7955
Jogosítvány
  • Garcia
    #2915
    nah igen erről jut eszembe... az oktatóm mesélte hogy egyik tanítványa 4évig élt amerikában és mesélt neki egy-két dolgot..

    pl. a mai amerikai auktók 99%-a automata váltós, sokan még nem is láttak manuális váltót... és ugye ezzel a vezetés arra egyszerüsödik, hogy fék, meg gáz... vezetni is autómatával tanulnak...
    az amerikaiknál szinte minden táblára rá van írva hogy mit jelent... tehát a behajtani tilosra, hogy behajtani tilos:D stb...
    és az autópályán 70 mérföld a sebességhatár( ami kb 112 km/h, bár ez államonként változhat), de náluk már ez is veszélyes..:D
    és ha valamilyen baleset történik az utópályán az elég sűrűn tömbegbaleset, mert annyira elvonja a figyelmüket a vezetésről egy másik baleset, hogy elfelejtenek időben lassítani...

    ja és elég gyakori hogy egysmára lövöldöznek egy megnemadott elsőbbség után...:D
  • Harly18
    #2914
    Sikerült az Egészségügyim!!!! :)
    Én mindig mondtam, hogy Amerikába kellett volna születnem :(
  • bertino
    #2913
    hát egeh
    más világ
  • CaviaR
    #2912
    Lol. Amerikában így megy a jogsiszerzés:

    Hát ez nem vicces, nem is szomorú, csak tanulságként írom, hogy Amerikában (Memphis) hogy néz ki egy jogsiszerzés. Az elméleti és vezetői oktatás nem kötelező, vagy kérsz egy könyvet (ingyen adják) és elolvasgatod, vagy amit tudsz, azzal mész próbálkozni. Bemész, igazolod magad, külföldinek legalább 2 fényképes igazolvány kell, lakcímet egy a nevedre szóló számlával igazolod, hogy a városban élsz, kapsz egy sorszámot, leülsz, kitöltöd a papírokat és vársz. Hívják a számodat, elsőre belenézel egy kis gépbe és felolvasod a megfelelő sort és oszlopot, ha sikerült, túl is vagy a szemvizsgálaton (megjegyzem, mindig ugyanazt olvastatják fel mindenkivel). Bemész, leülsz a gép elé és kitöltöd a tesztet. Nem megy időre, akár egész nap is ott ülhetsz. Ha jól tudom, a külföldieknek 2 lehetőségük van: mivel sok a mexikói, ezért van nekik külön tesztlap, vagy marad az angol és vihetsz be egy szótárt, de semmi mást. A tesztről csak annyit, hogy tartalmaz mind KRESZ, mind törvényekről szóló kérdéseket (alkoholszint, büntethetőség, stb.). Tegyük fel, ez is sikerült, jöhet a vezetői vizsga. Az elméleti vizsga 30 napig érvényes, ezalatt mehetsz el a vezetésre (ha netán nem lenne időd egyből megcsinálni). Kimész, ha hívnak, beállsz a vizsgázóknak fenntartott parkolóba, ott először is megnézik a kocsit, kérik, kapcsolj lámpát, reflektort, ablaktörlőt, indexet, féklámpát. Ha minden működik, beül melléd a vizsgabiztos, becsatolja magát és mehetünk is. Általában ugyanaz az útvonal, én kb. 1 km-t vezettem és visszafordítottak, kész is volt a gyakorlati vizsga. Amúgy ha levezettetik az egész távot, az sincs több 10 percnél. Kitölti a papírt, átadja és mehetsz be, ahol frissiben ki is nyomtatják a jogsit (egyben személyi igazolvány is, hogy ne keljen 3 kártyát hordanod magadnál).

    Most nézzük, mi a helyzet, ha megbuksz a KRESZ-vizsgán. A befizetett 20-30 dollárból visszakapsz mindent, csak 2 dollárt tartanak meg ügyintézés címen, legközelebb mész megint, befizeted a teljes díjat. Hogy mikor is mehetsz újra próbálkozni? A hibaponttól függően akár már másnap újra próbálkozhatsz, de a maximum 30 nap két vizsga között. Volt rá példa, hogy előbb a vezetői vizsgát csinálták meg és utána a KRESZ-t, bár nem tudom, mi a helyzet akkor, ha azt jól megcsinálod és a KRESZ-en meg megbuksz. Hát ennyi itt egy jogsi."

    [Forrás: origo]
  • csekez
    #2911
    nem mindent kell elolvasni
  • Krezga
    #2910
    ehh, jó hosszú:)
  • Ombika
    #2909
    FAxom se olvassa vegig uristen!
  • csekez
    #2908
    BM rendelet a jogositvanyrol

    itt is lenyeges dolgok vannak (pl:mit jelentenek a kodok a jogsi hatuljan;kezdo jogsi...stb).
  • csekez
    #2907
    hello!

    a kartyas jogsihoz adnak egy kis konyvecsket,amiben le vannak irva,hogy mi hany pont.ott olvastam,hogy ha valaki eléri a 20 pontot,akkor elveszik tole és 6 honapon belul be kell menni egy olyan igzolo lappal, hogy te reszt vettel egy kepzesben,igy a pontokbol levonnak 9, vagy nemtommennyi pontot és visszakapod a jogsidat.

    2 evig szamit a jogositvany kezdo jogsinak.ez alatt szigorubban nezik a rendorok a szabalyokat veled szemben.

    de mint irtam mar ajanlom figyelmetekbe a jogsirol minden linket.jo kiindulasi pont a tovabbi kereseshez és hasznos tudnivalok vannak benne
  • GabcsiManó
    #2906
    elég friees az élmény szóval elmondom nekem (és valószínűleg mindenkinek) hogy kellett ezt csinálni:
    - bemész az annó kitöltött jelentkezési lapodért oda ahol a KRESZ vizsgát tetted le (Budapesten a Petzvalba)
    - ott adnak egy igazolás, és az igazolással, vizsgalappal, egészségügyi fecnivel mész az okmányirodába
    - 4000 Forintot be kell fizetni, adnak egy fénymásolatot amin az ott készített képed meg a jogsira kerülő adatok lesznek, és egy hét múlva meg is kapod postán :)
  • CaviaR
    #2905
    Hát akkor téged nagyon csúnyán átbasztak :DD

    Kezdődik ott, hogy nincs olyan h ideiglenes jogosítvány. Soha nem is volt, de most sincs. Vezetésre jogosító irat egyes-egyedül a jogsi, semmiféle papírt nem fogadnak el amíg nem készült el a rendes (jó más kérdés ha már megvan de elhagytad és erre adnak egy ideiglenest, de most nem erről van szó).

    A 4000Ft az előállítási, adminisztrációs, és egyéb (pl a helyben készített fénykép, posta, és még kismillió dolog) költsége. Amíg azt nem fizeted ki, semmiféle jogosítványt nem kapsz, de még csak szóba sem állnak veled.

    Itt elég durva képzavarok vannak, kérdezz meg valaki mást is ha valóban akarsz jogosítványt.
  • nesto
    #2904
    oktatóm mondta hogy borítékba felkell adni ezeket a cuccokat postán és elis vették a borítékot minden okéval, és úgy tudom hogy az ideiglenes-t lehetne kiváltani 4000HUF-ért, de ha nem váltom ki akkor is legkésőbb egy hét és küldik. jól tudom?
  • Ombika
    #2903
    Auto nem jogsival megy! :P
  • szunyog166
    #2902
    Kocsira?
  • Bandee1987
    #2901
    Tegnapelőtt megjött postán a jogsim, reszkessetek :)
  • Ombika
    #2900
    Na nee ha nem megyek el 130 rugoert akkor nem evul el ,hogy nyalnak meg a gecik mar elnezest!!
  • HiPPoNaX
    #2899
    17 eves korod elott a gyakorlati reszet nem kezdheted el most sem, de egyelore semmi olyanrol nem lehetett hallani sztem, hogy emelnek a korhatart.
  • szunyog166
    #2898
    Hali. A 'B' kategóriás jogsinak a korhatára jövőre is 16 és fél év lesz?
  • FFX
    #2897
    jesszus
    ki mondta azt neked, hogy el kell küldeni póstán?
  • CaviaR
    #2896
    Egyszerű: semikorra. :D
    Szerintem semmit ne küldj el borítékban sehová, mert azokat leadni kell, kapsz helyettük igazolást, azt elviszed a kerületed önkormányzatához, ott leadod, aztán 2-3 nap (lehet h egy hét) múlva megvan a jogsi.
  • nesto
    #2895
    ha levizsgáztam pl hétfőn, a vizsgalapom és az elsősegély papírom borítékba elküldtem aznap a 126Ft-os bélyeggel:), akkor mikorra várhatom a jogosítmányomat a kezembe?
  • nesto
    #2894
    hali van aki nemrég vagy most fejezte be a jogsiját?
  • akyyy
    #2893
    24 óra?
  • csekez
    #2892
    mar találtam.
    na senki sincs?nagyon ellangyult a tema.
  • csekez
    #2891
    valaki nem tudna nekem egy linket adni az alkohol lebomlásárol.mi mennyi ido alatt bomlik le.
  • akyyy
    #2890
    eh ilyet én is láttam múltkor buszon miskolcon:D
  • csekez
    #2889
    a bringasoknak is kene kresz mar,mret neha hajmereszto miket csinalnak.autosoknak meg nemcsak magukra,hanem masokra is kell figyelni.
  • CaviaR
    #2888
    Jaja vannak ilyen félőrültek. Láttam már párszor menni a tagot a margit körúton, meg a mammutnál is. Kellemes kerülgetni, rosszabb mint a bringások.

    Tényleg! Csak engem zavarnak a 20al döcögő bringások, amikor ott van a járda ahol egy lélek sincs? Nekem pl Margit hídon mindig kerülgetni kell mert neki éppen arra szottyan kedve biciklizgetni (ha meg elütik még neki áll feljebb).
  • csekez
    #2887
    bocs XIII.kerben
  • csekez
    #2886
    Ma egy meghökkentő dolgot láttam.
    1; XIV. kerben dun tolokocsis ember a saját sávjában bal oldal legszélen,a felezővonalhoz a legközelebb hajotta magat.megjegyzem tartozott járda az útszakaszhoz.
  • Bandee1987
    #2885
    Na, megjött a paper a vizsgaközpontból, holnap megyek okmányirodába :)
  • Count Adyn
    #2884
    Pl mikor tanuló következetesen ráindit járó motorra azis használ:D
  • GabcsiManó
    #2883
    lehet oktatóautók általában tropák, de ez tuti hogy nem az :) ezt nyugodt szívvel ajánlom :D
  • DJ Bee18
    #2882
    hát inkább pár üveghang, mint kuplungégetés :DDD
    Mellesleg nem csak oktató autó, használhatta magánszemély is néha
  • GabcsiManó
    #2881
    hát aki hagyja gyilkolni az autóját :D én oktatóm 30 éve oktat, és meg is jegyeztem első pár alkalomnál hogy ki fogja tépni a haját ha így indulok :D ( sokat pörgettem, féltem hogy lefullad )

  • Harly18
    #2880
    Végülis igaz, csak a saját tapasztalataimból indultam ki. Néha beültem egy-két emberhez, mikor vezettek.........Amit azok csináltak a kocsival az nekem fájt. Anna kellenére ,hogy az oktató sem hagyta rendszeresen mellényúltak és kinozták a kocsit..........De ez lehet mindenhol máshogy van és tényleg lehet jobb, mint egy másik ismeretlen kocsi......
  • GabcsiManó
    #2879
    annyira nem viselhette meg, oktatóm olyan volt hogy amint úgy tűnt valamit elrontok, indulás akármi, nem hagyta, hanem belepiszkált :D de inkább ez a biztos, mint hogy használtan ugyanilyet veszek, mert azzal télleg nemtudom mit csináltak, hány üveghangos elindulás volt..
  • Harly18
    #2878
    Csak arra is gondolj, hogy a sok tapasztalatlan tanulót mennyire megviselte az autó......
  • GabcsiManó
    #2877
    (úgyse veszek, maximum egy matchboxot)
  • GabcsiManó
    #2876
    hát inkább oktató autót, azzal tudom mit csináltak, meg csak 3 éves :) nekem se hagyta oktató hogy akármit is elrontsak :D