22786
Html-, css- és php-help
  • Malakai
    #15782
    Rég lett módosítva a txt file, valószinüleg ennyi.
    Gondolom ennek az ini/txt filenak elég gyakori időközönként dinamikusan frissülnie kéne (hogy a modtime frissüljön).

    Ha két percel régebbi, mint a lekérés ideje, akkor sárga led, ha 4 percel, akkor villog, ha pedig nem aktív a szerver vörös led.
  • Toby0501
    #15781
    Itt van az általam bütykölt fájl. Eléggé összegányolt, de fő szempont a működőképesség, nem a külalak.
  • Toby0501
    #15780
    Igen, különben nem tudná a szerverek nevét sem. (slsinfo_dedics('http://hrc-team.hu/sls/dedic_monitor/dedic_monitor.txt');)
  • Malakai
    #15779
    $MODULE_PARAMS meg van adva az általad használt verzióban?
  • Toby0501
    #15778
    Az $err változó itt kap 2-es értéket: if (time() > $last_mod_time + 4 * (int) $ini->INIvalueSearch ('[Header]', 'ReportPeriod')) $err=2;
    és azért, a jelenlegi idő és a fájl módosításának ideje közt eltelt a frissítési idő 4-szeresének megfelelő időtartam. (szerintem)
  • MerlinW
    #15777
    Az kell megkeresned hogy az $err változó hol és miért kap 2-es értéket.
  • Toby0501
    #15776
    Nos, nulla php ismerettel eddig jutottam, már csak arra kellene rájönnöm, hogy miért villognak a "LED"-ek.. Valahol itt lesz a hiba, ezek a sorok felelnek a hibakódokért és a színekért. Ha valakinek esetleg van ötlete, ne tartsa vissza! :)
  • bracsek #15775
    Nekem sem lexikális tudásból jön, csak xml dokumentumok létrehozásához kicsit el kellett merülni abban hogy hogyan kell deklarálni dtd-ket és xsd-ket, mi mikor kötelező és mikor nem, html írásánál én is csak tapasztalatra hagyatkozom, csak most már tudom hogy mi határozza meg hogy mit írhatok és mit nem, de mindent ki lehet játszani.
  • Toby0501
    #15774
    Azon már túl vagyok, ideje szűkében csak annyit mondott, hogy "with some php skill it is easy to implement my code and write what you want." :)
  • Cat 02 #15773
    Kérd meg, hogy csináljon egy oldalt, amin csak a doboz van, és utána be lehet azt rakni.
  • Toby0501
    #15772
    Fent van nem html-ben is (ugyan ezekkel a nevekkel, csak php kiterjesztéssel, illetve html tagek is hiányoznak belőle), de úgysem adja be.. Lengyel kollégátok annyira zseniális, hogy az üresből is csinál telit valahogy, mert a honlapon megjelenik a cuccos. :D
  • Cat 02 #15771
    HTML fájlban nem fog lefutni a php :D .php legyen a kiterjesztés, mást nem kell változtatni.

    Mondjuk az is érdekes, hogy ami meghívsz, az egy kvázi üres (valami táblázat kezdemény van ott, a másik meg 404)
  • Toby0501
    #15770
    Nos, próbálkoztam mindkét módszerrel, egyikkel sem működik, nagy üresség az eredménye. :(
    Egyik, másik. Most vagy én vagyok tényleg nagyon hülye hozzá, vagy komplikáltabb módszerrel hajtható végre ez az egyszerűnek tűnő művelet..
    Mindenesetre köszönöm az eddigi segítséget! :)
  • MerlinW
    #15769
    Szerintem egy include('info_dedics.php'); elég, ha oda van másolva a cucc az adott szerverre. Ha távoli szerveren van, akkor iframe, esetleg a szerveren a nem biztonságos allow_url_include=on használata.
  • Cat 02 #15768
    Én ezzel próbálkoznék. Kérdés, hogy megy-e a crossdomain :s Mondjuk cURL-el úgy is kéne mennie szerintem.
  • Toby0501
    #15767
    Hülye vagyok az ilyenekhez, ezért kértem a ti segítségeteket. :)
  • Cat 02 #15766
    PHP-val nem tudod meghívni valahogy ? Valami getfile vagy hasonlóval.
  • Toby0501
    #15765
    A többi anyag. (remélem, nem hagytam ki semmit)
  • MerlinW
    #15764
    Kell hozzá a többi anyag is (include-olt anyag - class, utils könyvtár, live.php, stb).

    A kódot gyorsan átfutva, nem kell iframe, mert a kód nyit egy popupot (openWin('live.php?...)

    Emellett kell az adatbázis mögé, vagy legalább távoli elérést kell biztosítani neki.
  • Toby0501
    #15763
    Kicsit részletesebb választ vártam volna. :) A beillesztés mikéntje érdekelne, ugyanis iframe-el (ezt ismerem csak) nem megy.
  • MerlinW
    #15762
    Úgy, hogy a másik oldal üzemeltetője beilleszti:)
  • Toby0501
    #15761
    Sziasztok!

    Az oldalunkon van egy php blokk (dedikált szerverek), ami úgy íródott, hogy az oldalon szépen megjelenjen. Az lenne a kérdésem, hogy megoldható lenne-e, hogy más oldalakon is megjelenjen? Ha igen, hogyan?
    Itt van a php fájl, ha szükség lenne rá. :P

    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • pyrohun #15760
    ebből látszik hogy nem lexikális tudásom van -.-
  • bracsek #15759
    Jah, és tanulmányozd át a dtd-t :D és akkor minden logikus de ha elhull a hajad, akkor ne engem szidj, nem én csináltam belőled webbel foglalkozót :D
  • bracsek #15758
    Mert a dtd ben így van deklarálva a head tag:

    <!ELEMENT head (%head.misc;,
    ((title, %head.misc;, (base, %head.misc;)?) |
    (base, %head.misc;, (title, %head.misc;))))>

    Ami azt jelenti hogy KÖTELEZŐ title legyen LEHET utánna base tag VAGY KÖTELEZŐ base tag és utánna KÖTELEZŐ title.

    Nem olyan egyszerű de ez van oda írva. és az elemző a dtd szerint értelmezi.
  • Cat 02 #15757
    Gondolom, hogy legyen felül valami. De lehet HTML5-ben már nem kell.
  • pyrohun #15756
    ez hihetetlen, de miért nem ezt írja? uristen, mennyire gyűlölöm ha logikátlan szarul működik valami. Egyáltalán miért kötelező a title tag egy valid xhtml kódhoz?
  • bracsek #15755
    Tényleg nem
    nincs title tag.
  • pyrohun #15754
    ennyire nem lehetek fasz... :)

    Itt egy 10 sorból álló html kód:

    http://kreatura.hu/index2.html

    amire a validátor ezt dobja:

    Error Line 5, Column 7: end tag for "head" which is not finished

    WTF?? Ez hülye? :)

    Ráadásul egy működő (valid) fájlt másoltam és a sallangot töröltem belőle és erre pedig ezt adja a validator. Komolyan, nem értem. Valamit elcsesztek ott? :)
  • phoenix1
    #15753
    Egy újabb IE condition comments is requested for poor developers :P
  • Voyager5
    #15752
    Én hiszek nekik :D
  • Malakai
    #15751
    Idén májusi IE9 Ms előadáson:
    "Microsoft is committed to web standards. And I'm very serious when I say this. [audience laughter] It's not a joke!" - Giorgio Sardo
    :)
  • mike0013
    #15750
    viszont elvileg mész szakmai gyakorlatra, ahol ha esetleg be tudsz vágódni... könnyen lehet melód is, de tapasztalatnak mindenképp jó
  • Voyager5
    #15749
    Szerintem ez tipikusan gyakorlat teszi a mestert dolog.
    Belehet iratkozni tanfolyamokra de az max a kezdőlökésre jó.
    Ha érdekel és akarod tudni, és próbálkozol, gyűröd magad akkor simán elég a net + pár jófajta könyv (általában angol nyelvűek (O'Reilly, Apress könyvek)).
    Ha melót akarsz keresni akkor senkit nemfog izgatni az, hogy milyen tanfolyamot végeztél. Referenciákat fognak kérni, meg munkatapasztalatot.
    Fősuli/egyetemi végzettséggel is kb max annyit érsz el, hogy előbb behívnak interjúra.
    Ha vállalkozást indítasz akkor meg az ügyfelek számán/elégedettségén fog tükröződni, hogy mennyire jó/rossz amit csinálsz.
  • passatgt
    #15748
    az a helyzet hogy ilyen végzettségek tök feleslegesek, ha tudod a dolgokat, felesleges odajárni meg pénzt költeni rá

    ha valahova mész melózni, akkor meg úgyis referenciát néznek, esetleg adnak egy példafeladatot


    szerintem
  • totya24
    #15747
    Én most szereztem egy ilyen végzettséget. Lehet, hogy csak az iskolával volt a gond, de nem igazán tanultam semmi újat. Arról nem is beszélve, hogy két év alatt konkrétan egy weboldalt kellett csinálnunk, az is a szakdolgozathoz a mestermunka.
  • passatgt
    #15746
    szerintem nem:)
  • Tetsuo
    #15745
    Ez akkor nem jo? :O
  • passatgt
    #15744
    ez jó sztem
  • mike0013
    #15743
    és szerinted egy ilyen mennyire hasznos?