22786
Html-, css- és php-help
  • passatgt
    #15742
    semennyire szvsz
  • Tetsuo
    #15741
    Szerintetek erdemes elvegezni egy tavoktatasu "CIW Site Designer" tanfolyamot?
    Ez mennyire lehet komoly?
  • Malakai
    #15740
    clearTimeout(timeout_variable);
    Ez törli a timeoutot, persze azt rögzísd egy változóba, amikor elindítod és azt a változót add meg a clearnek.
  • passatgt
    #15739
    Üdv! Js kérdés következik:)

    Van egy funkcióm, amit 5 másodpercenként lefuttatok:
    setTimeout(showNextPattern, 5000);

    Viszont szeretném azt is, hogy egy div-re kattintáskor is lefusson a funkció:
    $('#logo').click(function(){
    showNextPattern();
    });

    A gond ott van, hogy kattintás után bekeveredik szegény, és gyakorlatilag random időközönként futtatja le a funckiót. Gondolom valahogy üríteni kell a timoutot, de nincs ötletem hogyan.

    Előre is köszi
  • phoenix1
    #15738
    Helló. Most volt egy kis időm, hogy foglalkozzak egy kicsit mással is. Számolt már valaki code to text ratio-t?
    Úgy érzem, hogy ennek nincsen szabványosított számolása, hiszen ahol csak nézem mindenütt más és már értékeket kapok. Pedig így működne elméletileg, hogy tiszta html kód osztva a tiszta szöveggel nem?
  • bracsek #15737
    Én eddig sem használtam.
  • Voyager5
    #15736
    Ezt ismertétek?
  • Jim Morrison
    #15735
    azért ha valaki megkukkantaná akkor beírom mi a problémám vele.
    van az index.php es van egy ilyen rész:

    <!-- php site include -->
    <?php
    if(!isset($site)) $site="news";
    $invalide = array('\\','/','/\/',':','.');
    $site = str_replace($invalide,' ',$site);
    if(!file_exists($site.".php")) $site = "news";
    include($site.".php");
    ?>

    az a bajom, hogy mindig megjeleníti a tartalmat, amivel nincs is gond, csak azt is kiírja hogy melyik oldalon vagyok, amit a forrásban így ír pl: <h2>News</h2>, vagy ha a fájloknál vagyok akkor értelemszerűen: <h2>Files</h2>
    néztem a többi fájlt is de nemtom mi a baj :/ ha valaki esetleg letöltené és megnézné mit kéne kivenni és honnan, akkor hálás lennék :)
  • Jim Morrison
    #15734
    Ismeri valaki a WebSpell t? igazából ez a cms gamer klánoknak (is) készült, csak az a baj, hogy elakadtam egy php s részben :/ topikban nem válaszolnak, gondoltam van itt valaki aki ismeri, vagy van 10 perce hogy segitsen nekem a php részben.
  • Cat 02 #15733
    Ez lett végülis, köszi!
  • Voyager5
    #15732
    De persze csinálhatod úgy is mondjuk, hogy beinclude-olod a header részt, ami hasonló a #15728-hoz, csak a <!--[php-title]--> helyett <?php echo $title ?> -t írsz, az include előtt meg adsz valami értéket a $title-nak.
  • Voyager5
    #15731
    Nem a teljes oldalt rakod le változóba, csak a header részt (legalábbis így értettem).
    Csak a doctype-ot meg a <head></head> közötti részt. Azért az nem szokott olyan sok lenni :)
  • bracsek #15730
    nem. persze googlet írsz, akkor felejtsd el.
  • Cat 02 #15729
    Nem vagyok nagy optimalizáló, de ez nem "eszik" sokat ? Teljes oldalt változóba nyomni, majd még keresni/cserélni is benne.
  • Voyager5
    #15728
    Vagy a header rész egy statikus html file pl ilyesmi:

    ..
    <title><!--[php-title]--></title>
    <meta name="keywords" content="<!--[php-keywords]-->" />
    <meta name="description" content="<!--[php-description]-->" />
    ..


    ezután minden oldalon beolvastatod file_get_contents-el ezt a static htmlt, majd közvetlen utánna str_replace-el kicseréled a html comment részeket az sql tartalmakra.
    Utánna meg simán kiiratod a változót egy echoval.
  • Cat 02 #15727
    Van egy sima oldalam, aminek csak a közepe változik, hogyan kéne csinálnom ? 2 lehetőséget látok.

    header és footer.php-t include-olok
    require-re behozok egy php-t fájlt, amiben függvényként szerep a teteje és alja

    Illetve kellene nekem title is, ebből a szempontból lenne talán jobb a függvény, mert annak tudok átdobni értéket (ami alapján kiszedi SQL-ből mi is kell), de igazából szerintem include-nál is lehet változóval meghívni. (inclue('header.php?p=valami') ?
  • Lyukasbogrács
    #15726
    pajszerrel
  • Agy Halott #15725
    Francba lebuktam de a "php fajlletolto kodot" nem fogom megosztani mert irigy vagyok.
  • Jim Morrison
    #15724
    es feltorni honlapot hogy lehet? :D csak le kell futtatni valami kodot nem?
  • dav1d
    #15723
    köszi
  • Lyukasbogrács
    #15722
    Velem ugyanez történt, csak a májvipen.
    Apache hiba...
  • Jim Morrison
    #15721
    tudom hogy te voltal
  • Agy Halott #15720
    Mivel meg mindig megvan az index file gondoltam belenezek hatha van info es szerencsere van: gamepatch.hu volt az az oldal.

    Viszont mar a domain nev sem el.
  • Jim Morrison
    #15719
    lehet vérpisti feltorte es o csinalta nem a programozo.
  • bracsek #15718
    De ennyire baccus?
  • Malakai
    #15717
    Nem biztos, hogy szolgáltatói gond, ha saját szerveren volt főleg nem, de ha osztotton, akkor is lehet, hogy a fejlesztő babrált vmit félre. :)
  • Lazarus
    #15716
    Azért ez kapitális hiba, nem emlékszel melyik oldalon volt ez? Csak hogy tudjuk melyik szolgáltatót kell jó messziről elkerülni :P
  • Agy Halott #15715
    Par hete tortent velem, hogy bongeszgettem a netet es egyik oldalon mikor kattintottam egy linkre felugrott a FF letoltesi panel, hogy megnyitom vagy mentem a php fajlt. Nyomtam a MENTESre es megnezve a gepemen a php fajlt tenylegesen annak kodjat toltotte le. Persze vmi szerver gubanc v. htaccess bibire tippelnek mert egyebkent lehetetlen letolteni.

    A fajlban mysql adatoktol kezdve minden benne volt. A cimre mar nem emlexem de jatekokkal foglakozott es grafika meg opciok alapjan eleg profinak tunt.
  • Jim Morrison
    #15714
    en is erre gondoltam :) koszi ! (mindenkinek aki valaszolt)
  • Lyukasbogrács
    #15713
    nincs. webszerveren úgy van beállítva, hogy ha le akarsz tölteni egy .php kiterjesztésű fájlt, akkor a php motor értelmezi a benne található php kódot, és a generált tartalmat küldi el a böngészőnek (kliensnek). legfeljebb úgy lehet, hogy ha közvetlen hozzáférésed (ftp) van a tárhelyhez, ahol a php fájlokat tárolják.
  • MerlinW
    #15712
    Lehet, nem működne az online vásárlás és társai:)
  • Malakai
    #15711
    Dehogynem, nem is tudom mit vacakolnak a hackerek mindig...

    Nem, nem lehet. :)
  • Jim Morrison
    #15710
    koszi, ez az !

    nincs arra mód hogy megtekintsem egy oldal php kodjat? :D gondolkodtam hogy lehetne, de szerintem nem lehet csak ugy megnezni.
  • Cat 02 #15709
    Semmi komplikált nincs benne.
    Ha SQL-el csinálod akkor csak odabiggyeszted minden fájl mellé, hogy mi a kategória, ha meg sql nélkül, mappa és fájl függvényekkel, akkor meg külön mappába rakod.
  • Lyukasbogrács
    #15708
    tárhelyen van egy mappaszerkezeted, ami majd a kategóriákat fogja szimbolizálni. flister tud olyat, hogy a megadott mappába töltesz/töltenek fel valamit, flisterhez kell hozzárakni a login rendszert. (ez az egyszerűbb)
    de te is megírhatod a fájllistázót, a login rendszert, a kategórákat, a feltöltést, stb.
  • cmsworld
    #15707
    Az eléggé komplikálttá teszi, hogy kategóriánként kellene feltölteni.
  • Lyukasbogrács
    #15706
    login rendszerek+lister, össze kell pakolni. all in one megoldást nem nagyon fogsz találni, nem is tudok mondani.
  • cmsworld
    #15705
    Én olyat szeretnék, mint ahogy a mintában is van, több kategóriába lehessen feltölteni és csak regisztrált felhasználóknak. Ilyet is tudnál ajánlani?
  • Lyukasbogrács
    #15704
    flister, AutoIndex, bobbsfilelist, phpdl-v2, vagy beírod guglibe, hogy php file lister
  • cmsworld
    #15703
    Egy ehhez hasonló, illetve hasonlóan működő rendszert tudnátok ajánlani: http://jegyzetek.com/

    Segítségeteket előre is köszönöm!