7955
Jogosítvány
  • DJ Skyline
    #5515
    1. előtte utoljára akkor vezettem mikor a forgalmi vizsgám volt, eltelt másfél hónap a kettő között
    2. először vezettem azt az autót
    3. az 50 nem egyenlő kötelező sebességgel. :)
  • [HUN]FaTaL
    #5514
    És az miért jó ha 30-40el mész ahol 50el lehet?
  • kas123
    #5513
    én azt se szeretem ha lehetne menni 50nel, de az előttem levő ott tököl 30cal...
  • DJ Skyline
    #5512
    milyen autó? :)
  • DJ Skyline
    #5511
    ezt én sem szeretem, és egy olyan helyen másztak rám ahol a madár se jár. :D faterral mentünk egy kört, este volt már, a környék nyugis már ilyenkor, legalábbis ami a mellékutcákat éritni. befordulok az egyikbe mert amúgy is nekem lett volna elsőbbségem, megyek úgy 30-40-es tempó mellett, ember meg szinte leszedi a lökhárítót az autóról annyira rámmászott aztán megelőzött a kb másfél sávos úton, de nem sokra ment mert lassíthatott, ugyanis vége lett az útnak, és befordult egy másik utcába. szóval ezt nem értem néha, hogy látja az ember hogy piros, tudja hogy kanyar jön, de csak azért is belemászik a kipufogóba, aztán megelőz 300-zal, annak ellenére hogy majd lassítania kell. aztán meg ha hirtelen kell fékeznem akkor meg én leszek a "hibás" hogy miért fékezgetek. nem hogy inkább lemaradna, 60 helyett menne ő is 40-nel és szépen kultúráltan elautózgatunk az utca végéig, ameddig kb 30 méter volt akkor mikor megelőzött.
  • Banano
    #5510
    Hát igen eléggé rossz szokás..
    Ilyenkor az jár az eszemben hogy ha esetleg vmiért fékeznem kéne meg tud e állni..:) Általában mindig az a hibás aki hátul van, ne mintha ez váloztatna valamit a helyzeten mert attól még összetöri a kocsit, és ahogy elnéztem a miénk drágább..:DD
  • shad0w
    #5509
    52-től büntetnek 40-es korlátozás esetén.
    a suzuki hátsó ablakában pedig kint szokott lenni egy "elnézést, hogy ilyen közel megyek maga előtt tábla" :) na nem mintha számítana, sőt. de engem nem is zavar ha közel jönnek, sokszor én is úgy megyek, rossz szokás.
  • Banano
    #5508
    Úgy értem hogy én 45-50el mentem kb és láttam hogy közeledik felém nem is lassan és csak úgy sacperkb 70-el jöhetett mert elég gyorsan ott volt a csomagtartóban és utálom mikor ott vannak 1méterre mögöttem miközben már engem is megbasznának mert 45-50nél már kattana valszeg ( na nem mintha lett volna ott vmi rendőr féle űrlény 10km-es körzetben:D)...egyébként meg robogóval sem szerettem mikor ott szerencsétlenkedik mögöttem,döntse el hogy mit akar ..megelőz aztán majd 30méter múlva lelassít mert úgyis stop tábla, vagy hátul marad de akkor normális emberi távolságot tartson :D...
  • shad0w
    #5507
    +30km/h-val nem tud letolni mert akkor neked megy :D akkora sebességkülönbségnél meg kb pár sec az előzés. ez egyáltalán nem extra, valószínűleg több ilyen "hülyegyerek" van mint aki betartja az ilyen sebességkorlátozásokat. sajnos vagy nem sajnos, ez van :)
  • Banano
    #5506
    Nah megint voltam vezetni!De most már "egyedül".
    Szóval Gyöngyösről hazaszállítottam a nagyit Karácsondra 10km kb,aztán kiszállt és mondom ha már itt vagyok akkor megyek egy pár kört , abból a pár körből úgy 30-40lett a faluban össze-vissza = 135km és kb 3óra vezetés:D.
    Ebből a 3 órából kb 45percet egy elhagyatott tanya melletti aszfaltos résznél töltöttem , ahol ugyanis tolatgattam parkoltam stb..
    2 húzós rész volt összesen ebben a 3órában.
    1. Hülyegyerek mögöttem a faluban 70-el próbál letolni az útról 40-es táblánál...
    2. Egy rövidebb utat választottam , ami először jó ötletnek tűnt csak később derült ki hogy 10centis sárból van "kirakva", és mivel előtte még nem mentek arra kocsik ezért keménynek látszott:D...hálisten nem ragadtam bele,miután kijöttem belőlle biztos örültek a mögöttem haladók hogy azt a kb 10centis sarat az aszfaltos úton verem le ...
  • megalodon
    #5505
    Az a bosszantó,hogy megvan már a kocsim már csak a jogsi kéne, párszor vezetgettem a sajátomat kicsit és sokkal jobb mint amin tanulok,már alig várom,hogy mehessek! Ma is mentem kicsit :)
    Remélem csak egy statisztika voltam,hogy valakit meg kell buktatni.
  • gotchaaa
    #5504
    Osztálytársamnak is így volt rutinvizsgán... Először rossz sávból kezdte a jobbra előre kapualj feladatot, megpróbálhatta újra, akkor meg felment a padkára...Gondolom ideges volt, azért rontotta el.
  • kas123
    #5503
    nem tudsz beállni -> másodjára se sikerül -> kezd felmenni az agyadban a pumpa -> "f@szom hogy itt pöcsölök má"
    1. nekimész egy álló kocsinak
    2. megállsz úgy ahogy tudsz és így vagy akadályozod a forgalmat vagy nem, esetleg úgy állsz meg hogy valakinek meg kell várnia hogy elmenjél onnan, mert nem tud kiállni tőled. (sajnos elég sokszor tapasztalom ezt, k*rvára nincs már hely de ő még csakazért is beáll, mert ő a jani és nem tudna messzebb állni, így lehet várakozni...)
  • shad0w
    #5502
    sőt, valójában majdnem mindig az van -főleg párhuzamos parkolásnál- h ha elsőre nem sikerül faszán beállni akkor javítgatva csak egyre rosszabb lesz, vagy legalábbis semmivel sem jobb. olyankor én kivétel nélkül mindig kiállok és újrakezdem. merőlegesnél könnyű javítani ha elsőre rosszul sikerülne.
    tehát lényegében igazad van, de ez van, sajnos.
  • megalodon
    #5501
    Igen az a gond,csak javitani lehet!
    NA de a való életben mi van ha nem megy és javitani se tudok?? Fogom és ujrakezdem.
  • shad0w
    #5500
    vizsgán a parkolást nem lehet újrakezdeni, ha nem sikerül az bukta, mindenhol, elvileg.
  • megalodon
    #5499
    A vizsgát kifizettem de a vizsgáztatót nem fizetem le
  • megalodon
    #5498
    Csak az a gáz ha az 1.alkalommal esetleg ujrakezdhettem volna akkor 2xra már sikerül beállni de már egyböl aztmondta jó álljubk félre!
    Pedig annyi szerencsétlent látok akik azt se tudják merre kell tekerni a kormányt...
  • shad0w
    #5497
    elképzelésem sincs miért ne lehetne, ha nincs elsőbbségadás kötelező vagy stop tábla, esetleg záróvonal akkor miért ne lehetne előzni? annak kell figyelnie aki rá akar hajtani a főútra. csak a legtöbben ha jobbra mennek akkor csak az utolsó pillanatban -többnyire mikor az autó már félig a főúton van- néznek el jobbra is. mondom, mi is majdnem csattantunk, és az csúnya lett volna a suzival :)
  • akyyy
    #5496
    de ez mikor változtatták meg, mert még 2 éve nem lehetett.
  • shad0w
    #5495
    lehet, és figyelni kell h előz-e vki. majdnem balesetem lett belőle, akkor megtanultam :)
  • akyyy
    #5494
    Aki most fog vizsgázni vagy mitomén azt monjda már meg, hogy sima kereszteződésben, monjduk egy T alakú, ott lehet e előzni?

    Mert könybvenbe az van hogy nem lehet, meg én is igy tanultam, de oktató azt mondta most nekem, hogy bizony lehet előzni. és ha valaki kanyarodik ki jobbra a főutra, nem elég balra nézni neki, jobbra si kell, hogy nem e előzik valaki.:SSSS
  • kas123
    #5493
    "Amin a multkor megvágtak a parkolás volt most az is elfogadható volt."

    o.O amíg nem tud valaki parkolni addig ne is kapjon jogsit, de ha megy akkor sok sikert
  • shad0w
    #5492
    ... :D
  • akyyy
    #5491
    miért nem fizetted ki a vizsgát, és miért fizeted le a vizsgáztatót?
  • megalodon
    #5490
    Nem fizettem,fizetem le a vizsgáztatót csak sikerül ugy is
  • megalodon
    #5489
    Köszönöm! :)
  • [HUN]FaTaL
    #5488
    Szintúgy sok sikert!
  • Higany
    #5487
    Sok sikert kívánok hozzá!
  • megalodon
    #5486
    Háát viszonylag jól ment ma vizsga elött utoljára.fél5re mentem már pont sötétededd,kissé fura volt.
    Amin a multkor megvágtak a parkolás volt most az is elfogadható volt.Remélem sikerül már igy 2x-ra :S Mondta az oktato,hogy ne izguljak,nem várnak csodát az embertöl.:)
    7fön lesz 11kor :S Kéne már a jogsi nagyon. Nálam bénább emberek furikáznak az utakon,sikerülnie kell:)
  • akyyy
    #5485
    pontosan
  • Morphin
    #5484
    belföldi fuvarozói...
  • kas123
    #5483
    milyen tanfolyamon voltá?:)
  • akyyy
    #5482
    az a gáz, hogy 2 éves jogsi kell tán hozzá, de lehet, hogy le lehet tenni egyből jogsi emgszerzés után, de hogy nem emlékezni semmire az tuti:D
  • akyyy
    #5481
    Nah megjöttem tanfolyamról, há ez valami nagyon dúúúrva
  • shad0w
    #5480
    2 alaklom elég lehet, h visszarázódj. vagy nem, aztán akkor meg vizsgázol újra, nagy szám :)
  • megalodon
    #5479
    2hónapja
  • megalodon
    #5478
    Hétfön vizsgázom forgalomból még elötte megyek csüt és talán pénteken.
    "hónapja nem vezettem,remélem sikerül !:S
  • [HUN]FaTaL
    #5477
    Párizsban is így van, de nálunk körforgalmat építeni sem tudnak :D
  • 5w0rdf15h
    #5476
    Aki járt már Angliában az tudja, hogy ott okosan van megoldva a dolog, többsávos körforgalom és mindenki abba a sávba áll be amelyik kijáratnál ki akar menni, mivel minden kijáratnál megszűnik egy sáv. :)