89387
PlayStation3
  • DanielT
    #40895
    Természetesen értem, ennek igen egyszerű az oka: nem vagyok hülye.

    Egyébként ez a fajta kombinált szűrés, tehát, hogy platform szerint ki a legnagyobb gyűjtő, nem volt betervezve a funkciók közé, most néztem meg, hogy a rendszer ilyenkor mit csinál, és változtatta a listát. Valószínű, hogy rossz paramétert vesz alapul, ezért nem pontos így a szűrés.

    Majd ránézünk, ha lesz rá kapacitásunk.
  • Nexxuss
    #40894
    A Jatekaim.hu pedig olyan mint egy kis falusi postahivatal.:D:D:D:D:D:D
  • HAF Rigel
    #40893
    Krtchy aki az első oladlon hoz fel mint legnagyobb gyüjtő 172 db progival ( ps3 szürés bekapcsolva) 1 aza 1 db motorstromos progival rendelkezik .

    Remélem megérted ,hogy mit szeretnék megnézni .

    Egyébként az oldal jó gratulálok hozzá .
  • DanielT
    #40892
    Kedves Rigel! Mielőtt megvádolsz valakit, hogy hülyének néz, talán kicsit jobban utána kéne nézni a dolgoknak.

    A szűrés valóban berendezi a felhasználókat akár platform szerint is, ahogy azt óhajtottad, de a főképernyőn nem a ps3 gyűjtemény számát írja ki, hanem az összgyűjteményt(ahogy bármelyik szűrésnél). Ha ráklikkelsz az adatlapjára és ott választod tovább, hogy csak a ps3 cuccokat szeretnéd látni, akkor kapod meg a kívánt listát játékok szerint.

    Üdv: DanielT, jatekaim.hu team
  • Nexxuss
    #40891
    Én komolyan nem tudom miért van mindenki így elhűlve a felbontásoktól. Baszki a Tekken DR az milyen felbontású? Alacsony de szép, mert el van simítva és éles a kép. Kell ennél több?? Nem. Ninja Gaiden Sigma. Az sem egy nagy hű de extra. Szép? Igen. Kell ennél több? Nem. Ki nem szarja le ha jól néz ki és hibátlanul fut? Na most Ninja Gaiden sajna néha beszaggat. Lost planet egy fos ahogy kinéz. Szóval tényleg ne essünk hasra a PS3 grafikai teljesítményétől, mert az jelenleg kb nulla... ettől még persze a masina jó, meg kurva sok mindenre kell használni de az, hogy emiatt 1-2 ember neki áll személyeskedni a forumon az nonszensz. Akinek nem tetszik valami, az elmehet máshova ilyen egyszerű.
  • HAF Rigel
    #40890
    Kedves DanielT !

    Rákerestem és az első hjetyekus 276 dbos gyüjteménylel . Én értem hogy minden ps3 programot megvesz , de tudtomal nem jelent meg 276 db ps3 program .

    Mielött alapból hülyének nézed az embert probáld meg már megérteni a kérdést. Köszi

    ui : azt szeretném látni ha megoldható , hogy x 25 ps3 progilya van xy 23 , hamár rá szürők a ps3 ra akkor nem érdekel a 215db ps program amit beregeelt pc re . akkor csak a ps3 progiai érdekelnek , és ezért szürők rá .

    Maradok tisztelettel Rigel , ps3 Fan boy tag , & DanielT anit fan klub vezető helyettes . :) :) .
  • DanielT
    #40889
    Kedves Rigel!

    A jatekaim.hu -n belül van lehetőséged rákeresni a platform szerinti legnagyobb gyűjtőkre, ennek módja pedig igen egyszerű! A "Többiek" képernyő jobb oldalán aktivált a "Legnagyobb gyűjtők" opciót, majd a lentebb látható legördülő "Platform" menüből válaszd ki a kívánt gépet, esetedben a Playstation 3-at. Ekkor a lista a kért feltételek szerint rendeződik.

    Ha további kérdésed van, tedd fel nyugodtan, szívesen segítek:

    Üdv: DanielT, jatekaim.hu team
  • EmThor
    #40888
    igen, és itt egy nagyon korrekt teszt, GT review-ban meg látni, hogy pálya közben tölt, elég gáz :\

    katt
  • fsgh
    #40887
    Ninja Gaiden 2-nek 585p-s a felbontása?:O
  • EmThor
    #40886
    talán mert nem ő csinálja ;)
  • EmThor
    #40885
    áramtalanítsd, szedd szét újra, rakd újra össze, rendesen rakd be a vinyót, dugd össze, helyezd áram alá, ha úgy sem jó, netről szedd le (hivatalos ps oldal) a 2.35-ös update-et, rakd pen drive-ra (le van írva hogy és milyen könyvtárba) és jó lesz.
  • HAF Rigel
    #40884
    Daniel miért cáfolnék egy olyan dolgot ami igaz . Én nem azt mondtam hogy ebben a kérdésben nincs igazad , hanem azt hogy 100 hozzászoláson keresztül teszed meg mindezt . Igen ezek a gépek kb ennyit tudnak. Az asztali pcben fejlettebb videokari van 8800gtx , de attol még jókat játszom és tártom el a számat ha szép grafikát látok. ps2 ben sem volt egy bivaly erős Videokari, még is szép dolgokat ki lehetett préselni belőle , csak persze kompromisszumokat kellet kötni , és vannak játékosok aki a rózsaszín világban élnek és elhiszik hiogy a target renderelt animot kompromisszumok nélkül meg lehet csinálni a NEXT GEN konzolokon . A Grid is trükközik a töréseknél , elmosodás stb stb.

    ui: Ha te vagy a Játékaim.hu az atya úr isten , akkor megmondod nekem miért nem lehet olyan dolgot megnézni hogy ki a legnagyobb gyüjtő ps3 ,és akkor nem az össz beregelt játékai számát látnám ( ha rászürők a ps3ra , vagy akármire) hanem a ps3 progilyainak a számát ? Egyszer kétszer kérdeztem már ott is.
  • chilios
    #40883
    Valaki aki tud angolul nézzen utánna nekem hogy mit írnak erről a problémáról.és hogy oldható meg.link
  • DanielT
    #40882
    Jah, értem én :)
  • sirpalee
    #40881
    Nem kell ps3 devkit hozzá. Alapban az is elég hogy pc-n fejletteb grafikai api-hoz és technikailag fejlettebb kártyákhoz férsz hozzá, és a grafikai rész azonnal kivégezne :) . Cellre meg lehet fejleszteni devkit nélkül is. A PS3 fejlesztésről ennyit...
  • Gascoigne
    #40880
    Nem azt írtam, hogy mennyit tud, hanem hogy FullHD-ben futtatva szebb képet mutat, még akkor is ha felskálázza.
  • EmThor
    #40879
    - Civ demo: milyen zene szól az options menüben, nem magyar? amúgy full hd és elején ha kicsit lassabban tölt nem kell megijedni, csak a memóriába tolja be a cuccot, utána jó

    - Commando 3: online nem volt épp' senki, de 3an lehet tolni 1 gépen, 1 hét múlva jön csak boxra :) második pálya sokkal szebb mint az első, lehet járműveket is vezetni, van felülnézetes old-school bossfight is :)

    - Novastrike: nagyon addiktív, nagyon nehéz, de változatos, 1-2 helyen lehetne nagyobb felbontású textúra, de a hő- és robbanáseffektek kárpótolnak (720p)

    - úgy néz ki lehet torrentezni ps3-al, letöltött torrent linkjét kimásolva, egy másik netoldal-on beillesztve lehet tölteni, persze visszaosztás nélkül :)
  • sirpalee
    #40878
    Hát a konzolok fejlődési iránya hosszútávon nem a grafika az biztos :) . Ez mindig is így volt és mindig is így lesz (fix hardverral nem is lehet arra menni, max az első 1-2 évben, amit látunk mostanában).
  • Alien!
    #40877
    mondjuk nekem azis elég lenne,ha minden játék technikailag hozná a cod4 szintjét....BF:BC után nyomtam vele multiban,hát zavarbaejtő a vajsima 60fps...
  • EmThor
    #40876
    - ugye itt mindenki ps3 devkiten nyomja és napi kapcsolatban van a SCE fejlesztőivel?!

    - dani boy-nak nincs ps3-a, de legalább is játékai -> beszélj az xboxos GRID fagyásokról, önpauzálásokról, esetleg a Ninja Gaiden 2 585p-s felbontásáról amúgy meg itt a helyed majd dobálunk tojással ha kimerészkedsz
  • DanielT
    #40875
    A COD4 azért kiváló példa, mert valójában még 720p-t sem tud :D
  • Gascoigne
    #40874
    Hát azért nem az egyetlen, ott van a COD4, meg a Virtua Tennis 3 is például, amik 1080p-ben szebb képet eredményeznek, és akadásmentesen. Nekem 9 játékból 4 támogatja ezt a felbontást, de igaz ami igaz, a GTA4-et nem érdemes így futtatni.
  • tarti19
    #40873
    amúgy most bajban vagyok mivel nem fér el az azstalona pc a monitor és a ps3 együtt:( akkor férne el ha a ps3-t felállítanám, csak nagyon nem tudom, hogy ez jó vagy sem, de ha nincs más akkor felállítóm és eszek hozzá majd egy tartót is...
  • tarti19
    #40872
    nem mondtam, hogy láttam, csak sosem szabad elkiabálni, de hát a pc-s fejlődés havonta kihoz valami új vga-t megjelenítőt , hdd-t processzort és egyebet...1 év alatt 2-3* erősebb pc-t összelehet dobni mint az elődjei, noha a játékfejlesztőknek meg nagyon nem elég 1 év...
    Pc-n szebb a grafika ezt én is jól tudom, de most valamerre elkell mozdulni a konzolnak ha hosszabb távlatokkkal is szemezget
  • sirpalee
    #40871
    Miért te igen? Ebben az esetben tényleg daninak van igaza, a GPU-n elbukik minden, felesleges vele vitatkozni, csak le fog hülyézni :) .

    PS3 felépítése semmi extra, forgalomban kapsz ilyen videókarit, sőt opengl es 2.0 emulátor is van ati és nvidia kártyák alá (sőt azok erősebbek is mint az RSX). A cell-t meg tudod programozni linux alatt, olvastam a doksijait, és programozgattam már, de ne hidd hogy azt pixel shaderként fogod használni. Nem olyan hű de nagy mítosz bármelyiknek a felépítése is :) . PCn előbb fog elterjedni az 1080p-s játék mint konzolon, mivel ott vannak elég erős videókarik, míg a konzol már 2 generációval (1-2 hónap és az már 3 lesz) le van maradva, ami meg is látszik a felbontásokon.
  • tarti19
    #40870
    jójó uyganaza helyezt mint a f1 világában mint a ps3 világában mindkettőnek szabnak egy határt , de elég hamar átlépnek azon a határon ráadásul ezt látványosan teszik.
  • DanielT
    #40869
    Azt a hatalmas bullshit adathalmazt amiről már a Ps2 is világhírű volt? Láttam.
  • tarti19
    #40868
    következő generáció meg még várat magára:) 4-5 évet persze nincs ezzel baj , mert a játékok így sem csúnyák, persze ez már mindenkinek a saját ízlésére van bízv
  • DanielT
    #40867
    Jaja, nekem arra van szükségem, hogy nyugtatgassam magam :DDDDD

    "őleg ne papoljál az upscaling-ről...hamár a kekeckedésnél tartunk."

    Hallgatlak. Érdekel ez az upscaling téma.

    Ja és nem 32-es hanem 23-as Hdready tv-m van. Tudod, csak erre fussa. Ezért is nyugtatgatom magam. Nicccsen rá pézem a postásfizuból.
  • feki25
    #40866
    Véleményem szerint sem fogja tudni ez a generáció megvalósítani tömegesen a "natív" 1080p-s felbontást, esetleg a ciklus vége felé. Véleményem szerint ennek a kevéske VGA memória is az egyik oka, bár van aki meg tudja oldani.
    Ezért sem akarok most FULL HD TV-t venni, mert egyrészt sokat buknék rajta, másrészt csak a BLU-Ray használná ki.Inkább ezt a korszakot lehet áthidalom egy projival, bár előtte egy személyes tesztet szeretnék megejteni.
  • tarti19
    #40865
    Te már láttad harweresen a ps3-t? Értem itt a felépítését a gépnek és az abban rejlő technikai adatok teljes skáláját?
  • sirpalee
    #40864
    RSX : 8 ROP egység (Render Output unit), 550 mhz (bár sok megerősítetlen hír szerint csak 500 mhz).

    Az csak tisztán a ROP egységeket számolva 4.4 gigapixel. 1080p az 1920*1080 2 073 600 pixel, vagyis ha csak sima fekete képernyőt tol ki a gpu az 2121 FPS. Ami harmatgyenge. Ezek persze elmélet maximumok, gyakorlatilag el sem lehet érni (az OGL ES 2.0 hívások stb). És ekkor még nem is rajzoltunk semmit. Másrészt mivel fix shader procis a videkari (ellentétben az x-ével), így általánosan max 70%-ot lehet kihozni belőle, elég nehéz úgy belőni hogy spec esetekben is 90% felett teljesítsen, nemhogy folyamatosan. Nagyon látszik hogy még 720p-vel is megszenved, a XENOS néhány játékban hozza stabilan, bár ott is 8 ROP van, csak ott a shaderek sokkal magasabb százalékon pörögnek az unified egységek miatt. Esetleg 1-2 SPU-val lehet tehermentesíteni a vertex shadert kicsit, de ekkora felbontásban úgysem vertex shadereknél bukik hanem pixelnél (pixel shaderezésre nem a legalkalmasabb csak nagyon korlátozottan).

    Nagyon kevés játék tudja a 720p feletti felbontást, néhány nba-s játék tudja a teljes 1080p-t, de hát az nem egy GTA a megjelenített mennyiségben :) .

    Amúgy most egyet kell értenem danival, max a köv generáció fogja tudni, ahhoz hogy ilyen felbontás stabilan menjen, érzésre, 2 köv generációs ati / nvidia kártya kellene (úgy 2 terraflops teljesítménnyel), és nem ártana 1 giga videómemória sem.
  • Alien!
    #40863
    "A nagyobb felbontású kijelző egyértelmű hátrány a képminőségre nézve játékok esetében. Gyakorlatilag csak a bluray filmek tudják kihasználni."

    btw....általában azok nyugtatják magukat evvel,akiknek csak hdready tv-je van....egy samu 32r82-vel ne akard már megváltani a világot,bazki,főleg ne papoljál az upscaling-ről...hamár a kekeckedésnél tartunk.
  • DanielT
    #40862
    Várhatod, a szaros 256 mega videómemóriával, a több mint 2 éve is középkategóriás videókártyával meg a tapasztalattal, hogy nemhogy magasabb, de több játék inkább alacsonyabb felbontásban fut mint 720p. Nem beszélve a képjavító eljárások hiányától.


  • tarti19
    #40861
    azt azért kétlem sőt... persze erre akkor tudunk viszatérni, amikor megjelennek 1080p-ben a stuffok
  • DanielT
    #40860
    Na, ha már lekéstél, akkor legalább megcáfolhatnád amit mondtam. Mert általában addig juttok, hogy beszóltok, de tényeket, érveket én még nem nagyon láttam itt. Megy a sötétben tapogatózás meg a fanbojizmus. De abban verhetetlen a topik pár tagja, ez tény.
  • HAF Rigel
    #40859
    Nem voltam elég gyors sajna elbuktam már itt van a HUMANOID TAIFUN . ESZEVESZETT DANIELT
  • HAF Rigel
    #40858
    Ne írj ilyeneket , mert jön Daniel az igazmondó és 100 hozzászoláson keresztül fogja ecsetelni hogy ez a generáció nem képes erre .

    Isten óvja az SG.hu ps3 forumot .

    Más Activison fogja kiadni a Ferrari Challenget , ha minden jól megy 06.20 án
  • DanielT
    #40857
    Dehogynem. Ez a generáció olyan gyenge hozzá mint egy másnapos egérfing.

  • tarti19
    #40856
    nah jah:) azért 2009 elejére már 1080p-s valós felbontással rendelkező játékok sem lesznek elérhetetlenek.