7955
Jogosítvány
  • akyyy
    #5715
    nah az orvos nemtudodm mit izélt, FAIL.

    okmányirodába gond nélkül elfogadták, csak az a gáz, hogy itt 2 hét, mire megjön (szerencsére pont szerdán). az az idő még belefélr, mert akörül jön meg az arufuvav is, meg akkor kell érdeklődnöm a munka után:D
  • HiPPoNaX
    #5714
    Nekem ~2 het alatt hozta a posta, igaz fel sem ajanlottak a szemelyes atvetelt. Annyi idot meg kibirtam :D
  • kas123
    #5713
    Mivel én nem pesti vagyok így nem tudom. Én szépen megvártam a levelet. (1 hét után hozták is)

    Az okmány irodában csinálják a képet, fekete fehérben, szval fehér pólóba cinkes menni (bár kinek mi).
  • HiPPoNaX
    #5712
    14 eves kortol mehetsz M-re (smkp)
    16 eves kortol A1-re (max. 125 ccm es 11 kW)
    18 eves kortol A korlatozottra (max. 25 kW es 0,16 kW/kg teljesitmeny aranyu motorkerekpar)
    21 eves kortol vagy legalabb ket eves egyeb A kategorias jogositvannyal (tehat leghamarabb 18 evesen, ha 16 evesen mar leraktad az A1-et) szerezhetsz A korlatlan jogositvanyt, amivel barmilyen motort vezethetsz
  • Morphin
    #5711
    csak fiatal... (mondjuk én is csak 19 vok,de tudok ülni a seggemen.ált sosem idegesítem magam ilyen szarságokon)

    ,,fiatalság,bolondság''
  • Higany
    #5710
    Nagyon igazad van!
  • shad0w
    #5709
    vazeg neked mindig mindennel mennyi problémád van és h veled mindig mindenki milyen igazságtalan... :P
  • akyyy
    #5708
    2. csoportos ez is, 5ezer volt (gondolom egy ezrest eltett a doki, hát had tegye, meg is érdemelte mert rendes volt)

    Van a papíron egy jelölés:
    gépjárművezető-jelölt
    gépjárművezető


    a megfelelő aláhuzandó: kérdezték van e vizsgám, mondtam hogy nincs. "ezért csak jelölt vagyok".
  • 5w0rdf15h
    #5707
    Itt valamit kurvára benéztél, benéztek :DDDDD

    Nekünk a 2. csoportos vizsgálat annyiból állt, hogy 6k-t kipengedted, megkérdezett néhány dolgot, látás aztán csókolom.

    Hangsúlyozom a hivatásos 2. csoportos vizsgálat volt, nem az egyes, az évek óta megvan a jogsimmal ugye.
  • Higany
    #5706
    Nyugi! Nekem 2 hét volt, mire kihozta a posta a kártyámat!
  • Bandi 18
    #5705
    Mert az időt jól be kell osztani hogy maradjon munka másnapra is :D
  • megalodon
    #5704
    Sikeres vizsga után miért kell várni 4napot?? Nem sok ez egy picit??Szerintem 4tollvonás és 5egérkattintás az egész dokumentáció(nemtudom csak sejtem,h.ennyi).
  • Bandi 18
    #5703
    Ehhez annyira nem értek, de talán a közlekedésfelügyelet vagy az okmányiroda tud adni valami infót.
  • akyyy
    #5702
    hát ezaz.
    akkor én most ezzel a papirral mit csináljak? igy vigyem el okmányirodába? sztem ott is elküldenek, hogy ide páv kő, pedig nem, mert nekem csak B-s jogsim van. pf
  • akyyy
    #5701
    vagy most páv3-at kell letennem? de az csak akkor kell ha 7500 kgnál nagyobb teherautót akarok vezetni, nem? én meg csak kis, B-s furgonokkal akarok csomagokat szállítani:S
  • Bandi 18
    #5700
    Talán a PÁV-ra gondolt. De az ha jól tudom B jogsi mellé nem szokták kérni.
  • lancertigris
    #5699
    Én postán kértem és tegnap jött meg (6 munkanap).
  • akyyy
    #5698
    na voltma dokinál, alkalmas vagyok hivatásos vezetőnek, de még csak jelölt vagyok. valami vizsgát kell letennem, pesten:O

    most mi ez? neten erről nincs semmi info : \
  • megalodon
    #5697
    Nemtudom,ezt nem kérdeztem.
    De lehet tényleg oktatók voltak.
    Vagy a közlekedésben dolgoztak vagy valami iskolát kell elvégezni hozzá.. nemtom!
    De menjen minél több ember V.B.nak mert azért uszott el nekem 2hónapom mert azért nem volt vizsgaidöpont mert kevés a VB és sok a vizsgázó. (huhh mennyi "mert" :)
  • megalodon
    #5696
    Értem,köszi!
    Amugy hogy a jobb? Érte menni,érdeklödni vagy megvárni mig a postás hozza?
    Mert ugyhallottam,ha személyesen megyek akkor hamarabb kész.

    Ja meg ugye ott csinálják a fényképet hozzá?? Mert akkor nem nézhetek ki mint egy hülyegyerek:) Még a rendőr kinevet :)
  • megalodon
    #5695
    Köszönöm! :)
  • akyyy
    #5694
    de hivatásos nem lehet 6ezer mert csak 5 évre szól. ezért 4ezer mondta nekem doki. 6ezer a másik azért, mert az több évre szól(10 évig tán, de ez nem biztos, rajta van mindenkinek jogsiján)
  • 5w0rdf15h
    #5693
    Félreértesz, ez a 2. csoportos, hivatásos jogosítványhoz való vizsgálat, amiről beszélek. Jogsin 2-es kategória.
  • akyyy
    #5692
    de az csak sima orvosi alkalmassági jogsihoz, nekem meg a hivatásos kell, ezt írtam is.
  • 5w0rdf15h
    #5691
    Hát lehet vidéken úgy van...itt kijött egy orvos és mindenkit megvizsgált...de ugyanezt csinálta volna a háziorvos is azt mondták.
  • Bandi 18
    #5690
    Elvileg ők is oktatók voltak és így lettek biztosok.
  • kas123
    #5689
    0tól 14 munkanapig elvileg
  • Zsolti9014
    #5688
    gratulálok és balesetmentesen!
  • akyyy
    #5687
    Vizsgabizosnak amugy hol lehet jelentkezni , mert mostén belegondoltam, hogy ezek hogy kerülnek ilyen pozicioba:D
  • megalodon
    #5686
    Az volt,hogy befordultunk balra egy utcába és a végén balra kellet kanyarodni.
    De nem figyeltem,hogy ez most egyirányu vagy sem.Mert ugye ha egyirányu és nem húzódok balra balra kikanyarodáskor akkor az a baj,ha pedig nem egyirányu és balra huzodok akkor az is baj.
    Igy aztán éppen határeseten voltam amibe még pont nemlehetett belekötni mert kb középen álltam. De a VB-is rendes volt már elötte mondta az oktató,hogy egy fiatalember és elég rendes.
    Háát az is volt.
    Bár a végén mondta,hogy volt ez a szembeötlö hibám stb stb,kezdtem elkeseredni mert az oktató kissé rázta a fejét.
    Aztán akkora megkönnyebbülés volt a végen.. :)
    =fön megyek Petzvál-ba aztán okm.irodába! :)
    Ha 7fön megyek akkor mikorra lesz kezemben a jogsi??
  • megalodon
    #5685
    Köszönöm!
  • akyyy
    #5684
    belgyógyászaton kell, holnap, és 4000 ft körül van az ára.

    SEMMIT NEM TUDSZ JÓL FAIL XD
  • kas123
    #5683
    mi volt a hiba?
    am grat & balesetmentes közlekedést :)
  • Morphin
    #5682
    gratz
  • megalodon
    #5681
    SIKERÜLT!!!
    Bár volt egy kissebb hibám,ha az egy fokkal nagyobb lett volna megint szívok,de sikerült! :)
  • 5w0rdf15h
    #5680
    Egészségügyi vizsgálat 2. alkalmassági csoporthoz, hivatásos sofőri álláshoz és háziorvosnál lehet elvileg :)

    Ha jól tudom valami 6000 Ft.
  • akyyy
    #5679
    Következő kérdés: orvosi vizsgálat, egéségügyi vizsgálat vagy eü2 vagy alkalmassági, sok neve van, kérdésem:

    mennyibe kerül, hol csinálják?

    Nincs jelenleg munkám, iskolába nem járok, tehát nincs TB-m, igy mennyibe kerül? elküldhet e a doki engem a bús picsába?:D

    Jogsihoz I-es szintű, eü1-es kellet tán, az ha jól emlékszem, 6000 volt, de akkor még jártam iskolába, most eü2 kell, nem járok iskolába, lehet vagy 54ezer:C
  • jeneci
    #5678
    Sziasztok!

    megtudnátok mondani hogy hogymegy az A kategóriára a vizsga? 14 évtől birsz menni A1 re amivel csak 125 öt birsz hajtani 18 t ól A2 ami 250 köb és 21 évtől 250 köb folott az a A3 vagy nemjól mondom?:S
  • 5w0rdf15h
    #5677
    Megvan a 2 elméleti vizsga, febr.13.-án BÜ vizsga, jövő héten meg kezdem a rutint.
  • Gerob
    #5676
    Hol tartasz a tanfolyammal?

    Nekem ma telefonáltak az autós sulimból, hogy február 7-én BÜ oktatás, VÉÉGRE!!! 2 hónap után folytatódik a tanfolyam!!!! Pedig már most 2 óra forgalmi vezetés után mernék vizsgázni!! :):):)