152
  • Gregorius
    #152
    Azért azt nem hiszem el, hogy nincs senki, aki tudna segíteni.
    János, neked a múltkor nem valami Ati-s bannered volt?
  • Gregorius
    #151
    Nem tudom, met ugye ezek a kártyák DirectX9-esek, és bizony előfordulhat, hogy nem muzsikálnak valami jól régebbi DirectX progikat. Viszont szerintem ez túlzás, de igazából fogalmam sincs. Vadonatúj gépről van szó, 512 RAM-mal 8xAGP MSI K7 alaplappal és ezzel az FX5200-sel. Legújabb nVidia és a hozzá kapott ASUS driverekkel Windows XP alatt. És mégis valami gáz van. A gép nem az enyém, ezért nem tudok róla részleteket mondani, csak egyszer voltam megnézni. A szervízben, ahol vette a gyerek azt mondják, hogy nekik nem fagy, de másolt játékkal nem is hajlandók megnézni. Persze ez nagy kamu szöveg, csak hát a megoldás még mindig hiányzik. Ha szoftver a baja, akkor mi? Még a Windows-t nem tettem újra, de elvileg már háromszor újra volt rakva előttem a szervízben.
  • janos666 #150
    Szerinted normális? Amúgy nem szoftveres gond lessz ott?
  • Gregorius
    #149
    Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy normális, ha egy FX5200-es kártya 30mp-ként 10mp-re faygasztja a képet? AGP8x-os üzemmódban pl a Heroes IV Caesar III 1nsane és minden egyéb nem DirectX9-es buli így tesz. Ha DirectX-ben kikapcsoljuk a 3D goyrsítást, akkor Heroes működik, a többinél elég ha csak az AGP támogatást kapcsoljuk ki. Szóval ez normális?
  • Zsoltee_a_bator
    #146
    belatom hasznavehetetlen vagyok, a tarsadalom szegyene, soha tobbe nem irok ide :)
  • Franczy
    #143
    Kedves Brekk!

    "Kopipasztázásról" szó sincs, ugyanis egyszerűen az a helyzet, hogy a PrimOnline tőlünk (SG) kapja a cikkeit. (ebből következik, hogy a két cikk szóról szóra megegyezik)
  • Zsoltee_a_bator
    #142
    ja bocsi az elozo szovegem ide jott :)
  • Zsoltee_a_bator
    #141
    ne bantsd mar szegenyt eleg baj neki hogy nelkuloznie kell a jot a gf3 vagy gf4 -esevel, legalabb az onszuggesszio maradjon meg neki :)
  • Power
    #138
    Sajnos arra még sokat kell várnod, mármint a gammákra.
  • Power
    #137
    Sajnos elég gyakori.
    Nem szeretik az eltérő véleményt, aki nem ért egyet az már csak marha-barom-eszetlen-stb. lehet.

  • Power
    #136
    A te nem látod és a nem látszik között...lehet, hogy van különbség.
  • TheZsenyka
    #135
    Azért kíváncsi lennék a DirectX 9 teljesítmény-erdeményekre is mondjuk egy új 3DMark formájában illetve majdani DirectX9 gammák eljövetelekor.
  • Power
    #130
    Szerintem a GFX nagyban nem fogja befolyásolni a 9700-esek árát, inkább R350-esre épülő kártyák fogják lenyomni.
  • Power
    #129
    Értem én, csak butaság. Itt nem arról van szó, hogy neked vagy másnak nincs szüksége rá. Hanem arról, hogy egy frissen megjelent magát csúcsnak hírdető kártya mellet kompromiszumot kell kötni. Azt ne mond, hogy játék közben nem látszik, mert igenis látszik, legfeljebb te nem látod.
  • whitehawk
    #128
    Nekem mind1, úgysincs pénzem :) És a gépembe még 1 tnt2 is túl jó lenne :P
  • SoDI---
    #127
    Nekem nem szokásom állandóan itt fórumozgatni, de egy cseppet furcsának találom, hogy még azok között is pillanatok alatt ádás személyeskedésbe csap át az eszmecsere, akik különben egyet értenek abban, hogy az ATI lesz ennek az évnek a nyertese.
    A balhé miatt csináljátok a balhét? :)
    Ez itt megszokott? :-)
  • Zsoltee_a_bator
    #125
    idezzek mas uriemberektol? ;)
    bar valoszinu az lenne a valaszod hogy nyilvan mindenki mas bolond csak te vagy normalis :) ugyhogy nem is teszem
  • Zsoltee_a_bator
    #122
    korrekt valasz igazan :) letaglozo erv. eddig egyvalaki egett itt be es az te voltal. es nem csak szerintem
  • SoDI---
    #120
    Én egészen a mai napig határozottan az nVidia mellett álltam ki, de most már lassan én is kezdem belátni azt, hogy valóban igen erősen az ATI-nak áll a zászló. Én már csak abban reménykedem még, hogy - mint ahogy itt az egyik hozzászóló említette - valóban csak a béta hardware-verziónak kell betudnunk ezt az előzetes várakozásokat igencsak alulmúló eredményt.
    Minden esetre ha minden igaz, ami ebben a cikkben áll, akkor egészen tiszta, mit fogok én személy szerint tenni. Megvárom, amíg az ATI új kártyája, és a Geforce FX is megjelenik, kivárok 2-3 hetet, amíg a kezdeti árak kicsit lejebb mennek (úgy is ott fognak azután stagnálni több hónapig), majd lecsapok egy leárazott 9700 PRO-ra.

    Persze csak akkor, ha idő közben nem jelenik meg egy olyan játék, vagy legalábbis nem érkezik egy olyan játékról hír, aminek az optimális futtatásához még az is kevés lesz. De ha a Doom III "alacsony" (ATI 9700-ra optimalizált) hardware-igényét nézzük, akkor ez a veszély nem áll fent.
    Csak az első Doom III engine-es játéknál majd, mert (korábbi engine-licenszelős játékok példájából kiindulva) az majd több politgond használ, mint a Doom III, tehát minden további game magasabb igényeket támaszt a vas felé, mint az alap Doom III...

    Meglátjuk...
  • Power
    #113
    Szerintem ennél a konfignál egy R9700PRO és egy leendő R350-esnél nem nagyon látnál különbséget. Tehát, ha R350, akkor mindenképp rakj bele erősebb procit is.
  • Power
    #111
    Van benne igazság, itt inkább már a proci szűk keresztmetszet.
  • Power
    #110
    Te tudod, de szerintem nem éri meg plusz 20-30% teljesítmény többletért 60-100%-kal több pénzt kiadni.
    Szerintem akár áprilisban is bejelnthetnék, ez majd attól függ, hogy fogy majd a GFX. Az ATI ráér kivárni.
  • Zsoltee_a_bator
    #109


    :))))
  • Zsoltee_a_bator
    #104
    16 gb az a nyers, ugyanugy mint atinal a 19.x gb.
    csak az fx nek sokkal ratyisabb tomoritese van. 4:1 vs 8:1, 12:1 atlagban
  • Power
    #98
    Az RV350 valóban 0,13 mikronos lesz.
    Közel a R9500PRO teljesítménye lesz(magasabb órajel, feleannyi pipeline).
    Szerintem nyugodtan vedd meg az R9700PRO-t. Az R350 csak ránc felvarrás lesz, s amint kijön lemegy a 9700PRO ára, ekkor lesz még jobb vétel.
  • Zsoltee_a_bator
    #97
    nem keverem a tomoriteseket. javaslom olvass utana, hyperZ , stb..

    amugy neked meg ha nem kell hogy a kartya tudjon is valamit hasznalj gf3 -t
  • Crazy Dog
    #90
    Az életben nem gondoltam, hogy az Nvidiát így meg lehet szorítani. Az ATI felvette a kesztyűt. Én ezer éve Nvidiát használok, bár sok ATI fant olvastam, aki fikázta az Nvidia képminőségét, nekem annó nagy ugrás volt az S3 Trioról a Vanta, és a mostani Gef3Ti200 is egész jól elmuzsikál. De a köv. kártyám egyelőre erősen úgy néz ki, ATI lesz.
  • Power
    #89
    Egyébként az fsaa-terén az eddig amit láttam a GFX 4x-se, megfelel az az 9700Pro 2x-sének. Látványban legalábbis.
    Jó kártya lenne ez a GFX, mondjuk 400MHz-es GPU-val(akkor nem lenne ilyen halk:-)) és fele ennyiért.
  • Power
    #88
    "fsaa + aniso + nagy felbontasban tobbnyire jobb 9700pro (JELENLEG). Es akkor mi van? Ha te arra mesz el, hogy 1600x1200-ban meg 4x fsaa-t is kapcsolsz, akkor egeszsegedre. Azonban a legtobb embernek erre nincs szuksege, igy ennek olyan oriasi jelentosege sincs..."

    Namost akkor e logika alapján legtöbbb embernek 9500Pro-ra sincs szüksége. Sőt GF4-re sincs. Ha mindent leveszel, mondjuk 800x600 és semmi extra, akkor GF2-sel is vígan el lehet játszani. Szóval akkor most miről beszélsz?
  • pofy
    #87
    Gyerekek ! De Komolyan ! Nem emlékeztet ez a 3Dfx 4000-5000-es sorozatának a lépéseire senkit ? ATI FAN vagyok bevallom, de imádkozom hogy ne ugyanaz legyen a vége mint a 3Dfx-nVidia párharcnak, mer azon csak mi (felhasználók) veszthetünk.
  • RelakS
    #86
    Vazze, micsinálsz hajnal negyed 5-kor a gép előtt?!?
  • zippofcy
    #85
    Na megneztem az Anantechen a tesztet.
    Roviden a benyomasom: az FX egy SZAR.
    Most az nvidia hivok biztosan felhordultek, DE:
    a kartya egy szornyszulott, iszonyu teljesitmenyfelvetellel, hutesigennyel, zajjal, helyigennyel
    RAADASUL nem is gyorsabb a radeon 9700 PROnal.
    Legalabbis azokban a tesztekben amik a valos korulmenyek kozotti jateknal szamitanak. (ja vagy 10%al megis? :) )
    Viszont fel evvel kesobb jott ki, es 2x annyiba kerul.
    :D
    Anno az Ati forumon felhaborodtak mikor beirtam hogy a radeon 8500nal JOBB a 4200as GF4et megvenni, mert azoknak a nagy tobbsege megy a 4600as sebessegen, ami pedig lenyomja a 8500ast. Teljesitmeny / ar aranyban tehat a legjobb kartya.
    Most a helyzet megfordult: sokkal jobban megeri megvenni a radeon 9700PROt mint az nVidia FXet.
    Raadasul a legjobb: ha vki vesz egy radeon 9500as kartyat
    (lehet csak a Sapphire a jo, nemtom) azoknak a nagy tobbsege hajthato 9700PROkent. 42ezer FT vs. 160ezer.
    Kovetkeztetes: az FX az ev bukasa! NAGYON ELKESETT !!!
    ui: az overclockerek meg legfeljebb az eszaki sarkon hasznalhatjak majd ezt a kartyat, mivel szvsz (-sz ;) )
    meg a sima procikat is ugy tulmelegiti majd a bezart hazban hogy csontrafagy a gep, a tulhuzottakrol mar nem is beszelve :D
    Vegul idezet a tomshardwarerol: "Nevertheless, enthusiasts will, without a doubt, love the GeForceFX 5800 Ultra. It is a monster card! And it has a look that is similarly spectacular to the 3dfx Voodoo5 6000 at the time of its launch."
    Szerintem jobb lett volna ki se adni. Megint egy illuzioval kevesebb.
    Pusszantom az FX hivoket :D
  • barret
    #82
    én csak arra leszek kiváncsi,lehet-e nyáron használni klimatizálás nélküli lakásban!az én gyenge gépem is jól be tud fűteni egy óra játék után,ha birom addig...
  • Zsoltee_a_bator
    #72
    gr mire megirtam az episztolamat megeloztel. de amugy igazad van teljessen
  • Zsoltee_a_bator
    #71
    azert boven nem ketszer akkora a savszel, mert csak ddr1. az adatokat ertelmeztem, azert irtam amit irtam. vegyuk pl unreal2-t, szerintem alkalmas 3d jatek tesztelesre, es rengeteg jatek hasznalja az enginejet.

    http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1779&p=6 -> extrak nelkuli teljesitmeny. vicces a minimum fps tablazat, atlagsebessegben amugy egesz jo.

    http://www.anandtech.com/video/showdoc.html?i=1779&p=14 -> aniso, fsaa -val leadott teljesitmeny. itt mondjuk meg a lassusag mellett megemlitendo az igen gyer kepminoseg, az is elegge ki van vesezve par oldalon at.

    hozzaveszem hogy 500mhz core, ddr2 memoria.. mit sem er ha nincs "hipermegaszuper" tomorites, ezt mutatja a gyakorlat. Amugy szereld ra azt a szagelszivot a 9700-ra es azt is meg lehet tweakelni rendesen. Amugy ha az ember pl suket nem is zavaro a hangja.

    +60 rongyert megeri..
    "olyan szar, hogy lealazza a 9700pro-t," -> inkabb sajat magat
  • Zsoltee_a_bator
    #65
    miert nem mindjart 50-et :)
    valoszinu gyorsabb lesz ,de sokkal biztos nem. kicsi a memoria savszelessege, es az ezzel sporolo tomoritese szar. (kb radeon 7200 szintu, ott volt meg asszem 4:1 -hez tomorites)
    eleg gaz hogy 0.13 mikronon, ddr2 -vel, porszivoval nem tud alazni es meg ilyen draga is.
  • RelakSfromhome
    #56
    ÁLLAT!!! :DD
  • TheZsenyka
    #55
    Hát ujjbeggyel elég gáz lehet kihűteni azt a pár Amper-es áramfolyás során keletkező hőveszteséget :)
  • Lion
    #52
    azrét azért vannak emberek akik emlékeznek is :o)))

    A drivert nem azért nem frissítették mert nem akarták hanem azért mert már nem volt aki frissítse...
  • Zsoltee_a_bator
    #49
    gef fx drivere iszonyat gagyesz, csomo jatekban kepzavarokat okoz. az ujabb ati driverek egesz jok. Nem jo mar a regi kozhely, mivel nvidia-ati -nak most mindkettonek jo driverei vannak. Fx hez is biztos osszehoz majd valami hasznalhatot az nv.