7955
Jogosítvány
  • Count Adyn
    #3555
    Nemtudom, velem is ezt csinálták, első rutin óra után már vezettem hazafele:)
  • Dodo55
    #3554
    "a tanpályáról visszafelé már én vezettem :)"
    Hmm, akkor tehát tényleg van ilyen.
    Mert egy ismerősön is ugyanezt mondta, én meg csodálkoztam nagyon.
    Azért ez nem kis kockázat, mert úgy tudom, hogy le kell tenni a rutint, mielőtt az oktatóval forgalomban vezethetnél.
  • Yulcsa
    #3553
    nah, megvolt az első órám... elég érdekes így elsőre, fura meg minden.
    a tanpályáról visszafelé már én vezettem :)
  • Yulcsa
    #3552
    köszi mindenkinek a bíztatást, majd holnap kiderül, mennyire vagyok hártányban :)
  • HiPPoNaX
    #3551
    ha nagyon ajandekozni akarsz, akkor egy uveg pia sztem boven megteszi nagysagrendileg
  • novakzolee
    #3550
    sziasztok! nekem olyan kérdésem lenne, hogy oktatónak milyen, mekkora ajándékot vegyek, b-ből elsőre levizsgáztam mindenből. (tudom, ez nem csak az oktatón mullott...)
  • 5w0rdf15h
    #3549
    a műszakit 2 évre adják meg, és olyan 30-40k attól függ hol csinálják
  • H. Peti
    #3548
    Sorry az offtopic miatt. Köszi, amúgy a seat-ot foglaltam le, csak szemet szúrt a hyundai, majd ha ott leszek a kereskedőnél, úgyis kiderül milyen állapotban van. Amúgy a műszaki vizsga mennyi ideig tart és mennyibe kerül? Sorry még1X!
  • CaviaR
    #3547
    Ez nem a legmegfelelőbb topic, de ha már itt van..
    Szerintem magasan a Seat. Mindkettő jóval elmúlt 10 éves, szal arra ne számíts h nem lesz velük gond, különösen ebben az árkategóriában, de a Hyundai gyár tapasztalat híján valszeg kevésbé tartós kocsit gyártott mint a Seat. 60000-rel kevesebbet futott és a motorja is kissebb, ami a fogyasztás szempontjából fontos.
    Ha a műszakiját csak pénzhiány miatt nem csinálták meg (és nem azért mert mondjuk tökszar), akkor vedd azt!
  • H. Peti
    #3546
    sziasztok!

    autóvásárlás előtt vagyok, mivel nincs sok lóvé, két autó jöhet szóba, ezek közül melyiket javasoljátok?

    HYUNDAI
    Típus: PONY
    Évjárat: 1994
    Ár: 290 000,- HUF
    Üzemanyag: Benzin
    Motor: 1.5i
    Teljesítmény: 53 (kW)
    Karosszéria: 4 ajtós
    Sebességváltó: 5
    Futott kilométer: 207188 km
    Színe: kék
    Felszerelés: Riasztó,Központi zár,ST-stereo,Pótkerék
    Műszaki érvényesség: 2/2008

    vagy,

    SEAT
    Típus: IBIZA
    Évjárat: 1993
    Ár: 290 000,- HUF
    Üzemanyag: Benzin
    Motor: 1.2i
    Teljesítmény: 52 (kW)
    Karosszéria: 5 ajtós
    Sebességváltó: 5
    Futott kilométer: 146204 km
    Színe: fehér
    Eladás helye: Budapest
    Felszerelés: Központi zár,El. ablak,Ülések
    Műszaki érvényesség: 2/2007 (lejárt)

    Segítségeteket előre is kösz!
  • cipo01
    #3545
    Hát ezt nem jól tudod.
    Ha magánterületen például a saját birtokodon balesetet okozol, akkor a kresz szabályai szerint fognak elbirálni, vagyis a kresz ott is érvényes. Ha a rendőr megfog a TESCO parkolóban, gyárterületen, vagy egy erdei magánúton, bizony meg fog büntetni, de még azt is, aki a vezetést átengedte.
  • Dodo55
    #3544
    És jogosítvány nélkül hol lehet vezetni(gyakorlás céljából gondolom)?
    Mert 2 dolgot tudok: magánterületen lehet
    DE: van egy olyan a kreszben, hogy azon a magánterületen, ami nincs elzárva a közúti forgalomtól, és nincs jelezve a ott lévő közlekedésre vonatkozó szabályok, ott úgy kell vezetni, mintha a kresz lenne ott is érvényben.
    Ezt értem, de pl ha ilyen helyen vezetek(mondjuk valami parkoló, ami magánterület, de nincs elzárva a forgalomtól), akkor megbüntethetnek -e, hogy jogsi nélkül vezetek?
  • cipo01
    #3543
    A XX.ker okmányiroda 4-5 napon belül postázza a jogsit, aztán van olyan hely, ahol 2-3 hét kell hozzá.
    A kuplung a mai kocsikban elég rövid úton jár és nagyon könnyű. Régen (70-es évek eleje)volt olyan tipus, ahol a kuplungot csak két lábbal lehetett benyomni és a váltásoknál kétszer is kellett kuplungolni, de azért mégis lehetett velük közlekedni. Ne félj, hamar meg fogod szokni a mai autók pedáljait.
  • Sanyix
    #3542
    Azért gyorsulnak lassan, mert nem tudják még megfelelő ritmusban kezelni a kuplungot meg a gázt. Ha rosszkor nyomod valamelyiket, vagy recseg a váltó, vagy nagyot ránt a kocsi, vagy induláskor lefullad, ezért óvatosabban, és ezzel együtt lassabban is váltanak, ezért nem gyorsulnak. De egy kis gyakorlás, és simán fog menni. Nekem is ilyen gondom volt (érdekes módon, ahogy nem az oktató ült mellettem, és megvolt a jogsim, rögtön elég simán ment a dolog, bár lehet hogy azért mert egy fos gyenge motoros autó helyett erősebbe ültem :)).

    Amúgy az oktató mondja hogy óvatosan gyorsítsanak. A legtöbb autóssuliban az oktató a saját kocsijával oktat, így félti mint állat, sok egészen idegbetegen tud viselkedni.
  • 5w0rdf15h
    #3541
    hát ez sok mindentől függ....pl h milyen úton haladsz, mert autópályán esején felgyorsítasz azt heló majd mikor megállsz pihenni v lemész akkor váltasz vissza ha szerencséd van és nincs dugó, forgalom :) viszont ha főúton mész, ott fárasztóbb sokkal lakott terület, forgalom stb gyakran kell váltani fel és vissza, amúgy meg embertől is függ h mennyire fáradékony a lába...megaztán hosszú úton ajánlatos megállni 2-3 óránként kicsit mozogni.
    Amúgy normál forgalomba nem vészes hamar megszokod csak gyakorlat kérdése az egész ;)
  • bricks
    #3540
    Sziasztok!
    Látom van aki 3-4 nap alatt kézhez kapta a jogsiját. Bp-en melyik okmányirodába érdemes menni, ahol gyorsan elkészülne?
    A 11. kerületi központit néztem ki, arról esetleg tud vki vmit?
  • Dodo55
    #3539
    Rosszul vezetés alatt mit értesz?

    Más: ha jól sejtem oktató vagy.
    A tanulóvezetők nagy része olyan lassan vezet, hogy nem igaz.
    Nem is az, hogy lassan megy, hanem hogy lassan gyorsul.
    Nem tudom, hogy ez a bátortalanságuk miatt van -e esetleg, vagy pedig az oktató mondja, hogy óvatosan gyorsítsanak(nem hiszem)?
    Lassú gyorsulás alatt nem azt értem, hogy nem padlógázzal indul, hanem hogy kb a gázt se nyomja.
  • Dodo55
    #3538
    Tényleg, a kuplung.

    A múltkor beszélgettem apukámmal, hogy majd ha megvan a jogsi, és még nem lesz saját autóm, akkor majd had vezessek én helyette jó sokszor.
    Mondta, hogy az a része OK, hogy vezessek, hogy legyen gyakorlatom, de nem ezt az autót.
    Mondom miért? Nem töröm össze, vagy ilyesmi.
    Azt mondja, nem az a gond, hanem hogy elállítom az ülését :D

    Na erre mondom neki, hogy szerintem nem kell elállítanom, mert kb egyformák vagyunk most. De mondom akkor had üljek most be a helyére, megnézni, hogy jó -e az ő üléskonfigurációja :D

    Jó beültem, jó volt, de mondta nyomjam be a kuplungot, hogy be tudom -e rendesen.

    Na itt ért a meglepetés, ugyanis be tudtam nyomni teljesen, de akkora volt a pedál útja, aminek a felére számítottam kb.

    És eléggé el kellett emelni a lábamat.

    A kérdésem az, hogy rendes vezetésnél mennyire fárasztó a kuplungolás, ezt most annak tudatában kérdezem, hogy ilyen nagy a pedál útja.
  • Waze17
    #3537
    Szerintem csak annyi elonye van ha elotte vezetett már valaki hogy a kuplung kezelése valamivel jobb mint aki eloszor vezet (nem fullad le annyiszor, nem rángat neki a kocsi), de aki eloszor ul volán mogé az is hama beletanul.
  • cipo01
    #3536
    Jogsi nélkül tilos vezetni. Ha már kibirtál 17-18 évet önálló vezetés nélkül,akkor ezt a pár napot is ki fogod birni. Ha mégsem, akkor ha az okmányirodában leadod a papijaidat és befizeted az aktuális illetéket, kaphatsz fénykép nélküli ID jogsit, de kérdés, hogy tiz tizenöt vezetési óradijnak megfelelő suskát érdemes-e erre áldozni.
    más.Általában könnyebb dolgom volt az olyan tanulókkal, akik még soha nem vezettek, mint azokkal, akiket a havet, bátyó, vagy ép az apuka megtanitott rosszul vezetni. Ne parázz attól, hogy még nem ültél autóba.
  • Waze17
    #3535
    Hát igen, vidéken vizsgáztam (Sopron), itt egy nagyonjó vizsgabiztost fogtam ki, azt már én is hallottam sokaktol hogy BP-en szeretnek buktatni
  • 5w0rdf15h
    #3534
    nem ér fel, ezt anno 5 éve énis kérdeztem de hangsúlyozták h nem lehet azzal a papírral vezetni, meg kell várni a jogsit
  • HiPPoNaX
    #3533
    Ettol fuggetlenul azzal a papirral a rendor elkuld a bus fenebe, mivel az nem ideiglenes jogositvany.
  • CaviaR
    #3532
    Vezetni jogosítvánnyal lehet, ilyen olyan papirokkal nem.
    De hova sietsz, pár nap és megkapod, onnantól meg addig vezetsz amíg meg nem unod (és sokkal tovább) :)
  • DJ BP
    #3531
    hát igen, később fejlődnek igazán reflexé a mozdulatok, és az fontos. Tehát amikor már nem gondolsz arra lefordulás közben, hogy most fék, kormányelfordítás, kuplung, visszaváltás stb., hanem arra gondolsz csak, hogy itt befordulok, kész :)
  • Dodo55
    #3530
    Na ez engem is érdekelne.
    Mert úgy tudom kapok majd valami papírt, amit az okmányirodában kell megmutatni, amikor a jogsit csináltatom.
    Namost ez a papír szerintem jogilag felér egy jogsival, mivel elég ezt megmutatni, hogy jogsit kapjak.
  • novakzolee
    #3529
    nekem az lenne a kérdésem, hogy lehet-e a vizsgaközpontos igazolással vezetni, vagy az okmányirodaival, vagy pedig meg kell várnom a jogosítvány kiküldését?!
  • Sanyix
    #3528
    Hááát attól függ hol. Vidéken valószínűbb, de Bp-n szeretik lehúzni az ember pénzét.
  • Count Adyn
    #3527
    Nem feltétlen, énis igy voltam vele, fater direkt mondta hogy addig ne is próbáljam, mert könnyebb lesz úgy vezetni ott, ahogy kell a levizsgázáshoz:D
  • shad0w
    #3526
    sztem tök felesleges, én pl életemben először ültem a volánnál mikor elkezdtem a rutint, és mégis plusz óra nélkül meglett, mint ahogy a forgalmi is. mondjuk nagyon jó oktatóm volt. valójában megtanulni vezetni meg úgy is inkább már csak a jogsi megszerzése után lehet, sztem.
  • DJ BP
    #3525
    akkor vezess most még előtte, pótold be :)
  • Yulcsa
    #3524
    remélem, hogy nem lesz gond, bár eddig még életemben nem vezettem autót, és sajnos ez hátrány lesz, az osztálytársaim már vezetgettek előtte mellékutakon, meg kevésbé fogralmas helyeken.
  • Waze17
    #3523
    Vezetéstol ne parázz, elso 5-6 óra még nagyon szokatlan lesz, de utána már belejössz és simán menni fog.
  • Yulcsa
    #3522
    köszi! :)
    Na igen, már előre félek, 2 osztálytársamat is meghúzták forgalmin. Én szerdén kezdem a vezetést, na attól is parázok már rendesen :)
  • Waze17
    #3521
    grat:), de a neheze ezek utan jon majd (forgalmi vizsga) de ha ott is odafigyelsz az is ilyen konnyen meglesz
  • Yulcsa
    #3520
    köszi! :) :)
  • Count Adyn
    #3519
    grat^^
  • Yulcsa
    #3518
    átmentem! 1 hibaponttal.
    köszönöm mindenkinek, aki szorított! :)
  • Waze17
    #3517
    hajár menni fog az, ha kicsit is odafigyeltél orakon és/vagy gyakoroltal siman átmész
  • Waze17
    #3516
    Én ugyhallottam hogy még utasithat is a rendor hogy vedd ki a szemedbol a lencsét hogy megbizonyodhasson afelol hogy tényleg viseled e, bár én ezt eleg nagy marhasagnak tartom mert ellenorizni lehet puszta "szembenézéssel" is aki mar latott életében kontaktlencsét, a masik oka az hogy aki autoban ul annak nincs meg a lehetosege hogy kivegye a szemebol a lencsét (koszos a keze, nincs alkalma rá az autoban hogy megmossa) és igy elég sulyos fertozeseket is ossze lehet szedni (ezt mint kontaktlencse-viselő mondom)