142
heloka kellene egy kis segítség ahoz , hogy fel tudjam húzni a procimat köszi előre is!
  • ZaJanga
    #22
    A jó hűtés elengedhetetlen!Le kell adnia valahol azt a plusz hőt amit terhel.Ha jó a hűtés kicsi az esélye, hogy károsodik.Hamarabb eladod mint elszálna valaha is.
  • janos666 #21
    Vagyis a túlhajtás csak akkor károsít ha túlmelegszik, de amíg 50 fok alatt vagy azt csinálsz vele ami csak jólesik?
  • shaky
    #20
    Nem volt még p4 procim, de alatta minden pentiumomat túlhúztam eddig amég csak engedte, de soha nem károsodott eggyik sem!!! Jelenleg a legmelegebbnek számító AMD2200+t hajtom 2600+on és ha jól tudom ameddig nem fagy addig semmi gond...hapedig lefagyott akkor meg már nem lehet gáz...szerintem!
    Azthiszem a hwhunpage oldalon volt régen eggggyyy cikk valami brutális nitrogén hűtéses P4-el amit felraktak a technológiai csúcsára valami 4Ghz-re minusz valahány fokon.
    Én is ilyen hűtésre vágyom !!!!
  • joe69
    #19
    nekem is help kéne lásd AMD topic...
  • janos666 #18
    Ja, ez se rossz, 98SE meg XP!
    Emlékszem pár éve mindenki hüjének nevezett, hogy miétr teszem fel az XP-t mert szar stb. Eltel úgy másfél év és láss csodát mindenki előszeretettel alkalmazza otthonában és irodájában az XP-t! Na persze pár linuxfant leszámítva, de őket inkább nem is emlegessük!
  • #17
    Annak a gépnek annyi. Pár hét és egyre jobban el kezd majd csökkenni a ram, először kis mértékben, majd naponta akár több 10 megát is, aztán egy szép nap egy hatalmas atomvillanás és gombafelhő közepette megsemmisül a gép, a családod, a szomszéd, meg a kutyája. Részvétem.

    2. megoldás:

    Soha nem fog annyit kiírni amennyi pontosan van benne, egyik program/rendszer így kerekít, a másik úgy. Mellesleg mi a fenének a Win98Se nek 1 giga ram, amikor nem is tudja normálisan kezelni!? Oda egy XP -t illene már felrakni.
  • janos666 #15
    Ez most lehet hogy hüjén hangzott, de a lényeg hogy a túlhajtás okoz-e károsodást a magban, ha a hőmérséklet optimális értékeken (vagy azok alatt) mozog?
  • janos666 #14
    Van köztetek olyan aki huzamosabb időn keresztül húzott 2.6 körüli HT-s P4-et, mondjuk 2 hónapja megy neki 3000-3200-n és még nem sült szét! Vagy egyáltalán hogy megy ez a tuning, ha mondjuk ideaális környezetet képzelünk el: a proci egy tál normál légköri nyomás mellett cseppfolyós nitrogénnel teli tartályban lebeg, vagyis mindíg bőven 30 fok alatt van akkor végsebességig felhúzhatom amennyit az alaplap elbír, és nem fog elbaszódni?
  • yellowcab
    #13
    hello
    abit be7 raid, p4 2.8/512/533
    ki szeretném próbáln,hogy mennyire húzható,de valahogy nem sikerül beállítanom?
    milyen értéket mire állítsak,és mit próbáljak folyamatosan növelni?

    a memóriát hol lehet húzni?
    512/333 ddr
  • fm
    #12
    és mennyi eredményt ad 3dmarkban? persze írd le lécci a többi alkatrészt is..
  • DiVE
    #11
    én most húztam egy 2.6-os cerkát 3063MHZ-re és teljesen QL. sokkal zsírabb, gyorsabb, tesztprogik: pl.: 3dmark, pcmark bizonyítják, hogy megérte húzni. szal' szerintem nem a legrulzz-abb proci a celeron, de nem szabad leírni. mondom én egy 2.6-os cerkával asus p4p800-on tökéletesen meg vagyok elégedve, ja és 117-es fsb-n megy mellesleg a proci most így átlag 38, az alap pedig 42C.
  • Pace
    #9
    ha fűteni akarsz, akkor meg AMD-t vegyél :) Megy mint állat, és melegszik is, mint radiátor.
  • hen-tes
    #8
    még meg fagysz ott a hideg szobába :))
  • hen-tes
    #7
    ezaz :)
  • Pace
    #6
    adjál neki feszkót, és próbáld feljebb tolni az FSB-t. hátha bírja. lehet, hogy jobban melegszik majd, de ha megy, akkor nem nagyon számít. a 32 fok meg szinte hideg.
  • zzsolt
    #5
    Hi hát felhúztam már nem bírtam várni és sajna én az alaplapon akartam húzni de azon nem lehet úgyhogy maradt a cpu és ott feltoltam először 100mhz-ről 133(max) :) de eztet valamiér nem komázta...:D aztán visszavettem fiatalos lendületemből és végül arra jutottam leveszem 132-re...:)))) na nem ez hülye vicc volt lementem 117-re és most igy pont 1.9999Ghz-en müxik a kicsike és szerintem eddig jól birja proci se ment fel 32 fok fölé úgyhogy talán megmarad .....
  • Lammer
    #4
    csak sajna smoke-undo nincs :)))
    najó ez csak vicc volt...
  • hen-tes
    #3
    hogy meddig az midndig változó
    és ha túl huznád , akkor se félj mert van bios reset is
  • zzsolt
    #2
    Szoval csak annyit szeretnék kérdezni , hogy van-e esetleg olyan sorstársam vagy olyan aki már húzott fel egy p4 1.7 -est ASUS P4B 266-os alaplappal fűszerezve?És ha van ilyen akkor az adja meg pls az emiljét vagy rőviden (amennyi ideje van),hogy meddig és hogy hogyan is kellene cselekednem...köszi előre is!