22786
Html-, css- és php-help
  • Voyager5
    #15822
    A "main_login.php"-fájl első sorába pedig beillesztettem:
    header( "Location:");
    session_start();


    A location után meg kell adni, hogy hova is irányítson át, a session_start()-ot pedig általában első sorba írjuk.
  • Cat 02 #15821
    SQL-be ír valamit ?
    echo $_SESSION['myusername'];
    erre ír valamit login után ?
    Bár ezzel a session_registerrel még nem is találkoztam :o
  • biomage
    #15820
    ne ezt mutasd hanem a tiédet :D

    ebben nincs hiba, rakd fel ere az oldalra az egész login scriptedet
  • TuxSkajvok
    #15819
    Mi lehet a probléma ebben a tutorban? link Bemásoltam, létrehoztam a fájlokat, úgy módosítottam a connect részt, hogy nekem jó legyen, a jelszót md5-el elláttam, és valamiért nem működik. Nem tölti újra az oldalt, és nimhinném, h felfogta, h én beléptem, max csak addig, amíg eljut a login_succes.php-ig. A "main_login.php"-fájl első sorába pedig beillesztettem:
    header( "Location:");
    session_start();
    Vagy még ki kellene egészítenem a fájlokat, h teljesen működőképes legyen? Ha igen, mi hiányzik belőlle?
  • passatgt
    #15818
    hát a jdownloader nevű letöltésvezérlő gyakorlatilag az összes fájltárolós oldal captcháját kitalálja:D
  • bracsek #15817
    kijátsza a capcha ezen a részen csúszhat el a többi semmiség.
  • Krszti1160
    #15816
    akkor aki ért a js-hez az tud írni gresmonkey-ra egy ilyen scriptet? :D
  • Jim Morrison
    #15815
    lél
    köszi, a css ben ki is van írva :D okok, először mindent végignézek aztán kérdezek.

    igy volt :

    position: absolute; /*Panel will overlap content */
    /*position: relative;*/ /*Panel will "push" the content down */

    ...
  • Cat 02 #15814
    Ne legyen semmi position értéke. Akkor elvileg le kéne tolnia.
  • Jim Morrison
    #15813
    Szóval egyszerű? :D
    akkor valaki csinálja meg nekem, hogy az oldalt is letolja, ne csak rámenjen :D már beraktam a facebook meg twitter részt is, de ere most nincs időm :D
    Köszi !
  • Voyager5
    #15812
    Szerintem is :D
    Amiről itt szó van az kb 2 sor Jqueryben -> slideToggle, vagy slideDown.
  • MerlinW
    #15811
    JQuery bonyolultnak tűnik, de ha valaki foglalkozik vele 2-3 órát rájön, hogy egyszerű, mint a faék:)
  • Cat 02 #15810
    Ha megnézed a jQuery kódot, látszik, hogy nem is olyan bonyolult ;)
  • Jim Morrison
    #15809
    ez jonak tunik.
  • Jim Morrison
    #15808
    koszi majd kiprobalom !
    talaltam egy oldalt amin van olyan amire gondoltam link. jobbra fent levo gombot kell nyomni es kicsit legodul (igaz ennel jobban majd, de kb igy)
  • passatgt
    #15807
    ha nem kell animálni, sima css-el is megoldható:

    a {
    display:block;
    width:100px;
    }

    a span {
    display:none;
    }

    a:hover span {
    display:block;
    }

    html:
    <a href="">ide jön a link <span>Ez gördül le</span></a>
  • Jim Morrison
    #15806
    én is így gondoltam, csak szerettem volna ha van kiindulo pont... elobb akkor megcsinálok minden mast, aztan gyorsan megcsinalom ezt is. koszi
  • Cat 02 #15805
    Javascript dropdown. Valami ilyesmi néven kéne.

    Egyébként annyi a lényeg, hogy raksz egy div-et ami el van rejtve és mikor rákattolsz a gombra, akkor javascripttel nem lesz elrejtve. (húha, ez érthető volt :D)
  • Jim Morrison
    #15804
    nem tudsz valami alapot adni? vagy hogy hogyan keressek rá gugliban? :/ jQueryrol csak hallotam, azt se tom mi fan terem :D utana kene neznem mar.
  • Cat 02 #15803
    Javascript. jQuery-ben könnyen meg lehet írni.
  • Jim Morrison
    #15802
    Hogyan tudok olyat csináni, hogy az oldal tetején van egy gomb, és mikor rányomok akkor lenyílik? nem találok ilyet sehol.
  • Cat 02 #15801
    Hát mióta van Greaseymonkeyhoz írt auto player Castle Age-hez és Farmvillehez, szerintem képes :)
  • TuxSkajvok
    #15800
    HTTP: EasyPHP 3.0 (valamiért nagyon hozzászoktam, úgyhogy ezzel szeretném működtetni, ha lehet...), de megpróbáltam az Xamp-al is, de azzal sem sikerált.
    FTP: Filezilla
  • Krszti1160
    #15799
    Sziasztok.
    Most bevágok egy hülye kérdést (amit egy topikból szedtem...):D
    Mozillában lehet-e(?) egyáltalán olyan scriptett futtatni, ami kijátsza a capcha-t? Meg egyáltalán azt meg lehet-e csinálni, hogy belépjen egy oldalra 49 percenként?

    Szerintem:
    Am ez egy hülye kérdés és ötlet is, hogy egy script belép a felhasználónak és ott tevékenykedik. Szerintem ezt egy script nem tudná meg csinálni, hogy belép->beírja a capcha-t->és ott elvégez egy műveletet.
    Erre egy script nem képes, max egy program, de azt is ha valaki írt egyet :D

    Szerintetek? :D
  • Toby0501
    #15798
    Istenem, még egy ilyen idióta böngészőt.. Köszi! :)
  • Malakai
    #15797
    Ott van az IE-ben is, legalábbis IE8-ben most megnézve ott megjelenik, csak éppen a horizontális scroll is és az eltakarja a konkrét tartalmat. :) Vagy vedd magasabbra, vagy vedd ki a scrollbart.
  • Malakai
    #15796
    Ja csak a linkelés maradt le. Korábbi chrome-tab logóm. :)
  • Malakai
    #15795
    Hé, logo-társ(?)! :)

    Először is milyen programokat használsz az ftp, http elérésre?
    Mert általában ezekben biztonsági beállítás, hogy honnan lehessen elérni.
  • Toby0501
    #15794
    Sziasztok! Ismét én!
    Miért van az, hogy egy iframe-el beszúrt dolog FF alatt szépen megjelenik, IE8() alatt viszont nem?
    A főoldalon (html alapú) simán megjelenik mindkét böngészőben, azonban a fórum (phpBB2) résznél (overall_header.tpl fájlba belerakva) már csak az FF mutatja, IE8-ban pedig csak egy üres mező van, a két végén pici nyilakkal. Erről a fórumról lenne szó.
    Tudom, hogy a legegyszerűbb megoldás az IE száműzése a gépről, de jó páran még mindig ezt használják..
  • TuxSkajvok
    #15793
    Sziasztok, valaki tudna nekem segíteni ebben a kérdésben: http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1133542534&no=10618 ?
  • passatgt
    #15792
    kifelejtettem, de a mame.hu-ról van szó
  • passatgt
    #15791
    Társat keresek:)

    Van egy félig befejezetlen, vagy félig kész oldalam, kinek hogy tetszik, és segítség kellene a befejezéshez, illetve az elindításhoz. Benne van már kb 150e Ft-om, és már nem sok lenne belőle hátra:) Egy php-hoz értő emberre lenne szükségem, viszont fizetni nem tudok, tehát a projektben fele-fele arányban osztoznánk az esetleges bevételben.

    Ha valakinek sok a szabadideje, és érdekli a dolog, légyszíves dobjon egy privátot és részletezem.
  • Malakai
    #15790
    Nem is kell neki, lusta voltam js-ni, hogy csúszkáljon, meg nem is akartam több időt rászánni.
    Csak sima mockup(?), hogy egy csilli-villibb gui elemet összerakni képek nélkül. :)
  • Tetsuo
    #15789
    Hat, nekem a kapcsolo nem mukodik..
  • Toby0501
    #15788
    Már csak a nagyítókat kell működésre bírni.
  • Toby0501
    #15787
    Egy Isten vagy! :) Töröltem a http://hrc-team.hu/sls/ részt és működik!
  • Malakai
    #15786
    Érdemes lehet a változók tartalmát megnézni, print_r($last_mod_time), print_r($ini->INIvalueSearch ('[Header]', 'ReportPeriod')).
    Esetleg megpróbálni relatív megadni a filenevet, nem teljes url-t.

    Én meg kicsit játszottam css-el. :)
  • Toby0501
    #15785
    Mindkettő azt használja. :)
  • Malakai
    #15784
    És mindkettő a http://hrc-team.hu/sls/dedic_monitor/dedic_monitor.txt-t használja?
    Biztos, ami ziher megkérdezem. :)
  • Toby0501
    #15783
    Azt értem, hogy mikor mit kell csinálnia, csak azt nem, hogy miért villog, amikor nem kéne neki! :) A főoldalon ugyanis működik a dolog.