89387
PlayStation3
  • gazgoblin
    #25613
    szoval creature feature-nek van egy tonna palyaja nem csak 5.

    a submerged-et valasztod menubol pl akkor vizes palyakat kapsz...

    asszony huga nyomul itt vele szoval van eleg palya
  • Foxhound1980
    #25612
    Na aki az ilyen Uncharted pletyiket (visszafele Gears Of War volt annó) el is hiszi az meg is érdemli, hogy várja...
  • NEXUS6
    #25611
    Most néztem egy videót a Youtube-on a FragFX-ről. Hát ez nagyon állat! Asszem már rendelem is, csak pofátlanságnak találom, hogy euro-ban többe kerül mint dollárban, gyak 2X ár jön ki.

    Rendelt valaki Amcsiból ilyet?
  • NEXUS6
    #25610
    Csak nézdd meg melyik játékokról dobják fel, hogy meg fog jelenni X360-ra is, ez azért jelez valamit az X-esek nedves álmairól.;)))
    Legutóbb az Uncharteddel kapcsolatban láttam ilyen pletyit.

    Szerintem még a mai napig adnak ki olyan játékokat, amit a cell egyetlen általános célu magjára írnak, és kihasználatlanul hagyják az SPE-ket: Oblivion, Blazing Angels, stb.
    Ráadásul az SPE-ket a GPU besegítésére is lehet használni, nem csak fizikára, AI-ra vagy ilyenekre.
    Szal igen csak a képességek próbálgatásánál tartunk.

    Pár hónapja még az volt a vélemény, hogy ebben a generációban az 1080p értelmetlen, mert nem fogják bírni a gépek, és láss csodát. Persze az esetek többségében felskálázott megjelenítésről van szó, de akkor is a COD4 - 720p-ben kb a GRAW2 szintjét hozza, 1080p-ben meg bexarás.
  • tibitoth
    #25609
    megjott tegnap az uncharted. ab ez a gamma. neha megallitottam es neztem csak a kepet. aszhittem h render. de nem az. nincs toltesi ido csak az elejen aztan csak megy a gamma. legalabbis ugy tunik nekem. a jatekban nekem konnyebnek tunt a celzas a demohoz kepes es a graf is szerintebb szebb vmivel. szoval. tuti nyero gamma.
  • Foxhound1980
    #25608
    2008-at jósoltuk a PS3 beindulásának, most elkezdődött jövőre meg be is érnek a komoly cimek. Lásd MGS, KZ2, GT5, bízok egy Getawayben is, Afrika plusz a idei folytatások. Lásd Resi 2 pl.
  • Foxhound1980
    #25607
    Na azért egysíkunak nem mondanám, ugrabugrán kívűl gyakorlatilag minden van ráadásul stilusonként több gém akár.
  • s73
    #25606
    Utolsó sor
    Bocs!
  • s73
    #25605
    Uncharted, Ratchet, TC4 (bár ez egyedi).
    Félreértés ne essék, van mindkét gépem, és szeretem is a Box-ot (már amikor nem világít pirosan), de exkluzív játékok terén szerintem nő a Sony fölénye, és ami számomra fontosabb, sokkal több innovációt visz bele az iparba, mint az Ms. (EoJ, Trials of Topoq).
    Ráadásul, ami idegesít az X-el kapcsolatban, az az elég egysíkú játékkínálat (fps, sport, fps, sport), tipikus multi mentalitás, "majd mi megmondjuk mit kell szeretned, és mit kell vásárolnod, mert ettől leszel trendi" ala fogyasztói társadalom.
    Amiben viszont egyértelműen jobb, az a Live rendszer kihasználhatósága, és az egy éves előnye.
    Remélem, mindenki emlékezik ,mikor tavaly nyáron úgy örültünk, ha egy hónapban egy játék kijött rá, mert amit most emleget mindenki, a "nagy játékkínálat" az csak kb. egy éve indult be a 360-nál.
    Amiben fejlődnie kell, az mindenképp
  • zozo2001hu
    #25604
    Na és mennyire számít mondjuk a konzolon lévő operációsrendszer minősége, esetleg az egyes hardver komponensek driverei, mert gondolom ebben az esetben is van pl. vga vagy hang kezelésért felelős driver, ugye?
  • Rena11
    #25603
    a felszinkarcolgatásról annyit hogy én is ebben reménykedem meg abban is hogy valamit nagyon elb@sznak a játékok optimalizálásán azért szaggatnak
  • Foxhound1980
    #25602
    Ne feltétlen folytatásokban gondolkodj hanem technológiába, Halo -> Doom3, Halo -> Riddick. De ha folytatás kell Spliter Cell -> Splinter Cell Chaos Theory (szakadéknyi a külömbség). N64, Mario 64 -> Banjo Kazooie (dettó). Érted nem vitatkozni akarok csak mivel az összes gép megvolt pontosan láttam a fejődést a szemem elött. Az is egy hüyleség, hogy pl a 360 már elérte a csúcsát, közel sem. PS3-mon meg gyakorlatilag a felszint karcolgatják.
  • Rena11
    #25601
    nem is a sírás volt a mondandóm lényege :)
  • baggins
    #25600
    A boxosok sosem fognak sírni, van elég jó játék a gépükre. És nem is az lenne a cél, hogy ők sírjanak.
  • Chris Lowe
    #25599
    Nem azt írtam, hogy egyáltalán nem fejlődött, azt írtam nem olyan mértékben mint ps-en. Hasonlísd össze mondjuk a tekken1-et a tekken3-al és utána a boxos dead or alive-t a nőcis doa-val. Ott nincs olyan grafikai különbség. De ezt megteheted az MGS2 és MGS3 viszonyban is aztán tedd be a halo/halo2-őt. És szerintem mindez igaz a nintendo konzolokra is ott sem volt olyan mértékü a fejlődés (pl. mario64 ami a legelején jött ki az egyik legszebb n64 játék)
  • Rena11
    #25598
    nem akarok kötekedni de mondj neklem 1 olyan játékot ami only ps3 grafikában olyat mutatott hogy a boxosok csak sírtak és persze nem akadt
    a HS nagyon szép de mitagadás be be szaggat a lair-ről nem is beszélve az AC meg fagyogat
    én ezt nagyon sérelmezem mert pont azért lettem anno konzolos mert elegem lett abból hogy fejlesztgetnem kell hohy ne szaggasanak a játékok erre vettem 1 konzolt 160 ezerért amin szaggatnak a szép játékok és még cvsak fejleszteni sem lehet:( nekem ez rossz és bármennyire is szeretem a playstationt meg a sonyt mint márkát úgy érzem hogy kitoltak velem
  • Foxhound1980
    #25597
    Megjött az Unchartedem!
  • Foxhound1980
    #25596
    Minden konzolon fejlődnek a cuccok, ez nem a PS találmánya. :)
  • Chris Lowe
    #25595
    Ebben bizom én is! Minden PS konzolnál tapasztalható volt a folyamatos fejlődés, remélhetőleg itt is így lesz. Ellenben pl. a sima box már a legelején megmutatta mit tud (halo) és utána nagy fejlődés már nem volt.
    Valszeg jövőév végén de inkább 2 év múlva a cod4 csak az egyik fps lesz ps3-on és nem a legszebb.
  • Chris Lowe
    #25594
    Uncharted profi játék így kell a közízlésnek megfelelő game-et heggeszteni!
    Mondjuk logika nem kell hozzá sok, simán végig lehet szaladni 8 óra alatt, de hülye aki végigszalad és nem áll meg fürcsizni a vizben vagy fácánt keresni a fák között esetleg egereket a föld alatt vagy csak simán sziklatextúrát nézni.

    Apropó, mikor jön a bowling és a pain az usa store-ra? Esetleg van valami info az Everybody's golf megjelenésről? Na ez utóbbit rohadt nehéz lesz itthon megvenni...
  • NEXUS6
    #25593
    ;)
    Ez most vicc???
    Gondolom, mert a cell a PS3 lényege!
    kb olyan mintha egy sportkocsiban kikapcsolják a biturbót, meg a kompresszort, mert azzal sokat fogyaszt.

    Videomemória hiány: lásd alant Uncharted, vagy Ratchet esetében. Nekem nem úgy tűnik, mintha annyira hiányozna valami.;)

    A multiplatform jó kérdés. Ugye van egy játék amit megálmodtak a készítők, aztán van egy csomó platform, amik közül igazából egyik sem felel meg 100%-osan a játéknak, de megpróbálnak maximálisat kihozni belőlük, ami viszont nem azt jelenti hogy egy csomó különböző játékot fognak csinálni. Ezt egyszerűen nem lehet várni. Szal mindengyikben kurtítanak, de van ahol látványosabban.
    A PS3 csak kb 2X erősebb mint a X360. Az eltérő architektúra miatt ez nem elég arra, hogy mindenben a másik fölé kerekedjen, pláne ha az adott proginak éppen az X fexik jobban.
    Az exkluzivok, vagy olyan multik, amiknek a PS3 a jobb ezért fontosak, mert akkor olyat látunk, hogy szem nem marad szárazon!;)
  • Foxhound1980
    #25592
    Mert nem foglalkoznak vele, lásd EA termékek 80%-a... COD4-el az Infinty Ward nagyon komolyan foglakozott, meg is lett az eredménye. EA lesz@r mindent, kiadjuk, úgy is megveszik, gazdagszunk... Ennyi.
  • Nexxuss
    #25591
    nem akarok kötözködni de miért vagyunk rágerjedve a Cellre? Jó darabig nem fogja kihasználni. No meg a videómemóra hiány nagyobb baj:P (vagy mi,. nem értek hozzá:D:D). Amúgy meg multi cím sosem fogja kihasználni...rendes cím meg még nincs:D
  • s73
    #25590
    AZ Uncharted demó valóban nem a legsikeresebb választás volt (valószínüleg a mai közizlésnek próbáltak a kegyében járni azzal, hogy a game legagyatlanabb részét tették bele), de végignyomva a játékot azt kell mondanom, hogy számomra mindenképp az év játéka a Bioshock mellett. Egyszerűen letehetelen, és teljességgel elvarázsol, mintha egy kalandfilmben lennél.
    A grafikáról beszélni is felesleges, szerintem a mai legszebb játék, a zöld annyira zöld, hogy én még ilyet konzolon nem láttam, a vízeffekt gyönyörű, és szines, ráadásul a folyó állapotától fűggöen változik.
    Folyamatosan változnak a platform és akció elemek, jópár fejtörővel nyakon öntve (mondjuk a segítség túl sokat segít szerintem, ezt mindenképp javalott kikapcsolni).
    Játékidő nekem normálom közel 9 óra volt, viszont nekiugrok hard-on mégegyszer, mert csak 34 treasure-t találtam meg, és van még jópár rejtett dolog is.
    Pont az AC után játszottam végig, és az még nagyon tetszett benne, hogy nincsen benne időhúzás, vagy annyi holtjárat, mint az AC-ben.
  • Nexxuss
    #25589
    hehe Uncharted 8-at kapott a Gamespottol. Hülye itt mindenki. Ezzel már csak az a baj, hogy végképp nem tudjuk mit éri meg megvenni, mert ennyi erővel egy kurva szar cuccra is adhatnak max pontot. Ja és a negatívumok?:
    The Bad

    * Tough and plentiful enemies can make firefights frustrating
    * Platforming elements can be too forgiving
    * Certain story elements are underdeveloped.

    hehehe:D itt télleg amatőrök a teszterek vaze:D
  • NEXUS6
    #25588
    Ezzel az év játéka PS3-on kérdéssel én is gondban lennék. Van egy csomó kb azonos szinten álló gáma apróbb hibával, meg néhány jó gáma súlyos hibával. Ha minőségre és élvezetésségre kéne szavazni, akkor a Ratchet lenne (eddig), amire én még akár a 10 pontot is megadnám.
    Kár hogy ez a stílus alapvetően nem szívügyem.
  • JohnnySmith
    #25587
    Megvan a HS, játszottam is vele vagy 30percet, de a csaj haját valami eszméletlen szarúl csinálták meg, ez meg annyira idegesít az átvezetőkön (amiket nem is tudok elnyomni) hogy na mind1..... amúgy nem rossz játék :)

    Semmi nincs igazából ami megfogna... GT5-t várom nagyon, amúgy Uncharted demo tetszett (grafika), AC-vel is játszanék de inkább megvárom a javítást :)
    Nem szeretnék csalódni.... (X360on az is szebb....nagyon remélem hogy jövőre beérnek a fejlesztések )
  • NEXUS6
    #25586
    Van egy olyan érzésem, hogy az HL2/OB is olyan gáma lesz ami egyszerűen nem használja ki a cellt!;(

    Ha a COD4 1080p-ben (igaz felskálázva) álomsima 60 FPS-t tud produkálni, a pályán rohangászó 20-30 katonával, százszámra röpködő lövedékkel, a levegőben andalítóan aláhulló falevelekkel és szeméttel, guruló fantás üvegekkel, szanaszét robbanó autókkal stb. Akkor egy némileg egyszerűbb környezetet, hogy nem tudnak már rendesen lekódolni?
  • Nexxuss
    #25585
    ja. Csak fél évet :-) köcsög ez az Ubisoft:P
  • Foxhound1980
    #25584
    Hát jah, de látod UT lesz idén csak az USA-ban. Haze-re sem kell már sokat várni.
  • baggins
    #25583
    Engem is az a rész fogott meg egyébként. Előtte eljátszogattam, de az valami hihetetlenül letaglózta az embert, szinte aggódott utána Kai épségéért...na és amikor felakasztja, áhhh! :D
  • Nexxuss
    #25582
    igazából engem sem indított be a cucc. Sőt most nem is vagyok kalandozós, kincskeresős hangulatban. De azért megveszem mert örül neki mindenki:P jelenleg nálam az a gáz, hogy AC érdekelt/érdekel no meg a Haze és az UT3. A többi nem mozgat sajna :( szal nekem még nem indult be a PS szezon:P) Mondjuk gyakorlatilag senkinek, mert multi címeket kapunk főleg, azok meg szarabbak mint 360on.
  • Nexxuss
    #25581
    Hát a HS körítése az tényleg hibátlan. De a harcrendszer meg a mezei ellenfelek azok nem :S
    Hát azon a részen amikor Fox megtámadja Kait akkor azt hittem egy húsvér színésznőt látok, annyira átjött a félelem! Zsír :-)
    vagy legyen a Lair ?:D:D:D:D
  • Foxhound1980
    #25580
    Jó nem egy világmegváltó de legalább szép, a legszebb bár ez nem lehet fő szempont. Mondjuk a demó nagyon csak az akcióra koncentrál, azt mondják sok benne a puzzle is.
  • Foxhound1980
    #25579
    Waoh :D
  • baggins
    #25578
    Nem, a demot untam, a szereplők unszimpatikusak, a stílus pedig messze áll tőlem (meg leszek kövezve, de pl. a Tomb Raidert sem szeretem) :D
  • Foxhound1980
    #25577
    Ne b@xx! Uncharted nem inditott be?? Azt hittem már túl is vagy rajta :D
  • baggins
    #25576
    Ja, de azt írtam, hogy akkor INKÁBB ezek. Számomra akár lehetne a HS: régen találkoztam ilyen művészien megjelenített és összerakott játékkal. Persze vannak sajna hibái. A COD4 szerintem az eddigi legjobb FPS-ek egyike (a Bioshock mellett), akár az off- vagy az online részt nézem. De semmiképp sem az AC.
    Ha PS3-ra akarnék egy Év játéka címet kiadni, az egyértelműen az Uncharted lenne. Kár, hogy teljes mértékben hidegen hagy.
    Év végi konklúzió: örültünk, hogy végre beindul a PS3 szekere, így meg úgy, de jó lesz, és kaptunk egy csomó félkész vagy hibás terméket.
  • Foxhound1980
    #25575
    PS3 fronton Uncharted vagy COD4 talán. Globál meg húzós. Leginkább Bioshock, bár nagyon erős az idei mezőny. Kezdve a fenti cimektől át a Mario Galaxy-ig, durva.
  • Jimanszky
    #25574
    Egy srác írta,hogy nála abszolút nem fagyott 720p-be.Akkor mázlista az ipse.