7955
Jogosítvány
  • zsoltszeifert
    #3475
    Sziasztok.



    Ez alapján !

    Ez, hogy van:

  • Yulcsa
    #3474
    Nekem egy olyan kérdésem lenne most, hogyha a párhuzamos közlekedésre vonatkozik a kérdés, és nem mondják meg, hogy lakott területen belül avagy kívül van a helyzet, akkor például honnan tudom, hogy a motoros a belső (tegyük fel 2.) sávban haladhat-e folyamatosan?
    Lakott területen belül ugye csak a lassú járműnek, mezőgazd. vontatónak... van jobbra tartási kötelezettsége, de lakott területen kívül mindenkinek. Akkor a motoros esete különböző kint és bent, nem? Vagy én keverek össze valamit nagyon :)
  • cipo01
    #3473
    Létezik egy "fekete logika" is, amit érdemes ilyen esetekben átgondolni.
    Ha mindannyian összeütköznének, akkor kit miért vonnának felelősségre.
    Az "Á"-t azért, mert nem engedte el a tanulót, a tanulót azért, mert nem engedte el a "B"-t, a Zöld taxit meg semmiért.
    Igy aztán a zöld taxi gond nélkül mehet, és az ottmaradt két autó között már teljesen egyértelmű a sorrend.
  • 5w0rdf15h
    #3472
    igen
  • zsoltszeifert
    #3471
    Ha csak az A és B lenne, T nem.
    Akkor mehetnének egyszerre, igaz ?
  • 5w0rdf15h
    #3470
    nem lehet mivel az A jelű jármű elsőbbséget kell adjon a tanulónak.
  • zsoltszeifert
    #3469
    Sziasztok.



    B kis ívbe kanyarodik.
    A nagy ívbe.
    Egyszerre a kettő miért nem mehetne ?
    Egymás mellett mennének el.
  • zsoltszeifert
    #3468
    Köszi!
  • cipo01
    #3467
    Az idézet tökéletes, csak a "varázs-szót" kell megtalálni benne.
    Ez a szó jelen esetben a "gépjárművel". A mezőgazd. vontató nem minősűl gépjárműnek, tehát a kivételeket sem előzheti.
  • zsoltszeifert
    #3466
    Sziasztok.



    A mezőgazdasági vontató szabályosan előzi a kerékpárost ?
    Igen ?
    Nem ?

    Nem ! - De mért ?
    Azért nem, mert mezőgazdasági vontató ?!
    Mert a tábla jelentése:
    „Előzni tilos, a tábla azt jelzi, hogy az úton előzni tilos; ez a tilalom nem vonatkozik kétkerekű motorkerékpárnak, segédmotoros kerékpárnak és kerékpárnak, valamint állati erővel vont járműnek és kézikocsinak gépjárművel való előzésére, továbbá az úttest közepén levő vágányon haladó villamos előzésére;"

    Most akkor, hogy van pl.: autóval lehet !
  • cipo01
    #3465
    Nem.
  • H0ri
    #3464
    hi! olyan kérdésem lenne hogy ha megvan a B kategoriás KRESZ vizsgám... és a B kategoriát még nem fejeztem be azaz nincs még B kat. jogsim... akkor ha én gondoltam egyet és szeretnék A1-et (azaz kismotorosjogsit) akkor elfogadják-e a szükséges papirokkal együtt a Bkat KRESZ vizsgámat? adnak-e úgy A1-es jogsit?

    kösz előre is
  • cipo01
    #3463
    Okmányirodák nem azonos szisztémával dolgoznak.
    A XX. kerben általában négy nap alatt, mig pl. a XVII.-ben több mint két hét múlva van jogsi.
    Nem kötelező a lakóhely szerinti irodába menni, csak ezt kevesen tudják.
  • gyuri1989
    #3462
    Én 19.-én emgyek vizsgázni forgalomból
  • scania
    #3461
    Az ocsmányirodában voltam elöször.kérdeztem hogy miujság a jogsival és ott se tudtak mondani semmit de felhivták pestet ahol intézik és ott azt mondták hogy mostantól az ügyintézés 30nap és csak utánna lehet reklamálni.televan a hócipőm az egész ügyintézéssel,ez is tipikus magyar dolog hogy ennyit ülnek rajta.
  • H. Peti
    #3460
    Nekem is több mint két hét volt, nem kell aggódni. Ajánlott levelet küldtek, a jogsit a postán vehettem át. Először ráadásul meg sem találta az ügyintéző hölgy, azt mondta, valamelyik postás valószínű magánál felejtette, úgyhogy másnap próbálkozzak. Másnap megvolt. Szóval no para.
  • CaviaR
    #3459
    Sztem kezdd inkább az irodával, mert ha a bemész postára h nem kaptál-e egy levelet amit nem is biztos h feladtak már, legjobb esetben is körberöhögnek. :)

    Ha az irodában aszongyák már elküldték, akkor jogosan érdeklődhetsz a postán.

    Részletkérdés ugyan, de csináld ahogy jól esik!
  • scania
    #3458
    Hát az lesz reggel megyek a postára rákérdezek ha nem ott kavarták el akkor rákérdezek az ocsmányirodában.
  • Mhosah Myth
    #3457
    Nekem pont egy hét volt...

    Sztem vagy az okmányirodán vagy a postán kérdezz utána a dolognak... Mert valahol elkavarták!
  • CaviaR
    #3456
    nekem a 3.napon már ott volt a kezemben
  • scania
    #3455
    Sziasztok!
    Március 27-én adtam le a okmányirodában a papirokat akkor azt mondták hogy egy hét múlva küldik a jogosítványt.De még ma se hozta a postás.Nektek mennyi idő mulva küldték ki?És ki csinálja a jogsit,a közlekedés felügyelet?
    A legfurább az egészben hogy egy srác aznap adta le amikor én és neki három nap mulva küldték.Kicsit kezdek ideges lenni mert szükségem van a jogsira.Meg hát minden vizsga ment elsőre de most basznak ki velem.
  • HiPPoNaX
    #3454
    hoppa, akkor asszem most write-only user voltam, sorry
  • lac0215
    #3453
    Hát ez nem egészen a Mexikói út...
    Az Írottkő park Zugló másik szélén van.
  • HiPPoNaX
    #3452
    Budapest, XIV. kerület, Írottkő park
  • lac0215
    #3451
    Nem tudja valaki, hogy hol van a 14. kerületben a Mexikói úton (vagy a közelében???) a tanpálya?
    Melyik utca van a közelben? Vagy esetleg a pontos cím is jó lenne...

    Kösz,
  • Kemp Elek
    #3450
    Én jövőhét szerdán meek rutinra!! Ha vki most megy KRESZ-vizsgára és a Komócsy utcába, akkor ha a 7es géphez kerül naon nagy makkerja van!
    9 haver ment át azon a gépen, köztük én is!
  • Mhosah Myth
    #3449
    Hogy telik az idő... Olyan mintha még tegnap lett volna amikor még a vizsgák előtt meg közbe írtam ide és mire észbekapok rájövök, hogy már több mint 1 éve és 2 hónapja megvan a jogsim! Durva...
  • cipo01
    #3448
    Sokmindentől függ. A "C" önmagában semmit nem ér, hogy használni is tudd,
    kell hozzá árúfuvarozói (min. belföldi) ADR PAV stb,
    De az ár elsősorban attól fűgg, hogy melyik iskolát vállasztod.
  • Danny1987
    #3447
    Kb. mennyibe kerül a C jogsi lerakása ha minden elsöre sikerül?
  • cipo01
    #3446
    Csak igy tud bekanyarodni, máshogy nem. A KRESZ nem kötelezhet senkit olyanra, ami fizikailag nem megoldható.
    Itt valóban balra kell irányjelezni, mert balra húzódik, de ha már bent van akkor jobbra kell kitennie az irányjelzőt, és fokozottan kell figyelnie a jobb oldali tükrőt.
  • Yulcsa
    #3445
    ez is igaz látod. de mindenesetre elég fura egy ábra... én kapásból rávágtam, hogy nem, dehát...
  • HiPPoNaX
    #3444
    Akkor megtevesztene azt, aki esetleg balrol meg akarja elozni, mivel azt lehetne hinni, hogy egybol jobbra kanyarodik, nem ter at a masik savba eloszor.
  • Yulcsa
    #3443
    de az ám! ha legalább jobbra indexelne...
  • sz4bolcs
    #3442
    de durva :))
  • Yulcsa
    #3441
    ja, ez egy dolog, de itt ez ebben az esetben is szabályosnak minősül?
    egyébként így van, igen a helyes válasz!
  • CaviaR
    #3440
    Szerintem szabályos, mert a nagytestű járművek nem tudnak úgy befordulni, hogy ne lógnának át másik sávba.
    Pl a Margit hídon is indexelnek buszok balra, amikor jobbra kanyarodik az út. ;)
  • Yulcsa
    #3439
    na jó... itt a link: :D
    http://i138.photobucket.com/albums/q271/RoSSoMiTo3/Untitled-Scanned-01.jpg
  • Yulcsa
    #3438
    feltettem máshová, úgy látszik az imageshack megadta magát...
  • Yulcsa
    #3437
    kérdésem a következő... számomra a válasz meglepő.
  • sz4bolcs
    #3436
    lol hogy elírták. :D