7955
Jogosítvány
  • cipo01
    #3435
    [IMG][/IMG]
    Nálam jó választ ad a program.
  • cipo01
    #3434
    Egyszerű egyenrangú kereszteződés, ahol a különböző útról érkezk közt a jobbk.szabály, az azonos útón érkezők közt a kanyarodás-szabály dönt.
    A legegyszerübb helyzetben a "B" van, mert neki a jobbról érkezőt (engem) is el kell engednie, meg a balról érkező vill-t is, tehát ő nem lehet első.
    A villi és az én jármüvem között az együtes kanyarodás szabálya dönt, mely szerint a villingernek elsőbbsége van, tehát nekem a tuját el kell engednem.
    A megadott válasz nem helyes.
    A régebbi tesztkönyvekben több ilyen hiba is előfordult, és sokszor az volt a "házi feladat" hogy ezeket kellett megkeresni.
  • lac0215
    #3433
    Kérdés:
    Ön a kormánykerékkel ábrázolt gépkocsit vezeti. Kell-e elsőbbséget adnia ebben a forgalmi helyzetben?



    Válaszlehetőségek:

    A, Igen
    B, Nem

    A program szerint a helyes válasz:

    A, Igen

    Magyarázat:

    Az "A" jelű járművel szemben "jobbkéz-", a "B"jelűvel szemben pedig a "kanyarodási-szabály" szerint van Önnek elsőbbsége. A helyes áthaladási sorrend: Ön, B, A.

    Véleményem:
    Ha én mehetek először, akkor NEM kell elsőbbséget adnom ebben a forgalmi helyzetben...

    Szerintem el van rontva a kérdés...
  • cipo01
    #3432
    Na igen. Az alapfogalmak nem ismerése okozhat gondot.
    Járda az útnak az a része, ami az úttestől szintben tér el, a gyalogosok közlekedését szolgálja.
    Ez itt megvan, tehát járda.
    A járdán parkolást a KRESZ alapból tiltja, tehát parkolni tilos rajta, kivéve, ha a közúti jelzések ezt kifejezetten engedik, vagy előírják.
    Ekkor is vsak a kicsik (max. 1 t. teng.terhelésűek) a járdának legfeljebb a felét foglalhatják el, és min. másfél métert szabadon kell hagyni.Itt is van kivétel: ha a közúti jelzések, Pl. felfestés máskép nem rendelkezik.
    Hogy ezt Pesten nem veszik mindenhol komolyan, az egy dolog. Csoró pesti polgár megszokja, hogy általában nem bűntetnek érte, és teljesen fel van háborodva, ha egyszer mégis kap egy csinos csekket.
    Bécsben és általában nyugatabra sokkal komolyabban veszik a dolgot, és az ilyen parkolásokért elszállitott kocsik zőme magyar rendszámú. Előszőr azt hittem, hogy dafke a magyarokra utaznak, de sétálgatás közben szinte csak magyar és szlovák rendszámú kocsikat láttam így szabálytalanul parkolni.
  • Zsolt01
    #3431
    Hát!
  • sz4bolcs
    #3430
    most pitizünk, v. kresztesztezünk?
  • sz4bolcs
    #3429
    jó, hát én meg a kép alapján nem egyértelműen mondanám azt gépjárműnek.
    Pl. lehet az kartondoboz, és négy kör alakú tálca.
  • zsoltszeifert
    #3428
    Igen ez egy jó példa amit írsz !

    Na ezért problémáztam a | #3420 !!!
  • CaviaR
    #3427
    A mi kocsink már több mint 10 éve parkol szinte minden nap pontosan így, nap mint nap jön az ellenőr, és még csak nem is szólt érte soha, még akkor sem ha akkor álltam fel oda. Sőt még a rendőrök sem szóltak..

    Ha külön tábla nem tiltja, akkor szinte biztos h mindenki így fog parkolni, ráadásul nem is zavarja a gyalogos forgalamat.
  • zsoltszeifert
    #3426
    " sztem külön tábla kell hozzá h. várakoztasson a járdán. "

    Az rendben van. De Én a kép alapján nem egyértelműen mondanám azt járdának.
    " pl.: egy kisvárosba-kis utcába le van betonozva az épület előtt-mögött egy placc és az nem járda. "
  • zsoltszeifert
    #3425
    " ha a gyalogos forgalomnak legalább 1 méter széles útszakasz szabadon "

    Tudtommal 1,5 méter ! (De hát nem ennél az esetnél.)
  • sz4bolcs
    #3424
    külön tábla=> tehát jelzés a táblán. ;]
  • sz4bolcs
    #3423
    sztem külön tábla kell hozzá h. várakozhasson a járdán.
    ez szabálytalan.
  • CaviaR
    #3422
    Lehetne simán igen is. Úgy tudom, a járdán bármikor meg lehet állni, ha a gyalogos forgalomnak legalább 1 méter széles útszakasz szabadon marad.
  • zsoltszeifert
    #3421
    Ja igen, Itt az lenne a kérdés, hogy szabályosan várakozik-e a személygépkocsi?

    Nemet mond. Bocs.
  • zsoltszeifert
    #3420


    Itt az lenne a kérdés, hogy szabályosan várakozik-e a személygépkocsi?

    Igen.
    A járdán a megállást közúti jelzésnek (tábla vagy útburkolati jel) kifejezetten engedélyezni kell. Itt nem engedélyezik.

    De most nem azért ebből a képből nem egyértelmű szerintem, hogy az járda !
    pl.: egy kisvárosba-kis utcába le van betonozva az épület előtt-mögött egy placc és az nem járda.
  • cipo01
    #3419
    Zsoltszeifert, Te megint cselezel, mert az egyes tábla így nem szokott előfordulni. Retus gyanus.
    A kettesnél várakozni csak az előirt módon lehet, és persze csak az 1 t. tengelyterhelésnél könnyebbek, max. a járda feléig, és még a másfél méter szabadonhagyása is kötelező.
    A járda mellet megállni viszont szabad, de várakozni (parkolni) nem.
    más. Gratula a sikeres vizsgádhoz és baleset mentes vezetést!
  • Yulcsa
    #3418
    bocsi, félreérthetően írtam, még csak órára... de ami késik nem múlik, úgyhogy köszi! :)
  • H. Peti
    #3417
    Sok szerencsét!
  • Yulcsa
    #3416
    gratulálok! lényeg, hogy sikerült!
    én pénteken megyek legközelebb megint a mai után.
  • H. Peti
    #3415
    Sziasztok!!

    Ma levizsgáztam végre forgalomból!!! (negyedszerre végre összejött)!
    Most igencsak boldog vagyok! Szeptemberben kezdtem, most végeztem. 1 rutin bukta, 3 forgalom. Mostmár lesz@rom! :)
  • Yulcsa
    #3414
    Szerintem igen.
  • zsoltszeifert
    #3413
    Tehát az 1. Jó ?
  • zsoltszeifert
    #3412


    Csak a 2. tábla esetén helytelen a parkolás, igaz !
  • Yulcsa
    #3411
    nos megérkeztem... nem volt olyan borzasztó! :)
    az első órán a gépjárművek fogalmával illetve a veszélyt jelző táblákkal foglalkoztunk. egész jó volt! :)
    holnap megyek megint
  • cipo01
    #3410
    Ne félj semmit! Ha jó sulihoz jelentkeztél, akkor minden nagyon egyszerü lesz.
  • Yulcsa
    #3409
    nah, akkor holnap az első óra... félek is, meg várom is :)
  • cipo01
    #3408
    Ez a főútvonal kanyarodik klasszikus esete.
  • NSTSpider
    #3407
    Ennél már csak az volt a jobb anno mikor elhagytuk a kereszteződést és akkor szólt az oktató ,hogy na itt kellett volna lemenni , köszi :DDD
  • Count Adyn
    #3406
    Amugy aza legjobb mikor az oktató mondja hogy itt balra és elfordul jobbra az ember:DD 1x nekemis sikerült ezt megcsinálni pedig nemhittem volna:D
  • cipo01
    #3405
    Az oktatás alatt azért fogja mondani az oktató, pláne, ha kanyarodó főút tábla is lesz. A vizsgán viszont biztos nem.
  • Count Adyn
    #3404
    Már van jogsim 4 éve, persze ha oktató nem mond semmit akkor egyenesen megy az ember:D Csek iesmire nem emlékeztem tesztes időkből:)
    Valóságban persze egyértelműbb:D
  • CaviaR
    #3403
    Ja, látom elöttem is elmondták már 1x, sorry :)
  • CaviaR
    #3402
    Még ha nem is tanították, ez mindig így van, mert így logikus. Egyébként majd forgalomban biztos tapasztalod majd, mert az oktató nem fogja elmondani minden saroknál h egyenesen-egyenesen-egyenesen... :)
  • cipo01
    #3401
    Pedig igy van. Ha teszten akár rajzos, vagy szöveges a feladat, ha nem jelzik, vagy irják, hogy kanyarodik, akkor az egyenesen (egész pontosan a maga útján) megy tovább.
  • Count Adyn
    #3400
    Valami oasmit válaszolnék akkor hogy ha keresztezzük egymás útját abban az esetben igen:)
  • Count Adyn
    #3399
    :O Én iennel nem találkoztam tesztnél anno hogy ha nem mondják akkor egyenesen haladónak kell venni, hát nem tegnap vizsgáztam kreszből, ien gyorsan felejtenék?:O)
  • cipo01
    #3398
    Yulcsa ! Aki nem tanult még kreszetet az nem szokta elrontani ezt a kérdést, és aki jól megtanulta az sem. Azok rontják, akik csak felületesen tanulták meg az anyagot.
  • CaviaR
    #3397
    Nincs olyan, h lehetséges, h mind2en befordultok. Ha nem mondják külön, h jobbra-balra megy, akkor az egyenesen megy. A kérdésben tehát mindkét jármű egyenesen megy.
  • CaviaR
    #3396
    Ez sok mindentől függ. :)
    Nyílván ha van 5-6 méter előnyöm, visszakettő-padlógáz és már ott sem vagyok... :)
    Ha egyszerre érkezünk, akkor buszt akkor is elengedem ha táblám van az elsöbbségre, mert valszeg nem fog annyira satufékezni, h 50 utasa sérüljön meg. Rongyá tört kocsival meg már hiába jövök a táblákkal meg a kresszel.
    Szal ilyen szinten úgy sincs értelme a szabályok bemagolásának.

    Egyébként a vizsgán a helyes válasz: igen. Minden jobbról jövő járműnek elsöbbsége van, hacsak táblával nincs felülbírálva.