7955
Jogosítvány
  • Count Adyn
    #3395
    Ez nagyon kecseg kérdés:D
    Szerintem azért nem, mert lehetséges hogy mind 2 en jobbra fordultok például, és igy nem zavarja egymást a 2 jármű tehát nem beszélhetünk elsőbbségadásról:)

    a kresztudáshoz kell józan paraszti ész meg kis logika is pluszba és erre rá is játszanak:) Mindent 2x elolvasni! ^^
  • Yulcsa
    #3394
    hát erre nem tudom a választ, csak tippelnék rá, hogy igen... de ezek szerint biztos nem a válasz.
    de már várom az első órát! :)
  • cipo01
    #3393
    Aki félig már tudja a kreszetet az hibázik a legtöbbet.
    Pl:
    Elsőbbséget kell-e adnom az egyenrangú keresztezödésben a jobbról érkező villamos-pótló autóbusz részére?
    Megdöbbentően sokan rontják ezt a kérdést.
  • Count Adyn
    #3392
    Naja, erre hajlamosak:) Az a legveszélyesebb mikor az ember azt hiszi hogy tud valamit^^
  • cipo01
    #3391
    Ebben a módszerben azért van csapda. Én elég jól ismerem az összes tesztkérdést, és az előzőekben láthattad, hogy a zsoltseifer mégis milyen frankon megvezetett. Pedig csak egy piros csíkot retusált a képre.
    A tesztkérdéseknél is előfordult már, hogy csak egy szót változtattak meg, és egész más lett a helyes válasz.
  • Count Adyn
    #3390
    Meg igazából a végére az ember már emlékezetből tölti ki a tesztlapokat tonnaszámra xD
  • sz4bolcs
    #3389
    nem para. tök egyszerű, és logikus az egész.
  • Yulcsa
    #3388
    cipo01 köszönöm a bíztatást és a jótanácsot is! :)
  • cipo01
    #3387
    Előszőr nagyon unalmas lesz, mert az alapfogalmakkal kell megismerkedni.
    Ezt sokan félvállról veszik, aztán az egész tanfolyam alatt szívnak miatta. Figyelj oda már az elején is, és akkor semmi gond nem lesz.
    Szoritunk Neked, de ha elakadsz, itt találsz segitséget.
  • Yulcsa
    #3386
    jajj, képzeljétek, hétfőn kezdem a KRESZ-t! Már be vagyok parázva, hogy mennyire fogom megérteni a cuccosokat. Mivel kezdik az első órákat? A táblákkal?
  • cipo01
    #3385
    [IMG][/IMG]
  • cipo01
    #3384
    Fel a fejjel, mert lesz azon a környéken is. Hévizen szeretnének villamost .
  • sz4bolcs
    #3383
    nálunk Pécsett még van... egy sétálóutcában.. csak villamosok nincsenek. :D:D
  • sz4bolcs
    #3382
    ez volt nekem asszem vizsgában.
    Nincs záróvonal, kanyarodásra igénybevehető a sáv, --> egy ívű megfordulásnak semmi akadálya.
  • DJ BP
    #3381
    én Szegeden, de ott meg szinte mindenütt záróvonal van a sín mellett :)
  • zsoltszeifert
    #3380
    "Ha megpróbálod valamely általad ismert helyszinre adoptálni a kérdést, mindig egyszerűbbnek tünik a megoldás."

    Jó, csak Vidéken nem sok villamos sínnel találkozok.
  • zsoltszeifert
    #3379
  • cipo01
    #3378
    Ezzel a piros nyillal frankon bepaliztál!
  • cipo01
    #3377
    Ilyen a Thököly út, vagy Kispesten az Ady eleje Vekerlénél, vagy a Gubacsi út.
    Ha megpróbálod valamely általad ismert helyszinre adoptálni a kérdést, mindig egyszerűbbnek tünik a megoldás.
  • cipo01
    #3376
    [IMG]http://[/IMG]
  • zsoltszeifert
    #3375
    "Honnan másoltad ki ezt a képet?"

    Ha a Piros nyíl miatt kérdezed, azt Én tettem rá, mert kíváncsi voltam.
  • zsoltszeifert
    #3374
    Én meglepődtem a válaszon !
    Szabályosan közlekedik-e az "A" jelű gépkocsi, ha a villamospályával ellátott úttesten megfordul?




    Igen.
  • cipo01
    #3373
    Teljesen igazatok van, összekevertem a pirosat a feketével.
    Egyébként a tankönyvben is forditva szokott lenni.
    Honnan másoltad ki ezt a képet?
  • zsoltszeifert
    #3372
    Hát igen !!!
  • HiPPoNaX
    #3371
    Nem art ha veszel a kezedbe kreszkonyvet a kreszvizsga elott, de utana a jarmukezeleshez es a forgalmi vizsgahoz szvsz semmifele konyv nem szukseges.
  • hungaro
    #3370
    sziasztok,most akarok menni segéd motoros vizsgára!
    És azt szeretném kérdezni hogy kell hozzá külön könyv vagy nem!!
  • DJ BP
    #3369
    de a piros az nem a szembe lévő sín, az a fekete nyíl :)
  • DJ BP
    #3368
    azért jobb ha kiteszi ha beljebb húzódik, ha nem, hátha valaki előzni akar, hogy lássa
  • cipo01
    #3367
    Dehogy jó! Két szabály is tiltja.
    A szembe lévő sinre a bekanyarodás és megfordulás kivételével ráhajtani tilos.
    A párhuzamos közl.alkalmas út felezővonalát ( zárót, terelőt, vagy képzeletbelit) átlépni szintén tilos.
  • zsoltszeifert
    #3366
    Tehát akkor a Piros nyíl irányába történő előzés jó. ( #3357 )
  • cipo01
    #3365
    Ha villamos sinnél nincs útburkolati jel, akkor a sin által elfoglalt terület, a vill. forgalmánaa "zavarása" nélkül, akár folyamatos haladásra is igénybevehető. Lástd Mester u. Gubacsi út, Thököly út. stb.
  • zsoltszeifert
    #3364
    A | #3357 :

    "A fekete nyíl vonalába az előzés nem megfelelő, igaz.
    (Az ellentétes irányú villamospályára előzés céljából nem szabad ráhajtani.)
    De a Piros nyílat követve jó ???
    (Mivel nem érinti az ellentétes irányú villamospályát.)"

    Köszi.
  • zsoltszeifert
    #3363
    "Ha valaki végigmegy egy kacskaringós úton, akkor mozgatja a kormányt, de mégsem változtat irányt."

    Igen-igen.
    Nem gondoltam teljesen végig. | #3360
  • cipo01
    #3362
    Felező, vagy terelővonal nincs midenhol felfestve, behúzódni viszont ott is lehet, és azt kell jelezni.
    Amit a zsoltszeifert irt annak a lényege igaz, de nem pontosan igy.
    Ha valaki végigmegy egy kacskaringós úton, akkor mozgatja a kormányt, de mégsem változtat irányt. Egy érthetőbb példa: Ha a körúton nem megyünk neki a villamos járdaszigetnek, hanem kikerüljük, azt nem kell irányjelzővel jelezni, mert nem történik irányváltozás.
  • sz4bolcs
    #3361
    Ilyen esetekben nem csak akkor kell használni irányjelzőt, ha átlépi valaki a felezővonalat?
  • zsoltszeifert
    #3360
    Egyszerűen fogalmazva ha úgy megyek el valaki mellett, hogy nem kell kormány mozdulatot végeznem akkor nem irányváltozás és nem kell irányjelzőt használni, igaz !

    ................................................................

    | #3357 ???
  • cipo01
    #3359
    Jól tudod. Az irányjelző feladata az irányváltoztatási szándék jelzése.
    Ha a kikerülés, vagy az előzés nem jár irányváltoztatással, akkor nem kell irányjelzőt használni.
    Ha az út szélén, a kerékpársávon, vagy akár a padkán haladó bringást előződ, és e nem jár beljebb-húzódással, akkor em kell jelezni.
  • zsoltszeifert
    #3358
    Ha pl. az út szélén közlekedő kerékpáros mellett autóval elmegyek, akkor ez előzés vagy kikerülés. (Irányjelzés miatt kérdezem.) Csak az irányváltoztatást kell jelezni, a kikerülést nem. Tehát a kerékpárossal, hogy van ez ?
  • zsoltszeifert
    #3357


    A fekete nyíl vonalába az előzés nem megfelelő, igaz.
    (Az ellentétes irányú villamospályára előzés céljából nem szabad ráhajtani.)
    De a Piros nyílat követve jó ???
    (Mivel nem érinti az ellentétes irányú villamospályát.)

    Köszi.
  • cipo01
    #3356
    Az Unióban nem egységes a szabályozás. A legtöbb helyen mindig (lak.t. belül és kivül, éjjel-nappal) kötelező a mozgó jármű kivilágitása. Ilyen Svéd o.,Ausztria stb. Ezekben az országokban nem is tompitottnak, hanem menetjelző fénynek nevezik. Pl bukólámpás kocsiknál nem kell kinyitni a gülü szemeket, hanem, egy ezt helyettesitő fehér fényü külön lámpa is megteszi. A fényerő persze meg van határozva.
    Több országban igy nálunk is van olyan engedmény hogy lakott t. belül, nappal bizonyos jármüvek Pl.szgk.-k nem kell hogy kivilágitsák magukat.
    Ha mégis kivilágitjuk az nem baj.