6457
  • RangeR
    #1727
    Aha, az a Ralph Bakshi féle animációs film tényleg csak addig van meg. De ez egy másik rajzfilm: The Return of the King-Sequel to the Hobbit. A hobbitok élményeit mutatja csak be, nem az egész eseményt.Samu beszél sokat, hogy mikor mit gondolt és mit akart csinálni. Trufa és Pippin hogy élték át a csatákat.Jópofa kis rajzfilm, nagyon jó zenékkel.
  • Gandibá
    #1726
    Így van.
  • b-type
    #1725
    ehh..frissitenem kéne néha..
  • b-type
    #1724
    Nagyon, mivel a nazgúlok olyan rettegést árasztanak, hogy csak kivételes...szal kevesen bírnak ellenállni. meghát ha ő nem teszi, Éowyn elbukik azt oda a család..
    És mi olyan nagy Pipin tettében..meg a hobbitoknál amugy sem szokás csak ugy csatázni-kalandozni trollokat-nazgúllokat desztrojolni. kis emberek ök ..félszerzetek :))
  • SaVaGe
    #1723
    Dehogy, nem nagy dolog, pláne, hogy senki nem sebezte meg azelőtt a Boszorkánykirályt ;)
  • Gandibá
    #1722
    Végül is egy hobbittól igen :)
  • Bandew
    #1721
    De hát akkor mi olyan nagy Trufa tettében? Miért emlegetik vissza a hobbitok? Olyan nagy dolog lenne, hogy hátulról elvágta a Nazgúl térde inát?
  • RangeR
    #1720
    A 3. rész bővített kiadása először úgy volt, hogy Karácsonyra kész lesz remélhetőleg. Ezt P.J. mondta. De utána azt olvastam a http://www.theonering.net -en, hogy már augusztusban kint lehet. Legutóbb pedig a szokásos dátum: november közepe-vége volt írva.
  • Gandibá
    #1719
    Én is gondolkodtam már egy párszor azon, hogy hátha a fordítás a rossz, mert túl sok minden különbözik néhol..
  • Bandew
    #1718
    Fura, én azt hittem a rajzfilm csak addig van megcsinálva, míg Aragornék elmennek Vasudvardba.
  • RangeR
    #1717
    Most,hogy így mondjátok ezt a "she" dolgot az eredeti szövegben, kezdem érteni... Van egy Király visszatér" rajzfilmem.Abban is Éowyn csap a nazgul fejére, Trufa pedig ugyanígy az alsó testére. Nézem a könyvet (magyart) és látom, hogy jól emlékeztem, Trufa szúrja fejbe...Azon gondolkoztam,hogy mindkét filmben ugyanúgy van megváltoztatva a jelenet. De most akkor kezd kiderülni,hogy nincs is megváltoztatva:)
  • Bandew
    #1716
    Nem is volt vele morcos. Az egyetlen nézeteltérés köztük az volt, hogy Éomer rossz néven említette Lothlórient.
  • Bandew
    #1715
    Ja nekem is most egy doboz mélyén van, mert épp egy bútor sincs a szobámban, csak az ágy, meg az íróasztal. :-)
  • SaVaGe
    #1714
    tolkien.lap.hu
    Ezen az oldalon vannak összegyűjtve a linkek a könyvek online verziójához.
  • wizy
    #1713
    látom, nagyon kivesézitek a dolgokat:-))) én is megnézném, hogy pontosan hogy írja a könyv, meg hasonlók, ha megtalálnám a könyvt, de sehol sincs... de úgyis megvan valahol, csak ha kell, akkor tutira nem találom sehol:-)))
  • b-type
    #1712
    ja-jah, erre gondoltam.
  • Gandibá
    #1711
    Nem lehet hogy úgy értette ezt a férfis dolgot, hogy őt senki nem győzheti le, nőket is beleérte. De mivel utóbbiak nem nagyon szoktak harcolni, ezért lehet nem vett számításba valamit :)
  • b-type
    #1710
    :)), de 1ébkén nem találtam semmit, se azon a vonalon a 'férfi' nem árthat, azt jelenti-e hogy nő igen, se az Éorl ágon nincs utalás plusszos csapásra csajoknak Morgul úr ellen, sztem csak mondta mivel nem feltételezte hogy nő is van a csatában. Ellenben megint +világosodott 1 csomo dolog...ez már csak ilyen :) pl.: miért volt Éomer olyan morcos Gimlihez mikor elöször találkoztak: Scatha miatt, mivel Framot 'ugy mondják' :) megölték a törpök Scatha kincsei miatt.
  • Gandibá
    #1709
    Hobbit skill :D
  • b-type
    #1708
    Sztem kerekebb a történet azzal, hogy Éowyn vágta le Trufa segítségével...egy harcos királyok lányához nem illik, hogy csak áll és 'nem csinál' semmit mig Trufa agyba-főbe öli a boszorkányurat.
  • Bandew
    #1707
    Én elhiszem, de mondom hogy nem csak ott van erről szó. Nem egy helyen említik, hogy Trufa levágta a Nazgulok urát.
  • SaVaGe
    #1706
    Ehh, dehogy, nem nyelvtani fordulatról van szó. Kristálytisztán, érthetően le van írva, hogy miután Trufa elmetszette a Boszorkánykirály térde inát, Éowyn minden erejét összeszedve felkelt, s levágta a térdelő Nazgul fejét. Nézz utána, ha nem hiszed.
  • Bandew
    #1705
    Tudom, de az angolban is vannak nyeltani fordulatok. Megemlítette Eowynt, de ennyi. De nem csak ott van az, hogy Trufa ölte meg. Sokszor megemlítik, pl. mikor Pippin megy a Fekete Kapuhoz, akkor is azt mondja magában, hogy ha levágja Szauron száját, már majdnem egálban van Trufával.
  • SaVaGe
    #1704
    Igen, erre utaltam ;)
  • wizy
    #1703
    sőt, senkire sem, hisz ő volt a csatában az egyetlen nő...
  • wizy
    #1702
    na, ennyire szerintem ritkán megy a topic:-)
    ahogy most visszaolvasom, csupa újdonság van számomra: a bővített részek nagy része, meg hogy ennyire utánanéztek dolgoknak:-))
    KB mikor fog megjelenni a 3.rész bővítettje?
  • SaVaGe
    #1701
    Nem tévesztette el csak félreérthetően fordította. Többször is utánanéztem, Éowyn ölte meg. Ráadásul a csatában a "she" ki másra vonatkozhatott volna? Trufára biztosan nem...
  • Bandew
    #1700
    Hát nem hiszem, hogy ezt Göncz Árpád eltévesztette volna. Lehet, hogy te olvastad félre, mert attól, hogy ott van a she, az még nem biztos.
  • SaVaGe
    #1699
    A könyvben sem Trufa öli meg a Nazgul főurat, habár a magyar fordításban tényleg félreérthető. Legelőször angolul olvastam, ott úgy van leírva, hogy miután Trufa leszúrja hátulról, "she" felemelkedik utolsó erejével és a kardot szilánkokra törve levágja a fejét.
  • RangeR
    #1698
    Szerintem amikor Aragornék és a halottak serege elfoglalják a fekete hajókat, abból is látunk majd jelenetet. És a Két toronyban a keleti sereg, akik vonulnak be a fekete kapun amikor Samu legurul a szikláról... nekik is lesz valami jelenetük, mert a Király visszatér díszbemutatóján ott voltak abban a jellegzetes páncélzatban, és ugye nem a második film bemutatója volt. Amikor Frodóék beöltöznek ork páncélba és beterelik őket egy hadoszlopba az orkok, szerintem akkor kerülnek egy kis összetűzésbe ezzel a keleti sereggel.( mint a könyvben) Az időbe belefér majd ez is, ha tartják a 4 óra 10-15 percet, ahogy hallani lehetett Jacksontól.
  • RangeR
    #1697
    Ebben a jelenetben a lényeg nem az, hogy ki öli meg,hanem, hogyan próbálja megtörni Gandalfot a nazgul. Na és az, hogy ennyivel is többet lehet nézni Középföldéből és a filmből. A könyvvel történő összehasonlítás soha véget nem érő vitákat szokott okozni, kár belekezdeni (vagy folytatni), de ott Trufa nyírja ki, keresétek csak ki nyugodtan.

    Bővített jeleneteket lehet látni néhány pillanatra a National Geographicon is, abban a műsorban, amit mostanában szoktak adni raja. Van egy ostromjelenet, ahol egy mezei faltörőkossal támadják a kaput, nem a Gronddal. Van egy pillanat, amikor Éomer megtalálja a csatatéren vagy a tesóját, vagy Theodent, azt nem látni, de nem örül neki.
  • Bandew
    #1696
    A filmben igen. De ugyis mindegy hisz nem Gandalf öli meg.
  • SaVaGe
    #1695
    Trufa csak a lábát szúrja meg, Éowyn vágja (illetve a filmben szúrja) le a fejét.
  • Bandew
    #1694
    Eredeti volt legalább?
  • Gladiator
    #1693
    áááá!!!! elhagytam a TTT bővített egyes DVD-jét!!! Mit tegyek????
  • Bandew
    #1692
    Da annak a jelenetnek nem sok értelme lesz, hisz ugyis Trufa öli meg.
  • Gandibá
    #1691
    Írtuk, kivéve az utolsót, de jó hogy összegezdted!
  • RangeR
    #1690
    Hi. nem olvasom vissza a dolgokat, de :
    Az eredeti szereposztásban szerepel Ghan Buri Ghan (ha jól írtam), Mouth of Sauron - azaz Szauron szája, Mordor kapitánya. Szóval ezek már tuti a bővített kiadás jelenetei lesznek. A Fekete Kapunál érezhető is egy kis hiányérzet, miután Aragorn felszólítja a fekete föld urát, hogy lépjel elő, hogy ítéletet mondhassanak felette. Az tuti benne is lesz. Amikor az angmari Nazgul mndja az ork vezérnek,hogy a "mágust majd én megtöröm" , aztán ugye hiányzik a történés, na az is benne lesz, leszáll a gyilokjáróra a nazgul, Gandalf meg ott van vele szemben Keselyüstökön ülve. Ez is egy bővített jelenet. Benne lesz az ispotály epizód, amikor Aragorn meggyógyítja Faramírt.

    Ha már írtátok ezeket, akkor bocsesz!
  • GaVino
    #1689
    Spektrum 22:55 Tolkien (angol portréfilm) 28' MA
  • wizy
    #1688
    én meg az Általános eszmecserében keresem a topicot, azt nem találom. De aztán rájöttem a megoldásra:-)) át lettünk telepítve:-)