3984
  • konoko
    #1627
    Naja, ha lenne, akkor nem érne a könyv semmit, amit meg lehet venni. Majd félév múlva talán azok is benne lesznek, ha lecsengett a boltokban az "áru" =)
  • Hmuda
    #1626
    Harek: Igen gond. Muszaj tovabbmenned a tortenettel.

    hahaha: Nem rossz, de ebben nincs reszletes bazisokra szetbontott rendszerleiras, pontos, minden bazisra kiterjedo arulista, a banyasz zonak helyei, teljes targylista (en csak fegyvereket lattam), es legfokeppen nincsen benne a keszitoktol szarmazo tippek, trukkok, titkok, tanacsok mindenre kiterjedoen. De nem rossz. :)
  • Harek
    #1625
    Hi

    Gond az ha nem fogadom el 3. küldetést? Konvojkisérésnél mindig szétkapnak rakétákkal.
  • [HUN]PAStheLoD
    #1622
    mi kell ha multizni akarok?? (patch, mod??)
  • CS@
    #1621
    Kereskedelmi útvonalak megtervezésére szerintem ez marha jó.
  • Executor
    #1620
    Nekem a niobium - gyémánt út tűnik kellemesnek... nem túl hosszú és végig trade lane. :) (És nem utolsósorban Sigma 13-mat leszámítva biztonságos.)
  • konoko
    #1619
    Okés. Csak azért kérdem, mert az ilyen hiv. kézikönyvek néha megtalálhatóak pdfben is ittott. Nade segond, van igy is elég sok jótanács, amit lehet kamatoztatni.
  • Hmuda
    #1618
    Nemigazan kezikonyv. A pontos neve:

    Official Strategies $ Secterts Freelancer

    A Sybex adta ki. Szoval hivatalos, de nem kezikonyv. : )
  • konoko
    #1617
    Ok, nekem mindegy. Még egy kérdésem azért lenne. Te most a "gyárilag" kiadott kézikönyvről beszélsz?
  • Hmuda
    #1616
    Ha valaha is leszkennelm, akkor inkabb kirakom valami nyilvanos helyre es ide belinkelem. Ez az igazsagos. : )

    Amugy eben a konyvben a rendszerek terkepet mutatja a bazisok reszletes leirasaval, aztan az osszes Faction-t, azokat is reszletezve, azutan van a kereskedesi es banyaszasi utmutato. Minden aru pontos bazisok szerint szetbontott ar-listaja, jovedelmezo kereskedelmi utak, az osszes banyasz zona es meg azt is leirja, hogy mennyi esellyel losz ki cuccot az adott teruleten a hulladekokbol. Azutan vannak a hajok adatai, utana meg reszletes felszereles utmutato, majd harci tippek, aztan a vegigjatszas, utana Random Mission tippek, vegul Multi tanacsok.

    Szerintem jo vetel volt.
  • konoko
    #1615
    Okés, nemgond. Úgy értettem persze, hogy ide a fórumba bemásolod a kivonatot, a teljest meg elküldöd mellette. Nem akartam kisajátitani az infokat, mivel egyértelmű hogy közérdekű a dolog. Na majd ha egyszer rászánod magad a szkennelésre, gondolj rám egy emil idejére =)
  • Hmuda
    #1614
    Nyilvan a legelso elem a legjobb, de elegge veszelyes, de egy Dromedaryval 22000 a jovedelem koronkent, ami egesz jo. Egy ora alatt ossze is jon majdnem fel milla.
  • Hmuda
    #1613
    Gondoltam kozerdek a lista. Amugy most tul lusta vagyok szkennelni az oldalakat.
  • Hmuda
    #1612
    Az 1. adat mindig a profit, a 2. a szallitando cucc, a 3. a kiindulo bazis, a 4. a vegallomas, az 5. meg az atlagos repulesi ido masodpercben, nyilvan, ha szetcseszik a tradelane-t, akkor kicsit tovabb tart. :)

    80$ - Pharmacuticals - Freeport10 - Falkland base - 163

    75$ - Engine Components - Planet Honsu - Aomori Station - 113

    75$ - Engine Components - Planet Honsu - Akita Border Station - 121

    75$ - Engine Components - Planet Honsu - Yukawa Shipyard - 123

    75$ - Engine Components - Planet Honsu - Kansai Research Station - 152

    75$ - Engine Components - Planet Honsu - Osaka Storage facility - 165

    71$ - Opronics - Glasgow Outpost - Planet Leeds - 161

    70$ - Light Arms - Planet Leeds - Durham Border Station - 125 (itt csesztem el a penzem)

    60$ - Water - Planet Holstein - Bruchsal Base - 115

    60$ - Beryllium - Stokes Mining Station - LD-14 - 125

    60$ - Boron - Stokes Mining Station - LD-14 - 125

    60$ - MOX - Dortmund Station - Oder Shipyard - 130

    59$ - H-Fuel - Freistad Base - Briesen Mining Facility - 118

    59$ - H-Fuel - Freistad Base - Elbich Mining Facility - 141

    59$ - H-Fuel - Fort Bush - West Point Academy - 149

    59$ - H-Fuel - Fort Bush - Detroit Munitions - 154

    59$ - H-Fuel - Freeport10 - Falkland Base - 163

    56$ - Light Arms - Deshima Station - Ohasi Border Station - 159

    54$ - Water - Mainz Storage Facility - Bruchsal Base - 139

    53$ - H-Fuel - Battleship Missouri - West Point Academy - 129

    A tobbi mar nagyon gyenge hasznot hoz, de meg leirom a legrovidebb utat:

    35$ - H-Fuel - Gas Miner Naha - Helgoland Station - 100

    Szoval remelem megfelel. A regebben leirt utak tul hosszuak, rovid uton tobb penzt lehet keresni rovidebb ido alatt.
  • konoko
    #1611
    Ha nem probléma, elküldhetnéd emilben is nekem az egészet. =)
  • Hmuda
    #1610
    Huh, ez eltart egy darabig, de halistennek nem ketto, hanem csak egyoldalas.
  • Hmuda
    #1609
    Na varj. Van egy ketoldalas lista a jo utakrol. : )
  • konoko
    #1608
    Naná =) Azért vagyunk itt, hogy tanuljunk is néha pár trükköt. Úgyhogy csak hajrá!
  • Hmuda
    #1607
    Hmm...
    Akarjatok, hogy bevessem a Guide-omat a kereskedelmi vitaba? :D
  • balty
    #1606
    Nem valószínű. De tényleg jó út, nem?:)
  • [HUN]PAStheLoD
    #1605
    direkt ip alapján próbáltad? 127.0.0.1 ?
  • Strahd_
    #1604
    Sziasztok Lan servert hogyan tudok inditani? mert nem nagyon sikerült eddig :( a gép amin a server futott nem látja a servert :( van valami okosság amivel ez a probléma megoldható?
  • balty
    #1602
    Azt az utat nem ismerem, de egy ugrással oda-vissza 600/db lehet keresni. New Tokijo-val szembeni állomásról (Roppongi Station) kell szálllítani luxury consumer goods-t Hokkaido-ba Ainu Depot(C5-c6 határán). Visszafele pedig cardaminet csempészni.
  • Sound
    #1600
    jajj, el is felejtettem:

    ftp://www.lancersreactor.com/FreelancerDB_v06.zip Sirius térkép+hajó adatok

    ftp://www.lancersreactor.com/FCC-Data.zip
    ftp://www.lancersreactor.com/FCCv1107.zip

    kereskedéshez hasznát vehetjük...
  • Sound
    #1599
    Én is már árverekedtem magam a játékon, megvan titán, és megvannak az elmaradhatatlan 10 szintű fegyverek.

    Titán begyűjtése nem valami nagy kunszt, pár óra alatt meg is lehet szerezni.

    Első lépésként, ameddig megvan Anubisunk, érdemes lespannolni Kalózokkal. Erre a legegyszerűbb módszer ha vadul el kezdjük írtani az ellenségeiket, elősorban Red Hessians, Outcasts, Mollys, Bounty Hunters-t. Elég ha csak semleges szintig küzdünk, ez már bőven elég, hogy bedokkoljunk majd Leon Base-re, bár ahoz nem, hogy munkát is kapjunk majd tőlük. Erre itt egy kis segítség MAP .

    2. Ha ez megvan, akkor vegyünk egy kereskedőhajót, mondjuk egy Hunpackot, ami 250es cargoval rendelkezik. Aztán megindulsz Manhattamből Új London fele, közbe bedokkolsz Los Angeles bólygóra, és bevásárolsz luxus fogyasztási árúból, majd irán Cambrige bólygó, ott eladod, a profit Luxury Consumer Goods (180) - Buy:250 (148500 Profit). Ha ez megvolt, irány vissza Új Londonba, bevárásolunk Luxos Élelemből, majd irán Manhattan bólygó. Számoljunk azzal hogy 10 adag cucc megromlik, de így is Luxury Food (160) - Buy:240 (241920 Profit) elég korrekt a hasznunk. A profit testvérek között is jó 400.000, (390.420) ekkora összeért azért megéri az a kb. 30-45perces körút amit meg kell tenni.

    3. Így összekovácsoltam 1,3 millát, majd vettem egy Hammerhead-et, és lementem Titánért.
  • konoko
    #1598
    =)
  • Hmuda
    #1597
    Meg a fegyverek is szebben csiripelnek. : D
  • konoko
    #1596
    Igen, úgy értettem én is hogy betölteni egy főmission folytatása előtti savet, aztán ott pénzt szerezni. Majd miután megvan kellő mennyiség, menni tovább. Máshogy répül gazdagon a hajó is =)
  • Hmuda
    #1595
    Aszem amr tudom, hogy mit fogok csinalni. Szepen visszatoltom a versenyes kuldi elotti uccso save-t es inkabb futok meg vagy 10 kort a freigterrel, aztan majdcsak lesz eleg penzem. Kicsit idegesito, hogy nem tudom megcsinalni meg az elso kuldit sem, mivel annyira ramaty a ketto Skyrailem.

    Amugy a verseny nekem elsore ment. Nem is utanegetoztem, csak amint behozta a verseny elejen az uzenetablakot, suttyomban beinditottam a Cruise engine-t azutan meg csak mindig belso ivekben vettem a "kanyarokat". Meg a tornyok se tudtak eltalalni. Azt viszont birtam, mikor a hang megkesett, es mikor indultunk vissza a hajora, meg a gep beszolt egyet utoljara, hogy Incoming Missle, de persze ez csak programhiba volt, de igy izgalmak utan jo volt nyugtatonak... :D
  • konoko
    #1594
    Elég sokat tököltem vele én is nem boldogultam. Annyira nem hogy én is kértem helpet, de aztan 4-5ik nekifutásra sikerül. A lényeg, hogy rajt után azonnal utánégővel indulj, majd 2k sebességnél be a cruise engine. Aztán már csak szlalom, hiba nélkül. Ami a trükk, hogy a vége felé nem feltétlen kell az ellenfél után menni, ugyanis ő elront egy kaput. Ha te nem rontod el (lefordulsz időben) akkor kész is, és kapod az infokat tőle =)
  • konoko
    #1593
    Pénz az sosem elég. De egyszerűen nem értem hol a gond. Ha jól emléxem, a BloodDragons féle japán környéken elég sok fejvadász missio van 12-15ezrekért. Egy-egy missio közben 6-7 vadászt nyirsz ki, meg a célpontot, mondhatni gyerekjáték. Barracudat meg a japán környéken lehet venni, azzal simán el lehet vegetálni Takagi környékén is. Pár óra játék alatt, 10-15 missio alatt össze lehet szedni 150-200k-t úgy, hogy közben még a készleteidet is töltöd felfele folyamatosan. Aztán ha van pénz, fullon a hajó, akkor indulás a Takagi ostromra. A japán környékig én is épphogy kijöttem a pénzből, de ott megszedtem magam, ami kitartott a végéig szinte. Sok sikert =)
  • MSGT
    #1592
    Hali! Az lenne a kérdésem hogyan tudtátok legyőzni a fickót amikor versenyezni kell vele a körökön át! Kezdek egy kicsit ideges lenni! Köszi
  • Hmuda
    #1591
    Ah, mindegy, a lenyeg, hogy iszonyat penzszukeben vagyok es nincs otletem se, hogy hogyan juthatnek ki belole.
  • Hmuda
    #1589
    Ezt tudom, de nem vagyok biztos, hogy pontosan mikor kapom meg.
  • Hmuda
    #1583
    Anubis honnan? Azt lattam, hogy csak 1000Credit, de en nem lattam a titkos bazisukon a hajot.
  • Hmuda
    #1582
    Hmm... Varj, kicsit atfogalmazom.

    Az okes, hogy akkor az Eagle kibirja az ostromot. De nem hiszem, hogy ki fogja birni a Nomad fobazist, viszont mivel penzszukeben vagyok, tuti, hogy nem fog annyi penz osszejonni, amibol megvehetnem a megfelelo hajot a vegso mission-hoz. Mar igy is ketszer kellett probalkoznom a transport elrablasanal a platformokkal, mivel olyan gyenge fegyvereim vannak, hogy azt rossz nezni. Plusz a Kusari Navy hajoi tul erosek nekem, hogy a Blood Dragon kuldikben irtsam oket. Szoval most elegge erdekes helyzetbe kerultem.

    Amugy eleg hulyen veesztettem el a penzem. Vettem egy Bretonian freighter-t es azzal kezdtem el kereskedni, de mar az elso kor legelejen megvolt a megfelelo penz, hogy a versenyes missiont elkezdjem, ugyhogy gyorsan eladtam a cuccot, visszavasaroltam a Cavaliert, es en agyalagyult barom, egyetlen Adv. Skyrail agyuval fogtam neki. Es hiszed vagy nem, de tuleltem es onnan egyetlen agyuval jutottam el a Blood Dragon bazisra. : )))

    De nem ertem, hogy a Guide miert nem irja le, hogy mit kell csinalnom az extra penzekert a single kuldik alatt, mivel csak a legelso kuldinel irja, hogy ha kinyirod a masodik Liberty Rouge hullamot, akkor kapsz +750 creditet. Most milyen jol jott volna egy hasonlo info, hogy kicsit felszerelhessem a hajomat.
  • Executor
    #1581
    Cavalier után BArracuda. Azzal elbalhézol amíg fel nem tűnik az Order és onnantól Anubis.
  • 3P
    #1580
    Az Eagle siman kibirna az ostromot, de picit ketelkedek benne, hogy azt sikerulne addig megvenned, mivel az egyik legdragabb hajo, es picit tavol is van a jelenlegi tartozkodasi helyedtol.
    Termeszetesen nem kell oda Eagle, Sabre, vagy Titan csodak, siman kisebb hajokkal meg lehet csinalni. En pl. egy New Englandben kaphato heavy Fighterrel csinaltam meg...

    Penz gyujtessel meg boven raersz a szingle kuldetesek utan, mivel az altlad ohajtott hajok, ugyse a single kuldetesek galaxisaiban kaphatok. Vidd vegig a jaatekot az adott rendszerben megveheto hajokkal. Azok eleg barati aron kaphatok, majd hamarosan felkinaljak neked a jatek legolcsobb, es egyben az egyik legjobb hajojat az Anubist. Az fillerekbe kerul, asszemm 1100 credit, es hozza a fegyvereke is asszem csak 160 creditet kostalnak. Szoval ha "FreeLancer" leszel boven raersz akkor gyujtogetni a nagyagyukra... :)
  • Hmuda
    #1579
    Na most vagyok gondban. Szoval megerkeztunk a Red Dragon bazisra, es sikeresen meg is vettem az egyetlen megveheto vadaszt (mar rafert a Cavlieremre a csere), de erre minden penzem rament. Ahogy olvastam a Strategi Guide-ban, amint elerem a limitet, onnan nincs megallas a vegeig, marpedig az osszeszedendo 50k penz nem hiszem, hogy eleg lesz a Titan-ra, vagy barmi masra. Avagy hogyan szerezhetnek tobb penzt csalasok nelkul, hogy meglegyen a penz a hajora es lehetoleg valami ertelmes fegyverzetre. Plusz nem hiszem, hogy az Eagle ki fogja birni Tekagi bazisanak ostromat. Vagy erdemesebb lett volna beruhazni egy Barracudara?
  • PResident Evil
    #1578
    újra csak kösz...
    embert mentesz...
    mert már csikartam meg magam :PPP