7955
Jogosítvány
  • Gerob
    #5675
    Gratula!!
  • Bandi 18
    #5674
    De a kresz részéből ha 1 éven belüli a vizsga :Ö
  • akyyy
    #5673
    jaja, "volt":DDDDD

    ha can C-d meg E-d, nem kapsz felmentést valamelyikből?
  • 5w0rdf15h
    #5672
    Szóbeli része is volt?

    Nekem is mennem kell majd mindkettőből ha befejeztem C+E kategóriát.
  • Firerock
    #5671
    grat
  • akyyy
    #5670
    na megvan, egyszerű volt nagyon:D
  • kas123
    #5669
    sok sikert :)
  • akyyy
    #5668
    most megyek vizsgára. amugy monták oktatók is, sőt, talán már most le tudunk vizsgázni nemzetközire is aki akar, és befizeti vizsgadijat, bár nem szép dolog, de igty nekik is jó nekünk is jó mindenkinek jó.
    csak én nemtudok semmit se nemzetköziből, meg németet is tudni kell hozzá, én meg csak angolul tudok, ugyhogy FAIL.
    Sikerüljön ez a belföldis, elmegyek dolgozni ha kuirvanagy szerencsém lesz, keresek pénzt és majd nyáron levizsgázok nemzetköziből is, legalább lesz miből fizetnem is (sőt lehet cég támogatná is).

    nah hajrá nekem :D
  • Gerob
    #5667
    nézz utána a www.nkh.hu weboldalon, mondjuk türelem kell hozzá, mire megtalálod!
    most megyek aludni, ezért nem adok pontos linket!!

    jah és egy észrevétel, BÁF-nál műszakiból van tesztlap és szóbeli is, amit személykocsinál tanultatok az kb. 10-20%-át fedi neki, úgyhogy érdemes nekihasalni egy C,D,E kategóriás tankönyvnek!! :)
  • Morphin
    #5666
    és kell hozzá a 2 éves B?? enyém cirka másfél év körül van...kicsit több. leraknám nyáron, ha tényleg ilyen szigor lesz. kitudja milyen melókat vállalok majd el suli mellett...vizsgám augusztusban volt úgy emlékszem, de jogsit csak szeptemberben tudtam intézni...
  • Gerob
    #5665
    B-s jogsi szükséges hozzá!

    De ha megfogattok egy tippet!
    2009. szeptemberéig érdemes letenni a BÁF (Belföldi ÁruFuvarozói) és a TIR (Nemzetközi ÁruFuvarozói) vizsgákat! MERT ettől a dátumtól nagyon komoly oktatáson és vizsgákon (elmélet és gyakorlat) kell részt venni. Nem mellékesen a jelenlegi díjak többszörösét kell kicsengetni...
  • hungaro
    #5664
    2-3hét,nekem egy hónapba telt,mire ki küldték!
  • hungaro
    #5663
    ez az h. "M" kategóriás jogsim van,nem rég kérdeztem meg a rendőrt és azt mondta: "piros rendszámos traktort amely 25km/h-nál többre nem képes vezethetek,pótkocsi nélkül"és ekét,tárcsát vihetek..
  • akyyy
    #5662
    huh, nemtudom, sztem nincs életkorhoz kötve, de 2 éves b jogsi kell hozzá tán.
  • Banano
    #5661
    Hány éves kortól lehet?
  • lancertigris
    #5660
    Ja az lemaradt hogy ez a mezőgazdasági vontató fogalma.
  • lancertigris
    #5659
    Kerekes vagy lánctalpas kialakítású, legalább két tengellyel rendelkező, pótkocsi vontatására és/vagy mezőgazdasági, erdészeti feladatú berendezések, gépek vontatására, hordozására, tolására, működtetésére alkalmas, 25 km/óra sebességnél gyorsabban haladni képes jármű, mely teher- és személyszállításra is alkalmas lehet.

    A mezőgazdasági vontató az a traktor és segédmotoros jogsival nem lehet vezetni(csak kerti traktort + lúfogatot ha elmúltál 16 éves ha jól tudom) .
    Nekem is az volt de most bővítettem "B" kat.-ra de még nem küldték pedig már 1 hét eltelt(és ráadásul elvették a segédmotoros jogsim).
    Wháááá mikor küldik?
  • akyyy
    #5658
    árufuvarozó, futárkodáshoz.
  • Banano
    #5657
    Milyen tanfolyamra jársz te?Minek?Hol stb?:D
  • akyyy
    #5656
    köcsög google nem működik loál
  • akyyy
    #5655
    és az mennyibe kerül, mennyibe fáj, le kell adni a jelenlegit, és monjduk 2 hétig nem vezethetek?:(
  • 5w0rdf15h
    #5654
    Új jogsi.
  • akyyy
    #5653
    jogsi hátulján vannak ilyen kódok

    pl a 12-es SORban a 01.01 azt jelenti hogy szemüveg
    01.02 a kontAklencse.

    a 12-es oszlopban a 101 a "1. egészségügyi csoportban alkalmas"

    nekem ezt 102-sre kéne csinálni. Új jogsit kell csináltatni hozzá, vagy valamivel ráirja az orvos/okmányiroda, vagy adnak egy papirt ami igazolja a 2. egészségügyi csoportban alkalmaságot, oszt ha lejár a jogsim, majd beleirják, ha akkor is meghoszabbitom az alkalmasságit ?( mert ez az eü2, amit 5 évente meg kell hoszabbitani, de a munkához ez kő-.-)
  • Gerob
    #5652
    Ezt a könyvet dobd el a p*csába!!

    Mérethatárok:
    - nyerges szerelvény 16,5 m
    - pótkocsis szerelvény 18,75 m (ahogy Te is írtad)

    A kérdésedre az igen válasz meg vitatható! MERT ha a teherautóval pótkocsit húzol, akkor a teherautón hátra nem nyúlhat túl rakomány!!! Max. a pótkocsiról. (Az meg mellékes, h akkor ezzel is sz*patod magad, azt is pluszba kell figyelni, tükörből 16-17 méterről....részletezzem még?? :-)))
    Meg ha a 2,5 m szélességet meghaladja a jármű(szerelvény)ed egy kinyuló rakomány miatt, akkor is engedély szükséges!
  • Kicsizoli
    #5651
    ez két külön kategória....
  • Kicsizoli
    #5650
    kerti traktort vezethetsz csak....mezőgazdasági vontatóhoz "C" vagy "M" jogsi kell...

    Kis kerti traktornak minősűl pl: rába 15, tz4k, goldoni, ezek a briggs motoros önjáró gépek...
  • akyyy
    #5649
    20ezer, de kell hozzá B jogsi.

    persze lehet máshol kicsit drágább, pl 24ezer.

    viszont szeptemberbe meg fog változni, akinek csak belföldi van meg kell ujjitani ami 60ezerbe lesz (de lehet 160ezer már nemtudom potosan:D)
    csak azt hogy ha sietsz és még lerakod a nemzetközi fuvarozót is (ami tán jelenleg 40ezer de lehet 20), akkor csak 5 év múlva kell.
  • Banano
    #5648
    Sőt még a robogód után kis konzerves dobozokat is köthetsz, azért sem szólnak!
  • Morphin
    #5647
    nem traktort...mezőgazdasági vontatót...nem ugyanaz.
  • hungaro
    #5646
    Sziasztok!Nekem van smkp.-ből jogsim és állítólag vezethetek traktort,de pótkocsit nem húzhatok,de tárcsát,ekét stb. meg igen.Ez igaz?
  • Bandi 18
    #5645
    Milyen hamar lehet lezavarni ezt a tanfolyamot és mennyi az összköltsége (vizsgával együtt) ?
  • Bandi 18
    #5644
    Nekem valami olyan rémlett hogy pótkocsin nem lóghat túl egyáltalán. Akkor rosszul tudtam :).
  • akyyy
    #5643
    jah, rosszul irtam, a megoldás , a igen.
    engedély nélkül lehet közlekedni.

    közbekiderült, hogy 18,75 méter a megengedett, e fölött kell engedély. és igys 18,40 lesz, ami még belefér.
  • Banano
    #5642
    40cm-el túlnyúlhat csak meg kell jelölni , mondjuk ebben az esetben nem tom, de kocsinál így van.
  • Bandi 18
    #5641
    Szerintem ott lehet a hiba hogy túlnyúlik a raktéren és ezért a nem a válasz. De lehet hogy hülyeség...
  • megalodon
    #5640
    Ez akkor még szomorubb mikor valakinek már megvan a jogsija és ugy se tud vele mit kezdeni!
    Láttam egyszer nemrég egy kb 45-55közti nöt,aki farral akart beállni 2x is de nem megy aztán ami kocsi mögé akatr beállni az elé akar ezután ORRAL!
    PErsze nem ment mert kicsi volt hozzá a hely de sebej megpróbállja farral de ugy se megy!
    Kintebb áll,hogy hátha 2xra menni fog. Ekkor a kereszt utcán elmegy egy rendörauto,de csak épp arra furikázott.
    Ekkor a nöcink megtorpan beköti magát majd fojtatja a 2. kísérletet persze hiába és erre rájött majd elment a keresztutcába... Hogy ott mi történhetett azt nemtudom mert sajnos siettem,de majdnem visszamentem megkérdezni,hogy hogyan van jogositványa mert engem 1.re pont parkolás elcseszése miatt huztak meg
  • kas123
    #5639
    Egyszer igazoltattak minket még pár éve, és akkor a jogsit és a forgalmit kértek csak.
  • Magnumrolcsi
    #5638
    Tőlem lakcím kártyát is kértek igazoltatásnál pluszban, meg szondát fújni..
  • akyyy
    #5637
    valaki segitsen:D ezt nem értem

    Elindulhat.e a rakodohelyről egy olyan tehergépkocsiból és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel, amelynek hosszúsága a hátra 40 cm-re túlnyúló rakományával együtt 18 méter?

    a) igen
    b) csak az illetékes közútkezelő hozzájárulásával....etc.
    c) nem


    ami van nekem könyvem, netenleltem jó vastag, az szerint
    jármű hossúsága: (félpótkocsit kivéve) 12 méter
    nyerges vontatóból és félpotkocsiból állú jármúszerelvény: 16 méter

    e fölött kell ugye engedély.

    18 méternél hoszabb, tehát elvile gkell, de a megoldás szerint nem... mé nem? meg nincs erről egy jobb könyv, leirás, vagy valami?:D
  • Zsolti9014
    #5636
    Ja, egyik haverom és a rendőr közti párbeszéd:

    - Megfújja a szondát?
    - Nem, dehogy!
    - ?
    - Jaaa, de, azt igen!

    (azt hitte a srác hirtelen, hogy a szondával hadonászó rendőr azt kérdezi, hogy ivott-e. amúgy nem ivott természetesen).