601
Hogy lehet vasarolni kerdesek stb...
  • Ryder159
    #561
    én úgy tudom, hogy ha magánszemélytől vásárolsz, akkor 44€ az értékhatár ami alatt nem kell áfát fizetni, ha nem magánszemély, akkor 21€...
  • Anonymuser
    #560
  • ldavid
    #559
    ugyanaz vonatkozik amerikára is mint a többi országra.
    csak EU-n belül úszod meg a költségeket (meg ha szerncséd van és átcsúszik a csomag a vámon)
  • Anonymuser
    #558
    Értem, azért köszi! Valaki, akinek van USA rendelés tapasztalata #556?
  • ldavid
    #557
    22 euró érték felett lenne áfa (27%), de ha a fizetendő áfa nem éri el a 10 eurót akkor nem kell fizetni /én így tudom/
  • Anonymuser
    #556
    És ez a 10 000 Ft-os határ az USA-ra is igaz? Tehát néztem valamit szállítással együtt 38,75 $-ért, ez körülbelül 8 500 Ft, viszont itthon szállítással együtt jönne meg 11 000 körül. Nem sürgős, azt a pár hetet megérné nekem, meg amúgy is idővel mást is akarok rendelni Amerikából, csak, ha rájönnek az egyéb díjjak már nem biztos, hogy olyan jó vétel.
  • ldavid
    #555
    teljesen mindegy. én volt hogy egyszerre fizettem vagy 8-at, aztán jöttek amikor jöttek.
    kb.10e-ig nyugodtan lehetsz áfa ügyben egyébként és azt is jó tudni hogy a szállítás utolsó napjától számítva 30 napon belül még nyithatsz case-t ha addig nem érkezik meg. (más oldalakon paypal-es fizetés után csak 45 nap)
  • Anonymuser
    #554
    Én is nem rég rendeltem (először) egy ~500 Ft-os telefontokot, elvileg bármikor megjöhet már, 5-ig.

    Azzal kapcsolatban van valami megkötés, hogy mennyit, milyen időközönként rendelhetek? Van egypár kütyü, ami érdekelne, de az nem gond, hogy mondjuk heti szinten kapnám a csomagokat (nyilván külön-külön mind a 6 000 Ft-os határ alatt lennének) Kínából? Vagy azért érdemes kivárogatni köztük egypár hetet?
  • Ryder159
    #553
    Na első E-bay rendelésem leadtam. Egy 14 dolláros cuccot rendeltem, kíváncsian várom, mi fog kisülni belőle. elméletileg Augusztus 13-ig kéne megkapnom...
  • Mike
    #552
    érték szerint

    meg néha dobnak a kockával
  • bajgunar
    #551
    Ahh. köszi szépen. Majd áttanulmányozom.
  • #550
    Az lézer pointer szerintem is faszság, egy ilyen tipikus okoskodó ismerős írta ki...
    Vámon a "gyanús" cuccokat, mint pld nehéz csomag, nagy csomag átröngenezik. Aztán amit találnak benne, az alapján egy táblázatból megnézik hogy mennyi lehet az ára. Természetesen ez a táblázat egy kalap szar és messze nem fedi a valóságot. Ha az ára túllépi egy bizonyos összeget, akkor szopás van. Am EU-ból elméletileg vámmentesek a cuccok, de itt van pár olvasni való, amit a Bannerba ki is lehetne rakni akár....
    Kártyáról:
    http://kiszamolo.hu/tudnivalok-a-bankkartyakrol/
    Ebay/Paypal:
    http://kiszamolo.hu/igy-vasarolj-az-interneten/
    VÁM és ÁFA:
    http://junkieeeboy.blog.hu/2012/10/14/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_vam_afa_terhek
    Az egész összefoglalva, kicsit bővebben és 2014-re naprakészen:
    http://kiszamolo.hu/ennyit-sporolsz-a-netes-vasarlassal/#more-97787
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    1. EU-n belül nincs semmilyen plusz teher egy vásárolt termékre (vám - ÁFA)
    Szóval ha ebay-en kinézel valamit, amelynek áru helye pl. Anglia van megadva, úgy ott nem kell aggódnod, hogy a csomagod megakad a vámon, illetve, hogy az áru árán és ptkg.-én felül más költség is terhelne!

    2. EU-n kívüli vásárlás (pl. USA, Kína)
    Itt már egy kicsit bonyolultabb a helyzet
    Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):
    0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes
    45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
    150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli
    700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli

    Cég - magánszemély között (pl. ebay-ről rendelt áruk):
    0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes
    22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
    150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli

    *kereskedelmi vámtarifa: jogszabály alapján egyes áruk, árucsoportok külön kategóriát képeznek, a vám mértéke kategóriánként változó 0-12%-ig terjedhet

    !!! FONTOS MINDIG A POSTAKÖLTSÉGGEL EGYÜTT SZÁMÍTOTT ÁR SZÁMÍT !!!
  • Ryder159
    #549
    Na akkor ha mindent össze számolok megvehetem itthon is. Ennyit az olcsó ebayről...
  • bajgunar
    #548
    Am. azt hogy döntik el, hogy megvámoltatják e a cuccost, vagy nem!?
    Milyen jogon bontják fel a csomagomat akár? Vagy röntgennel megnézik, mi van benne? És ha nagyanyám kuglófja kanadából? Nem akarok röntgenes kuglófot enni!
    Ez hogy megy? Dobnak kockával és rácseszik a vámot, vagy mi?
  • bajgunar
    #547
    Jah, kimész a sárkány center-be és olyan lézer pointert veszel, amilyet akarsz. Kabulban is ugyanolyat árulnak a military shopban.
    Ennyi erővel bezárhatnák a fél sárkány centert. Mivel sok a bóvli, bazár árus akinél ilyen is akad a portékái közt.
    De am. passz. Nemtom mennyire büntetik.
  • #546
    Szevasztok! Valaki olyan mesélt nekem múltkor, hogy lézerpointert meg ilyen szarokat nem lehet rendelni magyarországra. Konkrétan ez volt a duma:
    "A lézermutatòknak és kémkameràknak (ide minősül a tollba épített verziò és egyéb James Bond cuccok) az importja tiltott, még a megpròbàlàsàért is bünti jàr vpoptòl..."
    Szóval csak szerintem bullshit ez vagy ez komoly?
    Am 200 HUF-os ceruza/rotring/ledlámpa/lézerpointer cuccról jött szóba
  • Aramir
    #545
    Nekem voltak olyan szívesek, és elpostázták Dunaújvárosba, csak ki kellett fizetnem a belföldi postaköltséget :S
    Elöször vámolni akarták, mert a hülye eladó rosszúl írta rá az árat, 4*50-et írt, közben meg 50-et fizettem a 4 termékért, faxolnom kellett a paypal kinyomtatott levelét, így végül nem kellett fizetnem semmit, csak azt, hogy elküldjék nekem Budapestről. Nem kellett sehova rohangálnom a csomagomért, gondolom ez akkor is így lett volna, ha vámolják, csak akkor nem csak a postaköltséget számlázták volna ki. Ez évekkel ezelőtt volt, de nem hiszem, hogy változott volna ennek a menete.
  • Ryder159
    #544
    És tényleg Pestre kell menni átvenni? Csak mert olvastam ilyet is.
  • Mike
    #543
    hö, nem siettem el a választ :D
  • Mike
    #542
    megveszed, ekkor fizetned kell mondjuk paypallal a termék árát és a postaköltséget

    aztán ez utazgat a postával

    beérkezik az országba, ott a vámhivatal eldönti megvámolja e vagy sem
    ha nem, rápecsételik, hogy vámmentes, postás kihozza, öröm és bódottsá

    nem pecsételik rá, hanem rácsesznek + 8 + 27%-ot a postaköltségre is
    akkor vársz, kiértesít a vámhivatal, hogy fáraggyá má be hozzájuk
    te felszerelkezel kp-val, és ott lecsengeteg az általuk kivetedt összeget és elhozod a cuccod
    kicsit kevesebb öröm és bódottsá
  • Ryder159
    #541
    Sziasztok!
    Első vásárlásra készülök. Egy telefont szeretnék rendelni kínából ami kb 150$. Akkor hogy is van ez a vám és adó? És mikor kell azt fizetni? Akkor mikor kifizetem a terméket vegy majd kapok levelet hogy ennyit meg annyit fizessek be?
  • ForzaInter
    #540
    Nekem is.
  • oneal1
    #539
    hali

    csak engem szivat, vagy már nincs ebay.hu?

    csak a com jön be és a de.
  • ForzaInter
    #538
    Tegnap megjött végül.:)
  • Kiado
    #537
    Ha 30 nap alatt sem érkezik meg akkor nyiss reklamációt, ha nincs ragszám mindenképp visszakapod a pénzt gyorsan, ha van akkor is vissza fogod ha nem érkezett meg de kicsit lassabban.
  • ForzaInter
    #536
    Sziasztok!
    Október 27-én rendeltem egy posztert angliából. Elvileg 31-én feladták és november 7 volt a határidő, de még mindig nem jött meg.. Ilyenkor mi a teendő?
  • poruljartal
    #535
    nektek betölt az az ebay? fél napja nem hajlandó
  • Lolka007
    #534
    Vevő lassan 2 hete vár az árura. Lehet a posta a hibás, lehet kamuzik. Mit tehetek?
  • Bercy #533
    Akkor irj neki ebayen keresztul, hogy nem kaptad meg a penzt.
  • Firerock
    #532
    Néztem a paypalt,még nem jött semmi
  • Bercy #531
    Mivel fizettel? Paypallal? Nezd meg, hogy megjott-e ra a penz. Ha nem akkor irj neki, hogy nem kaptal semmit vissza.
  • Firerock
    #530
    Nem jött meg egy cuccom,írtam az eladónak hogy nem jött meg a cucc(2 szemüveget rendeltem külön színben):
    We let the seller know you didn't receive the item. The seller offered you a full refund of $1.69 to be issued through the same payment method you used to pay for the item.

    Refund information:
    A full refund of $1.69 will be made to you through the payment method that was used to pay for the item. The seller has until May 04, 2013 to refund you.

    Seller's note:
    "Hi friend,sorry for your long time waiting. we can understand that you have some worries about this delay, so we promise the refund first to protect your benefit, and you can repay it after your item received later, so that we can cover our loss. Thanks for your support & understanding. "

    You can also view the details of this case in the Resolution Center.


    Fashion Cool Black DJ Clear Lens Polite Frame Wayfarer Nerd Glasses Unisex
    Item # : 251122189022
    Colour: Green
    Sale price: $1.69
    Quantity: 1
    Sale date: Feb-03-13 17:38:14 PST
    Seller: buyeasy-au
    Case #: 5026707257
    Case opened: May-01-13 16:49:04 PDT
    View purchased item



    Azóta nem történt semmi,nem jött se pénz se semmi. Mi a teendő?
  • Mike
    #529
    vagy igen, vagy nem, beszállítótól függ
    ki fogja írni ha nem
    a kiirás fölötti részre igaz
    (ez elsőre szerintem nem egyértelmű)
  • hitman090
    #528
    Sziasztok lehet nem ide kellene írnom de az Amazon.com-ról szeretnék rendelni pár dolgot ők szállítanak Magyarországra?

    Ezt szeretném megvenni!

    Amazon.com

    Válaszokat előre is köszönöm!
  • chilisos
    #527
    Szerintem van neki is külön, időközben kutakodtam és a paypal "fees" menüpont alatt azt írja, hogy 1,5-3,4% + 90Ft, ha pénzt kapsz paypalen keresztül bankkártyáról. Akkor 0Ft, ha paypal egyenlegről érkezik a pénz. Én erre jutottam.
  • HUmanHunter
    #526
    nemtudom hogy a paypal külön le von e, tekintve hogy az ebay a tulajdonosa, szerintem külön biztosan nem.
  • chilisos
    #525
    Ha ebayen eladsz valamit és paypalen fizetnek neked, akkor hány százalék a paypal jutaléka?
  • Bercy #524
    Ez sajnos nem ilyen fekete-feher.
    EU-n beluli rendelesnel nincs vam (ha tevedek akkor valami szakerto ugyis kijavit).
    EU-n kivulinel meg elmeletileg mindenre van vam+afa DE termeszetesen nem fognak mindent megvamoltatni, mert bonyolult procedura. Ugy gondolom, hogy az esetleg ertekesnek latszo csomagokat vamoltatjak vagy veletlenszeruen. Jo lenne egy benfentes info :).
  • xxdani
    #523
    Mikor tesznek rá a határnál adót? Tegyük fel egy elektromos helikoptert akarok venni, vagy egy konyhai mérleget arra is kell fizetni valamit a vám után?
  • Firerock
    #522
    Sziasztok!
    Több terméket beraktam a kosárba,ugyanattól az eladótól,meg akartam venni a cuccot de a paypal kiírta hogy visszautasította a bankártya a tranzakciót,ez igaz mert 50 forinttal kevesebb volt a kártyámon. Holnap rakok rá pénzt,ilyenkor mi a teendő? Újra "meg kell vennem" a Cart-ból az egészet?