226
Szerintetek melyik az eddig megjelent legjobb FPS?
  • Petyus_
    #139
    Poénból írtam az imhózást te lüke (utalva a csúny esetre az új moha fórummal!) :))
  • Blasta
    #138
    Tökmind1!
    De akkor sem ez a DOOM stílusa! Attól még full király lehet a játék, és én imádom is a horror FPS-t! :-DDDD
  • Petyus_
    #137
    Nem értek egyet.. ha visszagondolsz a DOOM megjelnésére.. egy ÜBERBRUTÁL grafikájú és igenis horrorisztikus hangulatú, fosatós game volt (ráléptél a csapdára fények le, titkosajtóból jönnek ki az impek.. elég fosatós volt..).

    Az más kérdés hogy most a mobiltelón máshogy hat a 10 éves játék mint annak idején a 486-os erőművön. :)

    A DOOM III-nak a sztorija is stimmel.. meg ugyanazok a szörnyek lesznek végülis.. csak kicsit átértelmezve. :D (meg egyéb hnagulati elemek.. pl. az alphanak az elején a csávó tök olyan fejet vág mint a DOOM-ban az állapotjelző részen az arc :))
  • Piftuka
    #136
    Pl. WHOO !, vagy BOUU !

    És akkor sejthető lenne, hogy horro játékkal állunk szemben !
  • Blasta
    #135
    Igen, '95-96-ig még FULL játékokat vásárol(hat)tunk meg. Azután jöttek a minél hamarabb elkészített, kiadott és félkész , összecsapott játékok...
  • Piftuka
    #134
    Legyen igazad !

    1. Mindig ez az IMHÓZZÁS bazzer! :D

    Vannak, akik HYPE-oznak, vannak, akik IMHO-znak. Már te is kezded ?

    "Az ilyen Piftuka féle aljas flémerek meg csak IMHO-zzanak !"

    Ezt te írtad anno.

    Szoktam azt is írni, hogy szvsz. Ezeket variálom. Mert bár nekem egyértelmű, hogy, ha vki leírja a véleményét, akkor az a sajátja (általában), de én ismerve az SG és egyéb fórumok flémer közösségét, kiteszem, hogy IMHO, SZVSZ.

    Ne mondhassák, hogy általánosítok és a saját véleményemet erőltetem rá másokra.

    Amiket leírtam, azok nem kinyilatkoztatások, nem szentírás egyik sem.

    Egy egyszerű (de nagyszerű ), Piftuka nevű player véleményei.
    Ennyi.
  • Blasta
    #133
    Szerintem a DOOM a harmadik résszel nem lesz hű a nevéhez, hisz azt a stílust amit akkoriban az első és második résszel képviselt, egyértelmüen manapság a Serius Sam meg Will Rock képvislei!
    MEGAHENT!
    A Doom 3 ezzel szemben lassu, horror FPS lesz, ergo nem illik rá a Doom név! Lett volna más a neve, akkor minden OK!
  • Piftuka
    #132
    Igen, ebben igazad lehet.

    De éppen ez mutatja a két program nagyságát. Hiszen lészült más jó grafikájú program is a HALF-LIF után, de mégsem tudta leütni a trónról.

    A NOLF viszont minden tekintetben egyenrangú volt és még a grafikája is a csúcs volt, amikor megjelent. Így jogos volt a váltás.

    Amúgy éppen ezért nagyon várom a HALF-LIFE 2-t !
    Remélem, hogy a készítők igényesek lesznek és nem csak a címmel próbálják eladni a játékot !
    Mert ugye az nem kell ecsetelnem, hogy ez manapság milyen gyakori ?!?

    Úgy 1995-96 táján vége lett azoknak az időknek, amikor a kiadók szemszögéből az elsődlegesen legfontosabb kitétel az IGÉNYES SZÓRAKOZTATÁS volt.
    Onnantól jöttek a rendszeresen kiadott béta verziójú programok, az emberek pedig szépen rászoktak a patch-elgetésre, ráadásul a kiadott programok között évről évre JÓVAL KISEBB százalékban lehet rámondani, amely "akkoriban" (1995 előtt) gyakorlatilag rendeszeres volt:

    KLASSZIKUS !
  • Blasta
    #131
    Nekem egyértelmüen a Half Life a kedvencem, utána a Deus Ex és az Undying fej-fej mellett!
    Imádtam ezeket a játékokat!

    Most meg egyértelmüen a STALKER lesz a király!!!!
  • Petyus_
    #130
    "Az lehet, hogy grafikailag csúcs lesz"

    Biztos hogy az lesz.. a S.T.A.L.K.E.R. megjelenéséig. :)

    "nem várok komolyabb sztorit, mint ami pl. a SERIOUS SAM-nek van."

    Akkor nagyot fogsz csalódni.. komoly forgatrókönyvíó csávó adja a sztorit.. scriptelet események, játék a fényekkel, hangokkal, összefosod magad. :)

    SS hasonlat nem stimmel a DOOM III az egyik LEGLASSABB játék lesz és nem lesznek csapatokban támadó monszták.

    "A DOOM hű lesz nevéhez és egy "öld meg mindet" FPS lesz IMHO"

    1. Mindig ez az IMHÓZZÁS bazzer! :D
    2. A DOOM hű lesz a nevéhez és egy KORSZAKALKOTÓ csúcs hangulatos megajátékélményt nyújtó FPS lesz! :)
  • Blasta
    #129
    Pedig komolyabb sztoria lesz a Doom3-nak mint a serius sam-nek, ebben biztos lehetsz!
    Az engine már kész van régóta, már csak a történetet finomítják, azért nem játszhatunk még vele!
  • Piftuka
    #128
    "Istenítették, ajnározták = ángol műszóval: HYPE"

    Akko' mé' nem úgy írod, te ?

    "AvP: fogadjunk lenyomlak egy bug (ez lennék én) vs pred meccsen? :D"

    Elhiszem. Én multiban ezzel keveset játszottam.
  • Blasta
    #127
    Nolf 1 tényleg fasza volt! De csak azért ütötte le a HL1-et a trónról, mert grafikailag fejlettebb volt!
  • Piftuka
    #126
    Szerintem egyértelműen az. Hiába a szebb grafika (bár elfogultság nélkül mondom, hogy akinek nagy monitora van és bírja a gépe, az rakja maxra az összes effektet a NOLF 1-ben, játszon 1600X1200-ban és mondja utána, hogy nem gyönyörű a grafika még ma is !), ha kapásból a NINJA-s küldetés dögunalom, a játék jóval rövidebb (RÖVIIIIIIIIIIIIIIIID, NAAAAAAAGYON RÖVIIIIIIIIIIIIIIID) és a készítők nem tudtak már annyi eredeti újítást belevinni.

    Ez a hátránya a folytatásoknak, ha az előd igen nagyot "durrant". A NOLF-ban a készítők akkora adag puskaport lőttek el, hogy annak tükrében a NOLF 2. egy nem rossz játék, de meg sem közelítheti az első részt.

    A HALF-LIFE 2. készítőinek is magasra van téve a mérce. Nem elég, ha egy "hosszú küldetéslemez" készül a HALF-LIFE-hoz. Rengeteg új ötlet kell és zsneiális, nem klisé sztori, hogy esetleg új királyt tisztelhessünk a SINGLE FPS-ek között.

    Mert én a DOOM III-tól "nem félek". Az lehet, hogy grafikailag csúcs lesz, ha megjelenik, de én ettől a címtől nem várok komolyabb sztorit, mint ami pl. a SERIOUS SAM-nek van.
    Azt hiszem ezzel mindent elmondtam. A DOOM hű lesz nevéhez és egy "öld meg mindet" FPS lesz IMHO.
  • Petyus_
    #125
    Istenítették, ajnározták = ángol műszóval: HYPE

    DirectX az egy jó dolog de a Deus Exre gondoltam.

    AvP: fogadjunk lenyomlak egy bug (ez lennék én) vs pred meccsen? :D
  • Piftuka
    #124
    "Igen.. haragszok rá mert széthájpolták (egyébként jogosan :))"

    Bocs, de ezt nem értem. De tényleg ! Mire haragszol ? Mit csináltak a mivel ??? ?:>/ :O :O


    "És nekem DX a king."

    A DirectX ??? Hát az is egy érdekes "játék", mindenesetre furcsa ízlésed van !

    "Ja és kihagytam az Undyingot, AvP-t meg még egy csomó frankó játékot. :D"

    UNDYING... én nem hagytam ki ! ;)

    AVP...

    Az első rész valóban "befér" a listámon a 4. helyre.
    Mind SINGLE, minf MULTI kategóriában.
  • Petyus_
    #123
    Más a NOLF2.. de nem rosszabb szerintem mint az első rész.
  • Piftuka
    #122
    "bar ugy velem manapsag nem jeletek meg eget vero hangulatu fpsek."

    Látod ezzel egyetértek (bár ez gondolom az egyéni listámból is kiderült).

    Ismétlem magamat, de egy SINGLE PLEYER FPS alaphangulatát, az átlagon felüli, zsneiálisan kidolgozott történet kell, hogy adja.

    Utána jön az, hogy a grafikusok, pályatervezők mennyire tudták "elkapni" a cselekmény és annak környezete jellegzetességeit.

    Ha ez a kettő adott, akkor már nagyon könnyű dolga van a programozóknak. Kiszedni a BUG-okat és a játszhatóságra figyelni.

    Sajnos kevés ilyen program van valóban, mert valahol még a jó programok is hibáznak (lásd.: NOLF 2.).

    Tudjátok nekem a személyes BEST GAMES EVER toplistámon a 2. helyezett a NOLF és ahogyan nézem, nem mostanában fogja letaszítani onnan bármely játék.
    Ezért nekem ÓÓÓÓÓÓÓÓRIÁSI csalódást jelent a NOLF második rész !
  • Petyus_
    #121
    Igen.. haragszok rá mert széthájpolták (egyébként jogosan :)) és a Deus Ex mellett csomó helyen év FPS-e lett. És nekem DX a king. Or better than king.. god. :)

    Amúgy és is szeretem ám Cate Archer nénit de nagyon! :) Meg fasza a Jupiter engine is nagyon.

    Ja és kihagytam az Undyingot, AvP-t meg még egy csomó frankó játékot. :D
  • Blasta
    #119
    Hülye. Mégha FPS lenne. De még meg se jelent, és TPS lesz....
  • Petyus_
    #117
    Tényleg Piftu sikerült végül működésre bírnod a Deus Exet? :)
  • Piftuka
    #116
    Micsodaaaaaaaaaaa ? A NOLF első része az "összes többi" kategóriában ???

    Petyus ! Te flémelni akarsz már megint !!!

    Vigyázz, mert ráderesztem Villit !
  • Piftuka
    #114
    Ez így van. Természetes. Ákos a topicindító arra kíváncsi, hogy kinek melyik játék a legjobb !

    Az a különbség, hogy egyesek nem sok játékkal játszottak/játszanak (így véleményük nem lehet mérvadó érthető okokból), míg mások (ahogyan én is) végigsiklottak az FPS-ek történetének szinten minden jelentős -esetleg jelentéktelen- darabján.

    Ha az első táborba tartoznék, nekem eszembe nem jutott volna leírni a véleményemet, mert akkor pontosan SEMMIT nem jelentene.

    De nem kell leszólni, ha valaki eddig egy játékkal játszott és azt tartja a legjobbnak.
  • Jacek
    #113
    latom inkabb azt a topicotnevet kelett volna adni hogy ki mivel jatszik:) mert neki az a jo:)
  • Petyus_
    #112
    Hmm.. nekem két vonulat van :) az egyik a DOOM/Duke Nukem/Half-Life örök klasszik szentháromság

    a másik a Spector jétékok (System Shock, Deus Ex [ez az überalles], Thief)

    az összes többi (NOLF, NOLF2, MOH:AA, Rainbow Six, SWAT3, meg a többi ami nem jut eszembe azok csak a fentiek után).

    SZAL.. gogogo DUKE NUKEM FOREVER és System Shock 3.. a többi kedvenc folytatása már belátható időn belül érkezik! :))
  • Petyus_
    #111
  • Pupcika
    #108
    SOF2 Multiban jelenleg...
  • Piftuka
    #107
    Az én véleményem szerint:

    Single Player:
    1. No One Lives Forever; nincs mégegy FPS, amelynek ennyire kidoglozott története lenne, kiváló megvalósítással, remek ötletekkel, ráadásul igen hosszú is (sajnos a 2. részéről már ezek nem mondhatók el).

    2. HALF-LIFE; ez a név magáért beszél. Amig a NOLF meg nem jelent, évekig nem talált legyőzőre. Ha valaki ismerkedni akar a Single Player FPS-ekkel, akkor ez az első lépcső.

    3. A Clive Barker's: UNDYING és a DEUS EX megoszoznak ezen a helyezésen. Remek kidolgozott történet (ne feledjétek, egy Single Player FPS-ben EZ AZ ALAP. Ha ez adott, akkor lehet bármi mással foglalkozni a készítőknek. Ha nem adott, akkor az a játék sok esetben egy 0.)

    MULTILPLAYER:

    Ezen a téren gyakorlatilag, csak egy játékkal játszom (MoHAA), de ha a feltételeket, körülményeket nézzük és azt, hogy mekkora tábora van, mennyi mod készül hozzá, mennyire változatos, akkor:

    1. Counterstrike
    2. Quake I-III.
    3. Unreal Tournament

    Itt a sorrend, amit írtam nem annyira mérvadó, mint a Single Playerben.
  • Poki
    #106
    Hát én mostanában nem igazán láttam ütős gamét. Régebben az UT & MOHAA az állat volt. Most ha gyilkolni akarok akkor UT2k3, vagy SOF2. Igaz, hogy a SOF2 néha lapos, de nagyon teccik, hogy ha valakit lelövök lukas lesz a feje, leszakad a karja, lába, feje, feldarabolhatom kiskéssel és brutálkodhatok kedvemre. tegnap megnéztem a postal2-t és nem igazán vágtam magam hanyatt. Red Faction 2 az maga volt a fos, legjobban a C&C Renegade-re hasonlított, ami szintén zenész. Megnéztem a DOOM III alfademot, khm... Háááát, asszem ezt várom nagyon mert azt nyújtja amit az Mber ma elvárhat egy gamétól. Van történet, hangulat, feeling, grafika. Nem csak szaros képek vannak, mint pl. Devastation és miután megnézem elég szutyok az egész. lehet én vagyok igényes?
    Eléggé unalmas már az is, hogy minden karakter úgy mozog mintha botot nyelt volna és ojan mint egy kib***ott robot. Rongybaba efektust akarok és elétet a gamékba, és ez a grafikával van összhangban.
    Lehet csak én kezdek kinőni a játékokból, de nem éppen csak arra van szükségem, hogy húdeizgalmas (pl d00m I-II, igaz a maga idéjében maga volt az isten)
    De lehet leülök valamikor ha több időm lesz és mélyedek elfele a gamékban. Csak hát az idő nagy úr :)
  • FREAK
    #105
  • Inquisitor
    #104
    Half Life 2? 8D (Nemsokára kiderül ...)
  • PResident Evil
    #103
    half-life the name of the game
  • FREAK
    #102
    ja, az egész Unreal korcsolyarendszer sux :D
  • Aquli
    #101
    segélykéró:www.cheatcodex.com
    arra valo
  • Aquli
    #100
    amugy megfogalmazni nemtom, de a mozgas nekem a quake sorozatban mindig is jobb volt mint az ut-ben. SOKKAL.
  • gothic1
    #98
    Tényleg a Thief!!!!

    Már eszembe sem jutott mint FPS, talán nem is az, több annál! De jó lesz majd a Thief 3!
  • gothic1
    #96
    Az Half Life volt a nagy kedvenc. Majd a Castle of Wolfenstein tetszett nagyon. A többit már nem volt kedvem végigcsinálni. (Bár a Mohaa partraszállásos jelenete páratlan volt, mégse volt türelmem hozzá!)

    Hallotáttok, hogy a Wolfenstein kieglemezének készítésével leálltak, mert úgy gondják, hogy nem lenne meg a szükséges kereslet?

    Itt olvastam!

    http://www.gamestar.hu/kommentek.php?sid=6332

    Pedig már nagyon vártam!

  • FREAK
    #94
    mondjuk, ha idéznéd az üzenetet...
  • FREAK
    #92
    Deadly Dozen 2 "Pacific Teather"

    Kooperatív multiplayer mód :)
  • Borg
    #91
    3. kategóriád atyja a Tribes:) az első rész 98ban teremtette meg a kategóriát egyátalán, egész addig nem volt összetett multiplayer fps. AZtán tribes2, és állítólag már készül a 3. rész is..