7955
Jogosítvány
  • HiPPoNaX
    #3595
    lassan engedd fel, ne "ugorj le" rola es nem lesz gond
  • Yulcsa
    #3594
    köszi!
    de akkor is félek :( így a 2. (2x2) óra után még nem megy úgy, ahogy szertném, hogy menjen. Pl. amikor 2. fokozatba váltasz, ott már nem kell csúsztatni a kuplungot, nem?
  • lac0215
    #3593
    http://www.freeweb.hu/tigris-t/oktatocsomag/jarmukez.pdf

    ebben le van írva minden részletesen...
  • HiPPoNaX
    #3592
    saroktolatas, vagy mi a pontos neve
  • shad0w
    #3591
    nekem ha jól emlékszem valami olyasmi volt, h elindulás, gyorsítás, fékezés, tolatás, szlalom, padkához parkolás. a többi feladat közül meg húzni kell, nem? ott volt a dombon elindulás, kétféle parkolás, Y... meg mi van még? :)
  • Yulcsa
    #3590
    na legközelebb hétfőn megyek vezetni.
    pontosan mik is a kötelező gyakorlatok rutinon?
    elindulás, majd parkolás, aztán hirtelen fékezés, szlalom, egyenes tolatás, meg a parkolások közül mi?
  • DJ BP
    #3589
    ügyes :DDD
  • DJ BP
    #3588
    De annál meredekebbről van szó, ez a lényege a mondandónak :)
  • bricks
    #3587
    Központi okmányiroda, 11.kerület fehérvári út: 4nap alatt kész a jogsi :))
    Ott van a petzval mellett, bátran menjetek oda ha intézni kell!
  • Vlala #3586
    Igen, én is láttam már hasonlót. Gáz megtartva, kuplung lassan fel, közben kézifék le... és az autó nekikoccan a mögötte állónak, mert elfelejtette sebességbe tenni.
  • cipo01
    #3585
    Azért kell a szarozás, metr volt olyan hölgy aki a dunaparti parkolóból nem tudott elindulni, és az ott álló hajósók szemeláttára csinált magának egy ingyen kocsimosást. A Petőfi-hídon a nagy dugóban egy srác az S-100-asával belegurult a mögötte levő Jaguárba. AJaguáros majdnem mególte, pedig csak néhány százezer forint volt a kár. (ja, és nem volt biztositása)
    Valójában nem egy bonyolult feladat. 1,a gázpedált addig benyomni, hogy legyen egy stabil 2 ezres fordulat, és ott megtartani. 2, a kuplungot finoman addig felengedni, hogy a fordulatot lefojtsa kb 1500-ra. 3, a kéziféket kapkodás nélkül lágyan kiengedni. És meg is van a csoda, a kocsi rángatás és fulladozás nélkül finoman elidul. Elöször eltart vagy 4 másodpercig, hatodszorra már 1-2 sec alatt megvan. Az én tanulóimnak soha nem okozott ez a feladat gondot.
  • Sanyix
    #3584
    persze egyes sebességfokozat megfogja az autót... ha áll a motor, ha megy a motor, és 1-esbe váltasz, rögtön ránt egyet, és lefullad a motor, de nem csak nem túl meredek lejtő van. Egyébként érdemes mind2-t használni, motor leállítás után 1-es-be+ fék, így tuti nem gurul el.
  • Count Adyn
    #3583
    Az utolsó mondatot fejtsd ki kicsit bővebben, hogy hogy értetted, mert elég furán hangzik:D
  • Dodo55
    #3582
    Nem tudom minek ez a kézifékes sz*rozás.
    Elméletileg ha nem túl meredek a lejtő/emelkedő, akkor az 1-es sebességi fokozat is megfogja az autót.
    Aki meg ügyes, az el tudja kuplung nélkül is indítani a motort sebességbe rakva, és akkor már kész is a dolog.
  • Sanyix
    #3581
    Hát aki már ráérzett nem használ kéziféket sem lejtőn elindulásnál (max ha nagyon nagyon óvatos akar lenni) :) Én mikor meglett a jogsim, rögtön apám módszerét használtam. Fék be, kézifék ki, kuplung be, 1-es, fékről le, majd kb egyszerre be a gáz, és kicsit fel a kuplung. Persze ez csak akkor használható, ha az ember tudja hogy az adott kocsinál milyen kuplungállásnál kezd húzni a kocsi, ha nem tudja akkor rendesen vissza lehet gurulni.
  • Istencsászár
    #3580
    Naja, ez az autómatizálás:)). Két autónk van, egy Toyota Aygo és Sx4. Az Aygo autómata váltó ( anyu miatt, de ő nem használja az autót, csak én ), azt mikor a nagy kényelemből ( gáz, fék ) átülök az Sx4be 1szerűen az első fél órban van amikor elfelejtem a kuplungot használni, megálláskor:D:D
  • CaviaR
    #3579
    Nekem is mindig újra kell tanulnom! :D Dízellel járok kb két éve, beleraktam jópár 1000km dugóban tötymörgést, ráadásul a kuplungja min a 3/4-énél kezd el fogni, szal mielött egy benzinest kell vezetnem újra kell tanulnom a csúsztatást, meg a gáz kezelését. :D
  • CaviaR
    #3578
    Így magoltatták be velünk anno a lejtős elindulást, emlékszem én is. :) Azóta véletlenül sem használom így, simán benyomom a féket, fel a kézit, át a gázra és már megyek is fel a lejtőn.. :)
  • DJ BP
    #3577
    ezért nem is értem miért engedélyezték, hogy ugye már jópár autóban van automata kézifék, ami gáznyomásra kiold, ez jó, de mi lesz azzal aki 10 évig ilyen autóval közlekedik, majd egyszer átül olyanba, amibe nincs? Furcsa dolgok történhetnek :))
  • Yulcsa
    #3576
    igen, emelkedőre gondoltam :)
    valahogy nem is a pedálokkal van gondom, hanem a kézifék kiengedéssel :)
    nem tudom olyan jól megemelni, hogyh benyomhassam a gombot. Sokat kell gyakorolni, az biztos.
  • Istencsászár
    #3575
    Jah a kuplung mindennek a kulcsa. Én dízelen tanlultam vezetni, azt mikor beültem a Suzukinkba ( akkor még Ignis, most Sx4 ), ujra kellett tanulon kuplungolni, mer ég és föld.
  • Istencsászár
    #3574
    Talán az a legnehezebb szerintem minden rutin közül, de ha 1szer ráérzel akkor már azzal sem lesz gond. Én vizsgán ezt a feladatot szerettem volna mint kötelező + valami, mivel rájöttem hogy kell, azt pofon 1szerű:), ehelyett kaptam tolatva beállást, azt mondja a többi vizsgázó, de ügyes vagy hogy ilyen simán és pontosan beálltál:)
  • Vlala #3573
    Emelkedőn, nem? A titka a gáz és a kuplung ügyes használata, a gázt adagolni kell neki, és megtartani egy ponton, miközben a kuplungot lassan engeded. Ha úgy érzed, az autó már menne, akkor már fogja a kuplungon keresztül a motor, mehet le a kézifék. Ezzel 10-ből 6 embernek gondja van, nekem minden autón újra kellett tanulni :)
  • Yulcsa
    #3572
    ma megvolt a 2. órám. a lejtőről való elindulás fura picit, a kézifékkel akadnak gondjaim még :)
  • Dodo55
    #3571
    Hát engem annyira nem érintenek majd a Suzikik, meg a VW-k :D
    Hondám lesz(5. vagy 6. generációs Civic), és szerintem legalább 1.6-os :D

    Épp most néztem meg, hogy mi a neve annak a motornak, ami 1.6-os, és 160HP :D
    B16A2
  • shad0w
    #3570
    ezt sokan mondták amúgy, szóval én elhiszem h van benne vmi, de hidd el viszonylag sokat vezetem mind a kettőt. az egyik egy régi 1.3as swift(5 ajtós), a másik meg egy új 1.4 polo(3 ajtós), és hát azért így van különbség a polo javára. viszont tesómék nemrég vettek egy vadiúj swiftet, na hát az már azért jelentősen jobban megy a polonál is. amúgy meg sry az offért. :)
  • Count Adyn
    #3569
    Bizony, mikor meglett a jogsim, a Citroen Xsara Picasso-ból átültem az 1200 es ladába és megtanultam újra vezetni kb:D Ott aztán állni kellet a fékbe, aztán lett egy Pug206 unk, első fékezésnél csikorogva álltam meg:D
  • DJ BP
    #3568
    a vw-nél mondjuk legalább van honnan lassulni... :)

    VW kis benzineseit ismerve, inkább Suzukira tennék :). Jelenleg tuti, de előző Suzuki se volt rossz gyorsulásban, főleg hogy könnyebb
  • shad0w
    #3567
    ja a féken állásról meg annyit, h asszem akkor volt mikor először voltam forgalomban, már álltunk a kereszteződésnél vagy 2 perce, én nem igazán mertem kifordulni, az oktató segíteni próbált, de én meg nem engedtem fel a féket :) nem azért mert nem mertem, hanem mert egyszerűen nem votlam tisztában vele abban a pillanatban h mit is csinálok és h éppen javában taposom a féket :) amúgy az h mennyire kell nagy erővel nyomni a fékpedált eléggé relatív, főleg suzukit és polot vezetek, a suzukin a fék olyan amilyen, el lehet képzelni, de a vw polon nem rég lettek cserélve a fékek valamint a gumik is, na ott elég csak pöckölgetni a fékpedált és érezni a lassulást :)

    mod.: a vw-nél mondjuk legalább van honnan lassulni... :)
  • shad0w
    #3566
    a stift 90-nél tanultam, van honlapjuk is, ott találsz némi infót: http://www.stift90.hu/hu/index.php

    a srác aki a kreszt oktatja nagyon jófej, jól magyaráz el mindent, mikor én tanultam volt asszem 12 nő is a csoportban és közülük asszem csak 1 valaki nem ment át (nem a nőket akarom leszólni, de abban a csoportban legalábbis jóval nehezebben fogták fel a dolgokat, főleg a műszakiakat).
    az eüt elintézi a suli, az nem nagy szám, kijön egy emberke asszem 2 alkalommal, megmutatja a gyakorlatokat, elmond pár dolgot, aztán mehetsz vizsgázni belőle.
    oktatók közül pedig egyértelműen Palkovics Ferencet ajánlom, nagyon jól oktat, nagyon jófej, teljesen korrekt. amúgy astraja van, legalábbis akkor még az volt, elég könnyen vezethető autó.
    ha kell még vmi infó kérdezz bátran :) ja még talán annyi h eddig ha jól számolom 7 ismerősöm csinált jogsit a stiftnél és eddig senki sem panaszkodott.
  • Istencsászár
    #3565
    Velem is ezvolt, megállás-indulás meg egyebek az első órán, azt aszondja akkor kanyarodjak ki jobbra, azt irány haza:), persze át kellett menni egy forgalmas 4 sávos autóúton ahol lámpa se volt, ez volt az első feladat, ja és persze emelkedőről kellett indulni:), gáz volt, de sikerült, de ahogy visszaemlékszek, nem tudtam mit csináljak h a tükröt az utat vagy a táblákat nézzem:))) ma meg...
  • zsoltszeifert
    #3564
    Tudom -> | #3562
  • DJ BP
    #3563
    mivel A-nak előbb el kell engednie B-t :)
  • zsoltszeifert
    #3562
    | #3561 -> Jaaa, nem szóltam MEGVAN !
  • zsoltszeifert
    #3561
    Sziasztok.



    Ugye jól gondolom, hogy ez így nem stimmel !!!
  • Dodo55
    #3560
    Azért a fékpedált elég nagy erővel kell nyomni, ha minden rendben van a fékrendszerrel, szóval én nem tudom magam elképzelni, amint véletlenül úgymarad a lábam :D
    Bár mondjuk szervós az is, ha megy a motor.

    Amúgy ha jól tudom te fehérvári vagy.
    Esetleg el tudnád nekem mondani 1-2 tapasztalatodat?
    Mert én is fehérvári vagyok.
    Olyasmira gondolok, hogy melyik autósiskolába jártál, jó volt -e az, merre felé szoktak forgalomban vezettetni itt, ilyesmi.
  • shad0w
    #3559
    pedig ilyen velem is volt anno, ültem bután és álltam a féken, az oktató meg kb 5ször mondta el h engedjem fel mert így soha nem fogunk kifordulni... :) kb 30 másodperc alatt le is reagáltam h mivan és felengedtem, van ez így :)
  • Dodo55
    #3558
    :O
    Ezt nem gondoltam volna.
    De ugye csak oktatóval szabad?
    Mindenesetre ennek örülök :)

    Amúgy ezen a "nem hajlandó a féket felengedni."-n jót röhögtem :D
  • cipo01
    #3557
    Járműkezelési vizsga (rutin) előtt a forgalomban részt venni nem tilos.
    Egy valamirevaló oktató a jobb egyesből szinte minden hibát gond nélkül képes megoldani, amit a tanulója összehoz. Egy dolog van, amikor az oktató tehetetlen, ha a tanuló nem hajlandó a féket felengedni.
  • Yulcsa
    #3556
    végülis annyira nem gáz, előtte vagy 1 órát gyakorolgattuk az elindulás-megállás, fék, kuplung, irányjelző...
    meg ugye hát neki is van fékje :)
    amúgy kint jobban ment, mint a tanpályán :)