89387
PlayStation3
  • csgj
    #89227
    Egyébként a HDMI kábel minősége/milyensége nem számíthat ilyenkor? (Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de hát nem igazán értek hozzá.)
  • arty
    #89226
    ... amikkel egyből el is veszted azt a reszponszivitást, amit a 60fps miatt nyertél :)

    képjavító: sokszor ocsmány kép + esetlegesen igan nagy késéssel megjelenítés
  • darkSectorxxx #89225
    Igen annyira nem lenne zavaró. Bár a jó tv-kben 1080p-sekben is vannak képjavító funkciók.
  • csgj
    #89224
    Á, értem. De egyébként nem lenne semmi bajom a Crack in Time látványával, minden jól néz ki (2009-es játékokhoz mérten mindenképpen), kivéve az effekteket. :D Mintha nem is illenének bele emiatt a pixelesedés miatt. De gyanítom, hogy ha 720p-s tévém lenne, azon nem látszana annyira.
  • arty
    #89223
    az uncharted fele frémrátával fut, mint a ratchetek ... (értsd: 30fps a ratchet 60-a helyett)

    a 60fps-nek mindig ára van, konzolon elsősorban látványban :)
  • darkSectorxxx #89222
    Jogos, nem tudom, azért régebbi Ratchet-ek joval frankóbbak voltak, szerintem nem csak technikailag hanyagolták el ebben a generációban.
  • csgj
    #89221
    Ja, csak azért is furcsállom, mert a Crack in Time egy ps3-exkluzív játék, tehát teljesen rá lehetett volna fókuszálni. Pl.: Az Uncharted 2-3 most is fantasztikusan néz ki, és nincsenek technikai problémái, pedig 720p-ben megy az is.
  • darkSectorxxx #89220
    Ja vágom hogy mire érted a pixelesedést, az alacsony felbontást, ez adódhat, vagyis fokozódhat a kis felbontás nagy felbontású kijelzőn való megjelenítésénél is.
    Ezekszerint néhány játéknál ez erősebben jelen van.

    Mondjuk DAI-t nem néztem még ps3-on csak 1-2 másik játékot, ami amúgy ps4-re megjelent és van ps3-as változata.
    Sajnos akkor ezt szokni kell. :D
  • csgj
    #89219
    Bizony. :D Elég durván. Csak a PC-men vacakul ment, ezért vettem meg PS3-ra. (Játékélmény szempontjából megérte, de grafikailag tényleg gáz kicsit.)
    Amúgy a Tools of Destruction képeken csak az látszik, hogy van egy kis rece, de persze, az tényleg szinte minden játékban van, viszont ez a pixelesedés kicsit más dolog. (Konkrétabban EZ.)
  • darkSectorxxx #89218
    DAI-ben azért ciki ilyet látni , vagy azt ps3-on ennyire levitték?
  • darkSectorxxx #89217
    Itt van még1 közelebbi

  • csgj
    #89216
    Tudom, de ilyen pixeles effekteket eddig csak a Dragon Age Inquisitionben meg ebben a Crack in Time-ban láttam. Az előbbiben nyilván azért volt, mert minimumra vették azt a grafikát, amit PC-n vagy az új konzolokon produkál. A Crack in Time meg nem tudom, miért ilyen. Más 720p-s játékoknál nem vettem észre ilyesmit.

    (Ja, ezen a képen, amit beillesztettél, nem látni azt a pixelesedést, de írtam, hogy a Tools of Destructionben nem is találkoztam vele.)
    Utoljára szerkesztette: csgj, 2015.06.01. 22:03:29
  • darkSectorxxx #89215
    Hát nehéz így , hogy nincs már meg ez a rész nekem, de csináltam azért egy képet a tools-ról.

    Ha máshol is panaszkodnak akkor a játék ilyen valszeg, de ez a tool is recés ám...szerintem ja élsimitás is, meg a gyenge felbontás, a legtöbb játék 720-t támogat csak.

    Kicsit beremegett a kezem. :D

    sony ......705b-n csináltam a képet:


    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.06.01. 21:59:32
  • csgj
    #89214
    A Tools of Destructionnel nem volt ilyen gond! Igaz, hogy az amúgy csúnyább, de nincs benne ez a fura pixelesedés.
  • csgj
    #89213


    Na, a háttérben az a füst nemcsak a sz*r telefonos képen néz ki pixelesnek. De közben megnéztem, mások beszéltek-e erről, és pár külföldi fórumon találtam játékosokat, akik ilyesmiről panaszkodtak. Megoldás viszont nincs. Egyszerűen megszokom, és kész. :D Arra is gondoltam, talán az élsimítás hiányától néz ki így. De igazából nem nagy ügy, tudom, csak kicsit felnagyítottam. :D
  • darkSectorxxx #89212
    Hát mikor játszottam 720p-s tv-m volt, most 1080p-sen nem emlékszem pontosan hogy azóta bent volt-e a gépembe, de a dobozon 720p van feltüntetve felbontásnak a dobozon.Nékem a Tools of Destruction most itt vagyon kéznél, ha akarod belenézhetek, feltételezem ebben sem sokkal másabb a grafika.

    FF-k szerintem azért kategórikusan szebbek ettől. :D
    Nem hinném hogy a gépeddel vagy a tv-del lenne gond. :D
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.06.01. 21:34:08
  • csgj
    #89211
    Tudja az 1080p-t. (Final Fantasy XIII-en és XIII-2-n teszteltem, azok úgy futnak.)
  • csgj
    #89210
    Tényleg? :D Hát, mivel majdnem az összes effekt ilyen (főleg a tűzön meg a füstön látszik még), nem tűnt normálisnak.
  • darkSectorxxx #89209
    Normálisnak tűnik a jelenség.
    Milyen a tv-d 720p vagy 1080?
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.06.01. 21:13:27
  • csgj
    #89208


    Egy ilyet sikerült lőnöm telefonnal. Egyébként ugyanilyen pixelesek a tűz- és robbanáseffektek is, csak azokról nem sikerült normális képet készítenem.
    Utoljára szerkesztette: csgj, 2015.06.01. 21:13:27
  • csgj
    #89207
    Hát azt nem tudok. :/
  • partizan182
    #89206
    Nekem megvan, nem emlékszem ilyesmire, screent valamit tudsz lőni hogy mire gondolsz?
  • csgj
    #89205
    Sziasztok! Már megint van egy kérdésem. (Látszik, hogy nekem még a ps3 is új.) :D De ez csak azokhoz szól, akik játszottak a Ratchet & Clank: Crack in Time-mal. Az a helyzet, hogy nálam a legtöbb effekt a játékban nagyon pixeles, darabos, mosottas. 82 centis Led hdtv-m van, nem tudom, így kéne-e kinéznie, de az biztos, hogy az előző részben nem volt ilyen. Másnál is ilyen, elszúrták az effekteket, vagy mi ez? Tulajdonképpen élvezhető így is, mert a játék király, de azért a mai szemmel is szép grafikát ez lehúzza.
  • csgj
    #89204
    Igen, azt is észrevettem, hogy elég ocsmány. Csak valamikor nagyon alacsony áron adták a Store-ban, és megvettem... Lehet, hogy úgy sem érte meg. :D
  • arty
    #89203
    gta4 ps3on vállalhatatlanul randa és szaggatós
  • csgj
    #89202
    Köszi! Akkor jó, megkönnyebbültem. :D Tulajdonképpen nem vészes, mert PC-n ennél durvábbak is előfordultak már, és mégis kijátszottam azokat a játékokat. Csak azt hittem, PS3-on ez esetleg valami hibát jelez.
  • Kongy
    #89201
    Igen, RDR és GTA IV nálam is szaggatott anno :) Optimalizálás hiánya, nem a gép hibája
    Utoljára szerkesztette: Kongy, 2015.05.23. 14:33:38
  • csgj
    #89200
    Sziasztok! Lehet, hogy buta kérdés, de azért felteszem: Az normális, ha néhány játék szaggat, vagy legalábbis kicsit belassul? Eddig csak a Red Dead Redemption-nél (városokban), a GTA IV-nél és a Final Fantasy XIII-2-nél (egy-egy kisebb területre korlátozódva) vettem ilyet észre, a többi simán megy. Ezek közül a GTA van meg digitálisan, a másik kettő lemezről fut. (Super Slim, 500 Gb-os vinyóval, amit külön vettem hozzá.)
    Utoljára szerkesztette: csgj, 2015.05.23. 14:32:08
  • Evoluti0N
    #89199
    Könnyes búcsút veszek a topictól. Eladtam a gépet. PS-em legközelebb max már csak a 4 lesz, amint lesz rá elég mennyiségű olyan exkluzív játék, ami érdekel. :)
  • Freedy23
    #89198
    PSN-en 2500Ft a catherine, ha valakit esetleg érdekel...
  • cocobanana
    #89197
    Sziasztok!
    Eladó egy félig hibás Ps3 160 gigás slim. A lemezeket valamiért nem hajlandó beolvasni, de netről letöltött játékokkal tökéletesen fut. Minden gyári tartozékkal, + gta4-el, fifa 15 , 13-al. Csak személyesen Budapesten metróvonal közelében. Ár: 27.000ft
  • Freedy23
    #89196
    Nem zárkózok el a multiplatform címektől.
    Most éppen Catherine-t próbálok vadászni, de legfeljebb majd megrendelem valahonan külföldről 6-7k-ért ha nem találok itthon olcsóbban használtat.
  • Evoluti0N
    #89195
    De muliplatform címek is érdekelnek, vagy inkább PS3 exkluzív?
  • partizan182
    #89194
    Persona 5 + pár indie és PSN cucc. De igen, nagyjából halott, back-catalogue-ból tudsz leginkább szemezgetni.
  • Freedy23
    #89193
    ÁÁ dehogyis, csak érdeklődöm, hogy a közelmúltban volt-e valami érdekesség. Ritkán szoktam csak játszani. Beyond: Two Souls-t is csak most fejeztem be. Következő játékként talán végre befejezném a Canis Canem Editet, az még csak nem is PS3-as :D
    Fahrenheit is a listámon van.

    Esetleg jövőben várható még valami PS3-ra? Vagy mostmár halottnak tekinthető? :(
  • Evoluti0N
    #89192
    Mi van a több, mint egy éves játékokkal? Azok közül mindent kijátszottál, ami érdekelt?
  • Kongy
    #89191
    Hát nem nagyon van értelmes új játék PS3-ra, ami jó is :)
  • Freedy23
    #89190
    Ennyi? :D 1 db játék, ami igazából nincs is jól optimalizálva? Reméltem, hogy ps4 megjelenése után azért lesz még néhány értelmes megjelenés.
  • Evoluti0N
    #89189
    Elméletileg a Shadow Mordor prevgen portjai egy kisebb katasztrófával érnek fel. Szóval nem biztos, hogy PS3 a legmegfelelőbb platform rá.
  • Kongy
    #89188
    Shadow of Mordor