7955
Jogosítvány
  • Norbi1990
    #5595
    Én kétszer buktam meg forgalomból Az egyik hiba szerintem nagy marhaság volt. Úgy volt, hogy egy egyirányú kesken utcából ahol 1 autó fér el csak balra kellett kanyarodnom. Én középről kezdtem el kanyarodni és sosorltam be a jobb oldali sávba és azt mondta a viszgabiztos, hogy "Jó húzodjon félre". Mondom biztos parkolni kell. Erre meg azt mondja, hogy megbuktam. Mondom magamba WTF?? Ő meg mondja hogy azért mert nem az út bal oldaláról kanyarodtam balra. Mondom lol ez teljesen hülyeség.
    Szóval ennyit a vizsgabiztosokról...
  • megalodon
    #5594
    Okés már megbékéltem valamennyire ezzel. :S
    Na és az hogy a 40es tábla vonalában 42-vel mentem?? Mert ez is baja volt.
    Ja meg azt mondta ugye,hogy 2szabálysértésem volt,mindkettő súlyos! Ha meg súlyos akkor egyböl mondania kellett volna,hogy jó álljunk félre,ha meg nem akkor csak egy hibavonalat húzzon.
    Tehát volt benne valami ge*iség is nem?!?
  • megalodon
    #5593
    Köszi!
  • Morphin
    #5592
    ezt nem tudtam...bocsi^^
  • Csabesz6
    #5591
    Vidéken mindig drágább.
    Nekem is olyan 130 körül jött ki.
  • Firerock
    #5590
    nekem is annyi volt
    mármint 140k
  • Morphin
    #5589
    140 az durván sok...néhol 90ért is le lehet rakni. amúgy 1, max 2 hét mig kiküldik a plasztik kareszt...
  • lancertigris
    #5588
    HI!!!!
    Zinaj: Nekem minden sikerült elsőre és orvosi, kresz, rutin, forgalom, vizsgadíjak + okmányiroda 140.000 Ft volt.(elsősegély már meg volt motorhoz).
    Most vizsgáztam le, pénteken voltam az okmányirodába.
    Nektek mennyi idő volt mire kiküldték a jogsit?
  • Zsolti9014
    #5587
    de sok sikert azért legközelebbre.
  • 5w0rdf15h
    #5586
    Nem az első táblánál kell lassítani, hanem ott már max 30-al mehetsz, lehet az bármilyen vasútátkelő előtt, ez a szabály és a vizsgán meg be kell tartani, aztán ha megvan akár 100-al is át lehet menni.
  • Banano
    #5585
    Lerajzoljam hogy mentem ma?

    -------|||---____---- így kb.
  • megalodon
    #5584
    :)
  • [HUN]FaTaL
    #5583
    Nekik/nekünk meg van a jogsink ez a helyzet.
  • Banano
    #5582
    Azokkal kérlek szépen az a helyzet hogy nekik már megvan a jogsijuk és úgy vezetnek ahogy "nekik jól esik", te meg vizsgán voltál és igen több mint 50% szóval bőven jogos a bukás máskor jobban figyelj .

    Hogy osztom az észt.
  • megalodon
    #5581
    Na jó értem,hogy bármi bármilyen marhaságnak tünik a vizsgán be kell tartani na de az elsö táblától kezdtem felengedni a gázt,persze figyelhettem volna jobban is.
    Bár a végén megkérdezte hogy szerintem hogy ment.Lehet ha erre gondolok,hogy hát igen itt meg ott picit gyorsan mentem lehet aztmondja hogy háát igen ejnye bejnye,de átenged. De igy hogy nem erre gondoltam igy már várhatom a köv.vizsgát :(
  • megalodon
    #5580
    Ja aztán mellettem meg 6an 60al elzúgtak amikor már 35nél voltam na akkor azokkal mi a helyzet?
  • Zsolti9014
    #5579
    Részemről kormányfogás 9 és 3 óra, de ha a forgalmi és útviszonyok úgy engedik, akkor az alsó részen, de általában két kézzel.

    Előzés: ezre Unóval csak akkor ha nagyon muszáj, 92 lovas Suzuki más tészta, viszont ha engem előznek általában segítőkész vagyok, kicsit visszaveszem a tempót, esetleg lejjebb húzódok, ha szükséges.


    Bukásra: ha ott 46- tal mentél, az a 30-hoz képest több mint 50%!
  • 5w0rdf15h
    #5578
    :O neszóljábe -.-
  • mabbak
    #5577
    szvörd te nagyon okos vagy, fekatopikba ezt észre se vettem _DSA:?_ADS:?SDA_:?SDA
  • Csabesz6
    #5576
    Senki sem fogja meggyőzni a másikat:).
    Inkább örüljünk hogy MÉG mi tekerhetJÜK a kormányt.
  • 5w0rdf15h
    #5575
    Városban fölösleges, csak elzsibbad a kezed. Viszont lakott területen kívül, pályán vagy autóúton 100 fölött érdemes sőt erősen ajánlott úgy fogni mert nem tudhatod hogy mikor lesz defekt vagy akármi más ami miatt veszélyes helyzetbe kerülhetsz és szükséges az ellenkormányzás. Persze ez sem kötelező, de ha egyszer előfordul veled akkor az életben többet nem vezetsz egy kézzel többet magas sebességnél. :)
  • Csabesz6
    #5574
    "Nem véletlen, hogy a versenysportban nem látunk hasonló példát!"
    :D
  • kas123
    #5573
    hmm jászberény kisváros és még itt is van az 1ikben :O hát de mind1 :D lényegtelen :)
  • Banano
    #5572
    Egyébként meg a "prok" azt mondják hogy 9és 3.:)
    Találtam is egy cikket.

    kormányfogás
  • Morphin
    #5571
    vasúti lámpában trafipax...uhh ezen milyen jót "derültem" ez nem nyugat ember,itt ellopják azt a pénzt amit ilyesmire szánnánk...a "bármelyik" elég nagy túlzás volt.ettől függetlenül lehetnek ilyen lámpák...vhol...

    na én kiszállok a további eszmefuttatásokból...fárasztó volt a mai nap.cs
  • kas123
    #5570
    Yah, am ezt ne bántásnak vedd, tudom hogy nagyon lehet parázni a vizsgától és ez sokszor rányomja a bélyegét + biztos jól (tanulóvezetői szinten) tudsz vezetni (gondolom az oktató nem írna ki rögtön vizsgára ha még szükséged lenne órákra).

    Szóval fel a fejjel csak lazán, nyugodtan, a szabályokra odafigyelve! Én drukkolok neked :).
  • shad0w
    #5569
    ezt értem, és igazad is van. én csak arra céloztam, h az a kormányfogás egyáltalán nem hülyeség, sőt. az más kérdés, h sok esetben felesleges, főleg egy rutinosabb sofőrnek normális tempónál. alapvetően én is egy kézzel fogom a kormányt, ráadásul nem is mindig ugyan úgy, bal kézzel fent, oldalt, középen vagy jobbal lent, ahogy éppen kényelmes, és én is az általad említett neccesebb helyzetekben használom a 10:10-et, akkor viszont mindenki megtapasztalhatja, h baromi hasznos.
  • kas123
    #5568
    Igen! Én lelassítok 30ra, igaz hogy nem a táblánál, de a vasúti sineken 30cal SŐT van hogy lassabban kelek át.

    ...és hogy miért, itt van 3 ok:
    -kíméli a gumikat, felfüggesztést
    -nem rázkódik úgy a kocsi
    -"bármelyik" vasúti lámpába lehet elhelyezve kis trafipax vagy vmi hasonló ami előszeretettel lövi az embereket.

    Természetesen vannak kivételes esetek, amikor nagy a sor mögöttem, sietni kell vhova...ilyen esetekben nem mindig szoktam betartani DE 80%ban betartom.
  • kas123
    #5567
    Aki nem bambul be vezetés közbe, nem csőlátású (a legjobb mondat erre "Néz de nem lát").
    + Szabályosan közlekedik (tehát nem mászik rá az előtte levő kocsi seggére), nem megy 50 helyett 90nel belvárosban, számításba veszi hogy csúszósak az utak stb... "azoknak tökéletesen elég a lezserebb kéztartás".

    Természetesen, ha egy iskola mellett megyek el, amikor ott vannak is gyerekek...tuti h lelassítok és jobban koncentrálok és megfogom két kézzel a kormányt.

    De amúgy mindenki úgy vezet ahogy akar, ha azzal nem vonja el a másik figyelmét, nem akadályozza semmilyen formában és főleg nem veszélyezteti.
  • Morphin
    #5566
    te is lemész 30ra minden vasúti átkelőnél?? ha igen, akkor hazudsz. ergo te is kakilsz rá a "való életben"
    errefelé van olyan átkelő amin én 70-80al megyek át...jobb a minősége mint némely szakasza a főutaknak...fót-veres közötti részen van ez. a többinél azért lemegyek 40re,mert azok meg ritka szarok...
  • Morphin
    #5565
    bennt újpesten,Chinoin szarság mögötti út. fingom sincs mi a neve...régi sínek vannak 200méterenként. táblázva nem mindegyik van. azokat már vagy 15éve nem használták...a gyárak közötti szállítás miatt vannak csak,de valamelyiknek vége sincs. elvan vágva két végénél, és csak az aszfaltban van 1-1 csík. kérdem én,itt minek lelassítani??? pedig kötelező! senki nem csinál semmit ez ügyben,és a város elég sok részén van még ilyen eset. persze a futóműnek is jót tesz^^ valszeg csak ezért lassítanak az emberek...
  • kas123
    #5564
    Nem :D, de ha az lennék meghúztalak volna, és nem azért mert kcsg vagyok.

    A bukásodat így indokoltam volna meg:
    "Ha már a vizsgán se tartja be a szabályokat, akkor az életbe mégjobban lefogja kakilni. Az életben senki sem fog ott ülni az anyósülésen, hogy nézze helyette a táblákat. Ha olyan helyre érnek helyette fékezzen, esetleg ha lekéne parkolni akkor helyette megcsinálja."
  • Morphin
    #5563
    50nél meg 90nél?? sztem ekkora nincs...de ez most megint kinek a pap,kinek a ...eset.én úgy fogom ahogy nekem kényelmes. nem kell ebbe belekötni.
  • Banano
    #5562
    Na ! Nézd a jó oldalát , nem is kellett parkolnod!

    Egyébként meg szerintem is jogos volt a buktatás.3-as táblánál 46 ,30 helyett.. ha ott álltak volna a rend őrei akkor az nem kevés pénz lett volna...:P
    Ja és igen vizsgára fogja mindenki vissza magát, nem kell a vizsgabiztosnak arcoskodni , úgy csinálja mindenki ahogy az le van írva és akkor nem lesz gond, persze akkor is találhat valamit amiért megbuktat, de ez az eset nem oda tartozik..:D

    Amúgy meg emlékszem egy távolsági vezetés alkalmával mi is egy vasúti átjáró felé közeledtünk ( ahol amúgy naponta átmegyek kb 4x busszal) és megkérdeztem az oktatóm hogy itt lassítsak úgy ahogy kell? Erre ,,persze hogy lassíts , mivel vasúti átjáró" ...azzal a különbséggel hogy már legalább 15éve nem jár arra vonat, és még ennek ellenére is szét kellett nézni, meg le kellett lassítani,persze aki először jár arra az nem tudhatja..:)
  • HiPPoNaX
    #5561
    En speciel egy fillert se fizettem a vb-nek, megis elsore atengedett. Mondjuk meg is lepodtem :] A 46 km/h-t viszont nem neveznem kis sebessegtullepesnek ebben az esetben :D Vizsgan legalabbis biztosan nem, ott akkor is a megengedett sebesseggel kell totymorogni, ha amugy epp letolni keszulnek az utrol.
  • Csabesz6
    #5560
    neked kéne gondolkodni
    de sz@rok rá hogy fogod a kormányt:)
  • shad0w
    #5559
    és a közutakon nyilvánvalóan nincs szükség biztonságra, gyorsabb reakcióra, etc...
  • megalodon
    #5558
    Te is vizsgabiztos vagy?? :)
  • Morphin
    #5557
    LOL... a versenyzők átlagban nem 60al mennek...kicsit gondold át mielőtt leírsz valamit. szerinted én 3ujjal fognám a kormányt 150nél?? nemkell rászoknod egyáltalán...a "versenyzők" sem azért fogják úgy, mert az milyen qrva kényelmes,elhiheted. hanem mert úgy biztonságosabb,gyorsabb reakció etc etc...
  • Csabesz6
    #5556
    Nem faszság, a versenyzők sem véletlenül fogják úgy.Persze én sem úgy fogom a kormányt, de jó lenne rászokni.