152
  • skorpio7
    #1
    Nos megnéztem a HWSW-n lévő linkekben a teszteket .
    Ez bizony nem nagy durranás az Nvidia részéről , hanem csak egy újabb rókabőr , azaz Gef4 széria szuperfeltúrbózott változata , ami hmmm ... semmi újat nem hoz nekünk .
    El kell ismerni , az ATI most jól megfogta -előzte az Nvidia-t , akinek most fel kell kötni e a gatyáját de rendesen .Ugyan abba a csapdába esettt bele , amibe az Intel is ... elkényelmesedett és hirtel csak azon kapta magát , hogy vki már ott liheg a nyakába és már előzi is .
    Mondjuk az én gépembe is egy Gef4 4200 van , ami nagyon is jó vétel még most is .
  • TheZsenyka
    #2
    Azért csak várjuk meg, amíg elborítanak minket a tesztek. Anno az 9700-at is hasonló módon fogadták egyes tesztoldalak. Várjuk meg az optimalizált drivereket és a kártyák tömeges felbukkanását.
  • Zsoltee_a_bator
    #3
    jaja. arrol nem is beszelve hogy manipulalhatoak a tesztek. nezd meg a geforce fx forumban amit irtam
  • Zsoltee_a_bator
    #9
    gf4 csalad eleg sikeres lett, az boven nem volt bak..
  • djcom
    #10
    Hasonlo a szitu mint anno 3dfx-Nvidia korában.Egyszóval Nvidia bukta!!!!!!!!!!!!!
    Hajrá ATI:))))))))))
  • Power
    #13
    "...9700prot problemamentesen le fogja nyomni a gffx minden tekintetben"
    Na ez ami nem lesz így, már mint a "minden tekintetben". Van amiben nem lesz jobb, akármit csinál az nV.
  • Árnyvadász
    #14
    http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1779&p=1 itt a teszt.... Lehet bámulni.
  • TheZsenyka
    #16
    "...Anandtech felrakott ket videot amiben a kartyakat lathatjuk es hallhatjuk mukodes kozben..."

    Ehhh... :)

    És pontosan milyen pozicióra kell helyeznem a hangerőcsúszkámat és az erősítőm potméterét hogy hiteles legyen? :)
  • zippofcy
    #18
    Nyugaton aki vga kartyat vesz az meg tudja fizetni a 100ezer+ ftot. A fo piac pedig mint tudjuk nem romania :) Raadasul a nyereseg is ezeken a kartyakon a legnagyobb. Arrol nem is beszelve hogy a ti4200 az elozo generacios csucskategorias nvidia chip (4600) underclockolt verzioja. A versenyben az nvidia alulmaradt szvsz.
  • TheZsenyka
    #22
    20-22 +tréfáért lehet kapni 128MB-s Radeon 8500-at. Azért nem egy fos kártya és korrekt áron is van.
  • Tumor
    #23
    ott b@szta el az nVidia, hogy nekiállt szarakodni a 128bites DDRII-vel, ami ügye lassú, akkor már simán jó lett volna DDRI de 256 biten, az még 800Mhz körül eldöcög, és így is majd 30%-al gyorsabb....+ azt sem értem hogy egy félGHZ-es GPU-ból hogy a fenébe hoztak ki csak ennyit ??? Mert ügye elvileg ezekhez kell a 12 rétegű nyák, ami szintén QURVA drága ! Na meg az a hűtés rajta az már egyszerűen lol ! Én szeretem az nVidiát, és egészen a GF4-ig maximálisan jó kártyáknak tekintettem őket, de ezzel az FX-el valami nagyon, de nagyon nincs renben..... Ezen a helyzeten driver, meg miegyébb már csak vajmi keveset fog változtatni....kár érte.... :(
  • Tumor
    #24
    és akkor a másik oldalon: veszel 36 nettóért r9500-at, megforrasztgatod 9700Pro-ra, kicsit megtuningolod, és szinte ott vagy mint egy FX-el...jó ez kicsit szélsőséges eset, de ha veszed azt, hogy bőven nem kivitelezhetetlen, akkor azért az a 45 ezer mégsem 160 !!!!!!
  • RpPRO
    #28
    Azert az nvidia mindig hires volt drivereirol es supportjarol, varjuk meg, mig normalis drivereket kihoznak. Biztos vagyok benne, h. vagy 30 %-ot sikerul gyorsitani.
  • Zsoltee_a_bator
    #34
    neked jol atmostak az agyad :)
  • Zsoltee_a_bator
    #35
    ebben amugy igazad van, viszont az nvidia most meg nem esik ki a ringbol mint anno a 3dfx.. "csak" fel evet kestek, nem egy egeszet, es be tudtak izzadni nehany helyen a 9700+ nyi teljesitmenyt, ugy hogy raraktak egy porszivot a kartyara :)
  • nyunyu
    #37
    41.5+fa az a 9500, ami 9700-za alakithato.

    Es egyaltalan nem garantalt, hogy hibatlanul fog mukodni...
  • nyunyu
    #38
    Bazz, egy hirhedten nv-re optimalizalt gameval demonstralod, hogy jobb a gef4mx a 8500le-nel...
  • Lion
    #42
    nem kifort... eléggé elkapkodták sajnos.. azért az s3-ra kiváncsi leszek a saját szegmensében kitűnő kártya volt meg maradt is
  • Zsoltee_a_bator
    #47
    ha utananezel az itteni forumban lathatod hogy lehet a 9500 -bol 9700 -at csinalni. 50.000 -es kategoriabol mindenkepp az magasan a legjobb. 30 korul meg a 9100.. ezek a gf4-4200-k gyorsabbak mint a 9100 de nem erik meg ilyen dragan.
  • Lion
    #48
    nah azért nem volt annnyira húúúde rossz.. nem mindig a q3 meg unreal....
  • Zsoltee_a_bator
    #49
    gef fx drivere iszonyat gagyesz, csomo jatekban kepzavarokat okoz. az ujabb ati driverek egesz jok. Nem jo mar a regi kozhely, mivel nvidia-ati -nak most mindkettonek jo driverei vannak. Fx hez is biztos osszehoz majd valami hasznalhatot az nv.
  • Lion
    #52
    azrét azért vannak emberek akik emlékeznek is :o)))

    A drivert nem azért nem frissítették mert nem akarták hanem azért mert már nem volt aki frissítse...
  • TheZsenyka
    #55
    Hát ujjbeggyel elég gáz lehet kihűteni azt a pár Amper-es áramfolyás során keletkező hőveszteséget :)
  • RelakSfromhome
    #56
    ÁLLAT!!! :DD
  • Zsoltee_a_bator
    #65
    miert nem mindjart 50-et :)
    valoszinu gyorsabb lesz ,de sokkal biztos nem. kicsi a memoria savszelessege, es az ezzel sporolo tomoritese szar. (kb radeon 7200 szintu, ott volt meg asszem 4:1 -hez tomorites)
    eleg gaz hogy 0.13 mikronon, ddr2 -vel, porszivoval nem tud alazni es meg ilyen draga is.
  • Zsoltee_a_bator
    #71
    azert boven nem ketszer akkora a savszel, mert csak ddr1. az adatokat ertelmeztem, azert irtam amit irtam. vegyuk pl unreal2-t, szerintem alkalmas 3d jatek tesztelesre, es rengeteg jatek hasznalja az enginejet.

    http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1779&p=6 -> extrak nelkuli teljesitmeny. vicces a minimum fps tablazat, atlagsebessegben amugy egesz jo.

    http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1779&p=14 -> aniso, fsaa -val leadott teljesitmeny. itt mondjuk meg a lassusag mellett megemlitendo az igen gyer kepminoseg, az is elegge ki van vesezve par oldalon at.

    hozzaveszem hogy 500mhz core, ddr2 memoria.. mit sem er ha nincs "hipermegaszuper" tomorites, ezt mutatja a gyakorlat. Amugy szereld ra azt a szagelszivot a 9700-ra es azt is meg lehet tweakelni rendesen. Amugy ha az ember pl suket nem is zavaro a hangja.

    +60 rongyert megeri..
    "olyan szar, hogy lealazza a 9700pro-t," -> inkabb sajat magat
  • Zsoltee_a_bator
    #72
    gr mire megirtam az episztolamat megeloztel. de amugy igazad van teljessen
  • barret
    #82
    én csak arra leszek kiváncsi,lehet-e nyáron használni klimatizálás nélküli lakásban!az én gyenge gépem is jól be tud fűteni egy óra játék után,ha birom addig...
  • zippofcy
    #85
    Na megneztem az Anantechen a tesztet.
    Roviden a benyomasom: az FX egy SZAR.
    Most az nvidia hivok biztosan felhordultek, DE:
    a kartya egy szornyszulott, iszonyu teljesitmenyfelvetellel, hutesigennyel, zajjal, helyigennyel
    RAADASUL nem is gyorsabb a radeon 9700 PROnal.
    Legalabbis azokban a tesztekben amik a valos korulmenyek kozotti jateknal szamitanak. (ja vagy 10%al megis? :) )
    Viszont fel evvel kesobb jott ki, es 2x annyiba kerul.
    :D
    Anno az Ati forumon felhaborodtak mikor beirtam hogy a radeon 8500nal JOBB a 4200as GF4et megvenni, mert azoknak a nagy tobbsege megy a 4600as sebessegen, ami pedig lenyomja a 8500ast. Teljesitmeny / ar aranyban tehat a legjobb kartya.
    Most a helyzet megfordult: sokkal jobban megeri megvenni a radeon 9700PROt mint az nVidia FXet.
    Raadasul a legjobb: ha vki vesz egy radeon 9500as kartyat
    (lehet csak a Sapphire a jo, nemtom) azoknak a nagy tobbsege hajthato 9700PROkent. 42ezer FT vs. 160ezer.
    Kovetkeztetes: az FX az ev bukasa! NAGYON ELKESETT !!!
    ui: az overclockerek meg legfeljebb az eszaki sarkon hasznalhatjak majd ezt a kartyat, mivel szvsz (-sz ;) )
    meg a sima procikat is ugy tulmelegiti majd a bezart hazban hogy csontrafagy a gep, a tulhuzottakrol mar nem is beszelve :D
    Vegul idezet a tomshardwarerol: "Nevertheless, enthusiasts will, without a doubt, love the GeForceFX 5800 Ultra. It is a monster card! And it has a look that is similarly spectacular to the 3dfx Voodoo5 6000 at the time of its launch."
    Szerintem jobb lett volna ki se adni. Megint egy illuzioval kevesebb.
    Pusszantom az FX hivoket :D
  • RelakS
    #86
    Vazze, micsinálsz hajnal negyed 5-kor a gép előtt?!?
  • pofy
    #87
    Gyerekek ! De Komolyan ! Nem emlékeztet ez a 3Dfx 4000-5000-es sorozatának a lépéseire senkit ? ATI FAN vagyok bevallom, de imádkozom hogy ne ugyanaz legyen a vége mint a 3Dfx-nVidia párharcnak, mer azon csak mi (felhasználók) veszthetünk.
  • Power
    #88
    "fsaa + aniso + nagy felbontasban tobbnyire jobb 9700pro (JELENLEG). Es akkor mi van? Ha te arra mesz el, hogy 1600x1200-ban meg 4x fsaa-t is kapcsolsz, akkor egeszsegedre. Azonban a legtobb embernek erre nincs szuksege, igy ennek olyan oriasi jelentosege sincs..."

    Namost akkor e logika alapján legtöbbb embernek 9500Pro-ra sincs szüksége. Sőt GF4-re sincs. Ha mindent leveszel, mondjuk 800x600 és semmi extra, akkor GF2-sel is vígan el lehet játszani. Szóval akkor most miről beszélsz?
  • Power
    #89
    Egyébként az fsaa-terén az eddig amit láttam a GFX 4x-se, megfelel az az 9700Pro 2x-sének. Látványban legalábbis.
    Jó kártya lenne ez a GFX, mondjuk 400MHz-es GPU-val(akkor nem lenne ilyen halk:-)) és fele ennyiért.
  • Crazy Dog
    #90
    Az életben nem gondoltam, hogy az Nvidiát így meg lehet szorítani. Az ATI felvette a kesztyűt. Én ezer éve Nvidiát használok, bár sok ATI fant olvastam, aki fikázta az Nvidia képminőségét, nekem annó nagy ugrás volt az S3 Trioról a Vanta, és a mostani Gef3Ti200 is egész jól elmuzsikál. De a köv. kártyám egyelőre erősen úgy néz ki, ATI lesz.
  • Zsoltee_a_bator
    #97
    nem keverem a tomoriteseket. javaslom olvass utana, hyperZ , stb..

    amugy neked meg ha nem kell hogy a kartya tudjon is valamit hasznalj gf3 -t
  • Power
    #98
    Az RV350 valóban 0,13 mikronos lesz.
    Közel a R9500PRO teljesítménye lesz(magasabb órajel, feleannyi pipeline).
    Szerintem nyugodtan vedd meg az R9700PRO-t. Az R350 csak ránc felvarrás lesz, s amint kijön lemegy a 9700PRO ára, ekkor lesz még jobb vétel.
  • Zsoltee_a_bator
    #104
    16 gb az a nyers, ugyanugy mint atinal a 19.x gb.
    csak az fx nek sokkal ratyisabb tomoritese van. 4:1 vs 8:1, 12:1 atlagban
  • Zsoltee_a_bator
    #109


    :))))
  • Power
    #110
    Te tudod, de szerintem nem éri meg plusz 20-30% teljesítmény többletért 60-100%-kal több pénzt kiadni.
    Szerintem akár áprilisban is bejelnthetnék, ez majd attól függ, hogy fogy majd a GFX. Az ATI ráér kivárni.
  • Power
    #111
    Van benne igazság, itt inkább már a proci szűk keresztmetszet.