7955
Jogosítvány
  • Csabesz6
    #5475
    Multkor meg is lepődtem Győrben, 3 sávos körforgalom, mondom WTF?????:D
  • akyyy
    #5474
    nah, van masola topik, oda kéne irogatni ezeket:D legalább ujra feljön. jó kis topik méltatlanul hanyagolva.
  • DJ Skyline
    #5473
    nehogy azt hidd, haverom nagymamája száguldozik a hold felszínével megfelelő minőségű földesúton. :D mondjuk az más, hogy életveszély, nagyon pici a mami, és alápárnázza a hátsóját hogy valamit emeljen a magasságán, de még így is alig lát ki. nem is tudom hogy tud így vezetni. régebben mikor havernak nem volt még autója, akkor a nagymuterja ment érte néha, aztán kérdi hol a muter? mondom keresd azt a Suzukit, amiben nem látsz embert, de mégis megy. :D meg szerintem a parkolás sem megy neki könnyen már, mert hónapról hónapra egyre több a karc a kocsin az első és hátsó lökösökön. a kipuf. cső szétvan csúszva, mikor állsz vele a lámpánál akkor meg úgy rázkódik a cső hogy csattog össze-vissza, tehát a fél környék hallja. szégyen benne ülni. :D akkor nyomod a gázt és semmi nem történik, valami gyorsulás persze van, dehát...a hátsló lökös már félig leesett a sok "neki tolattam" valaminek sztori miatt. szóval megy az öreglány mint a szél, nem kíméli az autót
  • [HUN]FaTaL
    #5472
    Nah igen a mazsolák.. 6oson 30al a belsőben, későbbi szakaszon 30al az egyetlen sávon reggel 7 órakor dugót csinálva, lámpánál majdnem kiszedték a kocsiból. Másik barom aki látja hogy előzök, de azért elindul a közért mellől mert csak a tükrét nézi jönnek e mögüle.. Három hete meg majdnem kinyírtak éjszaka (6-os út, M0 felhajtó) mert 120al szemből neki át kell döngetni a piroson, éjszaka nem számít a lámpa...
  • Bandi 18
    #5471
    Igen kalapos úriemberek a legrosszabbak (tisztelet a kivételnek). Apám mesélte hogy egyszer jött haza kanyarodni akart a főútra előtte állt egy régi Peugeot benne a már említett kalapos úriemberrel. Kis emelkedő volt nem tudott elindulni és nekigurult apám kocsijának (kisteher :)). Semmi baja nem lett a mi kocsinknak az övének betört lámpája. Teljesen kétségbe volt esve hogy most mi lesz mert hogy majd magasabb lesz a biztosítása te ÚRISTEN :). Apám mondta neki hogy ha kell vesz neki a bontóban egy hátsó lámpát csak hagyja már abba :D
  • Zsolti9014
    #5470
    így van, de ha jobban olvasod a kommentemet: "De nem teszem, mert akkor álszent lennék."
    Tehát nincs miről beszélni.
  • Morphin
    #5469
    az hogy mindenki betartsa,elég kivitelezhetetlen^^ enyhén szólva is. mellesleg az sem épp szabályos dolog, hogy valaki 30al megy a vácin a belsőben. vagy akár hungárián...aki túlságosan is odafigyel minden sz4rságra,az épp oly veszélyes aki ráhúzza másra a kormányt,meg 110el megy a villamos síneken...pont az ilyen tötymörgő hülyék miatt(tisztelet a kivételnek) van elég sok baleset,mert egyszerűen kiszámíthatatlanok.
    másik véglet a nők. vácin 60as tábla,stabil 40el a csaj,jobbra index balra vált sávot. no komment. és aztán megköszöni^^ (DE MIT? hogy figyeltem LOL) ha meg mégjobban belemegyünk.akkor öregasszony.annál rosszabbat nem kívánok senkifiának bár a nagypapik is tudnak csinálni merész dolgokat.(jogsit is elvenném némelyiktől,már ha érvényes még nekik)
  • DJ Skyline
    #5468
    alul a (1)-es számú komment (Fabrik nevű ember írta) elmondja a lényeget. de a többi komment sem rossz, szó esik az itthoni vezetési "kultúráról". :)
  • Zsolti9014
    #5467
    igen, ez is jellemző. én azért általában tolatva állok be, igaz 3ajtós Unóval a parkolás általában kellemes szokott lenni. szeretem, amikor nagyobb kocsival szerencsétlenkednek, 2-3 próbálozás után game over, nekem meg maradt egy hely. :D
  • [HUN]FaTaL
    #5466
    ó te jó isten 5 percenkénti csatt lenne :D
  • [HUN]FaTaL
    #5465
    Én is így szoktam, de ezt úgy értettem hogy befelé indexel körbemegy majdnem és kimegy index nélkül. Másik kedvencem amikor balra indexelnek amíg bent vannak és aztán elveszi az indexet mikor kimegy. :D

    #5462: Én tolatva jobban szeretek parkolni, nem tudom miért, sokkal kisebb helyre be lehet állni és nem kell annyit korrigálni, bár előfordul hogy bénázok, de megesik :D
  • Zsolti9014
    #5464
    Pestről egy szót nem szóltam.
    De ha beléd akarnék kötni, a kresz ott sem azért van hogy VALAKI betartsa, hanem hogy MINDENKI, mert akkor ...
    De nem teszem, mert akkor álszent lennék.

    Egyébként nem a kresz betartása ott sem az elsőszámú probléma, hanem az idióta közlekedési mentalitás, ami azért az egész országban jellemző.
    És nemcsak a közlekedésben van ez: "ha velem kicseszett valaki, én is kicseszek valakivel" -körforgás ez sajnos, sok a bunkó, aki nem képes gondolkodni.
    igaz, nálunk, kb. 40 ezres városban is szokott 2x2 sávon olyan dugó kialakulni, ami szintén gyönyörű. persze nem mérhető a fővárosihoz, de épp elég. plusz jobbra még egy buszmeg is van, meg körforgalom, előtte meg jobbra-balra is lehet fordulni, ill. onnan erre az útra. itt is vannak bevágós taplók, de egyébként ha látom, hogy nem akar köcsögölni, egyet-egyet mindig beengedek.
  • DJ Skyline
    #5463
    képzeld el ha itthon is lenne pár ilyen, ilyen, akkor mi lenne itt. :D káosz, dugó, minden órában ütközés :D
  • DJ Skyline
    #5462
    Magyarországon sok mindenre képtelenek az emberek. :) tényleg az emberek befelé indexelnek, kifelé nem. tehát akkor indexel mikor nem kéne, és akkor nem indexel amikor meg kéne. de a parkolás is vicces szokott lenni. múltkor ülök a kocsiban, várom faterom, és néztem ahogy szerencsétlenkednek az emberek, rájöttem hogy utálnak az emberek tolatva beállni, mindenki szemből akar beparkolni. volt egy üres hely, jobbra volt egy kisbusz, balra meg egy ilyen padkás rész, 3-an próbáltak beállni oda, 2x is megpróbálták, mindenki szemből akart, vége az lett, hogy továbbmentek. faternak elmeséltem, már a parkoló kijáratánál állt, ilyet szól "nem tudnak beállni?" fogta magát, onnan visszatolatott és beállt elsőre. majd, "miért nem tudnak beállni?". meg az is jó mikor centikre ráállnak a másikra párhuzamos parkoláskor, és akkor állj ki onnan
  • Bandi 18
    #5461
    Ja igen a kedvencem amikor végig megy az index :D. Bemenetekor is lehet indexelni ha egyből az elsőnél kijössz...Legalábbis én így szoktam. Ez így helyes nem?
  • [HUN]FaTaL
    #5460
    Az a baj hogy Magyarországon képtelenek az emberek a kétsávos körforgalmakat használni. Érden is van egy, ki is van táblázva hogy melyiken menjél be, aszerint, hogy merre mész. Akkor is körbe megy kívül, majdnem összetörnek, borzalmas.. Még az 1 sávos körforgalmakban is szerencsétlenkednek, befelé indexel kifelé nem és a többi...
  • Bandi 18
    #5459
    Fehérvárat a 8-as felől szoktam megközelíteni ott szokott hatalmas dugó lenni, pedig az egy szép nagy körforgalom, és mégsem kétsávos.

    Ajkán van még bután megoldva a "bevezetőn" hogy 4 körforgalom vagy egymás után, teljesen értelmetlen. Nemhiába Magyarország a körforgalmak hazája :D.
  • shad0w
    #5458

    veszprémit vágom, arra sokat jártam, győrit majd megnézem, jól hangzik :D
    mellesleg fehérváron ugyan ez volt amit te is írtál (kivéve h itt még 1 évet sem élt meg), itt is volt két sávos de inkább ott is lezárták minden irányból az egyik bevezető sávot... és a hármas körforgalom megvan itt is, maroshegy felé, nagyon vicces. de amúgy is, ahogy maroshegy felől mész be a városba több a körforgalom mint a kereszteződés, 7-8 biztos van, sőt.
  • Bandi 18
    #5457
    Két és többsávos körforgalmakról: Veszprémben volt 2 sávos körforg, amit pár év alatt lebutítottak mert senki nem tudta használni :D én egyszer mentem be a legbelsőbe egy másik kocsi mellé mert majdnem teljes kört mentem ő meg folyamatosan nyomta a dudát és integetett :D. Így most úgy van megoldva hogy a két sáv el van választva ilyen magasított szegéllyel, aki egyből az elsőnél letér az jobbra megy aki tovább akar menni az a belsőben marad.

    Győrben: Árkádnál sok sávos körforgalom nem számoltam mennyi :D talán 3 lámpákkal megfűszerezve XD, na aki azt kitalálta...
  • shad0w
    #5456
    na ez az egyik kedvenc témaköröm :) sok helyen van ilyen, h a bekötőút végén a két sávból csak egy sáv visz be a körforgalomba (valószínűleg azért mert Magyarországon az emberek még a szimpla körforgalmat is képtelenek használni, a két sávosról talán azt sem tudják h létezik, még ha a kellős közepén vannak akkor sem...). ilyenkor szokott az lenni, amit te is vázoltál, h egyik sávban a város széléig áll a kocsisor, a másikban meg senki. hát de basszus, miért? az elvet amivel ez megoldható nem másról nevezték el mint a cipzárról. igen, cipzárelv. a végén, mikor az egyik sáv elfogy egy autó behajt az egyik sávból majd egy a másikból és így tovább. na ez Magyarországon eddig bárhol jártan sehol sem működött, pedig nem valami bonyolult...
  • akyyy
    #5455
    Mikor Győrbe voltunk, körforgalom előtt még két sávos, pont a végénél lesz egy sáv és körforgó.
    nem is tudom hány sszáz métereskocsisor volt, de nem volt senki se aki jobb oldali sávba végighúzott volna, hogy bepofátlankodjon valahova előre.
  • Csabesz6
    #5454
    Egyébként akkoriban sehol se volt EURO NCAP, meg hasonlók.
    Szinte kivétel nélkül konzerv volt az összes autó.Hála égnek.Nem voltak olyan dögnehezek mint a maiak.Tele minden fölösleges ketyerével.
    Chapman mondta meg a frankót.Ha kicsi a súly, nem kell akkora motor.Ez szerintem tök logikus.Nem biztonságos..az igaz.De hát valamit valamiért.
  • shad0w
    #5453
    abszolút igazad van, csak pesten az szív a legnagyobbat aki rendes és nem alkalmazkodik. eleinte én is kivártam párszor a soromat, aztán meguntam. a suzuki elejét meg be merem tolni bárhova, mert általában senki nem akar nekimenni, tudják h ennek úgy is mindegy :) persze számtalanszor dudáltak le meg villogtak meg stb, de ez már a legkevésbé sem zavar, meg amúgy is általában ottvan valahol a környékemen a vidi sál is, azt sem szokták értékelni. azért ha parkolok vhol akkor nem merem látható helyen hagyni benne :)

    a másik kedvencem az, amiről már nagyon próbálok leszokni, h ha dugóba kerültem mindig próbáltam okos lenni, és megoldani mint fehérváron. azzal csak szívni lehet, kb még sosem jöttem ki jól egy ilyen "rövidítésből". pedig már taxisoktól is kaptam tippeket, akik pedig tudják h mit hogy merre, de ez vhogy még nem megy nekem pesten :)
  • Csabesz6
    #5452
    És ki nem szarj ale?
    Pont ettől ilyen fürge, mert baszott könnyű.
    Banano én sehol sem hasonlítottam a fabiát az astrához, csak utálom amikor idióta jelzőkkel dobálóznak emberek.
  • Morphin
    #5451
    az ilyen bepofátlankodókat úgy nem tudom megérteni. vagy csak magamat nem. hogy én miért állom végig a soromat sosem értettem. valszeg rossz neveltetésben részesültem^^(amit kétlek) brutálisf4szkorbács kéne mindnek jah és a legjobb amikor a sor elején vagy már. és akkor vágódik be index-el a szomszédod, vigyorogva (akit amúgyis útálsz) na további kellemeset,én most hanyagolom a gépet kicsit...bb
  • shad0w
    #5450
    a felmerült "mennyivel megyek és mennyit mutat az óra kérdésre": elvileg minden autóban fölé mér az óra a valós sebességnek, hivatalos adatot nem tudok, de megfigyelések alapján kb 10%-ot. tehát ugye 50nél csak 5 körül, de 100nál már 10km/h stb. mikor mérnek akkor ugye nyilván a valós sebességet veszik figyelembe, ezért lehet, h mondjuk óra által mutatott sebességnél már büntetnének aztán mégsem kapsz papírt. a gps is a valós sebességet mutatja, ez is elég nyilvánvaló (az más kérdés, h azok mondjuk változóan mérnek pontosan:) ) a kihelyezett sebességmérők meg beállítás kérdése, én azt vettem észre, h régebben (és főleg vidéken) a valós sebességet mutatták, tehát pl óra szerint 50nél 45öt, míg mostanában (és budapesten amúgy is csak ilyen láttam) olyanokba futok bele amelyek az óra szerint mutatott értékhez állnak közelebb.

    namost ugye h hány százalékos sebességtúllépéstől büntetnek az is változó. mivel általában sietek, de úgy már nem éri meg h büntetnek ezért nagjából megjegyeztem, h városon belül (50km/h megengedettnél) 65től büntetnek, ami kb azt jelenti h óra alapján még 70el is mehetsz akkor sincs gáz (ezt többször is sikerült megtapasztalni, legalábbis egyszer sem jött még onnan papír :) ), lakott területen kívül (90es megengedett) 108tól büntetnek, tehát óra alapján 115 környéke belefér, pályán 130as megengedettnél meg 143tól büntetnek, tehát ugye 155 környéke mutató szerint. amikor ezekkel a sebességekkel fényképeztek még sosem volt gáz, más kérdés h egy abszolút felesleges 100as korlátozásnál én a 130 szerinti tempómmal mentem (m7 pest előtt, 3 helyen is 100as tábla, merhogy' azthitték h van a kreszben olyan h esőben annyi, aztán rájöttek h nincs, úgyhogy legyen inkább mindig 100, aztán most már ők sem tudják h mit akarnak mert rendes időben 200al is beveszed azt a kanyart, na mindegy) és akkor azért mégiscsak lefényképezett a rendkívül viccesen a kanyar végén a susnyásban álldogáló jómunkásember.

    amúgy én vidéken tanultam vezetni, eleinte ott is vezettem, kb a fél országot bejártam kocsival de pestet akkor mindig kerültem. most az elmúlt kb 1 évben viszont baromi sokat járok fel, pont a már említett 8-9kerbe a legtöbbet, és nekem tetszik, hozzám jobban illik ez a pesti vezetési stílus, 30 centi hely marad két kocsi között akkor oda már 3an karnak beférni, kanyarodósávban 150 méteres kocsisort előz majd lámpa előtt bepofátlankodik, rádhúzza a kormányt majd mikor má amúgy is befér megvillantja az indexet h ő bejönne, ha esetleg nemtűnt volna fel stb :)
  • Morphin
    #5449
    képek alapján 5-6 széria. de ami itthon elterjedt az a kis méregzsák csapottseggű,meg a crx. elég sokan meghaltak abban^^ persze ez nem feltétlenül a kocsi hibája...
  • DJ Skyline
    #5448
    melyikre gondolsz pontosan?
  • Banano
    #5447
    Azért szvsz ne akard a fabiát egy astrahoz hasonlítani nem egy kategória.
  • Morphin
    #5446
    de most komolyan,az a civic nem arról híres, hogy mennyire biztonságos...2. vagy 3. széria azthiszem. amikor a CRX-ek jöttek ki. nagyon jó autó,iszonyatosan erős az a motor,de könnyű papírkasznin van. most ezt hiába tagadod^^
  • Csabesz6
    #5445
    Jolvan nálam csak kihúzod a gyufát.Ez a civic hulladékozás se volt jó ötlet
    De nekem mindegy.Ennyi erővel akkor az Opel Astra is egy hulladék, mert kb annyira hoz izgalomba mint egy zsák szürke molylepke.
  • Morphin
    #5444
    te is tudod,hogy a kivétel erősíti a szabályt. bocsánatot kérek a hulladék titulusért. csak nekem egy szinten van a ford fiestával. kicsit fapados volt. de a vezetőülés mindig kényelmesebb,ott meg nem ültem sem fabiában se fiesta,sem más ilyen kategóriás kocsiban. a hulladékot inkább rakjuk át a régi Swiftre...meg a régebbi Civic-ekre.(kecijó motor,de japánkoporsó effekt)
  • Morphin
    #5443
    nekem volt már nem egyszer, hogy rámjött a szapora^^ 60körül mehettem mert a seggemben volt egy zsírúj 6os BMW...mondom nem csigázok 40es táblánál.erre látom messziről refizik egy kis suzuki,akkor már a bömbis gyerek is visszament a sávjába. lassítok, kb 45-50 és nem jöttek utánam meg nemis villogott. van errefelé Fóton egy szakasz ahol mindig pontosan 50el megyek, mert nemlehet tudni mikor hova bujnak el. ezek itt rafináltak ám nagyon. egyszer szúrtam neki nagyon,2es,3as teli,és látom h elhagyok egy fát,ami mögött állt a 3lábú. na mondom pászmekkkk, de amikor átléptem a seb.határt már nem voltam a látószögében.hála a jó istennek. most ebben a nagy hidegben meg nem nagyon állnak ki,max kocsiban,de azt is rég láttam már.

    engem kétszer állítottak meg azthiszem,de csak 1ikre emlékszem pontosan. hajnali 4kor mentünk haza haverokkal. suliból ^^. ilyen denevér derby volt akkoriban. és hát gyanúsak voltunk nemis tudom miért.(én nem ittam) ahhoz képest h újpesten ez egy 2-2sávos út,nincs nagy forgalom,főleg nem hajnalban.de azért kellett 1 nagy transit,3octavia, meg 2civil rendőrkocsi. volt időm megfigyelni mennyi egységgel vannak kinnt. kérdezgette a f4szságait, hogy kié a kocsi stb stb. mutassam meg mivan hátul(tesi cuccok LOL,szagold meg k0cs0g)...amúgy nem volt sz4rházi.ismerem elég b*zi rendőrt.(jogsi nélkül motorozás miatt,megismertem közelebbről is párat)
  • Csabesz6
    #5442
    Ja hogy neked a hajófutómű jön be?
    Amúgy a miénk se új.2000-s , nyáron lesz 9 éves. 1.4 16V, 100ló, 230E+ kilométerrel.Kopóalkatrészek, egy vezeték,jobboldalon elektromos ablak panel cseréje, baloldalon a konzol cseréje, és most volt egy termosztát 3 ezer forintért.Jó mert feleannyiért van alkatrész a szlovákoknál.A külseje elég csapzott, de ennyi kilométerrel nem is csoda.Fő alkatrészeivel semmi baj.Komfortos-e?Hát nemtudom, nekem nincs vele bajom.Egy a "baj" hogy a miénkben nincs klíma, mert amikor bejöttek ezek a piacra, volt classic, comfot, elegance felszereltség, a mi comfortunkhoz nem járt légkondi, de ki lehet bírni.Ami kell az benne van, jól is megy 3000 fölött húz mint a desznó.Majd szerintem kuplungtárcsát kell cserélni, mert az még tuti a gyári benne.Meg valami ökör most több olajat öntött bele mint amennyit kellett volna, nagyapámmal majd lecsapoljuk.
    Szóval hidd el nagyon tartós, dinamikus fasza autó ez.Szóval a hulladék szó elég erős rá.És mutass egy ennyi kilométeres borát:DDD.Elnézve a mostani VW-ket...
  • Banano
    #5441
    Tuti hogy reális van is néhány cikk a neten..asszem totalcar-os vagy nemtudom .. A-pontból B-pontba kellett mennie a csávónak az M1-es autópályán, különböző sebességgel először 110km/h aztán 140km/h és végül 160 vagy 170km/h ..aztán a végén kiderült hogy nincs értelme 160-al menni mert úgyis minden esetben bevágnak eléd és kb 5percet nyersz egy 60km-es szakaszon.
  • akyyy
    #5440
    hát nekem 2 éves jogsim van, még egyszer nem állitottak meg, igy nemis büntettek meg, de még állítgatókat se nagyon szoktam látni:S
    le is kopogom azért.

    de viszont volt már hogy baszott meg rendőr figyelmeztetéssel, bár engem annyira nem is, kocxsival bementünk penny parkoloba iszogatni én csak kolát többiek pálinkát oszt jött a rendőr:S
  • Morphin
    #5439
    nekemis valaki azt mondta hogy +10%tól basznak meg...de nemtudom mennyire reális...
  • Banano
    #5438
    Talán mert 143km/h tól fényképeznek a pályán.
    Városban 40-es táblánál asszem 43tól kapnak le.
    Lakott területen kívül 90-es "zónában" 99km/h-tól.

    Egyébként igen, valóban csal de nem minden esetben 10km/h-t ..130-140es sebességnél talán megvan az a +10 amit rádob a mutató, de viszont 50 környékén max 3-4km/h plusz.
  • Morphin
    #5437
    újakról nincs véleményem. de a régi tény h nem épp egy komfort kocsi...ültem elég sokban.bár az akkoris szériás(5-6éves példányok) Octavian tanultam,azzal nemvolt baj.kényelmes volt!(de az a váltó) mai napig irritál az astrámban is a hátramenet...felkell huzni a váltót és 1es helyére bebökni. skodákon meg lenyomni kell. nekem kényelmetlen.
  • Morphin
    #5436
    ha kocsisor van ők sem sietnek^^ mert mennek 10métert és megint megállhatnak. amúgy tényleg a Hungária az egyik legszörnyűbb...bár amióta kamionok nem arra járnak napközben teljesen jó,meg olyan 2-3óráig.aztán este 8ig dugó.

    amúgy érdekes mert GPS szerint csal az én órám is.minél gyorsabban megyek annál többet. 50nél olyan 3-4-5öket. 130nál meg 5-10...viszont ami kivan rakva ilyen elektromos doppler szarság.ami mutatja mennyivel mész és lassíts-al világít ha "száguldasz". na az pl azt mutatja amennyit az órám...