
  • Morphin
    #5324
    nekem csak arra kéne ez az árufuvarozó engedély, hogy nyáron guruljak egy hónapot azt csá. megéri ez a 22rongy?? mennyit lehet keresni kisebb árucikkek fuvarozásával?? (mondjuk ismerős telefonkártyákat vitt, de úgy 10.000 darabot) szal ilyesmire gondolok. kenyér,kóla,sör,ilyesmi. amit belföldön simán vihetek ide-oda...mert ha mondjuk 100körül akkor nem rakom le 22ért ezt a szart,hanem maradok másik munkánál 100ért...szal tapasztalatok,vélemények?
  • akyyy
    #5323
    jó, ott ahol nézted, vhol nem és olcsobb:\

    amugykb mennyi idő egy ilyet letenni ?:D ugye nem fél meg egy év:S
  • 5w0rdf15h
    #5322
    hozzá tartozik a belföldihez :D
  • akyyy
    #5321
    de mi az az autómentő?:D
  • 5w0rdf15h
    #5320
    Így van, amit a jogsidhoz kaptál az 1-es kategória azt át kell iratni kettesre orvosnál. Ez egy vizsgálat így megbukni nem bukhatsz meg, maximum nem adja meg a maximális időt.

    A belföldi meg nem drága, én is meg fogom majd csinálni.

    Belföldi árufuvarozó autómentő tanfolyam. 22.000 Ft
  • Firerock
    #5319
    köszi
    nem tudtok valami jó programot kreszre?torrenten?
  • SpeedXHUN
    #5318
    Hajrá mindent bele!!
  • akyyy
    #5317
    mármint dokinál? azt olvastam most igy, hogy 5 évente, ami meg belefér, hú:)
    évente elteszek egy ezrest, és össze is gyűlik, 10 év mulva meg már ugyse lesz meg magyarország:DDD

    a belfölri árufuvarozói tanfolyamra mi a tananyag kb? nincs neten valami könyv róla? holnap megérdeklődök pár autós sulit.
  • Firerock
    #5316
    na jan.19-én kezdem a kresz tanfolyamot:Dvégre
    ezt várom már 1,5éve