2210
Mire ment az egész kereszténységgel az emberiség?
  • polarka
    #1770
    Ezért érdemes volt írnotok.
  • css
    #1769
    Látom, megint képzelődsz. Az alkohol/drog okozza, vagy mindig is álomvilágban éltél? :))
    De amúgy mi volna, ha nem flémelnél? Egyszerű ám. Csak simán nem válaszolsz az írásomra és kész. Vagy nem bírod ki? :)
  • uwu
    #1768
    Rám nincsenek olyan hatással az ehhez hasonló megnyilvánulásaid, mint szeretnéd.
    Engem nem fogsz felidegesíteni a nevetgélős kötekedős módszereddel.
    Mikor először eljátszottad elküldtelek a picsába, de azóta rájöttem, hogy ez felesleges, mert te ezt élvezed.
    Ha egyszerűen kiröhöglek, az sokkal szórakoztatóbb, mert bevallottad, hogy olyankor üvöltözöl a gép előtt kínodban
  • css
    #1767
    Okos vagy!
    Nesze, nyalóka érte:
  • uwu
    #1766
    Mondom én
  • css
    #1765
    Aha. Szép vagy, szép vagy... De a ló se csúnya állat!
  • uwu
    #1764
    Hazudsz, jópár témában foglaltam már állást, leírtam a véleményem itt is.
    Bár neked tényleg nem írtam semmi értelmeset, mert felesleges. Veled nem lehet vitázni, csak flémelni. A hülyéket meg leosztom, mert ez a hobbim, te viszont mindenkit leosztasz, mindegy, hogy mit ír.
  • css
    #1763
    Kicsi rigó! Elárulom neked, hogy az NWO topik nem azért lett bezárva, mert felhúztam az agyukat, hanem azért, mert elkezdték a zsidózást meg a cigányozást.

    Mellesleg van azért néha érdemi hozzászólásod is? Mert tény, szoktam flémelni. De azért párszor írok témába vágó dolgot is.
    Tőled viszont eddig kizárólag csak a másokra tett megjegyzéseidet lehetett olvasni, mást nemigen.
    Tudod: a pap, a bor meg a víz esete (hamár vallásról beszélünk).
  • uwu
    #1762
    Írjál mester!
    Hátha ezt is bezárják.

    Komolyan mondom elismerésre méltó amilyen elszántsággal flémelsz, és folyton kitiltatod magad.
    Szegény NWO-soknak is úgy felhúztad az agyát, hogy bezárták a topikot.
  • css
    #1761
    Jéé! Nem írok ide, és kihal a topik? :)
  • Solt
    #1760
    Vizsgáld meg az ószövetséget, ami ennek a mai "kereszténységnek" az alapja... máris megérted majd a mozgató rugókat, és rájössz, hogy az általad vázolt mentalitás nem az európai, fehér kultúrájú népek jellemzője...
  • polluxware
    #1759
    Szerintem a kereszténység a világon majdhogynem az első és legjobban működő magánvállalkozása az emberiségnek, saját reklám hálózattal, röpi anyag terjesztéssel, műsorfüzettel. Amely igencsak a saját képét mutatja annak ami mi magunk vagyunk, része ennek az ember szeretetre való készsége, a közösségi szellem, a gyűrölet, a KEGYETLENKEDÉS, a kordábantartás, uralkodni vágyás, minden jó és rossz ami EURÓPAI főként fehér kultúrájú népre vonatkozik. A jelenlegi pápa pedig ennek a Szutyok Cégnek a góréja.

    Mindenki abban hisz amiben szeretne, és ennek a jognak a gátolása kritizálása "nem helyes"
  • Solt
    #1758
    No látod, így élmény beszélgetni, vitázni. Azt hiszem ennyi kompromisszumot köthetek... :)
  • polarka
    #1757
    Igen, tudom és igazat is adnék.
    De én úgy vélem, h ha kialakult már egy szó jelentése széles körökben. És vmiről beszélni akarok a szóval kapcsolatban, akkor nem elemezném, h szerintem mást kellene rajta érteni és aszerint kezdeném önkényesen használni. Hanem meghagyom az elterjedt jelentést és amire gondolok azt próbálom az adott szavakkal körbeírni (pl. jelen esetben: ó- vagy őskeresztényi hit; amit elvileg Jézus tanított; a feltételezhetően eredeti tanításai Jézusnak). Tehát gondolatilag egyetértek, h az őskereszténységnek nincsen sok köze a katolicizmushoz.

    Ahogyan alakul a téma úgy egyre inkább lehet majd rövidíteni és megérthetitek (érthetjük) egymást (akár a keresztény hit megnevezéssel; vagy ősi keresztény -> őskeresztény is már egy afféle rövidítés; és kialakulhat kevésbé várt/feltételezett rövidítés, pl.: ó+, ő+ = ó/őskeresztény). Ha pedig annyira népszerű lesz a téma (amit kétlek), akkor úgyis módosul a publikum számára is a szó jelentése.

    Röviden: Sztem fölösleges téma. Fogadjuk el az általánosan elfogadott jelentést. Ne akarjunk nyelvi Rambo akciót indítani.
  • Solt
    #1756
    Részemről ezzel semmi gond, úgy hívod őket, ahogy akarod. Én csupán kifejtettem a szubjektív magánvéleményemet, hogy szerintem miért nem tekinthető a katolikus egyház kereszténynek.
  • polarka
    #1755
    Az NWO az?
  • polarka
    #1754
    Ez azért volt rövid írás, mert nem fejtettem ki. Légyszíves gondolj utána, hogy hogyan érthettem még mielőtt belekötsz, ha ezt megtetted, akkor vedd úgy, h nem szóltam.

    Ahogy az idézeteid is bizonyítják, nem írtak a mai értelemben vett csillagokról (mik azok, hogy működnek, hol vannak hozzánk képest, mi történik ott...). Csupán az égen látható fényes pontokat láttak belőlük és mindet csillagnak neveztek (hullócsillag). Csupán szabályosságokat kerestek bennük (mikoronta tűnnek fel, milyen alak rajzolható ki belőlük stb).
    Galaxis fogalma meg nem is létezett, mivel amit még szabad szemmel láthattak galaxisokat, azokra is ráfogták, h csillag. Hiába látták a Tejút csillagait fogalmuk nem volt róla, h az egész egy csillaghalmaz és vannak más halmazok is.

    És a fentebb leírtaknál (csillag = fényes pont az égen; a vele kapcsolatos, szemmel megfigyelhető események) többről tudtommal a Biblia sem ír.

    Mellesleg a hsz.-om arra kívánt utalni, h css hiába próbál űrbeli példákkal jönni a Montanosszal való vitában. Hiszen ő csak azt ismeri és érteni vél, amit a Biblia ír.
  • polarka
    #1753
    Nem számít, h szerinted (vagy szerintem) hogyan kellene. A gyakorlatban, az emberek többsége keresztény hívő alatt azt érti, aki hisz Jézusban, a Bibliában, stb. De ilyen emberből elég sok van és ahogy css is mondta: "Szerinted ők nem azok. Szerintük meg igen."

    Én maradok a többség számára elfogadott definíciónál, hiszen én igyekszem minél több emberrel megértetni magamat egy nyelven belül, ezért a többség értelmezését fogadom el egy-egy szóra.

    Értelmező szótár azt mondja, h aki vmely krisztusi tanokra alapuló egyház tagja vagy a kereszténység erkölcsi tanai szerint élő ember.
  • 89
    #1752
    "Legyen elég annyi, hogy soha, senkinek nem bocsátok meg semmit."

    Elég szar életet élhetsz
  • css
    #1751
    Eléggé sarkítod a képet megint. Pedig kár. (Viszont provokációnak nagyonis első osztályú volt, tehát gratula! Illik hozzád. :) )

    1. Nem igaz, hogy minden emberi viselkedési norma távol állna tőlem.
    2. Az ego és az "ÉN" rád is ugyanúgy jellemző, csak te nem vallod be magadnak.
    Minden ember önző, kivétel nélkül. Csak van, aki ezt nem próbálja holmi álszent magyarázatokkal leplezni. (Ez lennék kettőnk közül én.)
    Van aki meg megpróbálja. (Ez lennél te.)

    Az emosokat nem szívlelem. Egyébként sem hinném, hogy ferde hajlamom lenne. ... De megint ilyesmivel jössz. Múltkor valami kisfiúk jutnak az eszedbe (a mai napig nem értem, hogy jött akkor a képbe, de mindegy), most meg ferde hajlamok ugranak be nálad.
    Nemtán a kiskorúakra izgulsz? ... Keresztényeknél nagyon menő ez manapság. :))
  • Solt
    #1750
    Arra magamtól is rájöttem, hogy minden emberi viselkedési norma távol áll tőled, így a megbocsátás hiánya, az érdek, és a csak az "ÉN" gondolkodás mód követése már meg sem lep! :D Gyönyörű mintapéldánya vagy a mai modern embertípusnak! Már csak valami ferde hajlam kéne, és teljes lenne kép!!! :D Esetleg nem vagy EMO-s? :D
  • css
    #1749
    Megint tévedsz. De nem megyünk most bele. Legyen elég annyi, hogy soha, senkinek nem bocsátok meg semmit.
    Azt gondolom te is beláttad, hogy az általánosan vett keresztényi tanítások elég messze állnak tőlem. Sőt, voltaképpen nem is igen van olyan része, amit elfogadnék a magam részéről.
    A megbocsátás pedig végképp nem tartozik ezek közé.
    Viszont bizonyos kérdésekben toleráns vagyok. Ha nem érdekem az ellenkezője, akkor elfogadom bárki nézetét és felfogását. Még a tiedet is ... mégha olyakor meg is mosolyogtat. ;)
    De ez nem megbocsátás.
  • Solt
    #1748
    Így van, én már csak ilyen tucat emberke vagyok... viszont te pedig rendkívül toleráns, ezért ezt megbocsátod nekem! :D
  • css
    #1747
    Abban igazad van, hogy egoista vagyok. De ezt soha nem is tagadtam. :)

    Te nem fogsz hiányozni. A tefélédből úton-útfélen találni amennyit csak akarok. ;)
  • Solt
    #1746
    Na persze... minden egoista ezen a véleményen van... ez a fő ismérvük! :D Mellesleg hiányozni fogsz... jól megalapoztad a baráti borozgatásaink hangulatát! :D
  • css
    #1745
    Én önmagammal már rendbejöttem régen. Megint rossz volt a feltételezésed.

    "Damnant quod non intelligunt."
  • Solt
    #1744
    Az lesz majd a szép állomás életed rögös útján, amikor a saját ostobaságaiddal, plusz a hatalmas pökhendi egoddal találod szembe magad... kitartást majd, ahhoz a szép pillanathoz... Isten ( mindegy melyik ) áldjon! :D

  • css
    #1743
    Kedves Solt és Montanosz! Belátom, tévedtem!

    Eddig azt gondoltam, hogy itt a fórumon az ostobaság netovábbját ti ketten képviselitek. (Ugyan van értelmes gondolatotok is, nem is kevészer, csak akkor van gond nálatok, ha az ékszíj felmondja a szolgálatot, vagy ha előkerül a dogma meg a hit.)
    De beláttam, ti ilyen téren kismiskák vagytok.
    Átnéztem kíváncsiságból egy másik topikba, és egyértelművé vált számomra, hogy labdába sem rúghattok pár ottani topiklakó okosságaival szemben.
    Így - ha nem bánjátok - oly sokat ide már nem írok, mert ott gyönyörködöm majd az írásokban, ha időm engedi. (Na meg nemsokára - többetek örömére - valószínűleg törölve leszek a fórumról, így ez csak a maradék időre vonatkozik.)

    Szóval mea culpa. Beláttam, ti még a jobbik eset vagytok. ;)
  • css
    #1742
    Ez meg különösen. :D
  • css
    #1741
    Ez gyenge volt. :)
  • Solt
    #1740
    És ki mondta te felsőbbrendű zseni, hogy neked írta? :D Annyira vicces, ahogy görcsösen próbálsz fogást keresni a másikon... :D Olvasd el még vagy százszor... hátha leesik... :D

    A sértegetéseidre pedig továbbra sem ugrom, minősítsen csak téged! ;)
  • Solt
    #1739
    Egy kis ovis bohóc vagy továbbra is... egyszerűen válaszolni sem érdemes, talán majd, ha megnősz, és már felnőtt bohóc leszel... :D

    Addig is:



  • css
    #1738
    Nem tudom, feltűnt-e a kis pöttömnyi agyacskádnak, hogy azt nem nekem írta? :))
  • css
    #1737
    "Azt jelentem ki, hogy nem tekinthetők kereszténynek a cselekedeteik alapján!"
    Tehát ítélkezel. No comment. :)

    "Így teljesebb... és bizony ebben még mindig nincs az, hogy pusztítsatok, vagy öljetek!"
    Értelmezés kérdése. De látom, még mindig nem fogod. :)

    "Igaz, hogy azt hirdette, hogy szeresd még a felebarátodat is, de ez értelmezhető úgy, hogy de a pogányt azért szabad gyilkolni mi? :D"
    Te tényleg nagyon ostoba vagy. :))

    "A fele hozzászólásod arról szól, hogy gyalázkodsz! Ez annyira szánalmas! Mélymagyar mi? :D"
    Miért, a tied mivel másabb? :))
    ("információhiányos provokátor", "bohóc", stb.)
    A reális önértékelés nem az erősséged. ;))

    "de legalább kibújt a szög a zsákból... ez bassza a csőrödet... mindegy mit mondok, szóba kerültek a szkíták, akkor ez már mélymagyar... gratulálok, ülj vissza a tv elé!!!"
    :DDDD Te tényleg igen hülye vagy. De jól áll neked. :)))
  • Solt
    #1736
    Inkább olvasd el vagy százszor az utolsó mondatát, és ismételgesd tükör előtt! :D Kis ovis bohóc! :D

    "A személyeskedés meg azt jelenti hogy kifogytál az érvekből :)"
  • Solt
    #1735
    "Ja, és az nem ítélkezés. Értem. Tehát mikor kijelented (tényként!), hogy a katolikusok java része nem (volt) keresztény, akkor te nem ítélkezel felettük. Oké... :)"

    Azt jelentem ki, hogy nem tekinthetők kereszténynek a cselekedeteik alapján! Persze ezt hetek óta mondom, de úgy látom még pár hétig szükség is lesz rá... érdekelne milyen óvszert szedsz...

    "Legalábbis szerinted az van benne. De látom, még mindig nem esett le."

    Szerintem? Te ezt tényleg direkt csinálod? Nem szerintem van benne, hanem a Bibliában lévő betűk egybeolvasása után többe helyen szerepel, hogy SZERESD ezt, SZERESD azt, SZERESD Uradat, SZERESD felebarátodat, ha megdobnak kővel dobd vissza kenyérrel, stb... Idézz nekem egy olyan mondatot a Bibliából, Jézus szájából, ami feljogosíthat arra bárkit, hogy gyilkoljon!

    "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.
    Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támaszszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;
    És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe."

    Így teljesebb... és bizony ebben még mindig nincs az, hogy pusztítsatok, vagy öljetek!

    "Nem, kis agyament mélymagyarom. Az is csak egyfajta értelmezés a sok közül; mégha a legelfogadottabb is.
    Ezt próbálom már igen régóta elmagyarázni neked, de eddig eredményt nemigen sikerült elérnem."

    Egyfajta értelmezés a sok közül mi? :D Édes Istenem... ez már annyira a legalja mindennek! :D Igaz, hogy azt hirdette, hogy szeresd még a felebarátodat is, de ez értelmezhető úgy, hogy de a pogányt azért szabad gyilkolni mi? :D

    Hogy reagáljak a sok kis mocskolódásodra is, mond te szerencsétlen, neked a másik gyalázása tényleg érvnek számít? A fele hozzászólásod arról szól, hogy gyalázkodsz! Ez annyira szánalmas! Mélymagyar mi? :D Úristen... de legalább kibújt a szög a zsákból... ez bassza a csőrödet... mindegy mit mondok, szóba kerültek a szkíták, akkor ez már mélymagyar... gratulálok, ülj vissza a tv elé!!! :D Hát csak acsarkodj, csak azért sem ugrom rá! Legyek hülye mélymagyar, ha ezt te mondod, az bóknak számít! :D

    Erőlködj még kérlek, próbáld belemagyarázni Jézus tanításaiba, hogy az gyilkolásra való buzdításként is értelmezhető! Hajrá, majd megint lesz mit mutogatnom! :D

    Egy szánalmas kis egoista bohóc vagy, méltatlan bármilyen vitára... akinek az a fő érve, hogy a másik hülye, meg mélymagyar az még arra is méltatlan, hogy az ember elküldje a picsába! :D

    Eddig sem vettelek túl komolyan, de ezek után... :D
  • css
    #1734
    ;)
  • hollófernyiges
    #1733
    Még csak most szálltam be, még tart a gyógyszer :)
  • css
    #1732
    Irigyellek, tudod? Hogyan vagy képes egy ilyen nyilvánvalóan sötét emberpéldánnyal ilyen szépen és kedvesen beszélni? Nekem ilyenkor általában előjön a röhöghetnékem, és a nemannyirakedves stílusom. ;)
  • css
    #1731
    Ideges vagy? vegyél be gyógyszert. :)
    Olvtársunk igencsak kultúráltan válaszolt neked. Semmi csipkelődése nem volt. Te erre anyázol. ... és még te hányod a másik szemére, hogy milyen a viselkedése. Érdekes kettősség, de azért gyönyörködtet. :)