7955
Jogosítvány
  • Csabesz6
    #5435
    fabia hulladék?
    hahaha
  • DJ Skyline
    #5434
    én meg pont olyan helyen tanultam vezetni, ahol káosz van éjjel nappal. :D Hungária - Könyves Kálmán - Népliget, akkor Keleti pu és környéke, VIII - IX - X ker finom belvárosi betondzsungele. mondjuk a Hungárián lévő dugók jók voltak arra, hogy megtanulj kuplungozni meg fékezni. mikor tanultam vezetni (igazából még most is azt teszem, csak egy nagy T betűs tábla nélkül. :) , akkor mindíg stresszeltem a pirosnál mikor elől áltam, hogy "úristen mi lesz ha lefulladunk, mögöttem a Kecskemétig tartó kocsisor, mennének én meg itt gyök 2-vel indulok el ha nem fulladunk le, úristen" :D
  • akyyy
    #5433
    hát mikor én pesten járok, átválto ktök bénává..najó nem, megyek viszonylag normálisan, de tényleg, figyelni kell mindenre, majd be szars, a sk kocsitol tömegtől, átmész a dunán főleg:D hát végülis közelébe nemlakok pestnek, nincs ott rutinom.

    viszont amit észrevettem, a kocsik segességmérője kb 10 km-ert csal.

    szinte mindig 60-al vagy 100-al autópáláyn 140-el megyek, és még se büntetés se megállitás nem volt, erős a gyanúm, hogy a kocsikat direkt igy csinálják. mész 50-el, mérnek, és téged 40-nek látnak.
  • DJ Skyline
    #5432
    én budapesti vagyok azóta amióta megszülettem, tudom mi megy itt, de valahogy nem akarok alkalmazkodni a budapesti vezetési morálhoz. :D persze én sem megyek 20-szal, általában annyival mentem mindíg amennyivel lehetett, vagy 10-zel lassabban. sajna budapesten tényleg azon csattan az ostor, aki beakarja tartani a kreszt. :|
  • Morphin
    #5431
    jah és erre a "szórakozásos" dologra (lapjával csúsztatni stb.) csak annyit, hogy van ismerősöm. Mondeon akkora dob mint egy kályhán,jó hang minden. eldobja neked bármelyik kanyarban a kocsit,megisfogja rendesen. na igen ezt megtanulta vidéken(vác környéke) elég jól. csak aztán mikor bejön pestre,egyszerűen összeszarja magát.nemtudja mi hol merre,táblákkal nemtud tájékozódni stb. nem ismeri a dugó,a nagy forgalom fogalmát sem. persze ha javarészt vidéken kocsikázik nemis kell, de gondolom nem örökre ott fog lakni,meg sokat kell bejárnia etc...
    mivel az én kézim alig fog (nemtom miért,majd meghuzatom) én csak télen dobom el kanyarban^^ idén egész jól csúszott a hó(meg a jég) csak óvatosan emberek!
  • Morphin
    #5430
    vidéken lehet azért van a kresz, hogy betartsák az emberek...de a fővárosban ez fokozottan elkerülendő! nekem ne mondja senki aki a fővárosban vezet MINDEN NAP, hogy biztonságos,ha valaki a kresz minden lépését betartja. mert akkor ő hazudik.

    én pl útálom a mazsolákat.sosem értettem, hogy valaki tanuló,miért kell összeszarnia magát,és mellékutcákban miért kell 20al menni(nemvicc) ha sietek ha nem mindig megtalálok egy ilyet...vissza 3 és duda^^ ha elítélitek ha nem én nem szeretem ezt a f4szkodást. én tanuló vezetőként is mentem 60-70el,dinamikusan csináltam mindent,előzetes vezetési tapasztalat nélkül...na mind1 csak egy felvetés volt.


    Banano: azért gondolj bele,azt a fabiát egész nap zúzzák,mindennap.még jó hogy nem zsír új fék van benne,amúgy VW konszern mind2 kocsi.bár a fabia egy hulladék,a bora meg csak összevan rakvaez tény ^^
  • Zsolti9014
    #5429
    hát igen. én is azt mondom, a kresz azért van, mert be kell tartani, különös tekintettel a sebességhatárokra. ugyanakkor hazudnék, ha azt mondanám, még nem léptem túl. akár városban is. meg a kézifékes fordulót sem tanulja meg helyetted más. :D
    de mindezt szigorúan olyan helyen, ahol nem veszélyeztetsz senkit/semmit.

    emlékszem, régebben volt, hogy mentem városban, de ilyen forgalmatlan helyen, nem tömbházak közt, 50 körül. megérkezett egy sufnituningos Kalos mögém ( én a Swifttel voltam), és elkezdett tapadni. nagy egyenesben sem előzött. na, akkor odaléptem kicsit, az meg csak pislogott.

    legtöbb amit eddig mentem, az 110 volt, az már az Unóval (1.0), lakott területen kívül, 0 forgalomban, amikor bütyköltük a kocsit, és hát ki kellett próbálni.
  • Zsolti9014
    #5428
    nekem másfél éves kb. a jogsim, naponta vezetek, de amikor a Fiat Unoból átülök a Swiftbe, ég és föld, az első fékezésnél jövök rá mindig a különbségre. az Unót vezetem minden nap, a Swiftet kb. havonta egyszer, vagy ritkábban, tehát a szokás hatalma. :D
  • Banano
    #5427
    Jah szerintem is mennyÉ' vezetni.Nem jó ha így állsz hozzá:).
    Én kifejezetten élvezem sőt még most így az elején mondhatom hogy szórakozás is és ha el kell menni A pontból B-pontba akkor úgy szeretnék menni hogy közben érintjük a C D E F.... pontokat is :D vagyis a lehető leghosszabb úton:D.
  • shad0w
    #5426
    mennyé' vezetni! :) még ha tök béna is lennél (amit írtál abból mondjuk pont az derül ki h nem vagy), akkor is belejönnél pár hét alatt, utána meg... eleinte ez van, pöcsölsz, bizonytalankodsz, letolnak az útról, hosszasan bámulnak a pofádba mikor végre megelőznek, mondván "h hát ez a gyökér meg mit krúzol itt apa kocsijával", ezzel jár.
    ma ilyen léleköntős hangulatom van. tudjátok mit? ne vezessetek, drága a benzin meg nagy a szmog :P
  • shad0w
    #5425
    még nagyon anno ebben a topicban is beszéltük -a legtöbben akkor sem értettek velem egyet- h néha azért ki kell próbálni dolgokat. én pl fehérváron több olyan helyet is ismertem ahol lehetett hát félig meddig legálisan szórakozni az autóval, meg mivel már akkor is többnyire éjszaka vezettem a kihalt városon nem egyszer mentem keresztül nem éppen a megengedett sebességhatárokon belül. persze ez hülyeség, senkinek nem mondom, h csinálja, de egyrészt ezeknek köszönhetően jó pár balesetet sikerült elkerülni a későbbiekben, másrészt bárki bármit mond, akkor is jó poén, még ha felelőtlen és veszélyes szórakozás is :)
  • Banano
    #5424
    Jah hát muszáj gyakorolni anélkül nem megy, és most nem arra kell gondolni hogy 17éves kis hülyegyerek cigivel a szájában apja bmwjével csikorgó kerekekkel a piros lámpánál.:D Nem így terveztem , és nincs is sok kedvem felkenődni a városban egy villanyoszlopra.:)
    Városon belül azért illene betartani a korlátokat, kívül meg +10 még elmegy, mondjuk én még élvezem is ha 150-160al megyünk a pályán, nincs abban semmi rossz csak hát nem kezdő jogsival kéne csinálni..
  • DJ Skyline
    #5423
    én mostanság nem merek vezetni. 2x vezettem azóta mióta megvan a jogsi (hónapja kb). fater már annyiszor megkínált egy kis vezetéssel, én meg annyiszor visszautasítottam. :) talán nincs meg az a kellő biztonság, mint az oktató autóban volt, mert ugye ott van egy bónusz pedálsor az oktatónak is. de egy rendes autóban ugye nincsen, tehát nem fog apám fékezni helyettem. az autóval amit vezetek azzal nincs gond, nem fulladtam még le, nem rángat, a kormányzás, váltás is megy, fékezés is tulajdonképp. de nem tudom miért nem merek vezetni.
  • shad0w
    #5422
    párszor ülsz benne még és megszoksz mindent, aztán idővel ha kipróbálsz más kocsikat is akkor már kb 5 méter után érezni fogod a pedálokat, mindent... akkor ennyi volt, most már úton vagy afelé h tényleg megtanulj vezetni, minden jót :D
  • Banano
    #5421
    Nah hu,
    megvolt a vezetés.

    Annak ellenére hogy csak harmadjára ültem anyám kocsijában egész jó, bénázás nem volt legfeljebb a fékkel egy pici..skoda fabian tanultam és hát.. van egy kis különbség vw bora javára, bora fékje = kormánylefejelős majdnem:D.De télleg szokatlan volt még az egész... hogy éppeeencsak megérintettem a pedált és már lassultunk is mint állat és még volt vagy 5centi a padlóig :D. Kuplung is más egy kicsit , skodanak kb a közepe körül van a fogáspont vwnél meg már inkább a végefele mármint amikor már majdnem teljesen fent van a pedál.
    Jah és ami egyből feltűnt,első "gyorsulásnál" az a kb +50LE ami a vw-ben van.Tanárom mindig mondta hogy ,,padlózd meeeg" mostmár értem hogy azért kellett mert így tudtuk tartani a tempót azokkal az autókkal akik éppencsak nyomták a gázpedált:DD.
    Nagyanyámat meggyőztem a vezetésemmel teljes mértékben,:D anyám meg csak egyszer szólt hogy 40fölött tegyem be a 4-est és ennyi.


    Holnap megyünk a tescoba.. én vezetek.
  • shad0w
    #5420
    na azt meg pláne szard le. engem mondjuk sosem idegesített ha mások belebeszéltek h hogyan vezetek, a legtöbben rá is jöttek h úgy sem érdekel mit mondanak. anyám az egyetlen aki még most is mondja h "jaj ott fékeznek", "ne menj olyan közel", "mennyivel megyünk" stb. ha zavar mondd meg neki, de igazából nem kell vele foglalkozni.

    amúgy ezek szerint már nem teljesen ismeretlen a kocsi, a környéket is ismered, nem lesz gáz, felesleges stresszelni rajta.
  • Banano
    #5419
    Eddig kétszer ültem anyám kocsijában, először nagyon szarul ment kb 10fulladás...de akkor még csak kresz-re jártam, és előtte csak "ölben vezettem" :D aztán kresz-en átmentem és rutinra jártam akkor mentem másodjára anyám kocsijával akkor még bizonytalan voltam de viszont 0 fulladás és szépen kanyarodtam:D. Utána forgalmi; első néhány óra még furcsa érzés, végefele vizsga előtt egész jó.

    Nem is igazán a forgalomtól félek mert már robogóra is megvan a jogsim nyáron lesz 4éve szal úgy kb képben vagyok hogy mi a helyzet a környékünkön, sokkal inkább anyámtól hogy mennyire fog magyarázni hogy ,,mért így csinálod..azt ne úgy csináld stb"
  • shad0w
    #5418
    nem is akartalak megnyugtatni :) eleinte mindenki szerencsétlenkedik. nem tudom mennyi rutinod van, ha csak annyi, h megvan a jogosítvány akkor az kb semmit nem ér. az adott autót sem tudom h vezetted-e már korábban és mennyit, nyilván ez is számítani fog. nem valószínű mondjuk h összetöröd a kocsit, de az h lefulladsz, szarul váltasz, rángat majd össze-vissza, bizonytalanul tartod az irányt, ilyesmi szinte biztos h elő fog fordulni. én is emlékszem h milyen voltam eleinte, meg jó pár friss jogsis mellett ültem már. persze voltak kivételek, akik már egy napos jogsival is faszán vezettek, de ez nem véletlen, nekik már volt rutinjuk.

    mod.: ja meg persze nem tudom merre mentek, de ha arra korábban még nem vezettél akkor előfordulhat, h nem tudod majd egyből átlátni a forgalmi helyzeteket, de ez a legkevésbé sem meglepő, újra sok mindenre figyelni kell majd, főleg ha az autó is új neked.
  • Banano
    #5417
    Ez nem volt valami megnyugtató szöveg.
  • shad0w
    #5416
    bénázni fogsz, de kit izgat...
  • Banano
    #5415
    Hi!
    Holnap megyek először vezetni mióta megjött a jogsim,tanár nélkül meg +3 pedál nélkül..anyám kocsijával 10km-es távra oda ő megy vissza meg ha minden jól "sikerül" akkor már én jövök.Izgulok nagyon, nem akarok bénázni:D.
  • Zetorg
    #5414
    nálunk soroksáron a mellékutak tiszta jegesek, lehet csúszni lapjával 100 métereket gyökkettővel :)
    a főutak jól...
  • [HUN]FaTaL
    #5413
    itt esik az ónos eső
  • akyyy
    #5412
    Én most voltma kocsival , jövök haza nem volt semmi, kicsike köd esetleg, de az is inkább pára.

    Viszont álok be garázsba, és pont az elején korcsolya pálya:D garázsajtüó nyitásakor poárszor majdnem taknoyltam
  • [HUN]FaTaL
    #5411
    Én csak délután voltam boltban de semmi nem volt már, mellékutakon foltokban még jég aztán kész.
  • shad0w
    #5410
    ugyan ez volt itt is, kocsival kb bárhova el lehetett jutni, csak figyelni kellett kicsit. aztán mikor kiszálltam már gyanús volt, h kb minden második ember zoknit húzott a cipőjére. a járdán életveszélyes volt közlekedni, a babakocsik emelkedőkre való feljuttatásához kb 4-5 ember összehangolt munkája kellett, mindenki úgy járt mint aki nyomorék, részeg és még be is szart. meg a centis jégréteg a kocsikon is vicces látvány. elvileg holnap is ez várható, hurrá.
  • DJ Skyline
    #5409
    nem volt vészes, faterral Árpád hídtól lementünk Érdre, majd Budaörsre, és haza. na nem én vezettem mondjuk. :D de az autók igazából lejárták a krémet, vagy nem tudom, sóztak az éjjel a kotrók. csak a mellékutcákban volt vészesebb, ahol alig van forgalom. sokkal vészesebbek voltak a járdák, majdnem fejreálltam párszor. :D
  • Zsolti9014
    #5408
    mindenki óvatosan közlekedjen. ma csak hazafelé kezdett nálunk esni, nem tudom holnap milyen lesz.
  • shad0w
    #5407
    benne van a pakliban, próbálok odafigyelni. mivel kb többet vezettem szar időben meg éjszaka mint normális viszonyok között bízom benne, h amit lehet le tudok reagálni, amit nem abból meg majd lesz vmi. tökéletesen igazad van amúgy, én sem azért megyek ilyenkor ilyen autóval és ilyen állapotú gumikkal mert vagány :)
  • Sanyix
    #5406
    aztán ha véletlenül felkenődsz valamire, akkor majd nézel mint rozi a moziban... vagy nem nézel.
  • Bandi 18
    #5405
    Fehérváron ónos eső esik senki ne induljon el akinek nincs sok gyakorlata.
  • shad0w
    #5404
    nálunk tényleg volt olyan, h nem tudott kijönni a busz a város szélére ahol lakom, kocsival meg nem tudtunk kiállni a garázsból :) szóval ha mondjuk nem mellette laksz, akkor talán :D én anno megjátszottam volna, simán :D
  • Banano
    #5403
    Óvatosan!

    De télleg...szerintetek jó kifogás az hogy azért nem megyek suliba mert nem akarom összetörni magam?
  • DJ Skyline
    #5402
    állítólag ónos eső fog esni a napokba, az azért már annyira nem egy kellemes dolog, szóval csak óvatosan. :)
  • shad0w
    #5401
    így értem, és jogos. néha elfeledkezem róla, h annyira azért nem kicsi ez az ország, h ha nálunk a környéken nincs semmi akkor máshol se lehessen :) az ónos esőt hallottam, vicces lesz, de muszáj menni :D
  • Banano
    #5400
    9centis hó Gyöngyösön, és mivel nem túrták el az utakat és csak sózzák ami már semmit sem ér , ezért minden szar ráfagy az útra éjszaka, és reggel alig lehet menni. Plusz holnapra piros riasztás OMSZ, ónos eső ..ami nálunk remélem hó lesz ....még mindig jobb.:D
  • Zsolti9014
    #5399
    nálunk pl. hó van, az útra rágyógyulva (mellékutakon nagyon, forgalmason az autók már majdnem megsemmisítették), mert ősszel mutatták, meg újságban is volt, hogy a hókotróflotta felkészült a télre. aztán a havat meg b.sztak eltúrni. bár én ilyenkor is megyek az Unóval. :)
    Csak úgy lesz rutinja az embernek ha szerez.
    De az szerintem normális, hogy friss jogsival csúszós úton nem engedik ki az embert. Mindenkinek jobb így. Először száraz úton menjen, úgy ismerje meg a kocsit.
    Bár én tavaly is mentem hóban nyári gumival is.
  • [HUN]FaTaL
    #5398
    Igen én sem értem, simán közlekedek a nyári michelin gumikkal.
  • shad0w
    #5397
    ezt sosem értem. milyen idő van most? hideg. téligumi, azt' jóvan. még a suzukin a 8 éves nyárigumival is simán lehet menni, rendben van, egy-két helyen oda kell figyelni, de semmi extra. vagy ott hó lenne? itt a max -10foknak köszönhetően semmi sincs, csak baromi hideg :)
  • Banano
    #5396
    Huhuuu karácsony előtti péntéken vizsgáztam forgalomból, és most kaptam meg a jogsimat!:)(0hibapont forgalomban büszke vagyok magamra:D) Kb 1hónap volt az egész asszem de megérte+!Mondjuk most hogy nálam van, nem sok mindent tudok csinálni, ilyen időben anyám sem megy kocsival , és nem hiszem hogy most csak úgy oda adná:D