7955
Jogosítvány
  • Yulcsa
    #3515
    majd szorítsatok kérlek holnap 10:40-kor!
    Köszi! :)
  • Yulcsa
    #3514
    köszi! :)
  • Count Adyn
    #3513
    Ja és még valami, egy rendőr ismerősömet kérdeztem erről ő mondta, hogy ha valaki kontaktlencsével vezethet, a rendőrnek nincs joga arra hogy ellenőrizze benne van e a szemébe:)
  • cipo01
    #3512
    Egyre ritkábban tudok idenézni, úgyhogy most többet irok.
    Akinek csak szemüveg van bejegyezve a jogsijába az csak szemüveggel vezethet. Elvileg a kont.lencsét csak akkor jegyezhetik be, ha legalább fél éve gond nélkül használja valaki.

    A korhatárok pontosan úgy vannak ahogy leirtad, "B" kat.nál.
    Gondolom, hogy miért irtad, ezért arra is válaszolok amit nem is kérdeztél. Ha a rutinfeladatokat jól megtanultad, de még nincs rutinvizsgád, nem tiltott a forgalmi feladatok tanulása. (Figyelj a hangsúlyra, nem engedélyezett, de nem is tiltott.)

    Ha a árdán engedélyezett a megállás-várakozás, és külön tábla vagy útburkolati jel nem tiltja, a kkor a járda mellett a megállás nem tiltott
  • Yulcsa
    #3511
    Pénteken vizsgázom KRESZ-ből :S

    Amúgy olyan helyen, ahol a járdán a várakozás megengedett ott az úttesten szabad megállni?
  • 5w0rdf15h
    #3510
    hja
  • Danny1987
    #3509
    Thx
  • Dodo55
    #3508
    Hello

    Elég sok féle dolgot hallok a korhatárokról különböző forrásokból.

    A legújabb amit hallottam:
    Kresz oktatás korhatára: 16.5 év
    Kresz vizsga korhatára: 16.75 év
    Gyakorlati(rutin és forgalmi?) vizsga korhatára: 17 év

    Ebből azt vettem ki, hogy a rutin órákat már 16.75 évesen el lehet kezdeni. Ezt jól gondolom?

    Gondolom kitaláljátok miért kérdezem... :D
  • Count Adyn
    #3507
    Tessék itt a pontos válasz:)
  • Waze17
    #3506
    Ha joltudom kell a jogsiba egy igazolas miszerint szemuvegben vagy kontaktlencseben vezethetsz. Ha lencséd van szolhat neked a rendor hogy mutasd meg benne van e a szemedben, plussz még tartalék szemuveget is kellesz magadnál hordani.
  • Waze17
    #3505
    ha jol szamolom 130 ezer ft osszesen mindennel egyutt
  • Zsolt01
    #3504
    Erre Én is kíváncsi lennék !
  • Danny1987
    #3503
    hi
    Érdeklödnék hogy ha a jogsimban van egy olyan korlátozás hogy csak szemüveggel vezethetek és átváltok kontaktlencsére akkor a rendőr baszthathat vagy új jogsi kell vagy vmilyen szemorvosi igazolás???
  • cipo01
    #3502
    Nem irtad le, hogy mindez mennyibe került.
    Azt nagyjából lehet tudni, hogy hol vizsgáztál, (forg vizsgán az okmányok ellenőrzése a kocsiban történt) de az, hogy mindez mennyibe került, az kérdéses.
  • Waze17
    #3501
    Sziasztok!
    Nemrég fejeztem be a jogsit (B kat.), gondoltam leirom a tapasztalataimat.

    Először is a KRESZ vizsga nemvolt valami huzós 2 hibapontal átmentem, könyvet elő se vettem csak órákra jártam be, szvsz ez az egyik legkönnyebb része az egész procedúrának. Utána jott az EÜ, hát mitnemondjak, itt ugyancsak nemvettem könyvet, volt 2 megtartott óra, vizsga pedig úgy zajlott le hogy bementem, huztam 2 tételt egyiket elmondtam (ugye 2 lapon voltak a tételek) alighogy elmondtam a tételt a VB kihuzta a kezembol a 2-dik tételt és elengedtek sikeres vizsga címszóval (nem kértek stabil oldalfekvést se lélegeztetést);), kb lezajlott az egész 2 perc alatt, szvsz az EÜ se nehéz, megbukni max akkor lehet ha nagyon ki akar veled cs*szni a VB.Utána jött a rutin: hát itt elég kemény VB-t fogtam ki, majdnem meghuzott mert aztmondtam hogy a fékpedálnak 1/3 után bekell keményednie, és akkor mukodik rendesen, de a többi (parkolás, tolatás stb. sima ügy, a 8 óra vagy mennyi a rutin elott boven elég rá).Aztán jött a forgalmi. Na hát ez egy élmény volt, gyomrom györcsben előtte + szokásos drukk, VB kezetfog oktatommal beul kocsiba, elkéri adataim, vizsgalap stb, és akkor mondja hogy indulhatunk. Amint elindultunk a VB meg oktatom elkezdett kedélyesen csevegni egymással, elmondták egymásnak az utobbi napok torteneteit (közben kiderult hogy oktatom is anno VB ként tevékenykedett), mindezt olyan jol csinálták hogy teljesen el is felejtkezett az ember hogy épp vizsgázik. Persze simán meghuzhattak volna forgalmi vizsgán mert egy 30 as táblába futottam bele kb 70 el vizsga közben, de vagy a VB hagyta figyelmen kívül vagy nem is figyelt. Magyarul iszonyat szerencsem volt a forgalmin, és ez az a rész a vizsgák közül ahol 50-50% ban mulik rajtad az eredmény és a VB-n. Ha jót fogsz ki nincs gáz de ha olyan kedve van akármit csinalhatsz meg fog buktatni. Ezek után márt csak a lekelett adni a vizsgalapot a Közlekedési Felügyeletnél, 3 nap mulva mehettem vissza a vizsgaigazolásért, azt leadtam okmanyirodaban hétfon és pénteken már a kezembe volt a jogositvany.
  • Sanyix
    #3500
    Jaja ilyen van, úgy 2 éve én is így csináltam, tehát csak ezzel a programmal gyakoroltam, könyvet nem vettem, és szintén 3 db 1 pontos hibám volt.
  • CaviaR
    #3499
    Igen ez valóban így van, csak nem erről volt szó.

    A belső sávban a motoros jóval nagyobb sebességgel haladt a szélső sávban levőknél, így mondhatjuk azt is h elhaladt mellettük. Ebben az esetben addig megy amíg akar. Viszont a kalapos-ladás tötymörgő csóka nem haladhat ugyanitt, mert az akadályozná a szabályos előzést.
  • DJ BP
    #3498
    és ha rávillantasz még ő van felháborodva, hogy hova sietsz...
  • zsoltszeifert
    #3497


    Ez most télleg így van !
    De pl.: Ha egy gyalogos A áll a zebra előtt takarhatja az ott álló autó !
    pl.: Így nehezebben észlelheti a B autós a gyalogost.

    --------------------------------------------------------

    Amit a | #3477 mutatok, ott hibás a progi - 645 ! Igaz !!!
  • cipo01
    #3496
    Sajnos sokan úgy gondolják, hogy minden megkötés nélkül szabad a belső sávban is folyamatosan haladni. Pedig ez nem igy van.
    Engem nagyon tud bosszantani, amikor a belső sávban a hetvennégy éves mami a negyvenhét éves Wartburgjával pöfög, természetesen azonos tempóban a külső sávban haladó trélerrel, kilómétereken keresztül. Aztán az M-7-esen hétvégén még nagyobb csodákat lehet látni. A csoda az, hogy a belső sávban a Trabi, tetején az az öntötvas fürdőkáddal, hogy bir egyáltalán majdnem nyolcvannal menni. Hogy ilyen bosszantások ritkábban legyenek, ezért találták ki a belső sáv használatára a szabályokat.
  • Yulcsa
    #3495
    köszi, így jobban átgondolva tényleg logikusnak tűnik, csak a szabály alapján volt nekem ez fura.
    Elvileg pénteken végzek az anyaggal, mostmár csak a gyakorlás maradt hátra.
  • CaviaR
    #3494
    Persze h szabályos! A két sávos út azért két sávos, mert lehet használni mindkettőt, ez annyira triviális.
    Gondolj bele. Mész a baloldali sávban (tök üres), jobboldaliban kocsik haladnak. Jön egy nagyobb hézag ahová beférnél, akkor rögtön be kell állnod oda? Semmi értelme!

    Magyarul: szabályosan halad a jármű az általad vázolt helyzetben.
  • lac0215
    #3493
    Lényegében ez a program van a vizsgán is.
    Csak nem Te indítod el, hanem a vizsgabiztos, neked csak a kérdések jutnak és nyomkodhatod az érintőképernyőn a válaszokat.
    Múlthéten csütörtökön vizsgáztam...

    Itt a programban a "Véletlen tesztlapok B-kat." menüpontot választva tualjdonképpen egy komplett (véleletlenszeü kérdésekből összeállított) vizsgát csinálhatsz végig.

    Én rengeteget gyakoroltam vele.
    Meg is lett az eredménye: 3 db 1 pontos hibám volt a vizsgán.
  • Yulcsa
    #3492
    sajnos most nem tudom bescannelni, de ha van tesztkönyvetek, a 3. kiadásban a 222. oldal 20. feladata. Most vettem csak észre, hogy ez az A1-hez kiegészítés, de a kérdés lényegében akár a B-hez is lehetne. A képen egy belső sávban közlekedő motoros látható, amint folyamatosan elmegy 2 (jókora) távolságra lévő autó mellett - magyarul beférne közéjük. A feladat szövge így szól:
    Szabályos, ha az A jelű motorkerékpár az ábrázolt párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten, folyamatosan elhalad a jobb szélső forgalmi sávban közlekedő járművek mellett? (Az út 2 sávos)
  • zsoltszeifert
    #3491
    © cipo01

    Amit a | #3477 mutatok, ott hibás a progi - 645 ! Igaz !
  • zsoltszeifert
    #3490
    Azt hittem, hogy ilyesmivel vizsgáztatnak. (egyenként az összes kérdés benne van)


    Akkor most Én kérdezem !
    Amivel vizsgáztatnak elérhető-megtalálható az interneten valahol ???
  • cipo01
    #3489
    A villamost a villamospályán általában tilos zavarni, akadályozni, még akkor is a a forgalmi sáv rá van vezetve a sinre.
    De van egy kivétel.
    Ez úgy szól, "Ha a járműosztályozó a vill. sint is magába foglalja, akkor (de cak is akkor) az odaérkező villamost zavarni, akadályozni, sőt tartósan akadályozni is lehet"
    Ilyen van Kispesten az Ady E. útón, ahol az 51-es busz a sinen állva várja a balrakanyarodó zöldet, és a tuja ott áll mögötte türelmesen.
    Tudom, most jön a sok megjegyzés, hogy pl Pécset nincs villamos, de a pécsi jogsi is érvényes akár Kispesten is.
  • cipo01
    #3488
    A jobbra tartási kötelezettség mindenüt és mindenkire kötelező.
    Természetesen itt is van kivétel.
    1.Folyamatosan is haladhat a belső sávban, aki balra kanyarodásra készül.
    Pl. a lovaskocsi is mehet a belső sávban akár az Üllői úton is, ha balra akar kanyarodni, például a nagykörútra.
    2.folyamatosan használhatjuk a belső sávot, ha összefüggő kocsisorok alakultak ki.Ilyenkor nem szabad lemaradni az előttem lévőtől, mert akkor már nincs összefüggő kocsisor.
    3. folyamatosan haladhat a belső sávban a személygépkocsi (2.5t meg nem haladó kisteher, pl Mercedes Vito) de csak lakott területen belül,csak ha fel vannak festve a sávok, és csak akkor, ha nem akadályoz senkit a gyorsabb haladásban.
  • CaviaR
    #3487
    Jobbratartási kötelezettség max kétirányú forgalmú úton van. :) Ha két sávos az út de egy irányú akkor ott megy a motoros ahol jólesik neki, ha kétirányú, nyílván csak a jobboldaliban mehet. Lakott-nemlakott tökmind1. ;) Vagy nem ez a kérdés?
  • HiPPoNaX
    #3486
    M-est kapni is fogsz, ra lesz nyomva a jogsidra az M, a K es a T kategoria is, mashoz viszont B-s kreszvizsgaval nem juthatsz tudtommal.
  • lac0215
    #3485
    Nem akarom legagyizni, de ennél jobb program is "beszerezhető".
    Például az amivel vizsgáztatnak...
  • H0ri
    #3484
    azt én vágom... csak érdekelt hogy kapnék-e...
  • zsoltszeifert
    #3483
    Ezt Én úgy kaptam.

    De tudok 1-2 oldalt:
    http://vgyuri.hu/html/kresz/index.php?p=teszt
    http://primauto.hu/kresz-teszt.php
    http://www.delmagyar.hu/index.php?id=219
  • Yulcsa
    #3482
    igen, de pl van egy olyan feladat, hogy a motoros megy a külső sávba, és az a kérdés, hogy megteheti-e. Nem írják, hogy lakott terület-e vagy sem. estefelé megkeresem és belinkelem majd ;)
  • DJ BP
    #3481
    úgy tudom, hogy belül is jobbra tarts van, legalábbis így ésszerű,
  • DJ BP
    #3480
    ezt a progit honnan lehet beszerezni? ellenőrizném magam :)
  • HiPPoNaX
    #3479
    Arra semmi szukseged, mivel a B kategorias jogositvannyal vezethetsz segedmotoros kerekpart.
  • H0ri
    #3478
    és M-et?
  • zsoltszeifert
    #3477
    Itt nem az a helyes sorrend:
    Én T "elengedem B nincs táblája.
    és elengedem A kis ívbe kanyarodik.

    Tehát akkor B A mehetne egyszerre, nem keresztezik egymást és Én T utánuk.
    Hát Én ezt csináltam és mégse fogadja el. Holott Ö is ezt írja megoldásnak.
    Érdekes !
  • Count Adyn
    #3476
    A megfogalmazás a kulcs:
    -A KÉSŐBB odaérkező villamos forgalmi okból történő akadályozása nem tiltott.
    -A villamospályára való ráhajtáskor nem akadályozhatod a villamost.

    szerintem:)