3984
  • lokiv
    #3344
    Ime a link!Csak még anyi,hogy a fórumon kötelező reggelni egy charral amit a játékban használsz.
    Ime a download site:http://olympus.gwcdata.com/
    Ez a fórum.http://olympuscomplex.proboards103.com/index.cgi
    Na,ha esetleg bevágódsz,Traders Hope és Fate közt üzletelgess 1o milláig,utánna pedig Sol-Earthot keresd meg a kövek közt.Megtarthatod a Vipert is,de vehetsz cargot,ahogy tetszik.Sol Earthba jutva,Planet Earth,Aegus frightert vegyél,rakd meg Abrasive armorral és a Wolf jumpot megkeresvén Resuply Base Gammába menj.Ott moonshinet és vissza.Addig csináld még vki nem jelentkezik.Ha ezzel a nickel leszel majd rádijesztek,és továbblépünk.2h alatt rohadt gazdag lehetsz.:)Na jó,majd ha belejössz.:P
  • kobra223
    #3343
    dobj már egy linket kipróbálnám
  • lokiv
    #3342
    Hmm,a kép nem szúródott be.Nahát.Remélem ez mükszik,ha nem akkor birka vagyok.
  • lokiv
    #3341
    Hát most már két szerveren játszok,az elsőn csak egy magyar van,mua a másodikon ketten vagyunk.Az pedig a Nightstalkers Universe,gyönyörű mód fantasztikus grfikával.A hajókrol csak annyit,hogy még cloakos is van egy pár.Az összes bázis ki van cserélve,pl a klingon az egyszerűen gyönyörű.5oo hajó,rengeteg frakció,rengeteg naprendszer.Jump Gatek,tradelinek,planetary dockring semmi sincs.A mód maga 26o MB,szóval bazi nagy minden.Látni kell.Most jelenleg Scmitar RemanWarbird em van,meg hasonlók.Nagy csathajókon alapszik a mód,de vannak vadászok is egy pár.Nehéz eléggé,az NPC k fel vannak tuningolva.Esetleg ha vkit érdekel,próbálja ki,mi segítünk.Nem muszáj Hu rendszámtáblával bevágódni vagy Hortobágy nickel,majd megtalálunk előbb vagy utóbb.Nincs akkora tumultus mint a Voidon,de majd alakul.Ime egy kép,a tölcsér forog ,látni kell.Ja,a zene is jó.
  • Kosztya
    #3340
    Nagyon késő van, de azért beírok még pár sort! §:-)

    "[Raptors] hun Peti"-vel csináltunk egy rakás küldetést az Omicron Gamma-n, utána PvP-ztünk is egyet, hatalmas harc volt, és sokat is fejlődtem!
    Valamit, valamiket azonban továbbra sem értek:
    1. Ha én csinálok egyedül küldetéseket ott (O. Gamma) automatikusan leromlik a státuszom a B. Hunters-eknél (amit nem nagyon szeretek, mert baszott sokan tudnak lenni, lásd lentebb).
    Most viszont egy rakás küldit megcsináltunk, mégse romlott egy kockányit se a státuszom.
    Továbbá: Bizonyos népeknél, planétáknál se mindíg tiszta, hogy miért válik egyszerre zöldből pirosra, stb...stb...
    Azt meg tudom nézni valahol, hogy egy küldetés folyamán egy másik adott népcsoport mit fog reagálni?

    2. Aztán:
    Az Omicron Theta-ba (Freeport 9) betelepedett egy Görög Team. Kilőni ugyan nem lőnek ki, de fenyegetőznek, hogy hagyjam el a területüket.
    Ez valamitől tényleg az övéké, vagy csak önkényesen kisajátították?

    3. Bár Peti azt mondja, hogy "nem érdemes velük foglalkozni", mégis rettentően zavar a kereskedelmi árucikkek között azok a dolgok, amelyek a single game-ben nincsenek benne (erről lentebb is írtam):
    - Cardamine Masks
    - Mezzart Female
    - Mezzart Warrior
    - Stollen Art
    Továbbra is fönnál a kérdés, hogy mi ezekben a poén, ha majdnem mindenhol ugyanazon az áron vehetőek, eladhatóak?
    (Sajnos itt az angol leírás szinte csak arról ír hogy mi, de hogy mire való...)
    valaki esetleg ezekről tud bővebbet?

    Köszi!
  • Randal
    #3339
    Lehet hogy szerverleállás volt. Asszem szokott lenni 12 óránként.
  • kobra223
    #3338
    szia kosztya használj direk conektet amúgy nekem is fenn áll eza probléma
  • Kosztya
    #3337
    Pár percel 18:00 óra előtt vagyunk. nekem nem akar bejönni a szerverlista! Másnak is fönnáll ez a probléma, vagy csak nálam lépett föl valami?
  • Kosztya
    #3336
    Tényleg így volt! Az Omicron Gamma-ban halomra irtottam őket, és ennek nem örültek...
    pajzsok közül a Nomad a legjobb?
  • Kosztya
    #3335
    Na kérem!
    lecseréltem a szar Titan C.-omat, és fölszereltem az új gépet!
    PVP-ztem egyet az "Űrhajós" nevű játékor-társammal, amelyben rendszerint alul maradtam! (Egyet azért nagy véletlenül összehoztam).
    Az egyik Raptors taggal is PVP-ztem egy kalóz ellen, no ott is csak olyan hatásfokkal, mint egy F-16-os ellen egy fölfingott dugó.
    A gép ellen már nyerő vagyok, viszont ez egy teljesen más stílus!
    Kimanőverezni (egy/egy felállásban) nagyon sokáig tudok, rendszeresen akkor kapok nagy taslit, amikor támadni próbálok!
    Nem baj, majd belejövök!!!
  • Doom 4
    #3334
    de én még invázióval nem találkoztam
  • Doom 4
    #3333
    nem ezek nem nomadok hanem bounty hunterek voltak nomad halyókkal és eredetileg azok fehérek de te csináltál ellenük valamit talán küldiben és ezért megharagudtak
  • Randal
    #3332
    Asszem alapkiosztásban az S vagy az X.
    Ez a fékezőrakéta.

    Ilyen inváziók pedig lesznek. Nem is kevés. A legjobb megoldás, ha gyakorolsz egy kicsit. Miután kilépsz az űrbe, egyből rátapadsz az F2-re és irány a térkapu.:)
  • Kosztya
    #3331
    Ezt a "hátrafelé hajtóművet" nem ismerem! Melyik az?

    Most viszont érdekes dolog történt velem! Visszamentem New Yorkba (Manhattan) hogy elpasszoljak pár cuccot, erre egy csomó gép támadt rám! Arra gondoltam valamiért nem kedvelnek (bár a térképen semleges zónaként van jelölve). De ezek Nomad gépek voltak, és nagyon erősek, alig bírtam velük! Ahányszor kijövök annyiszor jönnek és támadnak, nagyon sokan vannak!
    Ilyet még nem tapasztaltam, mitől lehet ez, ráadásul pont itt, ahol sokan még nagyon kis géppel kezdenek?
    Vannak ilyen inváziók?
  • Randal
    #3330
    Nézd meg:P
    Amúgy egy jó taktika, hogyha az ellen repked össze vissza, hogy használod a "hátrafelé" hajtóművet. Frankón lefékez, ráfordulsz, megsorozod és kilősz egy irányba. Meg persze küldözgeted rá a raketákat:D
  • Kosztya
    #3329
    Nos, ma már PvP-ztem is, igaz nem azzal a [Raptors] taggal, akivel délután megbeszéltem (őt nem találtam a szerveren abban az időben).
    Nagyon élvezetes, gyakorlatilag egy párbaj jellege van! 2K-ról egy egy "GO" jelzés után indul a harc, pajzs és hajótest regen nélkül!
    négy menetet nyomtunk le, az első döntetlen lett, a többibe kinyomtak, mint macska az emésztetlen löncshús-bőrt...
    Manőverezni elég jól manőverezek, de amikor támadnom kell rendszerint én húzom a rövidebbet.
    Nomad Class 10-es gun-okkal vagyok felfegyverezve, a társamnak pedig valami FEAR nevű cucca volt, amely úgy szétszedte a Nomad pajzsomat, mint hülye gyerek a mesekönyvet.
    Láttam már olyan gun-okat egyébként (Babilóniában) amely darabonként 2,5 millióba kerülnek. vajon azok mit tudhatnak???
  • Randal
    #3328
    Annyira azért nem:P
    Armored Transporter a neve egyébként.
    Jó kis hajó és érdemes beruházni rá, mert gyorsan összeszeded vele a lóvét a New Tokyo - New Berlin - New London tengelyen.
    Persze nem ebben a sorrendben, de ezen a hármason körbe körbe menve.
    Egy kis megszokás után 1 fordulót megcsinálsz 7-10 perc körül ami 1 millát termel. 1 óra bolyongással legalább 6-8 millát szedsz össze.
    Persze baromira unalmas, de összeszedheted a lóvét.

  • Kosztya
    #3327
    Hmmm!
    Végül is ez nem is igazi kalózkodás, hanem úgy is felfogható, hogy bizonyos összegért cserébe elkísérteti magát egy transporter pár hajóval, akik megvédik őt... Akár még nemes gesztus is lehet!
    Én is ajánlottam föl már pár transporternek védelmet (no nem azért, mert olyan nagy mágus vagyok harcban, hanem csak azért, hogy ne céltalanul bolyongjak) de nem éltek vele.
    Körbejátram Babilóniát, és láttam egy megvehető Transportert, kib...-ott nagy raktérrel, viszont teljesen kiszolgáltatott volt, mert még védőpajzsal sem rendelkezett. Ilyennel azért nagyot lehet bukni, ha kilövik!!!
  • Admiral
    #3326
    Igen, a Pirate szól a kereskedőnek, aki épp az útjába kerül, hogy fizessen neki adót, különben lelövi. (Ez az adó a szabályok szerint max. 200e dollár lehet.) Ha a kereskedő nem fizet, akkor a kalóz lelövi. (Nem rakományt ad át a kalóznak, hanem készpénzzel fizet.)

    Tapasztaltabb kereskedők már felszólitás nélkül adják a pénzt, ha meglátnak egy kalózt, ilyenkor a kalóz nemritkán megvédi az együttmüködő kereskedőt.
  • Kosztya
    #3325
    Aha, valóban ott van, megtaláltam! azt hittem egy egész vastag lista lesz a jelek sokaságából...
    A "Rogues [R]" érthető.
    a "Pirates [X]" is, bár ez a "tax-olás" (adóztatás) nem teljesen tiszta!
    Fel kell szólítaniuk a rakomány (vagy annak egy részének) átadására, és csak akkor támadnak, ha ezt nem teszem?
  • Admiral
    #3324
    PvP-zni bármelyik rendszerben szabad, kivéve New York-ot. (Nomad 1-ben pl. igen sok PvP szokott lenni, onnan tudom, mert ott szoktam portyázni a nomádokra általában, meg az Unknown 2-ben.)

    Szerintem hogyha netán többen támadnak rád, vagy pedig orvul (pl. épp mások ellen harcolsz, és közben nekedesik), akkor jogos a regen. 1 vs 1 ellen pedig az a megállapodás, hogy nem használhatja egyik sem. (Pedig lehet, hogy izgalmasabb lenne így.) De igazából érthető ez, mert akkor akinek max. számú van a nanobotból meg battery-ből, az nagyobb eséllyel indulna a pvp-ben, és így mindig pvp előtt venni kéne. (Bár ha meghalsz pvp-ben, akkor ígyis-úgyis feltöltheted, úgyhogy ez az indok se teljesen jó.)

    A server weblapján középen van link a szabályzatra (View - The Server Rules Here), ott írja az [X]-et pl.
  • Kosztya
    #3323
    Na várjunk egy percet!
    Van ugye az a PVP (Player Vs Player) amikor (gondolom) mindenki bemegy egy erre a célra fenntarott rendszerbe (Talán Spárta az) és ott összemérik a tudásukat. Ha itt - megállapodás szerint - senki nem használhatja a pajzs és hajótest regenerálót, javítót, akkor az így is sportszerű!
    De ha a rendszer valamelyik pontján rámtörnek, hogy kifosszanak, akkor nehogy így legyen má'!!! Ráadásul ebben a felállásban úgy gondolom, az esetek oroszlán részében a megtámadott van erőnléti hátrányban, mint kiszemelt transporter, stb... stb... egy csoport szupergép ellen. Lehet, hogy az az egyetlen esélye, hogy bedokkol valahová (ha teheti) és közben a gépét javítgatja az állandó találatok alatt, ha tudja... (én már nem egyszer jártam így, igaz, a gép ellen).

    A szerveren egyébként nem találom ezeket a jeleket (amiről lentebb is írtam). Mire kell ott klikkelni?
  • Randal
    #3322
    Rakétánál ill. torpedónál figyelj még a fordulási sebességére is, na meg az újratöltésre is.
    Általában olyan 6-700 méternél érdemes kilőni, hogyha szembe jön veled az ellen( ilyenkor mindig a fékező rakétákat használom, úgy állok be), vagy olyan 5-600 méteren, de az már necces, max ha telibe kapja.
    Ilyenkor frankón le tudod bontani a pajzsát, aztán ereszthetsz rá egy-két rakétát, meg lőheted is:)

  • Admiral
    #3321
    Igen, pvp-ben nem ildomos használni...
    (Regen az, amikor nanobottal javítod a sérülést vagy battery-vel a pajzsot újratöltöd. Regener-nek hívják pedig azt, aki pvp csata közben újratölti magát.) Bár mondjuk szerintem ha egyszerre ketten támadják az embert, plusz még egy csomó nomad, akkor igen is jogos a regen.

    A Torpedo / Disruptor (nem Distributor :) ) közül a torpedó főleg lassú célpontok ellen jó (pl. nomad battleship). A Disruptor-ral pedig azt tudod elérni, hogy a célpontod lelassuljon normál sebességre, amikor 300-al megy (Cruise Mode-ban van).
    Rakéta amúgy elég jó, igencsak meg lehet szívatni vele a másik játékost... (én még sose használtam, de ellenem folyton használják).

    Ha gondolod, egymás ellen gyakorolhatjuk a pvp csatát (én se vagyok egy nagy szakértő benne, és ha netán elszedek cuccot, azt visszaadom).
  • Kosztya
    #3320
    Mi az a regener? a pajzs regeneráló?
    Miért nem lehet használni??? Nem azért van, hogy használd?
    Vagy PVP-ben - megállapodás szerint - nem használjátok?
  • Randal
    #3319
    A VoidServer honlapján le van írva a jelentésük.
    A jelölést neked kell kitenni, különben megbüntetnek.
    A fegyvereknél a sebzést és a tűzgyorsaságot kell nézni.
    A nagyobb tűzgyorsaság a jobb. Ugyanígy a sebzésnél.
    Hajók általában közel azonosak. Különbséget csak az jelent hogy milyen fegyver, pajzs és egyéb szerkó van rajta.
  • Kosztya
    #3318
    Naszóval:
    Most jelenleg már valahol az 50-es szint közelében járok (nem tudom megnézni, mert innen nem tudok belépni).
    Van egy Titan C.-em, a majmok bolygólyáról, egy rakás fegyver (10-es és 9-es osztályúak) +5.5 misi.
    Fingom sincs, hogy ez egy másik játékos ellen mire elég, mondjuk egyenlőre nem is akarom kipróbálni. van egy hajó szintén a majmok bolygóján 3,2 -ért (a nevét most nem tudom) már meg tudnám venni, de még szét akarok nézni máshol is (azt írta valaki, hogy Babilóniában vannak még jó hajók, ott viszont nem voltam még.)
    A jeleket lenne jó tisztázni, hogy mit jelentenek a játékosoknál, és azt, hogy ezt a játékos írja be magának, vagy a rendszer tisztel meg bennünket, egy adott tevékenység alapján.
    Amit tudok (mert írtátok):
    (R) - Roughes (nyírni kell őket, mert ők is azt teszik)
    (X) - Kalózok (gondolom ők se barátságosak)
    De láttam pl. (T) jelet is, akivel föl is vettem a kapcsolatot New York-ban (semleges zóna révén), Ő fegyverekkel kereskedett. Ebből következtetve a "T" (trading) kereskedőt jelenthet...
    Milyen jelek vannak még? Mit jelentenek?
    Továbbá a fegyvereket se értem mindíg, a hatásfokukat tekintve. 9-es 10-es osztályúak közül melyik a legjobb?
    Rakétát se vettem még (a "gun" hard point-ra szerelhető fel), mert nem tudom megéri-e, továbbá a "Torpedo/Distributor" kimenetre se tudom, hogy melyik a hasznosabb (pontosabban, hogy mi az a distributor).
  • Kosztya
    #3317
    Ez igaz, viszot gondolj bele, hogy milyen hamar unalmassá válna a játék, ha nem volnának ilyen elvont figurák... §:-)
    Persze baromi idegesítő - pláne amikor még úgymond "kicsi vagy" - amikor egy rozoga transporterrel próbálod átkínlódni magad 3-4 naprendszeren, néhány tízezres haszonban bízva, és két lövéssel kinyom egy ilyen full fölfegyverzett felsőkategóriás gép (holott pl. az Omega-6 -on, vagy az Omicron-Gamma -ban nagyságrendekkel jobban kereshetne egy küldetéssel is...).

    No, lenne további pár kérdésem, észrevételem is, ha lesz időm (mert munkahelyen vagyok most) fölteszem azt is nektek!
  • kobra223
    #3316
    helo kosztya velem is megeset párszor ilyen mert vannak olyan állatok... ilyenkor jobb 300-ra fel pörgetni a motort elhúzni a területről
  • Kosztya
    #3315
    "Picit sportszerűtlen, nem?"

    De az! Én is találkoztam már furcsaságokkal!
  • Admiral
    #3314
    Egy kérdés: regener-t mikor lehet / nem lehet használni? Tegnap pl., kb. 9 nomad ellen harcoltam (4 Valkyr és 5 fighter, vagy hasonló felállás), mikor jött két játékos a helyszínre. Azt hittem hogy a nomadokat fogják lőni, úgyhogy írtottam tovább a nomadokat. Ezután láttam hogy lement a pajzsom, reflexből ujratöltöttem, utána nem sokkal lelőttek. Aztán kiderült, hogy az a két játékos is engem lőtt, és még engem toltak le hogy regener-t használtam. Tehát magyarul 9 nomád + 2 játékos ellen voltam _egyedül_... Picit sportszerűtlen, nem?
  • Fist
    #3313
    Inkább Digger a veszélyesebb Noobkiller nem annyira.
  • Fist
    #3312
    [R]Noobkiller[R] ről csak annyit és a többi rugues-ről aki már megtapasztalta társaságunkat hogy csak akkor van képe ha egy védtelen vagy egyedül lévő játékosra támad. tapasztalatunk az hogyha 2-4 en megyünk vagy csak a radaron meglát úgy elszalad hogy utána vissza sem jön. A bátoságról ennyit. Plussz ha sikerül annyira megsebeznünk hogy félő hogy lelőnénk inkább megy bele a bolygóba minthogy mi szedjük le.
    Röviden ennyit a Ruge-k ról. A kalózokat nem is mérhetjük eggyütt velük mert a kalóz taxol és utána támad. avgy a mi esetünkben azonnal támad. Ilyenkor az esetk nagy többségében nem öli meg magát inkább harcol a végsőkig.
  • Kosztya
    #3311
    Igen van, sztem a legtöbben ott nyomják! Én is ott nyomom Kosztya néven, és ha egy kicsit lentebb visszaolvasol vannak még jópáran...

    Mondjuk az nem lenne hülyeség, ha valaki (aki már jobban ismeri itt a többieket) összeírná egy hozzászólásban, hogy akik itt vannak milyen néven szerepelnek a szerveren (amennyiben egy karakterrel nyomulnak).
  • endiboy
    #3310
    még valami, van itt aki void serveren tolja? megvettem játékot, aztán néha én is repkedek :)
  • Kosztya
    #3309
    Megvan a Titan, a majmok bolygójáról! Hát tényleg van még ott pár gyöngyszem, de ahhoz sokat kell még gyűjtögetni...

    Ja! Ha van kedvetek látogassatok el hozzám: www.kosztya.uw.hu
  • endiboy
    #3308
    alaska-ból tudok átmenni omicron minor-ba? és ha igen, hol találom a jumpgate-t?
  • Randal
    #3307
    Mindenféle népséget lőhetsz amúgy. Nem kötelező hozzá semmilyen előjel. De ha csak ebből tartod fennt magad akkor igen:)



  • Admiral
    #3306
    Akiknek [R] van a neve előtt, azok a Rogues-ek, és minden más játékosnak kill-on-sight van rájuk érvényben (tehát, aki meglátja, írthatja, ha van kedve). Az [X] -et tartalmazók a kalózok, rájuk nem tudom hogy ez él -e... Mindenesetre pl. csak akkor kalózkodhatsz, ha [X] -et tartalmaz a neved.
  • Kosztya
    #3305
    Így lesz, köszi!

    Mellékesen: Valamelyik hozzászólásomban úgymond "hiányoltam" a beteg agyakat a szerverről.
    No ma összeakadtam egyel, a New Tokyo Systemben, ugyanezen nevű bolygó előtt.
    Úgy kinyomott, mint hígfost a rakott-palacsintából! Pont egy küldetés után voltam, plusz volt még nálam tartalékba két db. 5-ös és 2 db. 7-es osztályú lézer (ami persze el is veszett. Gondoltam hátha majd el tudom passzolni valakinek, hogy mindketten jól járjunk).
    Megkérdeztem tőle egy kis idő múlva chet-en:
    - Why did you kill me 15 minutes before?
    Mire Ő:
    - Look at my tag R
    "Noobkillernek" hívták, (vagy valami hasonló) és a neve előtt és után valóban állt egy [R] jelzés.
    Ezeknek is van akkor jelentősségük? Mások előtt is látok különböző betűjeleket, gondolom azok is jelenthetnek valamit!
    Ezt egyébként ők teszik ki a karakterük elé, vagy a rendszer tiszteli meg őket?