7955
Jogosítvány
  • Zsolti9014
    #5635
    Hova megy? kérdésre lehetséges válasz:

    Megyek az XY bankba, ahol a kesztyűtartómban található pisztollyal fegyveres rablást fogok elkövetni, túszejtéssel egybekötve. Ezt követően a kiérkező rendőrök közül 2-t vagy 3-t leszedek a pisztollyal, majd autós üldözés következik, immáron a barátom által lopott autóval, melynek csomagtartójában egy hulla és 3 kg kokain van.
    Ja, elnézést, csak elfogyott otthon a kenyér, és boltba megyek. :D
  • mabbak
    #5634
    Nálad kellene lennie elméletileg, gyakorlatilag ha a jogsi nálad van az személyazonosításhoz is tökéletesen megfelel, mivel plasztik, fényképes igazolvány. Tőlem például még sose kérték el igazoltatásnál személyit, csak jogosítványt, forgalmi engedélyt. Utcán meg 50 évbe ha egyszer igazoltatnak, úgy, hogy elkérik a személyit (nem autóval vagy úgy értem), és ha nincs nálad akkor sem fognak bevinni egy éjszakára :))).
  • lancertigris
    #5633
    Mindig nálad kell hogy legyen ha nem vezetsz akkor is(pedig ha jól tudom a plasztik jogsi személyazonosításhoz is jó ezért én se értem).
    Nekem eddig 2-ből 2x mindig így kezdte hogy: vezetői engedély, személyigazolvány stb. Ja és persze a kedvencem: "Hova megy" (közöd?)
  • gotchaaa
    #5632
    Vezetéskor nálam kell lennie a személyi igazolványnak? Már nem emlékszem, hogy mit tanultam erről.. :D
  • lancertigris
    #5631
    OK. Ez igaz de mindenkin volt T-betű. Én pl. nevettem volna a helyzeten(nem a tanulót) és lett volna +10 vidám percem.:)
  • kas123
    #5630
    Tudod énis levizsgáztam és tudom h hova szabad beállni.
    + ha ez volt az első órája akk nem forgalmas úton kell gyakorolni, + nem kell rögtön nehéz parkolást választani...
  • lancertigris
    #5629
    Nem kell ezen annyira felb@szni magad mert a vizsgán két autó közé vagy autó mellé kell parkolni(a nagyon-nagy helyre nem lehet) és lehet hogy az volt az első órája a forgalomban. Egyszer mindenkinek meg kell tanulni. Szerintem az sokkal idegesítőbb amikor a "rutinos" sofőrnél ez a sorrend: kormány húz balra gyorsan index de már nyomja is a féket, csak a tükörbe nincs ideje belepillantani én meg pont ellőzöm. Ez már nem csak 10 percet vehet el. :)
  • Csabesz6
    #5628
    B csoport, 80-as évek:D
  • kas123
    #5627
    Eddig figyelmes voltam a tanulóvezetőkkel, de most felb@szott az egyik...
    Szépen megyek, és bekanyarodok egy egyirányú utcába, előttem ment egy T vezető. Lassan ment és kivolt csapva neki az index, szóval levágtam hogy párhuzamosan próbál parkolni.

    Szépen lelassítottam, hogy ne izguljon miattam és betudjon állni simán. Amikor már a 3. tökéletes parkolási lehetőség mellett ment el, akkor kezdtem gyanakodni, hogy vagy kintfelejtette az indexet, vagy csak figyelmetlen, vagy hülye.
    LASSAN (10es tempóval mentünk max) az utca végére értünk, és elkezdett manőverezni. Rosszabb helyre meg se próbálhatott volna beállni, de ő megpróbálta. Elősször megpróbálta úgy hogy orral megy be előre, 2x megpróbálta nem ment. Kezdem bizakodni benne, hogy feladják és továbbállnak. DE NEM! (mögöttem már 2 kocsi állt) A srác előrébb ment és megpróbált betolatni. Ez hál istennek nagyjából sikerült is. Pontosabban annyira elég volt, hogy mi eltudtunk menni mellette. A visszapillantóba még láttam ahogy újra megpróbálja a manővert végrehajtani...

    sikeresen elvett az életemből 10 percet :( köszönöm a vezetőnek és az oktatónak...
  • Gabor1990
    #5626
    Ő EU-s országban akar, oda meg nem kell sztem.
  • jeneci
    #5625
    hehe:D
  • Morphin
    #5624
    lol B-kategóriás autó^^ az milyen...max B-kategóriás jogosítvánnyal vezethető autók...nem ugyanaz :D
    3.5tonna és 7 személy valahogy így van azthiszem...
  • lancertigris
    #5623
    Tuti hogy vezethetsz csak nézz utána mert valahova kérni kell nemzetközi vezetői engedélyt az okmányirodába(1800 Ft).
  • Szabi1991
    #5622
    mezőgazdasági vontatót nem ? o.0
  • akyyy
    #5621
    De csak is B- kategóriás autókat!
  • Norbi1990
    #5620
    hmm ezt jó tudni :D
  • Raze15
    #5619
    kösz
  • [HUN]FaTaL
    #5618
    Tudtommal vezethetsz. A két éves korlát csak a vontatásra szól.
  • Raze15
    #5617
    hali,
    Ha elmúltam 18,akkor vezethetek külföldön(eu-s tagállam) vagy meg kell vmi kritériumnak felelni?
    előre is kösz a választ!
  • Banano
    #5616
    Az lenne a legpoénosabb ha odanyomna a vizsgabiztosnak 20-30k-t , aztán félúton meg megint megbuktatná.
  • Magnumrolcsi
    #5615
    Ha lefizetnéd a VB akkor Te is ezek közé tartoznál. "Látok nap mint nap elég gáz embereket,akár megvették a jogsit akár nem,érzékük nincs hozzá."
    Elég már a sírásból.
  • megalodon
    #5614
    Szerintem nem vezetek rosszul!Most ezt igy látatlanba/ismeretlenbe könynü mondani de épp ezért elmondanám,ha szarul vezetnék azt is.
    Tapasztalatlan vagyok.
    De az más ha valaki tapasztalatlan vagy nincs érzéke hozzá. Látok nap mint nap elég gáz embereket,akár megvették a jogsit akár nem,érzékük nincs hozzá.
    Háát remélem ugy lesz ahogy mondod,hogy 3.ra átmegyek.
  • Banano
    #5613
    Jaj nem kell parázni, és nem is kell neki pénzt adni ez a 3. próbálkozásod szal mostmár tutira átmész..viszont ha nem akkor benned van a hiba:D .Általában harmadjára mindenkit átengednek...
  • shad0w
    #5612
    szerintem inkább figyelj oda és vezess teljesen szabályosan. ne foglalkozz vele h mindenki előzget jobbról-balról stb (engem vizsgán egy kereszteződésben megelőzött egy taxis jobbról, a padkán járdán mindenen keresztül, mert vagy 2 perce álltam már ott, hiszen vizsgán ha úgy kanyarodsz ki egy útra, h aki azon érkezik annak csak minimálisan is lassítania kell miattad (hiába jön 80al 50 helyett, senkit nem érdekel) akkor is bukta. szóval magaddal foglalkozz, meg a szabályokkal.

    mod.: a pénzt meg inkább idd el addig, amíg nem kapod kézhez a jogsid :)
  • megalodon
    #5611
    Nna hétfőn már mehetek is vizsgázni! :)
    Már sötétben lesz 5körül fontolgatom a VB-nak a jattot már igencsak. :S
  • shad0w
    #5610
    egyirányúból elvileg mindegy, h melyik sávba kanyarodsz, ha több is van, a lényeg h az autó mozgása egyértelműen mutassa, h melyikbe szeretnél besorolni.
    az viszont tény, h egyirányúból balra a lehetséges mértékben balra húzódva kéne kanyarodni, de mondjuk pont a corvinus mellett van egy utcácska, ahol ez csaknem megvalósíthatatlan.
  • Bandi 18
    #5609
    Jah szerencsém volt mert egyirányú volt és pont a kereszteződésben állt egy terepjáró amit ki akartam kerülni ezért balra ment az index :D mivel a kerülés után is balra raktam ki
  • megalodon
    #5608
    CSak az a gáz ha közben a másik irányba indexelsz! :)
  • Bandi 18
    #5607
    Velem is így volt hogy mondta az oktató hogy jobbra jobbra én meg persze hogy bekanyarodtam balra :D, de minden szabályos volt mondta a VB is, aztán kb félúton mondta hogy elég lesz megvan ez menjünk vissza
  • lancertigris
    #5606
    Nekem azt mondta az oktatóm hogy ha nem abba a sávba sorolok(pl. egyirányúba is) mint amerre menni kell az nem baj menjek arra amerre lehet csak szabályos legyek mert az életbe is előfordul hogy valaki elnézi. Utána majd valamerre vissza visz a VB.
  • akyyy
    #5605
    Batmen
  • Banano
    #5604
    Ámen.
  • kas123
    #5603
    Nem tartottad be a szabályokat így jogosan megbuktál szóval, ne játszd itt a nagyhalált! Teljesen a te hibádból buktál meg, nem kell a kifogás...legközelebb figyelj oda és akk nem kell több pénzt befizetned...
  • megalodon
    #5602
    Az már tuti!
    De ha nekem sincs akkor miböl??
  • bacow
    #5601
    hát igen az lehet hogy nem veszélyeztettél senkit meg már elég sokszor tapasztaltam hogy sokan nem igy kanyarodnak ki egy egyirányú utcából de ez sajna a vizsga biztosokat nem nagyon érdekli ha nem ugy mész ahogy a nagy könyvben le van irva akkor sajna bukta lessz a vége ezért a szabály sértésért meg nagyon be pöcennek amikor én tanultam vezetni nekem ez volt az elsö amit az oktatóm a fejembe vert hogy igy csináljam mert ha nem azzonal elhasalok
  • milk4
    #5600
    Gazdasági válság van,kell a zsé nekik.
  • Norbi1990
    #5599
    Jah értem hogy nem szabályos meg minden, de hogy ezért húzzanak meg...
    Nem veszélyeztettem senkitse.
  • bacow
    #5598
    hát sajnos norbi jogosan huztak meg és nem hülyeség mert egyirányú utcábol balra kanyarodni balra huzodva kell akár milyen keskeny kis utca sajnos ez igy van
  • megalodon
    #5597
    Nekem is volt ilyen mondta is,hogy vizsgán ezért meghúznak.
    Pedig iszonyat keskeny egyirányu volt az utca. Utána már jol csináltam.
  • gotchaaa
    #5596
    Ugyanilyen velem is volt még amikor tanultam, és azt mondta az oktatóm, hogy ezért vizsgán meghúznak... Legközelebb jó helyről csináltam, ahogy kell, mondtam is büszkén:" Na, most nem buktam volna meg!" Erre ő: " De igen, mert stop-tábla volt, és nem álltál meg." :D