7955
Jogosítvány
  • kas123
    #5555
    azért nem kellett parkolnod, mert nem jutottál el addig, ha ezeket nem b@szod el, akkor, jön a parkolás
  • kas123
    #5554
    ezekért énis úgy meghúztalak volna mint a fene...
  • mabbak
    #5553
    Nem jattoltam, egyböl mentem át. -.-
    Vizsgán meg miért legyen elnéző, majd ha lesz rutinod, akkor lehet ilyen kisebb szabálysértéseket elkövetni, megjegyzem, ha megbasz érte a rendőr esetleg, akkor neki sem kell elnézőnek lennie.
  • megalodon
    #5552
    Ilyen kis sebességtúllépés miatt!??
    Jó érthető,de kicsit elnézöbb is lehetett volna szerintem.
    MA megy kérni uj idöpontot az oktatóm.
    Vagy jövöhét Hétfö vagy CSüt. Remélem Hétföre sikerül mert már pár szabim bánja idén ezt eddig!Csüt.miatt megint kéne kivennem :S
  • 5w0rdf15h
    #5551
    Igen az, ha jattoltál volna, ezért akkor is megbuktatott volna.
  • Higany
    #5550
    Szerintem igaza volt a VB-nak, legközelebb jobban figyelj oda. Jattolni meg szerintem nem szükséges, hogy átmenj, nekem is elsőre sikerült minden vizsgám, pedig 2 hónappal az uccsó vizsga előtt vezettem először életemben. Amúgy meg az is igaz, hogy a vizsgán mindent a nagy könyv szerint csinálj, a való életben, meg odafigyelve, de a körülményekhez igazodva kell vezetni. Ha már megvan a kártyád, már úgy vezetsz ahogy akarsz, csak ne veszélyeztess senkit és a zsaruk se kapjanak el! Cső!
  • megalodon
    #5549
    Igen jogos persze de nem egy fő bűn szerintem!
    Biztos ha lett volna egy kis összeg a zsebében akkor a végén csak egy ejnye bejnye let volna.
    JA a multkor a parkolás miatt baxott meg most nem is kellett parkolni!
    Az a gáz,hogy a tetü pont erre volt kiváncsi mert az oktató kérdezte hogy akkor már arra vissza is mehetünk? Erre mondta hogy nem majd késöbb a felüljáro után!
    A felüljáro elött volt ez az eset a végétől 2percre.
  • Morphin
    #5548
    pászmekk...a vizsga idejére mindenki próbálja már visszafogni magát. az első táblánál már 30al kéne menjél...nem a síneken. mindent úgy kell csinálni, ahogy megvan írva a nagy könyvben. ha ez megvan utána megkpaod a rózsaszín plasztik kártyát...és olyan magasról sz4rhatsz mindenkire,amilyen magasról csak szeretnél. a VB jogosan b4szott meg ha jól olvastam. ettől függetlenül tényleg lehetett volna elnézőbb
  • megalodon
    #5547
    Van itt valaki aki forgalmi vizsgán nemjattolt??
    Már kezdem azt érezni scak akkor van esély átmenni ha pluszban fizet az ember.
    Ma volt a 2.forgalmim. Azért húzott meg mert lakott ter.en belül egy alig használt(jó ez lényegtelen) vasúti átjárónál nem 30al mentem,pontosabban az elsö táblánál a 3sávosnál 46al mentem,de bassza meg a sineken már 32volt az még beleférne na de most a táblától elkeztem elengedni a gázt és mire odaértünk volt 32.
    Aztán 300m-el utánna egy 40es tábla és a tábla vonalában voltam 42km/h-val aztán már alatta.
    Olyan nagy bűn ez?? Aztmondta elég súlyos hiba.
    Súlyos az anyja aki megfialta
  • Bandi 18
    #5546
    Persze kinek mi tetszik :). Én is szeretek váltogatni de azért sokkal jobb ha csak nyomod neki és érzed hogy hátba vág az erő a nyomaték :D.

    Akkor jól kifogtuk: Alapjáratot nem lehetett beállítani, aksi 2 év után behalt, nem indult, szétesett a zár, fütyült az első kerék szó szerint :D, fékbetétek cseréje rohadt sűrűn és még 100e km sem volt a kocsiban...
    ja és újonnan vettük
    Toyota: 150e-nél 6 évesen aksi csere, fékbetét elől 1x csere, hátul még mindig jó... És kb ennyi a "hibalista" :D.
  • mabbak
    #5545
    Ilyen kategóriájú benzinessel nem fogsz a büdös életbe pakolgatás nélkül kraftosan előzgetni már mondom. Már csak a benzines motor karaktere miatt sem, dízel meg pont az ellenkezője, kevesebb pakolgatás, mert a nagyobb nyomaték miatt, más fordulatszámtartományban áll rendelkezésedre az erő. Szóval 2 feles dízel pakolgatás nélkül is gyorsul még akkor is ha kisteher, aminek van ugye súlya. Relatíve sok lóerő, nagyobb nyomaték. Viszont az életbe nem vennék dízelt, szeretek pakolgatni, felpörög a motor elváltassz, már csak a fíling is utánozhatatlan. :))))

    Szervízköltség meg, csak azon múlt, hogy nem makkoltad be a megfelelő szériát asztrából. :))))
  • Zinaj
    #5544
    Valaki 1xer bukott es alitolag 146 ezerbe volt a jogsija!Ennyire felmentek az árak?(B kategrol beszelek)
  • Bandi 18
    #5543
    Na látod ez az ami nem tetszett benne hogy vissza kell pakolni 3-ba. Mellette párhuzamosan volt egy Toyota Hiace-ünk, ami 5-ösbe is simén ment anélkül hogy visszapakoltuk volna neki. Persze lehet mondani hogy dízel nagy nyomaték ami igaz is, de az már felháborító volt hogy egy 1.4-es Astra szervízköltsége magasabb volt mint egy 2.5TDI kisteheré.
  • mabbak
    #5542
    Valószínű. 3-ik astra a szűk családban, párhuzamosan 2, 1 f-es 1.4 8 szelep 60 ló, 1 g-s 1.4 16 szelep 90 ló, előtte volt 1.6 8 szelep 75 ló, egyiknek sem volt soha semmi baja, a kopó alkatrészek cseréjén felül, plusz tudunk is velük közlekedni rendesen. Pedig nem 2 napig vannak nálunk. Apám most vectrára pályázik, én meg 1 gsi astrára. 1.4el logikus mondjuk, hogy nem 5ösből fogsz 90nél előzni, hanem ha úgy van akkor szépen vissza kell rakni 3ba, ott viszont szépen gyorsul, jó enzot nem fogok vele előzni, de átlagforgalmat secperc alatt. Peace :)
  • Bandi 18
    #5541
    Én az Astrat csak azért szidom mert volt nekünk is és kb 2 havonta volt valami baja és egyáltalán nem gyorsult (lehet rossz szériát fogtunk ki)
  • akyyy
    #5540
    Nálatok biztos a kútból pénz jön:)
  • mabbak
    #5539
    1.4es astrának igenis van ereje csak megfelelő sebességbe kell rakni. Én pölö nagyon szépen tudok előzgetni vele, nem májerkedés, csak ha vki astrát szíd arra ugrok, rossz szokás. :-D
  • Banano
    #5538
    Én se voltam valami magabiztos 1hónap kihagyás után , de úgy nem lehet "visszarázódni" hogy csak beszélünk róla:D.Egyébként meg a legjobb hely gyakorolni szerintem egy kis falu ahol ma is voltam meg tegnap is maival együtt összesen 230km-t mentem a hétvége alatt:D.
    Nekem ma már teljesn jól ment ,volt megint néhány "helyzet" de megoldottam.

  • DJ Skyline
    #5537
    nekem ne mondja senki, hogy mikor másfél hónap kihagyás után beül egy tök idegen autóba, akkor nem izgul az ember. :) pláne hogyha friss jogsisról van szó, nem x+1 év tapasztalattal rendelkezővel. tudod mennyire izgultam? most sem merek még vezetni, fater már többször mondta hogy vezessek, egyelőre nem merek. hiába, ezt váltotta ki másfél hónap kihagyás. amikor levizsgáztam forgalomban akkor már úgy jó volt, utánna nem volt semmi, nem volt nagyon lehetőség vezetni, elszoktam tőle. ez van, majd megszokom ha már sűrűbben fogok vezetni
  • kas123
    #5536
    Nem figyeled a táblákat...nem tudod hogy lakó övezetben mennyivel lehet menni?! HOGY KAPTÁL te jogsit? o.O
  • DJ Skyline
    #5535
    ácsi, miért vagytok olyan biztosak benne, hogy ott ötvennel lehet menni? :) és ha egy lakó pihenő övezetben mentem 40-nel? :D magam sem tudom mennyivel lehet ott menni, mert ősztinén nem figyeltem, vagy csak épp nem arra mentem amerre a tábla jelölné. az a 30-40 most csak egy hasamra ütöttem érték volt, az is lehet hogy 40-50 volt, nem emlékszem hogy azon a szakaszon épp mennyivel mentem. :) majd ha legközelebb arra járok akkor kitanulmányozom a környéket, mert igazából elég sok ott a kertes ház, vagy társasház, tehát nem egy belváros meg nem is egy lakótelep.
  • Morphin
    #5534
    lol...szép lett volna.de sajnos ilyen nem volt.(oktató sz0phatta volna helyettem.) hatalmas dugókba sosem kerültünk. oktatók ismerik az adott környéket mint a tenyerüket.kezdőket azért ha tehetik nem viszik a nagy dugóknak még csak közelébe sem
  • kas123
    #5533
    Ez Pest átka :/.

    Neked volt olyan, hogy dugóba ültél? Vagy olyankor az oktató átvette és te meg mehetté haza gyalog? :D
  • Morphin
    #5532
    hála istennek neked rendes oktatód volt. én sem panaszkodhatom,sosem b4szogatott semmiért...csak mindig mondta, hogy majd a vizsgán ne így csináljam^^(kormányfogás,sebességhatár etc.)
    vannak kivételes esetek, de ahol a legnagyobb forgalom van,autók jobbra-balra,mindenhol...ott nem tanítják meg a legfontosabb dolgokat.pesten ezért öngyilkosság, ha betartod a kresz-t!
  • kas123
    #5531
    Az 1 kezes kormányfogásról...az esetek 75%ban én is egy kézzel fogom és ez egyáltalán nem vagánykodás, tökéletesen elegendő a manőverek többségéhez.
    Az oktatóm mellett se kellett görcsösen két kézzel fogni a kormányt (csak vizsgán).
  • Morphin
    #5530
    én is egy kézzel vezetek...alul 7óránál fogva...és igen tenyérrel forgatom a kormányt parkolásnál stb. ez egyáltalán nem vagánykodás, pusztán így a kényelmes...NEKEM...
    10óra10perc-es fogás qrvanagy f4szság...kényelmetlen az egész tartás.viszont ez a hátsóüléssorig döntött ülés hidegen hagy...szeretem ha tartja a hátam az ülés,főleg hosszú utakon.és persze többet is látok ki...
  • Morphin
    #5529
    elhiheted, hogy én ezerszer megfontolom, hogy belemegyek-e...1.7turbodiesel nem egy LE-császár.
    viszont 4esen amikor megyek le nagyszüleimhez,és a régi szakaszokon még mindig csak 1 sáv van...kamionok,összefüggő kocsisor,felmegy a pumpa,akkor viszont ami a csövön kifér...nem fogok másfél órát elbaszni(odavissza egyben) csak azért mert pár hülye kísérgeti egymást...szerencsére pár év alatt a 4es utat (talán itt haltak meg a legtöbben) szakaszokra bontották és van sok 2sávos rész...

    megalodon: ez sajnos súlyos hiba. van ugye vmi kötelező városon kívüli vezetés is (itt pesten legalábbis igen) és engem faszán kivitt fél órára a dunakeszi melletti Auchan körforgalmához.aztán vissza újpest központ...gondolhatod...semmi extra nem történt,du. 4-5kor amikor a legnagyobb forgalom van és csigázik mindenki
    értem hogy ezt így elég nehéz "megtanítani" mert vmilyen szinten az embernek magától kell rájönnie...de még csak szóban sem történt meg, és engem ez zavart. legelső saját jogsis utamon,fater mondja előzzem meg ezt a kocsit mer lassan megy. mondom ok,enyhe kanyarban volt az egész.majdnem árok lett belőle...1 hét alatt minél többet előztem,és teljesen belejöttem,azóta merészebb dolgokba is belevágok,de az én és utasaim biztonsága a mérvadó mindig!
  • kas123
    #5528
    az 1. mondattal abszolút egyetértek :)
    Én egy vidéki városban tanultam meg vezetni, és itt minden benne volt ami kellett :). Jobb oktatót kívánni se kívánhattam volna.

    Ha útközben megláttunk egy tanulókocsit rögtön utánna kellett eredni, hogy megelőzzem. Ez párszor elég vicces helyzeteket okozott. "Miaz nemlátod?! Ott a célpont, vedd üldözőbe!".

    Párszor mentünk igazi éjszakai vezetésre (23:00tól 01:00ig). (ahogy hallom ez ritkaságnak számít az oktatók körében)

    Mentünk a legnagyobb esőbe is vezetni. (én alapból télen jártam szóval a csúszós út elég közel áll hozzám:D), a lefagyott útra ráeső eső elég jó dolgokat tud produkálni.

    Volt olyan óra amikor csak a tesco parkolóba parkolgattam, a kövi órába pedig a párhuzamos parkolást csináltuk.

    Távolsági vezetés is volt sokszor, jó volt ismeretlen helyeken vezetni (távolság: Jászberény - Szolnok (oda vissza, szolnokon meg ugye keringtünk párat), szóval nem nagy cucc, de több mint a semmi).

    A legkülönbözőbb időintervallumokba mentem vezetni (szombatonként reggel 6kor volt az indulás), amikor beteg voltam akkor délelőtt mentem, a 2 órási műszakváltásos csúcsba mindig engem rakott be, + ugye délután + este)

    A műszaki részét is jópárszor átvettük, + ami tényleg ritkaságnak számít az a kerékcsere! (még a rutin vizsga előtt megcsináltuk a kerékcserét (levettük és ugyanazt visszaraktuk).

    Szóval a lehető legjobban felkészített az oktatóm. =) (ami egyedül kimaradt, az a villamos (Berényben nincs villamos) :/)

    Am én egy Dízeles VW Polo-val tanultam, mostmár egy benzines Renault Clio 1.2-t vezetgetek. (az utóbbit természetesen faterom mellett szoktam meg :), aki közben felkészített az igazi vezetésre :))
  • megalodon
    #5527
    Hiába tanítják me a vezetést a mentalitással van a baj!
    Van olyan ismerösöm aki aztmondta amint megvan a jogsija szarik rá hogy kell fogni a kormányt +ilyenek,pedig hát ha vagánykodik valaki hogy pl1kézzel fogja,belemegy egy gödörbe ki i s kapja a kezéből,vagy nem nagyon törödik hol és mikor szabad megállni stb..
  • Bandi 18
    #5526
    Én rá voltam kényszerítve az előzésre, mikor ültek mellettem, miért nem előzöl menj csak :D. Plusz sokat ültem az anyósban és nem volt szokatlan, bár a bal 1-böl végigcsinálni kicsit más :D

    A meggondolatlan előzőkről: Én el szoktam őket küldeni a jó édes.....na oda :D, mert hogy képzeli hogy az én testi épségemet is kockáztatja :S. Főleg mikor az 1.4 Astra akar előzni és semmi ereje szembe meg jön a kamion... GONDOLKOZNI KÉNE EMBEREK!!!
  • megalodon
    #5525
    Előzést nem is tanitják!
  • Morphin
    #5524
    egy esetben nézem el, (ettől függetlenül megelőzöm, anyázás nélkül) azt hogy valaki tötymörög...ha rajta van egy kib4szott TÉ betű
    ha nincs, akkor üdvözlöm az édesanyját is...
    mellesleg a jogsi szerzés alatt egy nagyon fontos dolgot nem tanítanak meg az embereknek...ami talán az egyik legveszélyesebb "manőver" a közlekedés során. és ez nem más mint az előzés! (erről már írtam pár hete/hónapja) legalábbis bennt pesten a betondzsungelben,50es tábláknál alkalom sincs, hogy te megtanuld az oktatóval az előzést.hisz mindenki gyorsabban megy mint te... és ebből a rutintalanságból,a legtöbb ember nem mer előzni,az első szárny rebesgetésekkor. ezzel kapcs. azt utálom amikor ilyen miatt alakul ki mondjuk a 4esen egy jó kis kocsisor...kín megelőzni őket...
    tegnap előtt bele előztem a tejködbe...110nél rámjött a szapora gyerekek(lejtős szakasz,annyira nem gáz).egy geller van az összefüggő 2-3km-es szakaszban,és hát majdnem csúnya vége lett,szerencsére ott megyek el mindennap,ismerem eléggé.nemlett baj. pár ilyen meredek előzésnél mindig megfogadom,hogy ésszel megyek legközelebb,de valahogy mindig jön,és újra jön ilyen alkalom :S
    (jó tanács, vaúti átjáró előtt 500m-el,senki ne kezdjen el előzni egy Ikarust meg mögötte lévő két kocsit^^ istenem,az se volt egyszerű a végén)
  • Banano
    #5523
    Ez azért egy teljesen más eset..nem mindegy hogy 50 helyett te 30-40-el mész mert akkor érthető hogy türelmetlen a mögötted lévő,és az sem mindegy hogy pl az én esetem, 40 helyett 45-50el mentem de a mögöttem lévő ezt kevésnek találta és inkább közelít felém 70-el aztán meg ott emberkedik mögöttem 1méterrel, miközben ő is tudja hogy úgyis meg fog állni néhány méteren belül.
  • kas123
    #5522
    fölösleges...szép lazán levezeted azt ennyi, ha odafigyeltél és nem csináltál nagy hülyeséget akkor átmentél / a vizsgabiztos ha akar úgyis meghúz...
  • megalodon
    #5521
    Kezdek izgulni,holnap vizsga :S:S
  • megalodon
    #5520
    Min tanulok a z Toyota yaris az enyém meg egy corolla
  • shad0w
    #5519
    nyilván megelőz, én is megelőztelek volna, ha 50 helyett 30-40el tökölsz akkor már feltételezhető, h az elindulás sem megy majd gyorsan, meg h a továbbiakban sem fogsz éppenséggel száguldozni. nincs azzal baj amit te csinálsz, amíg nincs rutin abszolút elfogadható, de az sem feltétlenül hülye akinek nincs hozzá türelme h nézze amint éppen vezetni tanulsz.
  • [HUN]FaTaL
    #5518
    Mondjuk mellékutcában nem zavaró, azt meg nem értem hogy miért tol, miért nem előz akkor meg (feltéve hogy többszáz méteren keresztül tolt).
  • DJ Skyline
    #5517
    a rutintalanság meg a bizonytalanság uralkodott akkor rajtam, nem az hogy direktbe feltartsak mindenkit. majd belejövök idővel
  • [HUN]FaTaL
    #5516
    Nem kötelező, de 40től már akadályozod a forgalmat és az a kresz szerint pont annyira tiltott mint a gyorshajtás.